PDA

Pogledaj cijelu verziju : kako napraviti server?



X-Marcus-X
05-01-2008, 10:27
jel zna mozda netko kako napraviti server za cod4???
ako da,dajte mi pls objasnite....
i dal ako ja napravim server dal se onda meni troše mb samo zato jer drugi igraci igraju na mom serveru?
uopce ne kuzim to,pa ako netko zna nesto vise o tome....pls objasnjenje... :)

Kora
05-01-2008, 14:52
A gle, pokretanje servera ovisi od igre do igre. U principu se ne razlikuje puno od pokretanja servera kao za LAN, ali velim, ovisi od igre do igre. Neki imaju zasebnu server aplikaciju, neki imaju "start server game" opciju u menijima. Nisam igrao cod tako da ne znam, za to probaj guglat.

Što se ti?e prometa, sve se ra?una svakom :D Tj. onaj tko se spoji na tebe, njemu se ra?una download sa tvog servera, zna?i kao da ta osoba skida sa bilo kojeg drugog servera. Ali taj njihov download se tebi ra?una kao upload. Zna?i, igraš 2v2 (ti+3) i tebi se ra?una promet koji ti sa svog servera šalješ njima trojici (to je tvoj upload). Ali, tebi se pod tvoj download ra?una i njihov promet koji šalju prema serveru tj. tebi (zna?i, njihov upload).

U biti, stvar se može jednostavno sumirati:
1. Oni svaki imaju svoj download i upload, kao da igraju na nekom "normalnom" serveru, i to pla?aju
2. Tebi se ra?una download i upload njihov (zna?i ako su ti 3 osobe spojene na server, to je onda prosje?an DL+UL jedne osobe*3, s time da je njihov upload tvoj download i obrnuto. Efektivno, oni pla?aju svoje promete, ti pla?aš SVE njihove promete. Naravno, ovo s pla?anjem je apsolutno nevažno ako imaš flat.

U praksi, najve?i problem ?e ti biti tvoj upload, koji ?e biti njihov download, pa ?e im download biti ograni?en tvojim uploadom. Budu?i da je upload normalnog ADSL-a (ako imaš ADSL) asimetri?an, njima bi ping mogao patiti, ovisno o tome koliko ?e ljudi istodobno igrati i koliko je dobar cod4 net kod. Sje?am se da je kod starog UT-a 99 bilo preporu?eno oko 64k (zna?i, 8 KB/s) uploada po jednom igra?u. Zna?i, nekakav ut 4v4 bi se mogao komotno igrati sa uploadom od 64*8=512 k.

P.S. Dobra stvar za tebe: imaš ping 0 :))

X-Marcus-X
05-01-2008, 23:20
tnx...tak sam si mislio...