PDA

Pogledaj cijelu verziju : Florida Jacka Thompsona doživotno razriješila dužnosti



IgGy
26-09-2008, 20:12
Duga?ka saga o odvjetni?koj karijeri kontroverznog pravnika Jacka Thompsona o?ito se privodi kraju. Vrhovni je sud Floride objavio kako predlaže permanentno razrješenje Thompsonovih pravnih dužnosti.

Podsjetimo, Jack Thompson je kontroverzni pravnik koji se u posljednjih nekoliko godina zakleo u križarski rat protiv videoigara. Thompsonu su tako "za zub" zapele uspješnice Grand Theft Auto te Counter-Strike, koje je direktno optuživao kao glavne uzroke za puca?ke tragedije u Sjedinjenim Ameri?kim Državama, pa ?ak i za masakr u srednjoj školi u Columbineu, prilikom ?ega je izjavio kako je ubojica pucanje vježbao igraju?i popularnu online videoigru Counter-Strike.

27-09-2008, 02:25
Hmm... šteta što nije crnac. U tom bi se slu?aju mogao požaliti na neprihvatljivo ponašanje bijelaca koji su ga osudili samo zbog boje kože, a u slu?aju novog neuspjeha bi mogao iskoristiti uvijek koristan i ubojit argument - svoje ro?ake iz 17.og koljena koje je 1858. Patrick Swayze tako?er razrješio dužnosti. Permanentno.

imported_St. D.
27-09-2008, 10:59
?udno mi je sve to. Mislim OK, do neke granice razumijem njegovo protivljenje igrama... Istina je da agresivne igre kao što su Counter-Strike i sl. To sigurno ostavlja neki mali trag na mladeži šta ju igra, no ipak, ?isto sumnjam da može toliko utjecat na nekoga da po?ini masakr ili nešto takvo.
No ono, nije baš uredu svu krivnju okrenuti na igre! I društvo utje?e na sve to, prošlost ?ovjeka, trenutno stanje istog... Bla bla... Itd.

Tako?er, nabavka oružja u stvarnom životu nije toliko jednostavna kao u CS-u.

U životu nema "Enter --> 4 --> 3"! Mislim da bi se time nabavio M-16, ako me pam?enje dobro služi, dugo nisam igrao CS. :twisted:

Netko
27-09-2008, 19:01
Hvala bogu da su ga napokon maknuli...