PDA

Pogledaj cijelu verziju : Internet rije?nik



Netko
25-11-2007, 21:13
Mi svaki dan pišemo i ?itamo lol,pwned,omg,omfg,lmao...ali ono šta mi ne kužimo je to da puno ljudi ne razumije tzv.internet rije?nik(i usput ja bih htio saznati koju novu,a vjerujem i vi).Pa sam si mislio
da napravimo listu rije?i sa prijevodima,evo mojeg po?etka,ako šta krivo napravim ispravite me:

lol-rije? sa više zna?enja koja mogu izražavat odre?enu vrstu impresioniranosti(loool) ili smijeh (lol :lol: )(mislim da ima još više zna?enja li se nemrem sjetit,pa pokušajte sami napisat)

pwned-rije? za ubojstvo u igricama

haxor-sli?no rije?i pwned,samo kada netko pobijedi neprijatelja na kompliciraniji na?in ili pomo?u nekog trika koji nije ''nesportski''!

Update:5.12.2007


AFK Away From Keyboard
-Udaljen od tipkovnice
AIIC As If I Care
-Kao da me je briga
AISI As I See It
AKA Also Known As
-Tako?er poznat kao
ANFAWFOS And Now a Word From Our Sponsor
-I sada par rije?i od našeg sponzora
ASAP As Soon As Possible
-?im bude mogu?e
ASAFP As Soon As Freakin' Possible
-?im bude retard''''' mogu?e
AYF All Your Fault
-Za sve si ti kriv



noob-po?etnik,može zna?iti i antitalent

omg-oh my god-o moj bože

omfg-oh my f###### god-o moj j##### bože

woot-što(kaj,?a)

Znam ih više,samo što se nemrem sijetiti sada,ali ?eju za?as do?,do toga vislobodno pišite svoje neke rije?i! :)

Kora
26-11-2007, 00:09
Mi svaki dan pišemo i ?itamo lol,pwned,omg,omfg,lmao...ali ono šta mi ne kužimo je to da puno ljudi ne razumije tzv.internet rije?nik(i usput ja bih htio saznati koju novu,a vjerujem i vi).Pa sam si mislio
da napravimo listu rije?i sa prijevodima,evo mojeg po?etka,ako šta krivo napravim ispravite me:


To stari, to nam treba, ve? sam par puta o tome razmišljao :) Ovo bi ?ak mogli složiti kao neki sticky, po abecedi, malo ofarbat... Budem se time pozabavio ako se pokaže interes...



lol-rije? sa više zna?enja koja mogu izražavat odre?enu vrstu impresioniranosti(loool) ili smijeh (lol :lol: )(mislim da ima još više zna?enja li se nemrem sjetit,pa pokušajte sami napisat)


Pa ne bih rekao, u osnovi je

LOL - laughing out loud



haxor-sli?no rije?i pwned,samo kada netko pobijedi neprijatelja na kompliciraniji na?in ili pomo?u nekog trika koji nije ''nesportski''!


A ovo sam mislio da je samo druga rije? za hakera, mahera, znalca. Nekoga tko je nešto uspio u?initi nekakvim hackom. Zna?i, osoba, a ne izreka kao owned.[/quote]

Moj mali obol, daklem rije?i koje ponekad koristim:

AFAIK - as far as i know - koliko ja znam

IIRC - if i recall correctly - ako se dobro sje?am

IM(H)O - in my (honest) opinion

LMAO - laughing my ass of

RO(T)FL - rolling on (the) floor laughing

I meni jedan od žeš?ih koji u biti nikad ne koristim, (TM) by Sharky:

ROTFLMAOWTNTKMGP - rolling on the floor laughing my ass of while trying not to kill my guinea pig

:D

Grga
26-11-2007, 00:21
da vam skratim muke na ovom linku mozete pronaci cjeloviti rijecnik http://acronyms.thefreedictionary.com/

Kora
26-11-2007, 00:25
E stari moj, al jesi našao pravu nepreglednu stranicu ;)

Meni se ova više svidla:

http://www.magicpub.com/netprimer/acronyms.html

Ipak, to nas ne sprije?ava da i ovdje naselimo par akronima koje koristimo tu na forumu. Iako ni takvih nema nešto previše.

Grga
26-11-2007, 00:28
nije nepregledna jedino sto moras upisat zeljeni akronim u search bar

oKRamxII
26-11-2007, 11:03
Ideja je dobra al perferiram ovakav sajt tako?er :

http://www.urbandictionary.com/

@Netko
Slobodno ovo nadopunjavaj sam malo to preglednije i lijepše da izgleda pa ako bude dosta toga nek ide na sticky ;)

imported_Tox!c
26-11-2007, 15:35
pa.. ja uvjek nekako koristim google web definitions.. za sve. :)

Kora
26-11-2007, 18:01
Urban Dictionary je baš OK.

Eh proklet bio firefox, upravo nam je uništio ideju :D

Osim ako izmislimo svoje kratice ;)

ŠPM - što prije mogu?e

VSPPOS - valjam se po podu od smijeha (tko bi rekao da je to kod nas toliko rije?i, a englezi imaju samo 3)

Al ajd, KK, umjesto WTF prolazi bez problema ;)

Grga
26-11-2007, 18:56
OMB - o moj Boze
OMBKR - o moj Boze koji retard
JSG - Ja sam genije
....