PDA

Pogledaj cijelu verziju : tipkovnica



igoradast
21-11-2008, 09:05
imam problem sa ispisom sa tipkovnice,koristim vistu a dešava se sljede?e,
kad uprem npr. I ispise mi se broj 42,kad uprem k napravi mi prijelaz na drugi prozor,kad uprem j ispse mi se ew..itd...
napravio sam uninstall drivera i update i nije pomoglo...

ima li tko kakav savijet u svezi ovih ?udesa?:)

imported_Tox!c
21-11-2008, 15:11
probaj pod regional settings?

imported_St. D.
21-11-2008, 15:47
Ne, sumnjam da ima veze s time... Nemogu?e je da pritiskom jedne tipke dobiješ dvoznamenkasti broj. Ja bi rekao da je to više hardverski problem nego softverski.

Ako možeš, isprobaj tipkovnicu na nekom drugom ra?unalu. Ako je i na drugom ra?unalu isti problem, onda je definitivno problem u tipkovnici.

Mr. M
22-11-2008, 17:12
Nemogu?e je da pritiskom jedne tipke dobiješ dvoznamenkasti broj. Ja bi rekao da je to više hardverski problem nego softverski.

Kako ne? Ako su kodne stranice pomiješane (ili enkoding za regional settings), može se dogoditi da ispisuje nekakve random heksadecimalne ASCII vrijednosti umjesto slova (ili što bi ve? trebalo ispisati po postavkama). Tako da je ve?a mogu?nost da je problem softverski, a ne hardverski.

igoradast
24-11-2008, 12:02
ma probao sam pod regional settings,
probao sam i kroz knopix i opet isto kaze,
a na kraju sam usb tipkovnicu ukljucio u laptop i ona je radila normalno,

mislim da je ipak HW...

Mr. M
24-11-2008, 20:29
Zna?i, rije? je o tipkovnici na laptopu, ako sam dobro shvatio? A USB tipkovnica radi normalno, tj. ne pojavljuju se te anomalije?
Onda je stvar jednostavna, ako laptop ima garanciju, treba ga nositi na servis, u suprotnom ili na servis ili sam svoj majstor metodom raskopati laptop.

Kora
24-11-2008, 21:57
Otprilike kako kaže Mr. M. Imamo i jednu tipkovnicu u Labu koja ispisuje znak - kada se stisne oklop plastike. Nema veze sa softverom, nego ?isto hardverski. Rješenje jednostavno, ne diramo taj dio tipkovnice :D

imported_St. D.
24-11-2008, 22:00
Otprilike kako kaže Mr. M. Imamo i jednu tipkovnicu u Labu koja ispisuje znak - kada se stisne oklop plastike. Nema veze sa softverom, nego ?isto hardverski. Rješenje jednostavno, ne diramo taj dio tipkovnice :D

Sje?am se te tipkovnice! To sam slu?ajno ja otkrio, ne? Nešto sam tamo bez veze pr?ako i skužio sam da se ?uje "bip" svaki puta kad malo ja?e primim tipkovnicu u ruke... I onda smo skužili da pri pritisku na caps lock (ili neki drugi lock), ali ne na tipku, ve? na ledicu, ispisuje "-".

Press any LED indicator to continue!

Enigma
24-11-2008, 22:03
Eto na, i moja je sad po?ela tipkat slova koja njoj pašu. Imamo valjda neke emancipirane tipkovnice koje rade što ho?e. :)

Kora
24-11-2008, 22:50
@St.D.

Ma ti si me samo podsjetio :) Ta tipkovnica je ve? jako dugo tamo, a kad je to?no krenula s tim bahatim i arogantnim ponašanjem ne znam. Znam samo da je legenda. Ina?e jedina USB tipkovnica koju imamo, pa je treba imati pri ruci :)