PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mjuzik topic



imported_St. D.
04-10-2008, 13:10
Dakle, pošto na ovom forumu na veliko fali neinformati?kih tema, kojih na, primjerice PCP forumu, ima cijelo brdo, odlu?ih otvoriti novi topic, ovaj puta u vezi glazbe i svega što ide uz nju.

Dakle, kakvu glazbu slušate? Što vas opušta kod glazbe, što živcira? Svirate li kakav instrument, imate li bend? Komentirajte ili kritizirajte razne glazbenike, vrste glazbe, bla bla itd...

Evo, ja ?u prvi po?et...

Dakle, slušam rock, hard rock i sl. stvari. Tako recimo slušam Queen, AC/DC, ZZ Top (Bluese Rock, neki to ?ak nazivaju i southern rockom, ali s time se ne slažem), The Darkness, Erica Claptona i sl. Metal ne volim, osim nekih vrlo rijetkih grupa... Od ostalih glazbenih smjerova volim klasiku i nešto malo popa. Ali elektroniku, tehno i sl. ne volim jer smatram da se glazba treba stvarati na instrumentima a ne sa par klikova mišem na ra?unalima.
Sviram gitare i klavijature. U zadnje vrijeme više vremena provodim sa akusti?nom gitarom nego elektri?nom. Dakle, akusti?nu gitaru zovem Katarina a elektri?nu Mihaela (duga pri?a kako je do tih imena došlo). I da, trenutno izra?ujem vlastitu gitaru (elekti?nu), koju ?u simboli?no zvati Dinka! :D (Sick, I know...)

I eto, to bi bilo to ukratko...

zoky
04-10-2008, 15:44
Ovako, ja slušam svu vrstu muzike, al najviše slušam doma?u muziku!
Glazbu koju najviše volim slušati je od M.P.Thompsona (samo vas molim bez komentara)!
Sviram bass gitaru i akusti?nu gitaru,te mi je Thompson i njegova glazba jako dobar pogodak, pošto se zna da njegove pjesme (potovo Live nastupi) zvu?e odli?no i može se svašta nau?iti!

Prije sam sviram i tamburicu( 6 godina) :D

Evo to je sve od mene kaj se ti?e muzike!

Grga
04-10-2008, 19:43
Slusam SVE osim narodnjaka, to mi jednostavno para usi a i tekstovi su :roll:
Najvise slusam Rock (svih vrsta) za opustanje slusam Jazz i ponekad klasiku...

Sphinx
04-10-2008, 21:17
Slusam vecinu podzanrova edm-a (electronic dance music)
Znaci techno, trance, house i rave najvise

Od poznatijih su to Dj tiesto, benny benassi, armin van buuren, deadmau5, david guetta, alexandar kowalski, prodigy, basshunter...

imported_St. D.
05-10-2008, 12:23
Glazbu koju najviše volim slušati je od M.P.Thompsona (samo vas molim bez komentara)!


Ne brini, ne?u komentirat u smislu pljuvanja.

Dakle, Thompsonova glazba... Osobno, njegove su pjesme melodijama meni vrlo dobre, pašu mi, i njegov glas mi je ?ist OK (mislim da bi Thompson bio preodli?an hard rock vokal). No nekako, baš kada se malo prisilim poslušat nekoliko stvari za redom, ne mogu izdržat više od 10 minuta. Ne znam zašto. Jednostavno mi to nije to. Nemam ja ništa protiv lika, da se zna...



Najvise slusam Rock (svih vrsta) za opustanje slusam Jazz i ponekad klasiku...


Jazz je preodli?an za opuštanje, to se definitivno slažem... Ja uvijek u?im uz neku glazbu u pozadini, i to je u 99% slu?ajeva klasika. Obožavam Chopina i Beethovena, no i sve ostale skladatelje tako?er volim.

