PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windowsi, particije i ostalo...



FichoM
12-11-2007, 15:45
Novi comp, imam disk od 320 GB...
Procesor je Athlon64 X2 5000+

- instaliram windows XP, pa me zanima 32bitni, il da stavim 64 bitni...
- i što se ti?e diska, planirao sam ovako napraviti:

* 3 particije
* na jednoj od njih instalirati samo windowse, tu particiju bi po potrebi s vremena na vrijeme formatirao i reinstalirao windowse
* druga particija za programe i igre
* tre?a za video i muziku

sad mene zanima, kada bi sve to napravio tako, a zatim formatirao particiju sa windowsima, reinstalirao ih, kako bi reagirali programi sa druge particije na tu reinstalaciju, ili oni moraju uvijek biti instalirani na particiju sa windowsima? Znam da je za video i muziku svejedno...
I može li me tko od vas uputiti na system restore!? Prijatelj mi je govorio da on, nakon što pokupi virusa i svega ostaloga, ubaci DVD, i sve mu se vrati na prijašnje stanje kad nije bilo infekcije... zanima me kako to ustvari funkcionira!???

Grga
12-11-2007, 20:01
1. napravi si dvije particije gubis manje prostora a jer nije bed ako su ti igrice i programi na istoj particiji sa mjuzom
2. Programi koji se povezu sa windows sys registry (vecina programa i neke igrice) nece raditi ako formatiras disk sa windowsima
3.tvoj prijatelj nije u potpunosti u pravu system restore je vrlo dobar kad se radi o greskama nastalim insatlacijom programa i sl. ali ne i virusa ono sto on pripisuje 'virusu' je ustvari greska koja se moze javiti zbog ljudske gluposti ili konflikta unutar windowsa.
4. ja imam 64 bit win XP i definitivno je brzi ali nema neku softwaresku podrsku tj. cesto nema drivera za njega i na njemu nece raditi 32 bitne aplikacije koje su u direknom kontaktu sa windowsima kao sto su Antivirusi i sl. s druge strane svi 32 bit programi i igrice rade bez beda , ja bih ti ipak preporucao 32 bit verziju jer zahtjeva manje truda i stabilnija je

Netko
13-11-2007, 21:10
Jedino 64 bitne ako želiš nekada nabavit 4gb RAM-a...

Kora
13-11-2007, 23:31
1. napravi si dvije particije gubis manje prostora a jer nije bed ako su ti igrice i programi na istoj particiji sa mjuzom


Moram te kvotat malo, imam osje?aj da treba popunit par rupa :)
Ja imam isto 3 particije, s tim da su mi dvije primary (ili kako se to vec zove, tako da na dvije mogu stavit OS). U krajnjem slu?aju, win 32 i 64 bit istodobno. Ili vjerojatnije, neki od linuxa. Zasad još nemam drugi OS.



2. Programi koji se povezu sa windows sys registry (vecina programa i neke igrice) nece raditi ako formatiras disk sa windowsima


Zna?i, ovi koji su na drugoj particiji ne?e raditi. Nešto bi moglo preživjeti, ali u pravilu ne radi. Kod igara si sejvam sejvove na posebnu lokaciju pa reinstaliram igru. U pravilu - reinstalacija svega, sa backupom stvari koje želiš sejvati.



3.tvoj prijatelj nije u potpunosti u pravu system restore je vrlo dobar kad se radi o greskama nastalim insatlacijom programa i sl. ali ne i virusa ono sto on pripisuje 'virusu' je ustvari greska koja se moze javiti zbog ljudske gluposti ili konflikta unutar windowsa.


Al ovo te nisam skužio. ?ovjek baš pri?a o virusu, i da ga se system restoreom riješio. Moj jedini pokušaj takvog rješavanja nije uspio, jer je virus bio šugavi virtob, aka virut koji inficira sve .exeove i još jedan tip fajla. Mogu sa odre?enom sigurnoš?u re?i da system restore sasvim uredno šljaka, pod uvjetom da ti nisu zaraženi .exeovi, ili možda koji .dll.

Grga
13-11-2007, 23:50
mislim da mu je frend zabrijao da ima virus jer virusa se ne mozes rijesit SYS restoreom jer on samo vraca postavke i drivere u nazad nis drugo