PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vidi #145 - tema o HDTV LCD



ivko
09-04-2008, 17:02
Jel ima nekog na ovom forumu da mi zaviri u najnoviji broj Vidija i da mi u temi broja pro?ita modele televizora od 20" - 26" (naravno ko ima takvih koje su testirali) i koju su ocjenu dobili.

Hvala svima na pomo?i!

Grga
09-04-2008, 22:23
nope najmanji TV na testu ima 'bjednih' 32'' (i to jedan jedini) ostali pocinju od 37'' nadalje

Kora
10-04-2008, 22:18
Jel ima nekog na ovom forumu da mi zaviri u najnoviji broj Vidija i da mi u temi broja pro?ita modele televizora od 20" - 26" (naravno ko ima takvih koje su testirali) i koju su ocjenu dobili.

Hvala svima na pomo?i!

Al što se ti?e 20" telke, daj si ra?e uzmi pošteni LCD monitor i samo uzmeš eksterni tuner za njega i voziš. Ima par modela eksternih TV tunera koji se spajaju izme?u kompjutera i telke, pa se oni mogu i više no dobor iskoristiti za ovakve stvari... Mislim da imaju i daljinski, nešto ovakvog tipa:

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=e ... tra%C5%BEi (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=eksterni+tuner+box&cod=&cdo=&firma=-1&order=cijena&smjer=asc&submit=Pretra%C5%BEi)

I pro?eš jeftinije nego uzimat "pravu" LCD telku, sve skupa ispod 3 k može ispast.

Grga
10-04-2008, 23:52
salžem se , i sam imam takvo rijesenje na kompu 20" LCD 1680 X 1050 i eksterni USB DTV tuner 8iako bih preporucio integriranu verziju za komp)
a za 3k mozes uzet najbolji tuner i najbolji 22" ekran

ivko
11-04-2008, 00:29
To je i meni jasno, al šta je sa zvu?nicima?

I stvar je u tome da ?e se 99% vremena gledati SD kabelska tak da što se ti?e kvalitete upsamplinga LCD TV-a i ovih tunera, više nade bi položio u LCD TV.
I još jedna stvar, ni ti tuneri ne rade u nativnoj rezoluciji LCD-a, piše za 16:9 ekrane da podržavaju 1280x780, a to je ve? višestruko (i nepotrebno) reseizanje slike (sa PAL rezolucije na 1280x780 i to onda na LCD kojemu to nije nativna rezolucija).

Plus kaj je LCD TV jednostavnije spojiti nego posebno zvu?nike posebno LCD i posebno tuner.

Grga
11-04-2008, 01:20
mozes potrazi ima ti hibrida izme?u LCD TV-a i monitora mislim da tu prednjaci SONY

Grga
11-04-2008, 01:30
dakle mozes si pogledat SONY BRAVIA seriju i to modeli
T3000
B4030/4050
S3000
S4000
P3000
U3000
Sony je definitivno u tom segmentu najbolji ali pitanje je cijene gore navedeni modeli Bravie imaju diagonale koje trazis
P.s.
cura mi ima Braviu (neznam koju) i telka je stvarno super sto se tice slike i zvuka , a usput bolje je opremljena (sto se tice izlaza i ulaza ) nego vecina kucnih kina i kompova ima stvarno svega od HDMI-a SCART-a .... i to sve barem X2

Kora
13-04-2008, 21:45
To je i meni jasno, al šta je sa zvu?nicima?

I stvar je u tome da ?e se 99% vremena gledati SD kabelska tak da što se ti?e kvalitete upsamplinga LCD TV-a i ovih tunera, više nade bi položio u LCD TV.


E znaš šta onda? Od**bi LCD! Ili onoga tko te sili da uzmeš LCD, ra?e uzmi neki srotni TV koji ?eš malo platiti, pa ?ekaj dok po?ne DVB i HD emitiranje, pa onda uzmi LCD. Ma mislim, pri?e o upsamplingu i rezolucijama i SD rezoluciji i lošim slikama na LCD-ima... ?emu onda dati uop?e više love na takvu telku kad je ionako ne mreš iskoristit, zato jer je tanja? Bi dao znaš kak... Potrošim na bilo šta drugo ra?e...



I još jedna stvar, ni ti tuneri ne rade u nativnoj rezoluciji LCD-a, piše za 16:9 ekrane da podržavaju 1280x780, a to je ve? višestruko (i nepotrebno) reseizanje slike (sa PAL rezolucije na 1280x780 i to onda na LCD kojemu to nije nativna rezolucija).

Ma to je ve? problem LCD monitora i panela, oni su takve reze odabrali, šta ?eš... Jedino ne znam kakva je situacija sa tim eksternim tunerima, jer se kod telke na kompu ako staviš fullscreen, slika prilagodi i ostaju crne trake sa strane, tj. tak se kompenzira razlika u rezoluciji. Ono piksela što fali se ignorira ;) I dodatan problem, LCD telke imaju tu neku šugavu rezoluciju od 1366x768, mislim WTF?! Po meni LCD telka u boravku za primarno gledanje telke u biti nema smisla sve dok nemaš šta na njoj prikazati, bilo upscaleani DVD ili Blu-raj ili DVB.



Plus kaj je LCD TV jednostavnije spojiti nego posebno zvu?nike posebno LCD i posebno tuner.

Tu si u pravu, a i manje je kablovinja od solucije sa zvu?nicima. Osim ako uzmeš jedan mali HTPC da sve upogoni i preko HDMI-ja spojiš na telku ;)