Grga
05-10-2008, 13:27
Obožavam Chopina
8) 8) 8) 8) that's the stuff :D

imported_St. D.
07-10-2008, 20:36
Peko je jednom prilikom u redakciji spominjao osnivanje Vidi benda! Jel tko zainteresiran?! :D

Grga
08-10-2008, 10:45
evo ja mogu bit grlo :D

oKRamxII
08-10-2008, 22:31
Pa preferira se svakakva vrsta glazbe, mogu poslušati sve ali naravno u to ne ubrajam jednu vrstu (ako se može nazvat vrstom) Turbo-folk ilti ga cajke...

Ina?e najviše volim malo onako "žeš?e" stvari Rock, Punk i sl...

Od doma?ih HP i TBF, velik sam HP-ov fan, a TBF po meni ima kvalitetnu glazbu...

Kora
13-10-2008, 18:19
Ja stvarno mogu svašta poslušat. ?ak i cajke imaju zanimljive ritmove, ali ?im ?ujem glasove rikavam kombinirano od smijeha i muke. Neke opere imaju zanimljive zvukove. Klasika i razni ambiental su za opuštanje. Queen je legenda. 80-te su zakon. 60-te i 70-te isto. Ima nešto i u zvucima 20-ih. Techno, house i sli?no su energi?ni pa su mi OK kad treba nešto napraviti, kad se radi konkretno - nabrijavaju atmosferu (tebe gledam Juggernaut :) ?ak mi nešto Timbaland u zadnje vrijeme svira po glavi (pogotovo u duetu sa Nelly Furtado), još samo da mi youtube da da si ga puštam, mamu im njihovu. I naravno, svašta što je aktualno a što mi se svidi se sluša.

Viva la Vida! (pun intended)

W1k1n6
14-10-2008, 09:08
1. Judas Priest
-
-
-
726. Heavy Metal
727. Rock'n'roll
728. Blues
729. Jazz/Jazz Rock
730. Klasika
731. Pojedine iznimke iz žanrova koje u na?elu ne slušam (Pop, Country, Techno, Punk...)

imported_St. D.
14-10-2008, 21:24
W1k1n6, ?uo sam od nekog frenda (Malokija ?ini mi se, sa PCP foruma) da si neko? svirao u nekom bendu, (kako mi je ono frend rekao... Annabel Lee? Ne znam zašto, al tom mi je ime ostalo u glavi) i tako?er sam ?uo da ste bili poprili?no poznat bend unutar granica bivše države.

Pa ako ti se da, bio bi ti zahvalan da nam kažeš par rije?i o tome, svoje dojmove, što ste svirali, itd...

ikisic
14-10-2008, 23:17
Uh, glazba. Jako mi je tesko ograniciti se na zanrove ili druge podskupine... Recimo 90% punk bendova su jednostavno losi, no onih 10% briljiraju, tako da ne znam dal onda volim punk ili ne. Volim bendove, pa evo otprilicnog popisa nekih najdrazih izvodaca (nije po redu):


Pixies, Kyuss, Hladno Pivo, Let 3, Be Your Own Pet, Red Hot Chili Peppers, The White Stripes, Sonic Youth, Nirvana, Bad Religion, Beastie Boys, Fugazi, Paraf, The Von Bondies, Tenacious D, Nick Cave and the Bad Seeds, Metallica, Iron Maiden, Queens of the Stone Age, Septica, Hüsker Dü, Majke, Pearl Jam, ?ubrivo, The Dubliners, The Who, Pink Floyd, The Bambi Molesters, Zadruga, Dead Kennedys, Rage Against the Machine, Yeah Yeah Yeahs, Azra, The Hold Steady, R.E.M., Black Flag, Atheist Rap, Fu Manchu, Eric Clapton, Led Zeppelin, The Rolling Stones, Grinderman, Eagles of Death Metal, The Hives, Ramones, The Offspring, Iggy Pop and the Stooges, The Beat Fleet, The Thermals, Psihomodo Pop, Gang of Four, Radio Moscow, The Stranglers, Bob Dylan, Arctic Monkeys, The Doors, The Black Keys, The Sonics, The Birthday Party, Black Rebel Motorcycle Club, The Beatles, Foo Fighters, Buldožer, Thee Headcoatees, Idoli, Disciplina Kicme, Bloodhound Gang, Uriah Heep, Jimi Hendrix, Joe Cocker, Stone Temple Pilots, Queen, NOFX, Screaming Trees, Minor Threat, Meat Puppets, Radiohead, Gorillaz, John Lee Hooker, Mondo Generator, The Prodigy, Dire Straits, Kings Of Leon, Jefferson Airplane, The Lords of Altamont, The Jon Spencer Blues Explosion, Dreletronic, The Dirtbombs, Kraftwerk, The Datsuns, Živo Blato, MC5, Oružjem Protivu Otmi?ara, Turbonegro, Belfast Food, Desert Sessions, Zabrannjeno pušenje, Bruce Springsteen, Šarlo Akrobata, System Of A Down, Black Sabbath...

