PDA

Pogledaj cijelu verziju : Može li Chrome "terminirati" konkurenciju?



IgGy
04-09-2008, 13:51
Na jeziku obi?nog korisnika Interneta, Chrome u ovom trenutku možda ne predstavlja mnogo. Identi?no je stanje bilo kada se pojavio i sam - Google. Yahoo, pa i Altavista tada su bile gargantuanske zvijeri naspram danas najve?eg Internet pretraživa?a.

Da, Chrome je jednostavan. U ovom trenutku, uspore?uju?i ga s konkurencijom, možda ?ak i prejednostavan. Dok Firefox i Opera, a uskoro ?ak i Internet Explorer nude pregršt dodataka kojima je mogu?e u potpunosti modificirati i prilagoditi na?in na koji pretražujemo Internet, Chrome nas prakti?ki vra?a u vrijeme šturih mogu?nosti Internet Explorera 6. Sladunjav po?etak ili mudra osnova za budu?nost?

Kada bismo Google kao tvrtku postavili pod pove?alo, te razmotrili zašto je toliko prokleto uspješna, otkrili bi sljede?e - Google zna što korisnici žele upravo zato što Googleovo veliko uho dobro sluša i prati kako ta ogromna baza korisnika internetskih usluga "diše". Drugim rije?ima, sve što je Google korisnicima dosada ponudio, u jednakoj je mjeri nevjerojatno napredno, koliko i nevjerojatno jednostavno. Dovoljno je pogledati Googleov pretraživa?. Sve što je potrebno u?initi jest upisati željeni pojam u bijelu traku i pritisnuti tipku enter. U roku manjem od sekunde pojavi se i rješenje. Jednostavno. Baš kao i Gmail, baš kao i Google Documents, baš kao i Google Maps... ukratko, baš kao i sve ostale Googleove usluge.

Iako direktor Mozille kaže kako izlazak Googleovog browsera nikoga ne bi trebao specijalno iznenaditi, sumnjamo da Microsoft i Mozilla razvoj situacije promatraju toliko ravnodušno. Štoviše, sigurni smo kako se ekipi u oba tabora dobrano tresu ga?e.

Obi?nom korisniku Interneta Chrome stoga trenutno vjerojatno ne predstavlja mnogo, no podsjetimo se kako je Googleov algoritam, taj toliko naizgled bezna?ajan pojam u nevjerojatno kratkom roku prerastao u gargantuansku zvijer te doslovce uništio konkurenciju.

Uostalom, nemojmo zaboraviti kako je Google News u potpunosti upravljan i ure?ivan od strane - ra?unala.

Ne samo da Google nešto kuha, ve? zasigurno kuha nešto vrlo, vrlo veliko (http://urgo.org/flash/ols-master.html).

Grga
04-09-2008, 14:23
dobro ovo je 'malo' pretjerano ... al ajde ....
sto se tice Chroma meni se jako svida i presao bi na njega ali cu prvo pricekat izlazak kvalitetnih ad-onova tako da za sada ostajem pri FF

Netko
04-09-2008, 21:12
Vjerujem da može chrome biti dobar produkt.

ikisic
04-09-2008, 22:11
Od horde zadovoljnih korisnika valjda se jedino ja izdvajam jer nisam zadovoljan sa Chromeom.

Kora
05-09-2008, 12:43
?ekam argumente :twisted:

Grga
05-09-2008, 14:15
ja isto puno mi se vise svida od FF ima vecu preglednost i pobornik sam prakticnosti ali mora izac iz bete i moraju se dodat stvari kao AdBlock plus i sl.

oKRamxII
06-09-2008, 23:32
Kod mene je kažem ostavio dobar dojam ali sigurno ne takav da bi prešao s Opere na njega... No tko zna kao što je re?eno Google bi mogao nešto smisliti ve? ili je ve? to smišljeno i polako rušiti konkurenciju... Teško je nabrojati neke njihove propale projekte... Zato treba pri?ekat što nam vrijeme nosi...

Kora
11-09-2008, 09:42
O propalim projektima se ne pri?a, a gle što je marketing u?inio. Pa svi su ?uli za chrome.