PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hydra browser



hydrabrowser
15-11-2007, 11:49
Za sve koje to mozda zanima (i vole isprobati nesto novo...) evo link za download Hydra web browsera - http://www.hydrabrowser.com . Hydra je razvijena u VS.Netu pa ce vam trebati .Net Framework 2.0. Trenutna verzija je 1.0. Browser je krcat mogucnostima, no na zalost jos nisam stigao napraviti help. Jos uvijek je dostupan samo na engleskom, ali uskoro ce biti i verzija za CRO.

Grga
15-11-2007, 13:46
Svida mi se ovaj Office 2007 look ... aj bas cu probat na sta to lici

hydrabrowser
15-11-2007, 19:35
je li to bazirano na IE-u (renderiranje stranica)
Da. U razvoju je koristena web browser kontrola iz VS .Neta (dakle ovo nije klasicni IE Shell browser). Zao mi je sto jos ne uspijevam naci vremena za help, jer s obzirom na kolicinu dodataka treba citava knjiga da bi se sve opisalo. Radim na tome da napravim video help koji cu staviti na web, ali prije polovice 12 mjeseca tesko da cu stic. Nadam se da ce vam se program svidjeti, jer mi nije bila namjera napravit klasicni browser, vec vise neku vrst pomocnog programa za surfanje (ugradjen Google translate, Babelfish i Tranexp prevoditelji, YouTube downloader, RSS Reader, dodano mnostvo favorita - neki manje, neki vise zanimljivi, Form Filler, AutoLogin, Preseti (spremite vise stranica u grupu i otvarate ih jednim klikom), Power search (selektirate pojam/frazu i pretrazujete web, slike, video ili wikipediu u potrazi za trazenim pojmom na vise trazilica istodobno), ubacena je i hrpa gadgeta koji se otvaraju u Sidebaru (unit converter, kalkulator, konverter valuta, hrpa igrica), omoguceno dodavanje bookmarkleta/faveleta u kontekstni izbornik, tu je i definiranje korisnika - vise ljudi moze koristiti browser pod istim Windows loginom a da svi imaju svoje vlastite postavke, potom imate i online backup postavki, tako da mozete sinkronizirati postavke na kucnom racunalu s onima na poslu, itd. itd. itd.). Normalno da ne radi sve savrseno, ali mislim da vrijedi isprobati.

Pozdrav!

oKRamxII
15-11-2007, 19:54
hydrabrow×××× kakve ti veze imaš s tim browserom jer vidim reklamiraš ga ovdje i sl... pa me zanima :=)

hydrabrowser
15-11-2007, 20:31
hydrabrow×××× kakve ti veze imaš s tim browserom jer vidim reklamiraš ga ovdje i sl... pa me zanima :=)
Sorry ako gnjavim ljude. Hydra je zapravo moj uradak, dovrsen (relativno) prije par dana, pa me zivo zanima kakva je recepcija ljudi. Ispricavam se svima zbog nametljivosti.

Grga
15-11-2007, 21:34
EventType : clr20r3 P1 : hydra.exe P2 : 1.0.0.0 P3 : 4739942d
P4 : hydra P5 : 1.0.0.0 P6 : 4739942d P7 : 91 P8 : ef
P9 : system.invalidoperationexception

Nazalost nakon sto sam je instalirao mi se pri pokretanju rusi :(
Mozda jer imam 64 bitne windowse

hydrabrowser
15-11-2007, 22:10
EventType : clr20r3 P1 : hydra.exe P2 : 1.0.0.0 P3 : 4739942d
P4 : hydra P5 : 1.0.0.0 P6 : 4739942d P7 : 91 P8 : ef
P9 : system.invalidoperationexception

Nazalost nakon sto sam je instalirao mi se pri pokretanju rusi :(
Mozda jer imam 64 bitne windowse
Eh sad :( Nazalost (moju) to ne bi smio biti problem. Odmah sam malo prelistao net i vidim da ta greska obicno znaci da nisu svi dll-ovi na svom mjestu. Ja sam isprobao instalaciju na 10-ak racunala (WindowsXP 32-bit) i sve je radilo OK. Aplikacija za rad treba mshtml.dll i wmp.dll, oba ova dll-a morate imati ako imate IE i Media Player. Koristila bi mi informacija da li se rusi odmah po pokretanju ili pak prikaze neki screen.
U svakom slucaju hvala na zelji da isprobas software.