Od instrumenata znam svirati usnu harmoniku (ono... slusljivo :D ), a ucim svirati akusticnu gitaru.

W1k1n6
16-10-2008, 18:40
Da, bio je to moj band Annabel Lee. Nismo baš bili toliko poznati u Jugi, znali su nas isklju?ivo u underground i nešto manje na metal sceni.

Edit: Link na Rapidshareu s kojeg se može skinuti nešto robe:
http://rapidshare.com/files/154757668/A ... n.zip.html (http://rapidshare.com/files/154757668/ANNABEL_LEE_Demogeddon.zip.html)

imported_St. D.
17-10-2008, 10:09
Evo, poslušao sam Demogeddon... Dobar je, svi?a mi se. Nije baš moj stil, ali sam ga preslušao bez problema, tako da je to više nego dobro!


Freddy Krueger je zakon stvar! Meni najbolja sa demoa! Two thumbs up! 8)

imported_St. D.
21-10-2008, 21:23
Pixies, Kyuss, Hladno Pivo, Let 3, Be Your Own Pet, Red Hot Chili Peppers, The White Stripes, Sonic Youth, Nirvana, Bad Religion, Beastie Boys, Fugazi, Paraf, The Von Bondies, Tenacious D, Nick Cave and the Bad Seeds, Metallica, Iron Maiden, Queens of the Stone Age, Septica, Hüsker Dü, Majke, Pearl Jam, ?ubrivo, The Dubliners, The Who, Pink Floyd, The Bambi Molesters, Zadruga, Dead Kennedys, Rage Against the Machine, Yeah Yeah Yeahs, Azra, The Hold Steady, R.E.M., Black Flag, Atheist Rap, Fu Manchu, Eric Clapton, Led Zeppelin, The Rolling Stones, Grinderman, Eagles of Death Metal, The Hives, Ramones, The Offspring, Iggy Pop and the Stooges, The Beat Fleet, The Thermals, Psihomodo Pop, Gang of Four, Radio Moscow, The Stranglers, Bob Dylan, Arctic Monkeys, The Doors, The Black Keys, The Sonics, The Birthday Party, Black Rebel Motorcycle Club, The Beatles, Foo Fighters, Buldožer, Thee Headcoatees, Idoli, Disciplina Kicme, Bloodhound Gang, Uriah Heep, Jimi Hendrix, Joe Cocker, Stone Temple Pilots, Queen, NOFX, Screaming Trees, Minor Threat, Meat Puppets, Radiohead, Gorillaz, John Lee Hooker, Mondo Generator, The Prodigy, Dire Straits, Kings Of Leon, Jefferson Airplane, The Lords of Altamont, The Jon Spencer Blues Explosion, Dreletronic, The Dirtbombs, Kraftwerk, The Datsuns, Živo Blato, MC5, Oružjem Protivu Otmi?ara, Turbonegro, Belfast Food, Desert Sessions, Zabrannjeno pušenje, Bruce Springsteen, Šarlo Akrobata, System Of A Down, Black Sabbath...


:shock:

Bokte ****! Koja lista! Šta, ZZ Top i AC/DC smrde, a a a?!?!?! :D
Šalim se... Luda lista. Nema šta...

ikisic
22-10-2008, 00:07
ZZ Top i AC/DC su mi previse... isti. Ne znam, jednostavno mi ne odgovaraju. Naravno, mogu ih slusati, no ovo gore je jedan ogranicen popis glazbe koju volim.

