PDA

Pogledaj cijelu verziju : Core i7 - potreba ili prestiž?



W3DR4N
28-11-2008, 10:34
Za ku?ne korisnike orijentirane na multimediju, koliki je Core i7 napredak naprema starijim generacijama?

Konkretno pri?am o najpovoljnijem 920 modelu.

Sickmanno1
28-11-2008, 11:56
Osobno mislim da je nikakav...za multimediju smisla nema niti jedan core 2 duo...savim je dovoljan dual core...

Mislim da ce se razlika osjetiti vise u naravno u obradi videa, kao i u nadolazecim games naslovima kao sto je Alan Wake koji ce imati potpuno podrsku za cetvero jezgrene procesore....

imported_St. D.
28-11-2008, 11:58
Mislim da ce se razlika osjetiti vise u naravno u obradi videa, kao i u nadolazecim games naslovima kao sto je Alan Wake koji ce imati potpuno podrsku za cetvero jezgrene procesore....

Kad ve? spominješ Alan Wake, kad ?e to iza?? Ne pratim više doga?aje vezane uz gaming, tako da ništa ne znam!

Sickmanno1
28-11-2008, 12:03
Pitaj Boga...trebao je izaci ove godine, ali 0 bodova od toga...za sad se drze one blizzardove politike....bit ce gotov kad bude gotov...znaci 2009 godine bi trebao izaci ^^

Kora
28-11-2008, 13:14
Za ku?ne korisnike orijentirane na multimediju, koliki je Core i7 napredak naprema starijim generacijama?

Konkretno pri?am o najpovoljnijem 920 modelu.

E vako, clock for clock 920 je cca isto brz kao core 2 quad extreme. 965 model je još brži. Ono što treba uzet u obzir jest ?injenica da i7 prakti?ki ima 8 jezgri. Dakle, ako ti treba multitasking - udri. I to pod uvjetom da planiraš vrtjeti 4 instance setija, 2 kodiranja u xvid i neku igru. Ako ne radiš takve stvari, ne treba ti...

Dobar izbor je i bilo koji drugi quad, naravno u tom cjenovnom rangu. i7 920 je agresivno cjenovno pozicioniran, i nisam još vidio MPC, tako da dosta stvari o tome ovisi. U globalu, napredak nije nešto preposeban, ali je definitivno ve?i nego što je bio Penryn vs Conroe.

Netko
29-11-2008, 16:37
Mislim da je svaki napredak tehnologije opravdan,bio on korišten ili ne...

p.s.zašto me zadnjih dana nije bilo:Jer mi je veza sr&nje,zapamtite jednom za sva vremena da je t-scumov maxšr&t sra&je!!!

igy
06-11-2009, 12:15
?etverojezgreni procesori trenutno imaju opravdanost kupovine samo u profesionalne svrhe i za ulaganje na nešto duže vrijeme... ako je svrha ra?unala internet, office onda definitivno nema smisla, igre donekle, profi rad da

imported_Tox!c
26-11-2009, 13:26
po meni čisti prestiž. jer je cijena naspram performansi potpuno neopravdana.

Mr. M
27-11-2009, 22:15
A vi baš volite postat u topice stare godinu dana :D

Kora
01-12-2009, 22:56
Fakat, ve?... pa sje?am se kad sam prvi put replyao :D
Baš loše.