Grga
15-11-2007, 22:47
prikaze se onaj logo i onda paf
BTW
svida mi se logo

hydrabrowser
17-11-2007, 01:14
skinuo sam i svi?a mi se ... premda je malo bugovit ... zanima me kako si napravio su?elje, koje si kontrole koristio ?
DotnetBar. Bugovit nazalost mora biti - u najboljem slucaju najmanje onoliko koliko i IE :-(, iako priznajem da ima tu jos dosta mjesta za korekcije, samo sto kad korigiras nesto, obicno zavrsis tako da uskoro korigiras korekciju korekcije, et ad infinitum... Nadam se kompletnom refactoringu na proljece, kad bude vrijeme pospremanja.

oKRamxII
22-11-2007, 19:32
hydrabrow×××× kakve ti veze imaš s tim browserom jer vidim reklamiraš ga ovdje i sl... pa me zanima :=)
Sorry ako gnjavim ljude. Hydra je zapravo moj uradak, dovrsen (relativno) prije par dana, pa me zivo zanima kakva je recepcija ljudi. Ispricavam se svima zbog nametljivosti.

Ma nema tu nikakvog beda, samo naprijed zanimaju nas uvijek ovakvi uradci samo ?isto radi informacije da se zna :wink:

hydrabrowser
05-01-2008, 17:31
Najprije - Hvala Vidiju na objavljenom clanku! Ugodno iznenadjenje :-) Hydra 1.0.1 je dostupna za download (s prijevodom na hrvatski). neke su stvari dodane, neke ispravljene. Ukoliko ste vec downloadali staru verziju, morat cete je deinstalirati kako biste instalirali novu (upute cete pronaci na stranici). Eh da, i stranica je prevedena - sad mozete ici i na http://hr.hydrabrowser.com
Pozdrav svima :-)

hydrabrowser
05-01-2008, 21:24
Svaka ?ast ;)
Trudim se :-) Jos da nadjem vremena za help... (radim na tome)

oKRamxII
06-01-2008, 11:59
Dobro, ide to tebi :=)

Grga
06-01-2008, 13:07
svaka cast nadam se da ce ova verzija raditi na 64-bit sucelju

Kora
07-01-2008, 00:33
Nadam se da ste primijetili da je, sada ve? u prošlom broju, kolega odradio recenziju ovog browsera.

hydrabrowser
07-01-2008, 11:44
Nadam se da ste primijetili da je, sada ve? u prošlom broju, kolega odradio recenziju ovog browsera.
Naravno da sam primjetio :-) Iznimno sam zahvalan na podrsci. To mi je bio motiv da se jos vise potrudim.
Jos jednom hvala!

Kora
07-01-2008, 13:31
Sad ja nisam primijetio tvoju zahvalu od subote. My bad :)

Grga
07-01-2008, 23:53
nazalost jos uvijek ne radi u x64 sucelju

hydrabrowser
08-01-2008, 01:21
nazalost jos uvijek ne radi u x64 sucelju
...a rekoh ti ;-) nadam se to popravit do ozujka.
Pozdrav!

amd freak
08-01-2008, 10:43
nazalost jos uvijek ne radi u x64 sucelju
...a rekoh ti ;-) nadam se to popravit do ozujka.
Pozdrav!


Samo naprijed,ve? sad si uradio vraški dobar posao.Tko zna danas-sutra što ?e se desiti.Možda postaneš konkurent internet exploreru i mozzili. :D

Kora
10-01-2008, 13:05
Odma sa postom u neku škrinjicu koju ?emo otvoriti za 2-3 godine, pa vidjeti šta je bilo ;)

hydrabrowser
10-01-2008, 19:33
Odma sa postom u neku škrinjicu koju ?emo otvoriti za 2-3 godine, pa vidjeti šta je bilo ;)
hehe, lijepe rijeci... dabogda se pozlatile :-) Ne polazem bas nadu da cu ugrozit FF ili IE (niti Operu, da se ljubitelji iste ne bi nasli uvrijedjeni), ali valjda ce Hydra nac svoje mjesto pod suncem.

