PDA

Pogledaj cijelu verziju : Probijte zaporke koriste?i grafi?ki procesor



IgGy
16-01-2009, 14:56
Izgubili ste zaporku važnog dokumenta i jednostavno izlu?ujete iz razloga što se zaporka sastoji od hrpe znakova koje ne bi zapamtili ni slonovi. Tvrtka Elcomsoft tvrdi kako problem možete riješiti njihovim softverom i vlastitom grafi?kom karticom.

Elcomsoft tako tvrdi kako je njihov softver u mogu?nosti prožvakati gotovo 16000 zaporki u jednoj sekundi koriste?i jedan Radeon HD 4870. Naprednim hardverom, poput Nvidijinog rješenja Tesla S1070 GP-GPU mogu?e je procesirati više od 52000 zaporki u sekundi, dok je Intelovim procesorom Core 2 Quad Q6600 mogu?e procesirati tek 1100 zaporki u sekundi.

Grga
16-01-2009, 15:09
sta ne otvara to malo veca vrata za zlouporabu ???

Mr. M
16-01-2009, 15:16
Ma ne, svi ?e to naravno koristiti samo za svoje "vra?anje" izgubljenih datoteka i ukoliko su na vlastito ra?unalo stavili takvu šifru da ju više ne mogu ponoviti :D
Iako, to bi meni pomoglo, jer se ne mogu sjetiti koja mi je Admin šifra na Windowsima :D

amd freak
16-01-2009, 16:50
multi password recovery FTW...

A i za fajlove poput winrara i winzipa postoje odli?na softwerska riješenja...

Kora
16-01-2009, 20:56
Probao jednom to rješenje. Htio mi je 2 tjedna vrtjet sredivanje sifre na .rar fajlu.

imported_Tox!c
17-01-2009, 00:15
Probao jednom to rješenje. Htio mi je 2 tjedna vrtjet sredivanje sifre na .rar fajlu.

eheeee! zato sam ja pobornik .rar dokumenata.. NEMA back-door. na njihovom sajtu mole ljude da im ne salju mailove, jer zbilja nema rupa u sistemu. jedino library ili brute-force attack. :)

Kora
17-01-2009, 16:16
Na kojem sajtu piše da se ne šalju rarovi? Cilj ovih kartica i softver i je ubrzati brute force napade, kad ih grafi?ka može više obraditi. Bar sam ja tako skužio.

imported_Tox!c
17-01-2009, 21:41
Na kojem sajtu piše da se ne šalju rarovi? Cilj ovih kartica i softver i je ubrzati brute force napade, kad ih grafička može više obraditi. Bar sam ja tako skužio.



: I forgot my password, please help me!

A: WinRAR encryption does not have any backdoors. Even if we forget a password to any of our archives, we will not be able to restore it. So please do not ask us to help in this situation.


iz helpa winRAR-a, FAQ, prva o pitanje. :)

i ja sam skuzio isto, da.. ali svejedno ni sa grafickim procom ne bi probio dobro smisljenu sifru sa par %-ova, ž-ova, @-ova i sl u ovom desetljeću. :)

Kora
19-01-2009, 21:19
Kako ne? Pa dvojezgreni proc je htio vrtjeti 2 tjedna, a ako je ta procjena bila to?na, grafa to probije za 2 dana valjda. Uop?e nije problem u tome koji su znakovi, jer nije toliko važno bitno isprobava li kartica passworde samo sa malim slovima, samo sa velikim slovima, ili kombinirano sa znakovima. Probijanje se s koli?inom znakova za jedno slovo pove?ava linearno, ali se pove?ava na potenciju sa brojem slova passworda. Po tome ti bolja ispada šifra koja ima 20 znakova, nego šifra od 10 znakova sa $&%/$.

imported_Tox!c
19-01-2009, 23:36
Kako ne? Pa dvojezgreni proc je htio vrtjeti 2 tjedna, a ako je ta procjena bila točna, grafa to probije za 2 dana valjda. Uopće nije problem u tome koji su znakovi, jer nije toliko važno bitno isprobava li kartica passworde samo sa malim slovima, samo sa velikim slovima, ili kombinirano sa znakovima. Probijanje se s količinom znakova za jedno slovo povećava linearno, ali se povećava na potenciju sa brojem slova passworda. Po tome ti bolja ispada šifra koja ima 20 znakova, nego šifra od 10 znakova sa $&%/$.

nije isto. ovisi koji alphabet koristi, koriste li se i velika i mala slova, koriste li se znakovi itd.. ja govorim da je lakse probit 10-znamenkastu sifru brojeva nego 10-ero znamenkastu sifru arapskih, kineskih i hrvatskih slova u kombinaciji sa znakovima. :)

Mr. M
20-01-2009, 02:59
nije isto. ovisi koji alphabet koristi, koriste li se i velika i mala slova, koriste li se znakovi itd.. ja govorim da je lakse probit 10-znamenkastu sifru brojeva nego 10-ero znamenkastu sifru arapskih, kineskih i hrvatskih slova u kombinaciji sa znakovima. :)

Isto je...tako je svejedno koji enkoding se koristi, kad ?e grafi?ka ionako raditi s broj?anim vrijednostima tih znakova... Njoj je to samo skup brojeva koje mora procesirati, ali nije svejedno ako ima 10 ili 20 takvih skupova...

imported_Tox!c
21-01-2009, 13:17
[quote="Tox!c":3lhtnmfw]nije isto. ovisi koji alphabet koristi, koriste li se i velika i mala slova, koriste li se znakovi itd.. ja govorim da je lakse probit 10-znamenkastu sifru brojeva nego 10-ero znamenkastu sifru arapskih, kineskih i hrvatskih slova u kombinaciji sa znakovima. :)

Isto je...tako je svejedno koji enkoding se koristi, kad će grafička ionako raditi s brojčanim vrijednostima tih znakova... Njoj je to samo skup brojeva koje mora procesirati, ali nije svejedno ako ima 10 ili 20 takvih skupova...[/quote:3lhtnmfw]

ajmo rec da je vazan algoritam kojim se radi brute force. ima raznih verzija brute-force napada, tako i onih koji idu na probability, dakle prvo sa znakovima koji se cesce koriste.

Kora
25-01-2009, 18:54
Ajd, i to isto. Ali grafa ?e opet bit bolja od proca, a i brže ?e probiti šifru koja ima samo mala slova, i to pod uvjetom da prvo isprobava sva mala slova, pa tek onda velika, pa tek onda ostale znakove :)