Jednako sam tako lud oko glazbenog player na PC-u, mp3 playera u dzepu, koristenih slusalica i zvucnika. Nisam nikako audiofil, cisto zato sto ne mogu raspoznati kvalitetu bolju od 192-256 kbps, no glazba mi je jako bitna.

Freak, znam :)

imported_St. D.
22-10-2008, 14:02
ZZ Top i AC/DC su mi previse... isti. Ne znam, jednostavno mi ne odgovaraju. Naravno, mogu ih slusati, no ovo gore je jedan ogranicen popis glazbe koju volim.

Ograni?en popis?! :D


Jednako sam tako lud oko glazbenog player na PC-u, mp3 playera u dzepu, koristenih slusalica i zvucnika. Nisam nikako audiofil, cisto zato sto ne mogu raspoznati kvalitetu bolju od 192-256 kbps, no glazba mi je jako bitna.

Freak, znam :)

Tako i ja... Uvijek imam nekog Boga šta reproducira glazbu uz sebe. Glavno da se ima šta slušat! Zvuk tišine mi nikada nije bio lijep.

Ja imam ve?inu svoje glazbe u 192 kb/s, samo onu najdražu imam u 320 kb/s, a najdraže pjesme imam ?ak i u .wav formatu! Bolesno... :?

Kora
23-10-2008, 15:38
Zvat ?emo doktora. Osim ako ne želiš biti izlije?en :) :?:

imported_St. D.
23-10-2008, 16:07
Ovo me podsjetilo na: "Idi bre da se le?iš!" XD


Ne, ne želim se izlije?iti... I want more! I want it all! :)

Kora
23-10-2008, 16:13
I want it now! :D

imported_St. D.
23-10-2008, 21:56
I want it now! :D

Kak sam znao da ?eš to re?! :D

(zato sam i rekao to što sam rekao) :P

imported_St. D.
31-10-2008, 12:58
Ljudovi, sutra ujutro kre?em put Be?. Queen + Paul Rodgers koncert! Oujea!

Pa eto, pozdravljam vas sve do mog povratka... U neko vrijeme u nedjelju! Pitaj Boga kad ?u do? doma... XD

Ugl. kad se vratim, bit ?e kratki izvještaj! :)

Enigma
31-10-2008, 13:08
Have fun! :)

Maloki
24-11-2008, 22:36
Volim slušat razno raznu glazbu - od metala, preko rocka 70-ih i 80-ih pa do reggaea. Metal ipak malo više od svega ostalog :)
Od doma?ih glazbenika najviše cijenim Gibonnija, a slušam i Laufer, Hladno Pivo, Džubrivo...
Evo kompletna lista izvo?a?a (sa fagbooka):

AC/DC, The Abyssinians, Atheist, Augustus Pablo, Azra, Bad Brains, Bathory, The Beatles, Bijelo Dugme, Black Label Society, Black Sabbath, The Bloodhound Gand, Bob Marley, Cauldron, Cavalera Conspiracy, Control Denied, Cynic, Dark Angel, Death, Dethklok, Dire Straits, The Doors, Dream Theater, ?ubrivo, Electric Six, Elvis Presley, Eric Clapton, Faith no More, Gibonni, Glenn Danzig, Gojira, Gorguts, Herbie Hancock, Hladno Pivo, Iced Earth, Iron Maiden, Jimi Hendrix, Jordan Rudess, Judas Priest, Karl Sanders, King Diamond, Kreator, Laibach, Lamb of God, Led Zeppelin, Like Drone Razors Through Flesh Sphere, Louis Armstron, Lynyrd Skynyrd, Marc Bolan & T. Rex, Mayhem, Meat Loaf, Megadeth, Mercyful Fate, Meshuggah, Metallica, Morbid Angel, Mötorhead, Necrophagist, Nile, Obituary, Opeth, Pan.Thy.Monium, Pantera, Pendulum, Pestilence, Peter Tosh, Pyramaze, Queen, Rob Zombie, Rammstein, Rotting Christ, Running Wild, Sabaton, Satyricon, Sepultura, Skatalites, Slayer, Sodom, Solefald, Symphony X, System of a Down, TBF, Tenacious D, Testament, Thievery Corporation, Van Halen, Weird Al Yankovich, White Zombie