Netko
10-01-2008, 20:32
Na? ?e sigurno!

oKRamxII
10-01-2008, 20:34
Potencijala se zasigurno ima... =)

hydrabrowser
21-01-2008, 13:41
Evo nove nadogradnje... Nista novoga na povrsini, ali sad Hydra 'trosi' manje RAM-a od konkurencije (naravno, to se odnosi na Working bytes dio memorije koji pokazuje Task Manager, Private Bytes su i dalje na istoj ili nesto manjoj razini). Sad Hydra uzima oko 30-ak MB za 10 otvorenih tabova.
Inace, tko ima instaliranu prethodnu verziju treba izbrisati file version_old.txt u mapi gdje je Hydra instalirana da bi proradio auto-update, dakle ne treba radit reinstalaciju od nule (bug koji je sada ispravljen, bar se nadam :-)
Radim na instalaciji za 64bitna racunala, pa bi i to trebalo bit uskoro dostupno.
Pozdrav!

amd freak
21-01-2008, 14:41
odli?no.Bravo majstore.Samo naprijed.Definitivno ?u od sad koristiti taj browser. ;)

Grga
21-01-2008, 16:39
jedva cekam x64 verziju jer mi se iz scr shoota cini jako zanimljivo

hydrabrowser
22-01-2008, 01:52
Najprije pogledajte u koliko sati ide ovaj post...
E dakle izbacim ovu novu verziju, kad tamo neki dll koji se ne treba registrirat hoce registraciju, pa instal izbaci pogresku. ja to jutros brze-bolje ispravim i stavim (ispravljenu) instalaciju na web. Navecer dobijem poruku da se pri svakom novom pokretanju programa umjesto samog programa ponovno pokrece instalacija (!?). Isprobam na svom racunalu i vidim da je stvarno tako. Krenem debugirat i sve radi normalno. zapakiram novu instalaciju i opet isto. Da stvar bude gora, u debug modu surfam normalno, a kad pokrenem Hydru nece da mi ucita niti jednu stranicu (!???). E onda panika - vratim na webu link na staru instalaciju (onu s greskom) i krenem opet u borbu s debuggerom. Epski sukob trajao je do maloprije, kad sam skuzio da VS .Netov Installer nije stavio target na precac kod instalacije, vec samo working folder, a stranice se nisu ucitavale jer je moj pametni firewall zakljucio da je Hydra napasnik i da ne bi trebala dobit pristup Internetu. Dakle - otprilike 7 sati mucenja ni zbog cega :-)
Ovaj post ide samo da malo razbijem temu (a i da vas malo razveselim, jer nista nije sladje nego se malo nasmijat tudjoj nevolji :-)
Pozdrav! (i nemojte jos bacat FF ili IE, imam ja jos puno posla...)

hydrabrowser
12-02-2008, 19:51
Evo me opet :-) Hydra osvjezena - sad je adresna traka maknuta ispod ribbona, a dodana je opcija za sažimanje ribbona za one koji nisu znali da isto mogu posti?i dvoklikom na naslov ribbona. Od bitnijih stvari spomenut cu da se sad mogu razmjenjivat Hydra profili (favoriti i preseti). Jedna vazna vijest je i da sam potpisao sporazum s pageflakes.com, koji su dobili pocetnu stranicu, a ja sam zauzvrat dobio co-brandiranu stranicu i financijsku podrsku temeljenu na broju downloada. To mi je omogucilo i jednu malo neuobicajenu marketinsku strategiju - naime, Hydra donira UNICEF s 10 po downloadu, tj. kad dostigne milijun downloada UNICEF-u ide 100000 USD. Isto tako pola ostvarenog profita odlazi u humanitarne zaklade za djecu. Nadam se da ce to mnoge potaknuti da, ako nista, isprobaju softver i daju mu sansu. Vise o tome na http://hr.hydrabrowser.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=32

Netko
12-02-2008, 20:00
svak ?ast na trudu stari,mislim da ti to vjerojatno barem 4 ili više sata na dan sjediš,svaka ?ast...

hydrabrowser
12-02-2008, 21:38
svak ?ast na trudu stari,mislim da ti to vjerojatno barem 4 ili više sata na dan sjediš,svaka ?ast...
Nekad vise, nekad manje :-) ali gust je...

oKRamxII
12-02-2008, 22:21
Je, bolja je ova verzija, nice work... sretno dalje ! :)

Grga
12-02-2008, 23:37
samo me obavjesti kad bude radila za X64 plz

hydrabrowser
13-02-2008, 00:25
samo me obavjesti kad bude radila za X64 plz
;-) kako sam i obecao, nastojat cu to odradit do ozujka. Imam te u vidu Grga :)

Grga
13-02-2008, 11:16
ZAhvaljujem ;) imam filing da ce mi se hydra jako svidat posto obozavam novi office (ja i jos troje ljudi na cijeloj planeti :D )

Kora
13-02-2008, 13:03
Ma nisi baš sam, svi?a se i meni su?elje officea. ?udno je, traži privikavanje, al kad malo promotriš, skužiš da je logi?no. Hydra ide dobrim putem.

