PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jingle Bells konfiguracija



W3DR4N
27-11-2008, 14:53
Treba mi srce i duša ra?unala.

Plo?a + procesor + grafi?ka + ram, te eventualno kvalitetnije napajanje.

Pitanja.
Blue-ray pogon je pao i košta nekih 750 kuna, zajedno s dvd pržilicom. Treba?
Koliko je ustvari isplativo trenutno uzimati nekakvu konfiguraciju?
Treba li ?ekati novu generaciju grafi?kih kartica ili procesora?

Napomene.
Cijena nije definirana, jer se ne volim stavljati u okvire i zbog ograni?enja propustiti malo skuplju, a puno bolju ponudu.
To isto tako ne zna?i da ?u sad pretjerivati na nepotrebnim stvarima. Neki super omjer cijene i performansi.
Mora se držati do toga da svaka investicija bude opravdana, da adekvatno zamijeni postoje?i hardver (AMD 4000+ X2, 4 GB DDR2 800MHz, HD 3850 512 MB), te da me drži do idu?e boži?nice.
Potrebno je da vrti ra?unalne igre na 1920x1200 na max detaljima.

Sickmanno1
28-11-2008, 11:58
Mislim da bi wedrane bilo stvarno puno jednostavnije da kazes koliko si voljan para potrositi, jer npr. 4870 je dobra graficka, ali dve takve su jos bolje...pogotovo ako zelis duze igrati naslove u navedenoj rezi pri max detaljima...

Kora
28-11-2008, 13:28
Odli?no pitanje, no proc ti je ok, grafa nije loša. Štoviše, ja imam iste te dijelove, ali ne koristim komp previše za igre. Ali imam samo 2 GB. No, redom...

Blu-ray zaboravi. To je Blu-ray ?ita?+prža, zamisli šta možeš s njim: ?itati Blu-ray medije! Koje ?eš na?i gdje? Zašto bi ih uop?e tražio? Razmisli o tome... HD materijali se mogu na?i na alternativne na?ine, a same medije možeš ili kupiti (minimalno 200-300 kn) ili posuditi... Dosta o tome piše u Vidiju br. 152 (http://www.vidilab.com/vidi/index.php?broj=152).

Trenutna konfa ti definitivno nije za igranje na max detaljima na toj rezi. Najlakše je samo mijenjati grafu jer je sve ostalo manje-više OK. Problem je što ?e ti na toj rezi proc vrlo vjerojatno biti usko grlo, skinut ?e ti bar nekih 20-30 fps. Od nekih 100 :D, ako recimo uzmeš 4870, ili GTX260-280.

IMHO, najbolje bi bilo, tj. na tvom mjestu, ja bih prvo uzeo samo grafu, i vidio kako se ponaša komp na navedenim rezama. Ionako imaš PCI-E pa je možeš poslije iskoristiti, ne?e propasti. Ako nisi zadovoljan rezultatima, uzmeš novi proc i plo?u, s tim da ja ne bih uzimao Nehalema. Ovako ostaviš memoriju i uzmeš neki ja?i Core 2 Quad, u kombinaciji sa nekim P45 i miran si i duže od sljede?e boži?nice...

Sickmanno1
29-11-2008, 12:57
RypER, ako se nevaram wedran planira postojece djelove pokloniti burazu tako da trebaju svi navedeni djelovi biti novi, ali opet covjek zeli vidjeti skok u performansama...

Osobno ako pare nisu problem isao bi na Q6600 + odgovarajuci cooler (TRU ili nesto u toj kategoriji), odgovarajuca maticna sa P35 chipsetom najmanje, 4870 grafulja i recimo kingmax 800Mhz ili 1066Mhz...