imported_St. D.
24-11-2008, 22:40
AC/DC, The Abyssinians, Atheist, Augustus Pablo, Azra, Bad Brains, Bathory, The Beatles, Bijelo Dugme, Black Label Society, Black Sabbath, The Bloodhound Gand, Bob Marley, Cauldron, Cavalera Conspiracy, Control Denied, Cynic, Dark Angel, Death, Dethklok, Dire Straits, The Doors, Dream Theater, ?ubrivo, Electric Six, Elvis Presley, Eric Clapton, Faith no More, Gibonni, Glenn Danzig, Gojira, Gorguts, Herbie Hancock, Hladno Pivo, Iced Earth, Iron Maiden, Jimi Hendrix, Jordan Rudess, Judas Priest, Karl Sanders, King Diamond, Kreator, Laibach, Lamb of God, Led Zeppelin, Like Drone Razors Through Flesh Sphere, Louis Armstron, Lynyrd Skynyrd, Marc Bolan & T. Rex, Mayhem, Meat Loaf, Megadeth, Mercyful Fate, Meshuggah, Metallica, Morbid Angel, Mötorhead, Necrophagist, Nile, Obituary, Opeth, Pan.Thy.Monium, Pantera, Pendulum, Pestilence, Peter Tosh, Pyramaze, Queen, Rob Zombie, Rammstein, Rotting Christ, Running Wild, Sabaton, Satyricon, Sepultura, Skatalites, Slayer, Sodom, Solefald, Symphony X, System of a Down, TBF, Tenacious D, Testament, Thievery Corporation, Van Halen, Weird Al Yankovich, White Zombie

Ovo me podsje?a na Kiši?evu listu... Samo šta je ova PO ABECEDI! :D

Kora
24-11-2008, 22:48
Sigurno je koristio Excel za to razvrstavanje.

Maloki
24-11-2008, 22:54
Nope, gledo sam redom sadržaj iPoda pa sam pisao :P

IgGy
25-11-2008, 10:29
Moj glazbeni ukus je ukratko bosanski lonac.

Najviše volim hard rock (Gunse, ACDC, Black Sabbath) i ostale rock žanrove i podžanrove u koje spadaju primjerice Rage Against the Machine, Blur, RHCP, Animals, Dire Straits Iggy Pop, The White Stripes itd. Volim i poneki metal poput Slipknota, Monster Magneta.

Nadalje, uz rock i metal obožavam i house. Tu volim stvarno svašta, glavno da ima ritma. Trenutno skupljam pare za misketu, pa ?u se u fušu bacit u DJevske vode :-P

Isto tako mogu poslušat neki dobar Ska, Reggae, pa i hiphop.

Osim gore navedenog volim poslušat Azru, Balaševi?a, Prljavce, Hladno Pivo, Edu, Elemental, TBF... Ne podnosim doma?u kuruzu poput Danijele, Severine, Stavrosa itd :D

Maloki
25-11-2008, 11:03
Starvors (http://i109.photobucket.com/albums/n51/HY8R1D/Jasmin-Starvors.jpg) je još i podnošljiv :P

Kora
25-11-2008, 13:42
Kad je u tom izdanju, jel :)

Enigma
25-11-2008, 14:18
Nadalje, uz rock i metal obožavam i house. Tu volim stvarno svašta, glavno da ima ritma. Trenutno skupljam pare za misketu, pa ?u se u fušu bacit u DJevske vode :-P


Ma da? Zakon. :)

Ja se igram u Fruity Loopsu :oops: i stvaram mjuzu kojom onda teroriziram sve koje znam. :D

IgGy
25-11-2008, 16:35
Nadalje, uz rock i metal obožavam i house. Tu volim stvarno svašta, glavno da ima ritma. Trenutno skupljam pare za misketu, pa ?u se u fušu bacit u DJevske vode :-P


Ma da? Zakon. :)

Ja se igram u Fruity Loopsu :oops: i stvaram mjuzu kojom onda teroriziram sve koje znam. :D

Davno sam se igrao u fruity loopsima, no u njima ne mošeš stvorit bogzna kakvu mjuzu. Najbolje služe upravo za skladanje loopova i kojekakvih samplova.

imported_St. D.
25-11-2008, 19:28
Meni se osobno ne svi?a techno i sl. glazba... Prekompjuterizirana je. Ne volim kada se cijela pjesma može montirati u nekom high-tech programu.