Netko
13-02-2008, 18:16
su?elje novog office-a se i meni svi?a...

hydrabrowser
14-02-2008, 16:08
Znate kako to (uglavnom) ide kod MS-a - ako u nesto uloze hrpu love onda to guraju dok ne postane standard. Moj razlog za odabir sucelja je da izgleda fensi, ali isto tako se pocetniku puno lakse snac.

Netko
15-02-2008, 16:19
jeli ovo sada pišeš preko svog browsera??

hydrabrowser
15-02-2008, 16:42
jeli ovo sada pišeš preko svog browsera??
nego sto :D imam vise foruma s aktivnim temama o Hydri na kojima sudjelujem, pa ih svakih par sati otvaram sve odjednom i pregledam (ima ih 7-8 ). Vrlo zgodna opcija :)

hydrabrowser
18-03-2008, 00:38
Evo nova verzija na http://www.hydrabrowser.com/HydraDownload/Hydra107.exe

Sto je novoga:
- Dodana web galerija (thumbnaili siteova - favoriti na Office 2007 nacin ;)
- instalacija srezana na 14,6 MB
-vrijeme ucitavanja skoro duplo krace
- dodana podrska za ATOM format u RSS readeru
-ispravke manjih i vecih bugova i propusta

Jos uvijek nema 64-bitne verzije, ali ako je Grga spreman volontirat (testirat) ono sto kompajler pripremi, neka se javi :)

Pozdrav!

imported_Tox!c
18-03-2008, 11:47
kul... al bi mogao napravit i neku "lite" verziju.. :)

hydrabrowser
18-03-2008, 13:37
kul... al bi mogao napravit i neku "lite" verziju.. :)
:) dobra ideja, ali prvo nek se ova standardna malo bolje ukorijeni na trzistu... a da ne govorim o tome da jos ima posla oko istjerivanja buba :) no polako, doci cemo mi i do toga 8)

Grga
18-03-2008, 15:57
sto se mene tice samo salji bilo kakvu betu na testiranje ;)

imported_St. D.
10-06-2008, 22:32
Ne želim oživljavat temu (možda i želim), ali me mu?i nešto u vezi Hydre...
Prije pola sata sam ju instalirao (napokon se sjetio!), i sve super, sve odli?no, predobro!

I dobro, odem ja na Ju-Bi-To... Kad ono, flash... Šta sad?!
Jel postoji Flash player za Hydru?

hydrabrowser
11-06-2008, 07:55
Ne želim oživljavat temu (možda i želim), ali me mu?i nešto u vezi Hydre...
Prije pola sata sam ju instalirao (napokon se sjetio!), i sve super, sve odli?no, predobro!

I dobro, odem ja na Ju-Bi-To... Kad ono, flash... Šta sad?!
Jel postoji Flash player za Hydru?
Pozdrav! Naravno, isti onaj kao i za Internet Explorer ;) Posto Hydra koristi Trident engine, sve sto radi u IE moralo bi raditi i u Hydri.
Sto se tice teme, malo sam stao u zadnje vrijeme s novom verzijom, ali mislim da ce bit u roku od slijedecih 10-ak dana. Novost je integracija video servisa (YouTube, Metacafe, DailyMotion, Google Video i Break.com) izravno u Hydru na vizualno atraktivan nacin (i zgodan za pregledavanja), kao i mogucnost offline downloada filmova koji se pregledavaju te njihova izravna konverzija u druge formate.

imported_St. D.
11-06-2008, 19:00
Može li mi netko objasnit kako do?i do Flash Playera za Hydru, jer imam velikih problema s tim! Naime, pokušam preko samog browsera instalirat flash sa Adobe-ove stranice, ali ne želi! Odnosno, nema rezultata! A ako pokušam individualnom instalacijom playera, onda ne prepoznaje Hydru (ili ona ne prepoznaje flash)! Odnosno, opet ništa!

Molim pomo?!

hydrabrowser
12-06-2008, 07:40
kako uskoro kupujem vistu 64bit, da pitam kako napreduje verzija za 64bit sustave ?
hm, Grga se ljubazno ponudio testirati istu (jos davno...) no jos je nije dobio (mea culpa, mea culpa, mea maxima...). Nije da nisam pokusao, no nakon tri dana borbe i pokusaja da iskompajliram istu, ostavio sam to za neka sretnija vremena. No - u nadi je spas!

Pozdrav!

Grga
17-06-2008, 16:06
u tome da sam deinstalirao 64 bit windowse :twisted:

Grga
17-06-2008, 19:34
znam da nisi ...samo sam se šalio ;)