PDA

Pogledaj cijelu verziju : Futuremark radi upe?atljivo 3D voza?ko su?elje za Audi



IgGy
28-08-2008, 14:09
Automobilska je industrija impresionirana napretcima u 3D grafici baš kao što smo i mi, i bilo je samo pitanje vremena kada ?e po?eti zapošljavati tvrtke koje svi poznajemo kako bi promijenile na?in na koji vozimo vlastiti automobil.

Futuremark, tvrtka najpoznatija po proizvodima 3DMark namijenjenima benchmarkiranju vaše grafi?ke kartice izradila je spektakularno 3D su?elje za njema?kog proizvo?a?a automobila Audi.

Su?elje se prakti?ki može smjestiti u "sci-fi" domenu, iz razloga što ?e se mijenjati "on-the-fly", ovisno o vašim trenutnim aktivnostima. Primjerice, ukoliko vozite autocestom, te se odlu?ite negdje zaustaviti kako bi nešto pojeli, ili napunili automobil gorivom, GPS su?elje ?e vas uputiti na najbliži restoran, odnosno crpku. Osim toga, voza?ko su?elje ?e se pritome tako?er prilagoditi.

Zanimljiva je ideja, te prema slikama doista atraktivno izgleda, no pitanje je može li takvo "fiju-briju" su?elje ometati voza?a pri vožnji.

Link na vijest s foto galerijom - http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=12126

Grga
28-08-2008, 23:56
WoW ME WANT :D

Kora
29-08-2008, 09:09
To ?e biti standard u vozilima visoke klase unutar 5 godina.

imported_St. D.
29-08-2008, 09:17
Još samo da kuha kavu, i bilo bi savršeno! :D

Netko
30-08-2008, 10:55
Imam i ja audi...ali deset godina stari a4...