Instrumenti su instrumenti! Kada ja vidim da neko svira gitaru, ili mlati po bubnjevima, ili ako neki bijesni lik radi prstima na bassu kao da ima vru?e krumpire u rukama - to je onda glazba! Naravno, to je moje mišljenje...

Maloki
25-11-2008, 20:21
To je odli?no u teretani, a i ovako ponekad zna dobro sjest 8)

imported_St. D.
25-11-2008, 20:27
To je odli?no u teretani, a i ovako ponekad zna dobro sjest 8)

Sad si ti faca jer ideš u teretanu?! :D :P

Maloki
25-11-2008, 20:27
Pa nego 8)

Kora
26-11-2008, 13:30
Bitan je samo ritam pod dekom. Hmm, krivi thread? :)

imported_St. D.
30-11-2008, 02:08
Da malo nadopunim svoj glazbeni ukus. Dakle... Metal ne volim... ALI... Rammstein apsolutno owna bilo koji metal! Po meni. Industrial je nešto pre××××no! Jedina vrsta metala koja mi zapravo paše!

Danas sam (odnosno prije kojih 15 min) pri?ao s jednim jako dobrim starim prijateljem o Laibachu. ?ovjek se taman vratio s konca u Tvornici. Kaže da je bilo predobro! Moram do? nekako do kojeg njihovog albuma, baš me zanima. Ina?e, Laibach je slovenski industrial bend. Navodno je bolji od Rammsteina... Vidjet ?emo kakva ?e biti moja reakcija na to.

imported_St. D.
12-02-2009, 23:34
Jeste ?uli novi album Riblje ?orbe? Zove se "Minut sa njom", i ugl. preodli?an je! Mene je stvarno samo ugodno iznenadio. :)

Bora je zakon! :D

Kora
13-02-2009, 00:11
There is nothing left to do, aaaafter all that we've been thru...

Enigma
13-02-2009, 14:07
There is nothing left to do, aaaafter all that we've been thru...

Jel to pjevušiš Love is gone? :)

Kora
13-02-2009, 14:10
Je. Znao sam da ?e netko reagirati, iako nisam mislio da ?eš to biti baš ti.

Enigma
13-02-2009, 14:11
Je. Znao sam da ?e netko reagirati, iako nisam mislio da ?eš to biti baš ti.

I mene uhvati pjevušenje iste pjesme pa nisam mogla ne reagirat. :D

imported_St. D.
26-02-2009, 20:59
Primjetio sam neki dan u Labu kako Kora ima izrazitu želju solirat fu?kanjem na razne pjesme sa radija... Sve bi to bilo OK - da poga?a prave tonove! :D

Kora
02-03-2009, 18:32
Nisi ?uo kak fu?kam prave pjesme. Ili tek kad krenemo u duetu Žac i ja.

venividivici
11-05-2010, 09:07
Uglavnom sve volim slusat, ali narodnjaci su mi malo slabija strana...malo mi sve to igleda kao ispiranje mozga..i kad vidim ovu omladinu kako se ponasa i sve to, malo ostanem bez komentara...sve u svemu stari domaci (ex)yu rock i od strane glazbe moze sve..:D

Kora
24-05-2010, 13:16
Onda si naš :)

venividivici
29-11-2010, 14:11
Onda si naš :)

hehheh..pa naravno :wink: :wink:
Evo posljednje vreme sam se baš navukao na Kings of Leon :D

http://www.memphisflyer.com/images/blogimages/2010/06/08/1276052142-kings-of-leon-idea-girl-consulting-sex-on-fire.jpg