PDA

Pogledaj cijelu verziju : Driveri radi reinstalacije windowsa



monsuadib_01
17-11-2007, 08:57
Namjeravam reinstalirati windows no nemam drivere za maticnu. Nemogu ih nigdje nac na netu, a zanima me trebaju li mi oni uop?e i ako ih nebi stavio kakve bi bile posljedice. Pa moliv vas ako netko na?e neka mi da link. Moja mati?na je Foxconn NF4UK8AA. I molio bih da driveri budu u instal verziji... Hvala unaprijed.

amd freak
17-11-2007, 10:52
http://www.foxconnchannel.com/support/downloads.aspx

odabereš motherboards....pa socket(pretpostavljam 939) pa model plo?e na?eš i onda dobiješ na izbor downloadati cijeli software za plo?u.

imported_Tox!c
17-11-2007, 15:18
Imas i program koji se zove "driver grabber" proguglaj, i izvuce ti sve drivere sa kompa. :)

monsuadib_01
17-11-2007, 16:21
http://www.foxconnchannel.com/support/downloads.aspx

odabereš motherboards....pa socket(pretpostavljam 939) pa model plo?e na?eš i onda dobiješ na izbor downloadati cijeli software za plo?u.

kad ja downloadam to dobijem puno nekakvih fileova... sad neznam što s tim, jer nije u obliku instalacije... dal to moram nekamo skopirati?

monsuadib_01
17-11-2007, 16:26
Imas i program koji se zove "driver grabber" proguglaj, i izvuce ti sve drivere sa kompa. :)

e sad mi je on izvukao sve drivere (nadam se). sad kad ja reinstaliram windows kamo te fileove trebam zalijepiti?

oprostite sto sam dosadan :)

imported_Tox!c
18-11-2007, 06:36
[quote="Tox!c":3ql9bbrg]Imas i program koji se zove "driver grabber" proguglaj, i izvuce ti sve drivere sa kompa. :)

e sad mi je on izvukao sve drivere (nadam se). sad kad ja reinstaliram windows kamo te fileove trebam zalijepiti?

oprostite sto sam dosadan :)[/quote:3ql9bbrg]

ne trebas ih "zalijepiti" nego pod properties od my computer-hardware-device manager izabrati "device" koji za koji trebas drivere i browsati do foldera u kojem ti je driver za taj device. :VOILA:

Netko
09-12-2007, 13:06
Jedan moj frend je slu?ajno instalirao driver od ure?aja koji nema...problem je u tome da mu sada ?im se windowsi loadaju odmah se i restartaju,jeli bi se to možda moglo riješit sistem restoreom?

oKRamxII
09-12-2007, 20:47
@ Netko
Hmm kako ?e restorat ako mu se odmah restoraju? Prije neka deinstalira taj driver xD

No malo mi je ?udan taj problem neznam ja na informatici fulao mnogo puta pa sve normalno xD

@monsuadib_01

Je li problem sre?en?

Netko
09-12-2007, 22:53
Kako se to uop?e napravi iz biosa?

amd freak
09-12-2007, 22:56
Kako se to uop?e napravi iz biosa?

Kakav bios** :D

1.Probaj iz save mod-a
2.Reinstaliraj winse

Netko
09-12-2007, 22:57
2 korak vjerojatno budem morao...

amd freak
09-12-2007, 23:00
imaš onaj advanced save mode..u njemu ru?no odabereš da ti ne loada bitne drivere..i onda odmah u control panel i popravi grešku.

Netko
09-12-2007, 23:01
sve sam probo,ništ ne radi...

amd freak
09-12-2007, 23:02
sve sam probo,ništ ne radi...

a za kaj je fuljao driver?

Netko
09-12-2007, 23:04
mislim za grafi?ku,dok je probao popravit,onda mu se je pokazivao samo miš...

amd freak
09-12-2007, 23:05
mislim za grafi?ku,dok je probao popravit,onda mu se je pokazivao samo miš...

pa ak loadaš preko save moda-a ne loada ti grafi?ki driver.Zna?i mora raditi :D

Netko
09-12-2007, 23:07
preko save moda zapravo loada baš sve drivere,barem ja tako vidim,jedino u šta smo ušli je dok smo bootali sa cd-a,ali i dalje nismo bili u windowsima,ništa drugo ne?e...

amd freak
09-12-2007, 23:13
preko save moda zapravo loada baš sve drivere,barem ja tako vidim,jedino u šta smo ušli je dok smo bootali sa cd-a,ali i dalje nismo bili u windowsima,ništa drugo ne?e...

pa zato ti velim..udari F5 ili ovisno o plo?i i idi na advanced save mode..isklju?i loadanje drivera za grafu..u?i ?eš u winse...reza ?e ti bit 640x480 ispod 16bita boja jer ne?e bit drivera za grafu i onda sredi kako treba. :wink:

Kora
12-12-2007, 01:09
Ili neka proba pokrenut uninstaller. Ati naseli uvijek nešto svoje u "add/remove programs" u control panelu, tako da to ne bi trebao biti problem. Ako je nvidia nek pokrene folder u kojem se nalaze setup fajlovi. Ako je išao samo na install drivers, možda bi ?ak ovakav na?in mogao pomo?i, iako sumnjam. Može pomo?i i ?a?kanje po registryu, al to traži ve? nešto više guglanja.

amd freak
12-12-2007, 08:52
Ili neka proba pokrenut uninstaller. Ati naseli uvijek nešto svoje u "add/remove programs" u control panelu, tako da to ne bi trebao biti problem. Ako je nvidia nek pokrene folder u kojem se nalaze setup fajlovi. Ako je išao samo na install drivers, možda bi ?ak ovakav na?in mogao pomo?i, iako sumnjam. Može pomo?i i ?a?kanje po registryu, al to traži ve? nešto više guglanja.

Riper al ga i ti bubneš--da si pro?itao topic shvatio bi da nemože ni u? u os kak spada.A kamoli da ide na add/remove i registry :D

Kora
13-12-2007, 13:30
pa zato ti velim..udari F5 ili ovisno o plo?i i idi na advanced save mode..

Pa sve bi to trebao mo?i napraviti iz safe moda koji ti cijelo vrijeme zagovaraš. Trebao sam napomenuti prije da treba u?i u njega, ali se nisam ni sjetio kad cijelo vrijeme pri?aš o tome.
BTW, kaj nije F8?

amd freak
13-12-2007, 18:51
pa zato ti velim..udari F5 ili ovisno o plo?i i idi na advanced save mode..

Pa sve bi to trebao mo?i napraviti iz safe moda koji ti cijelo vrijeme zagovaraš. Trebao sam napomenuti prije da treba u?i u njega, ali se nisam ni sjetio kad cijelo vrijeme pri?aš o tome.
BTW, kaj nije F8?

1.Za add/remove sam mu ve? rekoa ak nisi ?itao
2.Neke plo?e imaju na F5 a neke na F8

:wink:

Netko
13-12-2007, 20:56
Odlu?eno,reinstalacija Windowsa!Nisam ja odlu?io ali je moj stari odlu?io!

Kora
14-12-2007, 16:59
1.Za add/remove sam mu ve? rekoa ak nisi ?itao
2.Neke plo?e imaju na F5 a neke na F8

:wink:

1. Taj dio sam o?ito propustio...
2. Safe mode ne ovisi o plo?i, ve? o Windowsima.