PDA

Pogledaj cijelu verziju : Muvi topic



Kora
25-11-2008, 16:43
Hellos svima,

Budu?i da je izražena želja za raspravom o filmovima, prvo kre?e jedan topic, pa ako se pokaže da se raspravlja sve u 16 - možda krene i podforum.

Za sada samo jedno pravilo: spoilere farbajte u bijelu boju sljede?im tagovima: (color=white)bijela boja(/color) - (zagrade zamijeniti uglatima, ili samo pri pisanju teksta selektirajte tekst i odaberite bijelu boju iz menija "Boja fonta". Da ne bismo spoilali ljudima filmove, njihove krajeve, itd :)

Enigma
25-11-2008, 17:29
Hm, ovako ?e to bit malo zbijeno i nepregledno ako je sve na jednoj temi, jerbo bi se na podforumu moglo otvorit više tema koje ?e se tu pogubit ako bude više stranica. Al okej.


Imam jednu igru. Igra se može zvat six degrees, a igra se tako da netko kaže dva gluma?ka imena i onda netko mora u 6 koraka (može i manje, ali ne više) spojit to dvoje glumaca preko drugih filmova i ljudi.

Primjer:

Will Smith
Cillian Murphy

Will Smith je glumio s Teom Leoni u Bad Boys,
Tea Leoni je glumila u Deep Impact s Elijahom Woodom,
Wood je glumio u Gospodaru prstenova s Cate Blanchett,
Cate je glumila u The Gift s Katie Holmes,
Katie Holmes je glumila u Batmanu s Cillianom Murphyjem.


Onaj tko prvi uspješno spoji ljude, postavlja novi zadatak.



Evo prvi zadatak:

Julianne Moore
Gary Oldman

Mr. M
25-11-2008, 18:02
Julianne Moore
Gary Oldman

Smisli nešto bolje...
Oboje su glumili u Hannibalu :)

Enigma
25-11-2008, 18:05
Ajme, zbilja. :D


?ek da smislim...

Goran Višnji? i Clint Eastwood. :D

Kora
25-11-2008, 18:49
Eh di se na?e, ina?e je glavna stvar povezati bilo koga sa Kevinom Baconom. Nisam naišao na više od 4 koraka kod raznih online povezilica takve vrste. Trik je u definiciji filmova preko kojih povezuješ, dal ?eš uzet u obzir kino filmove, ili i tv filmove, ili ?ak serije... No ne?u varati (još), pa povezujem "ru?no".... Odusto, neam vremena i pomiješao sam Rene Russo i Julianne Moore :) Riješite to :D

Enigma
25-11-2008, 18:50
Mogu bit i filmovi i serije i reklame ?ak. :)

Maloki
25-11-2008, 20:23
?ek, pitanje - otvorili bi cijeli podforum samo o filmovima? Kaj nije onda ipak bolje podforum orijentiran ka multimediji op?enito?

Enigma
25-11-2008, 20:25
Ma može i to, može sve bit na jednom mjestu, samo da je poseban podforum da nije sve ovako zbijeno u jednu temu.

peko
26-11-2008, 10:42
Goran Višnji? -> Clint Eastwood

Iako bi bilo puno jednostavnije (i siguran sam da svi to o?ekuju) krenuti od serije ER, idemo ovim okolnim putem kojim ?u fascinirati sve svojim poznavanjem Višnji?eva opusa: tko nije gledao Višnji?a u ulozi Spartacusa, neka se srami!

Goran Višnji? je glumio s Alanom Batesom u Spartacusu (1), Alan Bates je glumio s Cliveom Owenom u The Gosford Parku (2), Clive Owen je glumio s Bruceom Willisom u Sin Cityju (3), Bruce Willis je glumio s Garyjem Oldmanom u Petom elementu (4), Gary Oldman je glumio s Radom Šerbedžijom u The Dark Knightu (novi Batman) (5), a Rade pak Šerbedžija u The Space Cowboys sa Clintom Eastwoodom (6).

Ili, ako vam se ne svi?a ideja da Šerbedžijinu cameo ulogu kao besku?nika u novom Batmanu uzimamo kao relevantnu, da skratimo pri?u: Goran Višnji? je glumio s Mustafom Nadarevi?em u Dugoj mra?noj no?i (1), Mustafa Nadarevi? s Radom Šerbedžijom u Je li jasno prijatelju (2), a Rade Šerbedžija u The Space Cowboys sa Clintom Eastwoodom (3).

IMDB rulz.

Novi zadatak:
Rene Bitorajac -> Salma Hayek

Enigma
26-11-2008, 13:13
Rene Bitorajac - Salma Hayek

Rene Bitorajac glumio s Goranom Višnji?em u Dugoj mra?noj no?i,
Višnji? s Nicole Kidman u Practical Magic,
Kidman s Tomom Cruiseom u Eyes Wide Shut,
Cruise s Penelope Cruz u Vanilla Sky,
Penelope u Bandidas sa Salmom Hayek.

I to bez imdba. 8)



Dakota Fanning
Arnold Schwarzenegger

peko
26-11-2008, 13:35
I to bez imdba. 8)


Respect. :-)

Evo rješenje tvojeg, tako?er bez IMDB-a, u samo tri skoka:

Dakota Fanning je glumila u Charlotte's Web, dok je u istom filmu Julia Roberts dala glas pau?ici Charlotti (1). Julia Roberts i George Clooney bili su sweethearts u Ocean's Eleven (2), a Clooney i Arnie su se sukobili u odvratnoj Schumacherovoj ekranizaciji Batmana i Robina (3).


