PDA

Pogledaj cijelu verziju : VIVAX VOX HT-100 5.1 surround system prob.



arnel89
19-07-2008, 23:00
ee pozzz svima,evo da vam se svima predstavim ovim postom...
inache dolazim vam iz BIH,tacnije iz TZ.ali nebitno..

U chemu je problem... Imam vivax vox HT-100 5.1 surround sistem i poprilicno za moju upotrebu su dobri,medjutim dogodilo mi se sledece,prilikom poja?avanja zvuka (kompletnog) tj i sateliti i woofer u jednom trenutku zvucnici se jednostavno ugase i vrate na stand by...pokushao sam da vidim shto je problem i dosao sam do zakljucka da kada iskljucim woofer zvucnici rade.Otvorio sam kutiju i nisam vidio nishta neocekivano (tragove gorenja,prekida zica itd itd)

Molim vas ako je neko imao ovakav problem i moze mi pomoci da mi kaze kako,stvarno mi se ne daje elektronicarima para,kada znam da mi to nece odradit kako treba :)

Grga
20-07-2008, 15:09
pa rekao bih da je vjerojatno problem u losem pojacalu....

arnel89
20-07-2008, 22:27
da i ja sam pomisljao medjutim,jednostavno sklop cijeli je veoma mali moza 4 x 5 cm,i na njemu nisam primjetio nish sumnjivo,a woofer radi ako "ne lupa" puno tj ako nema velikih vibracija,i nikako mi nije jasno shto mu je....Radio kako treba i samo stop odjednom,pa zato pitam da li je neko imao takav problem ili bar slican :)

imported_Tox!c
21-07-2008, 12:03
imao sam ja slican problem. negdje se stvara kratki spoj. pogledaj gdje, i otkloni ga. zvucnici se gase zbog "zastite" da ih ne bi spalio do kraja.

arnel89
21-07-2008, 14:15
ok probam to shto si mi rekao pa cu vidjet,hvala :)