PDA

Pogledaj cijelu verziju : dial up povezivanje putem adsl modema?



atomix
01-01-2008, 19:21
buduci da mi je stari modem riknio, uzeo sam novi adsl route-modem, no s tim modemom sam se povezao na internet na nacin da po ukljucenju racunala se on sam poveze. to nebih htio iz vise razloga, zelio bih kao prije da otvorim dial up prozor i preko njega rucno to ucinim klikom na dial. mozete li mi pomoci kako da ustimam tu soluciju?

atomix
02-01-2008, 09:12
ma vidi, uspostavio sam automatsko povezivanje... sto znaci da kad spojis na net nemozes mijenjati ip adresu dok god ga rucno ne istekas iz struje... ili pak resetiras na dugmetu iza.
postoji mogucnost da to radis preko administratorove stranice ali je uistinu komplicirano i zamorno.
pa sam htio s dial upom to rijesiti.

jucer sam pola dana istrazivao net i dosao do informacije da treba postaviti rad u bridge modu
imas nesto na ovim stranicama http://arka.foi.hr/~mbaric/tutorial/index.php

pokusao bih ja to ali mi je bed sa mojim modemom sto neznam kojes su postavke... znaci imam podatak ip adrese, subnet maske i od kojeg do kojeg se raspona krece mogucnost odabira adrese...

Kora
02-01-2008, 14:40
?uj, prvo nam treba to?an model. Jer o ?emu se radi: router sam po sebi je zamišljen da bude spojna to?ka izme?u tebe i bilo koje druge mreže (u ovom slu?aju interneta). Zbog takve njegove funkcije, jednostavno ne može postojati onakav stari na?in spajanja - ovo je funkcija routera. E sad, možda postoji šansa da na njemu postoji bridge mod, iako sumnjam, router se nabavlja da bi ti radio baš to što ti sad i radi. Zasad mi se ?ini da je najbolja opcija baš spajanje preko admin stranice.

S druge strane, ne znam to?no zašto bi ti stalna konekcija prema internetu trebala biti problem. I ja sam prije imao spajanje on demand preko routera, koje mi je na kraju ispalo ve?a tlaka nego da je stalno spojen. Sad sam ipak stalno spojen (nisam našao on demand spajanje :), pa eto nema nikakvih problema. A ako imaš više kompova spojenih na router, onda je stalna konekcija ?ak i nešto bolje rješenje. A to što je router stalno na netu ne mora zna?iti da su ti i kompovi stalno na netu. Radi se o tome da je tvoj router stalno spojen, a na kompu staviš softver kojim možeš kontrolirati koji program i kad ti ide na internet (u osnovi firewall). Istina, ja ipak imam flat, pa mi je svejedno tko je i kad spojen. Prije kad ga nisam imao sam pazio malo više na to.

atomix
04-01-2008, 22:46
uspio sa preko onog tutoriala kolko tolko napipat i sad radi.
da, ovaj modem/ruter ima opciju za bridge mod.
malo sam se koko oko postavki na mrezi... ona shema preko tcp ip... ali kada sam to sredio ostalo je islo lakse... samo moram napomenuti da cak i pri postavljanju podataka za modem-ruter je trebalo malo vremena dok nisam skuzio da moram malo cesce save i refreshanje, dok se nove vrijednosti u postavkama ne podese.

hvala na reagiranju pri ovom problemu.


S druge strane, ne znam to?no zašto bi ti stalna konekcija prema internetu trebala biti problem.
npr. rapidshare :D

oKRamxII
05-01-2008, 02:15
Pa samo se sa Routing mode premjesti na Bridging mode... meni odmah radi...

Heh rapidshare, slažem se gadno je bez diskonet/konekt =D

Netko
05-01-2008, 09:41
Probaj ga prvo manualno diskonektirat,tako barem kod mene radi(ali prek windowsa)!

Kora
05-01-2008, 14:40
S druge strane, ne znam to?no zašto bi ti stalna konekcija prema internetu trebala biti problem.
npr. rapidshare :D

Pa da, i ja imam disconnect opciju, samo što je ne koristim na modemu :), to uop?e nije problem. Ve?i problem je, a to mi se dogodilo, kad se tako lijepo diskonektaš i ponovno spojiš natrag, a ono piše da ?ekaš još 23 minute za download. Dakle, s tog novog ip-a je netko ve? nešto skinuo prije 37 minuta ;) Al OK, šanse su male...