PDA

Pogledaj cijelu verziju : Emily - gotovo savršen fotorealizam



IgGy
29-08-2008, 13:45
Kao što ?ete primijetiti u videu, Emily je atraktivna mlada žena uhva?ena u intervjuu kao zaposlenica tvrtke Image Metrics razglaba o njihovom poslovnom procesu, te naposljetku daje i svoje mišljenje. Što je u tome zanimljivo? Emily nije stvarna.

Emily je jedna od prvih animacija koja je kona?no prešla granicu percepcije kako animacija izgleda manje realisti?no negoli što bi to izgledalo u stvarnom životu.

AMD je tako, primjerice stvorio ?ip s milijardu tranzistora koji ?e biti u mogu?nosti procesirati kreacije poput Emily. Radeon HD 4870 X2 tako je u mogu?nosti procesirati 2,4 teraflopsa u sekundi, što zna?i kako nudi mogu?nosti sli?ne ra?unalu tek otprije 12 godina. To je ra?unalo zauzimalo cijelu prostoriju, dok AMD-ov ?ip stane u standardni PC.

Pogledajte video - http://www.youtube.com/watch?v=UYgLFt5wfP4

imported_St. D.
29-08-2008, 14:40
Woooooooooouuuuuuuuuuu! Preeeeeedobro! Ali mogli su ju napravit malo ljepšu... :D

Grga
30-08-2008, 21:59
stvarno izgleda skoro fotorealisticno nevjerojatno

Grga
30-08-2008, 22:06
to me malo i zabrinjava jer omogucuje jos lakse laziranje snimki i sl.

imported_St. D.
30-08-2008, 22:35
stvarno izgleda skoro fotorealisticno nevjerojatno

Skoro?! :D

Grga
31-08-2008, 09:47
stvarno izgleda skoro fotorealisticno nevjerojatno

Skoro?! :D
da pri okretanjma glave se vide neke sitne nepravilnosti ali jakooo sitne po kojima se moze skuzit da nesto ne stima ali da gledas lezerno i da neznas o cemu se radi vjerojatno nebi primjetio..... uglavnom , nevjerojatno :shock:

peko
01-09-2008, 10:30
Btw, jedino je lice animacija, ostalo je video.

Btw2, facijalna animacija se radi prema snimljenom video uratku. Dakle, ta glumica je sjedila ispred kamere i govorila TO?NO TO, tim redoslijedom i s tim izrazima lica, a onda su to animirali na 3D meshu druga?ijeg lica. Još uvijek to nije zamjena za glumce, kad trebaš glumce da bi to uop?e napravio. Trenutno se radi samo o unaprje?enju dosadašnje široko raširene MOCAP tehnologije.

Kora
02-09-2008, 11:14
To?no tako, to sam skužio tek kad sam poslušao šta žena pri?a (neam slušalice na poslu :)

Ina?e, nepravilnosti se kuže na obrvama (preumjetne su, iako to danas ne zna?i baš ništa :), koža je presavršena, blinkanje je nekak usporeno. Smiješak je pomalo umjetan, no osim toga sve ostalo je vrlo,vrlo uvjerljivo. No, s obzirom na to iz ?ega je snimka nastala, moram ?ak priznati da sam i malo razo?aran - o?ekivao sam bolje.

BTW, ?ini mi se da je i pozadina renderirana. Nekak mi odbljesak od fotelje izgleda preumjetno.