PDA

Pogledaj cijelu verziju : Google lansira vlastiti web browser



IgGy
02-09-2008, 12:43
Google bi tijekom današnjeg dana u više od 100 zemalja trebao lansirati vlastitu verziju web browsera, kodnog imena "Chrome".

Kako Google kaže, "Poboljšali smo brzinu i osjetljivost, te proizveli mnogo snažniji JavaScript engine, V8 kako bi podržavao web aplikacije sljede?e generacije koje se ne mogu pokrenuti ?ak ni na današnjim browserima."

Je li nam uz Firefox, Internet Explorer i Operu doista potreban još jedan browser?

Grga
02-09-2008, 14:04
ah taj google ... tko ce ih zaustavit ?

oKRamxII
02-09-2008, 17:45
Google me je uvijek pozitivno iznena?ivao s nekim svojim "izumima" stoga Opera mi sigurno ostaje no1 no ovaj ?e imati svoje mjesto na kompu... =)

ikisic
02-09-2008, 19:54
Uh, ne znam otkud poceti sto je sve krivo sa ovime.

Opera FTW

imported_St. D.
02-09-2008, 20:00
Uvijek volim isprobavat nove stvari, pogotovo ako se radi o ne?emu što bi trebalo izazvat (r)evoluciju, pa ?u i to probat.

Ali vjerujem da ?u ostat na Firefoxu...

imported_St. D.
02-09-2008, 20:50
Evo, ovaj post pišem na Chrome-u, i mogu re? da to više nego dobro izgleda! Ugodne su boje su?elja, sve ugodno izgleda... Sve funkcionira!

Na Visti to nekako posebno dobro izgleda, neaktivni tabovi su transparentni kao i ostatak prozora u Aero su?elju pa to vrlo lijepo izgleda!

Za sada nisam naletio na neki ve?i problem... Nadajmo se da ne?u tako brzo na?i nešto šta me toliko smeta.

Kora
05-09-2008, 10:49
Uh, ne znam otkud poceti sto je sve krivo sa ovime.

Opera FTW

Samo ti po?ni, živo me zanima.

Ja sam jako ugodno iznena?en. Su?elje je definitivno najve?a prednost, vrlo je minimalisti?ko i nenametljivo, a opet funkcionalno. Find prozor?i? iska?e kad ga trebaš, plava boja je ugodna oku... Ima malo opcija ali i to se da srediti (LOL, upravo našao bug) u sljede?im verzijama.

Jedino što sam primijetio je da tu i tamo zakašlje kad je optere?en Flashom (koji suxa u zadnje vrijeme na FF), troši dosta memorije (ima više procesa, trenutno 7 za 12 tabova, od toga je 6 raznih sajtova, a 7 ih je VidiLab forum, i sve skupa 85 MB. A baš sad tijekom pisanja posta sam otkrio i da ima problema sa prikazom teksta u boxu kad se sastavlja post, gubi slova pri prelasku u sljede?i red i sli?no. No to se da riješiti samo selekcijom teksta. U globalu, nije loše.

Kora
11-09-2008, 09:40
Ajd dobro je, središe to. Ppci napravili samo c/p. Ali ?ovjek se zapita, c/p otkuda? Na što to oni zadržavaju sva prava ako ti nešto submitaš?

imported_Tox!c
28-11-2008, 03:44
koristim. odusevljen sam. mislim da se ne vracam na ffox, ciji sam veliki zagovornik bio.. dok ne spuste kolicinu memorije koju mi pojede sa addonovima kad se otvori ispod 200mb.
chrome - 8 mb. !

Sickmanno1
28-11-2008, 12:09
Nije mi user friendly kao FF, tocnije navikao sam se na FF i jednostavno nevidim smisao u prelazak na drugi browser ^^

Kora
28-11-2008, 12:53
Mda, jedini problem FIrefoxa je to gutanje memorije, a to ima više veze sa Flashom, ?ini mi se.... Minefield ?e sve riješiti.