Nastavljamo dalje od Arnija -> povežite ga s Johnom Malkovichem!

Enigma
26-11-2008, 13:56
pis of kejk.

Schwarzenegger s Georgeom Clooneyem u lošem Batmanu,
Clooney s Johnom Cusackom u Thin Red Line
Cusack u Being John Malkovich s Malkovichem.



Courtney Love
Brad Pitt

peko
26-11-2008, 14:17
Haha... opet pis of kejk. I ispada da se stalno vrtimo oko tog prokletog Schumacherovog Batmana...

Courtney Love & Jim Carrey u Man on the moon (1), Jim Carrey i George Clooney u Batman Forever (2), George Clooney i Brad Pitt u Ocean's Eleven (3).

Ups. Zeznuo sam. Eto, kad ne koristim IMDB i pravim se pametan. Jim Carrey jest u lošem Schumacherovom batmanu, ali je ovo Batman Forever s Valom Kilmerom u ulozi Batmana. :!:

Dakle, Courtney Love & Jim Carrey u Man on the moon (1), Jim Carrey i Jennifer Aniston u Bruce Almighty (2), Jen i Brad (3) su se vjen?ali. :D Ok, da bi bilo legitimno, potegnuo sam IMDB za ovo zadnje i provjerio da l' su gdje i glumili skupa i jesu, u jednoj epizodi Prijatelja...



Sly Stallone -> Orlando Bloom

Enigma
26-11-2008, 14:23
Postavi novi zadatak. :)

peko
26-11-2008, 16:33
Postavi novi zadatak. :)

Sly Stallone -> Orlando Bloom

Enigma
26-11-2008, 17:03
Stallone s Mickyjem Rourkeom u Get Carter,
Rourke s Elijahom Woodom u Sin Cityju,
Wood u Gospodaru prstenova s Bloomom.

:)


Zašto samo nas dvoje ovo igramo? :trep:



Jennifer Lopez
Justin Timberlake

Kora
26-11-2008, 17:05
Zato jer mi ostali ne možemo konkurirati vašem znanju :) Ja znam sve te glumce, ali baš da znam di su i sve glumili :D Ajd sad svakog od njih povežite sa Kevinom Baconom :)

peko
26-11-2008, 17:09
Zašto samo nas dvoje ovo igramo? :trep:

Jer smo jedini Hrvati koji su dovoljno ludi da koriste mozak (i IMDB) tijekom radnog vremena? :-D

J Lo i Ben Affleck u Djevojci iz Jerseyja (1), Ben Affleck i Bruce Willis u Armageddonu (2), Bruce Willis i Justin Timberlake u Alpha Dogu (3).


Wesley Snipes i Mary-Kate/Ashley Olsen. :-D

Enigma
26-11-2008, 17:41
Wesley Snipes u Blade: Trinity s Jessicom Biel,
Jessica u Elizabethtownu s Orlandom Bloomom,
Bloom u Troji s Bradom Pittom,
Pitt u Prijateljima s Christinom Applegate,
Christina u The Sweetest Thing s Cameron Diaz,
Diaz u Charlijevim an?elima s Olsenicama.



Samuel L. Jackson
Shannyn Sossamon

W3DR4N
27-11-2008, 07:32
Samuel L. Jackson - True Romance - Val Kilmer
Val Kilmer - Kiss Kiss Bang Bang - Shannyn Sossamon

Prelako. :D

James Gandolfini
Jason Lee

Enigma
27-11-2008, 15:19
James Gandolfini u Perdita Durango s Javierom Bardemom,
Bardem u Vicky Cristina Barcelona s Penelope Cruz,
Cruz u Vanilla Sky s Jasonom Leejem.


Julia Stiles
Chuck Norris


:D

peko
27-11-2008, 15:22
Ovo nije fer, Chuck Norris je povezan sa samom vezivnom tvari Svemira. Njemu ni ne trebaju koraci, on je u nultom koraku povezan s Isusom, kojeg je u?io karate u tajnosti dok je Josip mislio da mu kiki? tesari stolove i stolice kod ?ika Jeremije.

Enigma
27-11-2008, 15:25
:lol:

W3DR4N
27-11-2008, 19:18
Julia Stiles - The Bourne Identity - Chris Cooper
Chris Cooper - Me, Myself & Irene - Robert Forster
Robert Forster - The Delta Force - Chuck Norris


Jean Reno
Ellen Page

imported_St. D.
27-11-2008, 20:07
Ovo nije fer, Chuck Norris je povezan sa samom vezivnom tvari Svemira. Njemu ni ne trebaju koraci, on je u nultom koraku povezan s Isusom, kojeg je u?io karate u tajnosti dok je Josip mislio da mu kiki? tesari stolove i stolice kod ?ika Jeremije.

:shock: Klanjam ti se! :D

oKRamxII
29-11-2008, 14:07
Ovo nije fer, Chuck Norris je povezan sa samom vezivnom tvari Svemira. Njemu ni ne trebaju koraci, on je u nultom koraku povezan s Isusom, kojeg je u?io karate u tajnosti dok je Josip mislio da mu kiki? tesari stolove i stolice kod ?ika Jeremije.

Jedna od zanimljivijih pri?a o ?aku :D