PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zamjena Ram-a



igoradast
05-11-2008, 09:05
Trebo bi savjet...isao sam zamjenit 512 za gigu ram-a,
kada sam stavia gigu nije mi komp tia upalit,kad sam vratia 512 nije mu komp tia upalit,
tako na dva kompa,zna ko u cemu je problem?

Kora
06-11-2008, 11:01
Možda si cimnuo grafu kod stavljanja? Ina?e nema smisla da je zbog memorije, osim ako je neispravna. Ako je sporija komp ?e raditi, ako je brža, komp ?e raditi. Jesi probao samo sa tim "keksom" memorije, bez drugih? Kažeš na oba kompa isto? Ako je to sve, i nisi ništa izostavio, onda ?e biti da je neispravna.

igoradast
07-11-2008, 09:44
ma da sve sam probao,nema zivota u njemu kao da je napajanje otišlo,
nije mi jasno kako mi je na dva kompa napajanje otišlo dok sam mijenjao ram-e,

rami su ispravni!

jos neki savjet?

Kora
07-11-2008, 19:49
?isto sumnjam da je napajanje. Otkud znaš da su rami ispravni? Prije ?e bit da su ti rami skurili mati?nu, a ako se i to desilo, teško da su rami ispravni. Moraš isprobati sve dijelove sa drugim dijelovima, zna?i prvu mati?nu u drugom ispravnom kompu, napajanje isto.
Ako stvarno nisu rami, onda je vjerojatnije plo?a.

Šta si to "sve" isprobao? Daj više detalja, ne može se to definirat na temelju par rije?i...

imported_St. D.
07-11-2008, 19:50
Da nisi možda bio malo pregrub pri stavljanju RAM-a? Mislim, da nisi možda oštetio mati?nu na bilo kojem dijelu?

Kažeš da ti se komp nije htio upalit ni kada si vratio starih 512 RAM-a... To mi je ?udno, onda je nemogu?e da je problem samo u memoriji.

igoradast
08-11-2008, 22:43
nisu rami jer rade u drugom kompjuteru,imam 4 slota za rame na plocama,znaci nije di do mene tj moje snage:)
na drugom napajanju radi,znaci iz nekog razloga su mi te dvi ploce izgorile,
boze sacuvaj tragedije:)))
hvala na pomoci svejedno