PDA

Pogledaj cijelu verziju : S-video



lipovi
03-06-2008, 17:34
Da li itko zna kako spojiti S-Video na TV? Imam laptop Acer Extensa 7620G sa 7-pin S-Video izlazom. ?itam preko interneta, ali ipak neznam. Može savjet više?

Kora
04-06-2008, 16:05
Ajde, sva sre?a pa imaš Atijevu grafi?ku, u zadnje vrijeme su im driveri jako dobri i lako se te stvari mogu namjestiti. Ako si pronašao upute na netu, i ako ti je kabel došao sa laptopom, problema ne bi trebalo biti. Eventualno se može dogoditi da nisi probao resetirati laptop nakon spajanja. Tako recimo i DVI ne radi "naživo", ali VGA radi. Kod DVI je potrebno resetirati komp, možda je ista stvar i ovdje. Drugo, u atijevim driverima imaš opciju Detect Displays, i ako spojiš sve, pritiskom na Detect display bi komp trebao prona?i TV. Ako ne uspije probaj nabaciti koji screenshot, treba nam detalja.

lipovi
07-06-2008, 12:25
Nisam to mislio.
Pitao sam da li itko zna gdje se mogu na?i ti S-Video kabeli. Jedino sto sam uspio naci je 4-pin S-Video kabeli (Links i neka 100. frima) i sada nisam siguran bi li to odgovaralo. Ima i nekih adaptera za SCART (imam stari TV, ne crno-bijel) i opet me tu mu?i ho?e li odgovarati.

Kora
11-06-2008, 14:27
To o?ito onda nije samo S-Video, ?esto proizvo?a?i imaju iskombiniranih nekoliko ulaza u takvom konektoru, pa se preko adaptera to dijeli npr. na S-Video i Composite. Mislim da ti je najbolje rješenje potražiti kod nekog poznatog takav adapter, to se ina?e dobiva sa grafi?kim karticama.

Ako nije skup, i taj S-Video kabel što spominješ bi ?ak trebao raditi, ako je raspored pinova ostao isti. Malo bi bezveze bilo da su i to mijenjali.