PDA

Pogledaj cijelu verziju : VIDI br136 test Iriver Clix



Weqsla
02-08-2007, 12:17
Evo jedna pove?a glupost koju sam pro?itao u zadnje vrijeme...

Citiram autora D. Rudi?a:
...Ovo napominjemo u kontekstu nekih drugih proizvo?a?a kao što su Sony i Apple, na ?ije proizvode ne možete prebaciti pjesme u MP3 formatu ve? ih morate uvesti putem pripadaju?eg softvera koji pjesme kodira u vlastitom VBR formatu.
Na ovaj na?in Apple pere ruke od piratstva, a Sony, koji je ujedno i izdava?, se pokušava zaštititi. I jedan i drugi sa tek polovi?nim uspjehom i frustriranim kupcima svojih MP3 playera..."

Ne znam gdje da po?nem!?!? iPod ne prima mp3 format????? Pa otkad to??? Imam 8 iPodova, imam iPod od 2001 godine pa sve do ovog zadnjeg video iPoda i svaki prima mp3! Kakav VBR??? Frustrirani kupci? Preko 100 milijuna kupaca iPoda - frustrirani? 3 milijarde pjesama preko iTunesa - frustrirani?

Apple pere ruke od piratstva na na?in da ne dozvoljava skidati pjesme koje se na?u na iPodu putem iTunesa ili drag and drop jer ih niti ne vidite jednom kad su tamo osim ako se koriste iTunesi. I mogu se samo slušati... Ok, ima alata koji to omogu?avaju ali nije od Applea.

iPod nema drag and drop pjesama? So ××××in what? Preko iTunesa imaš kontrolu nad ure?ajem kakvu im zavidi i sam Microsoft. Bill Gates je rekao da je razlog popularnosti iPoda ponajviše u iTunesima i odli?nom spoju izme?u njih dva.

Ali ako gospodin Rudi? misli da su korsnici frustrirani... :lol:

Poz!

Weqsla
02-08-2007, 12:34
Kako pišem za Mobil magazin a nekad i za VIDI, baš za 9. mjesec radim temu o iTunesima.

Možda je do mene, ali ja zbilja ne kužim kad mi netko kaže da se ne snalazi u iTunesima! Ne da su jednostavni nego su jednostavni do boli!

A Rudi? je rekao da softver kodira u svom VBR formatu! Slažem se da na iPod nemožeš prebaciti onak da odvu?eš na ikonicu diska ali kroz iTunese definitivno možeš bolje složiti sve na iPodu. Ali da nemožeš prebaciti u mp3 formatu ve? da iTunesi kodiraju u nekom svom formatu tu se gadno vara. Pa ?ovje?e, bar sam se ja naskidao mp3-ca u svoje doba! I sve su na iPodu! :lol:

imported_Tox!c
02-08-2007, 12:38
I ja se slažem da su ITunes-i jednostavni (iako im .exe file ima 50mb i downloada nesto za svaku napredniju opciju), ali ne kuzim zasto se nije moglo napraviti "unsorted music" u software-u, koji bi svirao drag 'n drop muziku. nije da je neka filozofija.

Grga
04-08-2007, 22:16
upravo se o tome i radi NE ZELE stavit drag 'n drop tako da si obavezan koristit njihov 'super' softwere
koliko god mozda iTunes bio zakon meni se to nimalo ne svida jer se radi o prisili koja nije neophodna

Grga
04-08-2007, 22:31
stvar je u tome da te oni pomocu iTunesa pokusavaju navlaciti da kupujes mjuzu od njih a posto ga moras koristiti reklama je uvijek tu.
"Bill Gates je rekao da je razlog popularnosti iPoda ponajviše u iTunesima i odli?nom spoju izme?u njih dva. "
pa naravno kad jedno ne moze raditi bez drugog
to je kao da kazem da su windowsi i office odlican kombo :D
da se razumijemo ne dvojim da je iTunes odlican program ali isto tako ne dvojim se ni oko toga da li je softwersko rijesenje napravljeno takvo kakvo je zbog suptilne prisile na kupovinu mjuze putrm iTunesa

imported_Tox!c
05-08-2007, 15:15
Nije istina. ima hrpu programa koji se mogu koristiti umjesto Itunesa, ali nisu napravljeni od strane apple-a. Ja tunese koristim samo kad treba update-ati software na ipodu.
Inace ga punim iz winampa gdje mi je i cijeli audio library, ili iz eph-pod-a.
postoje i programi koji se ne moraju ni instalirati da bi radili sa ipodom.. dakle, korisnici su i ovome problemu nasli lijek.

Grga
05-08-2007, 17:08
naravno da postoji al govoreci sa stajalista neukog prosjecnog korisnika... (sto cini veliku vecinu korisnika)

imported_Tox!c
05-08-2007, 18:23
koliko teško mora biti koristiti se osnovnim funkcijama winampa? program ionako većina ljudi ima.

imported_Tox!c
05-08-2007, 22:13
mislim da je apple to predvidio u svakom slučaju, inače bi to zaštitili nekakvim patentom i rješili se problema. ali im to nije u interesu.

Weqsla
06-08-2007, 09:53
Pa nisam vidio da Microsoft savjetuje korisnicima korištenje OpenOfficea ili bilo kojeg drugog programa umjesto njihovog! Pogotovo Steve Ballmer! :lol:

Weqsla
06-08-2007, 10:01
stvar je u tome da te oni pomocu iTunesa pokusavaju navlaciti da kupujes mjuzu od njih a posto ga moras koristiti reklama je uvijek tu.


Krivo! ×××× se Appleu za prodaju glazbe i za iTunese! Sve to vodi samo jednom prozivodu - iPodu! Nema navla?enja, jer Apple od prodaje glazbe skuplja samo mrvice ali zato ono što kupiš možeš slušati samo na iPodu (ili zapržiti na disk) i tu je lova!
Korisnik sam Macintosha od po?etka 90-tih i zbilja sam upoznao sve dobre ali i sve loše strane. Ali kod iTunesa definitivno imam samo pohvale. Niti jednom od kada imam iPod, a to je od one prve serije iz 2001. 5 GB model, nisam tražio drugo rješenje za prijenos i ure?ivanje glazbe na iPod od samih iTunesa. Ima stvari koje moraš obaviti preko nehi drugih programa - tipa konvertiranje videa za ovaj video iPod. Ali to nisu stvari zbog kojih bi odbacio iTunese.
?ovje?e ako su iTunesi loši, jeste možda probali Sonyjev softver za njihove mp3 playere!!! Jesus! :lol:

Pozdrav svima!

Netko
06-08-2007, 16:06
To je definitivno najbolje...

Kora
11-08-2007, 17:09
Ne znam gdje da po?nem!?!? iPod ne prima mp3 format????? Pa otkad to??? Imam 8 iPodova, imam iPod od 2001 godine pa sve do ovog zadnjeg video iPoda i svaki prima mp3! Kakav VBR??? Frustrirani kupci? Preko 100 milijuna kupaca iPoda - frustrirani? 3 milijarde pjesama preko iTunesa - frustrirani?

?ovjek se samo krivo izrazio. Ne prima mp3 u smislu da ne podržava drag&drop.



iPod nema drag and drop pjesama? So ××××in what? Preko iTunesa imaš kontrolu nad ure?ajem kakvu im zavidi i sam Microsoft. Bill Gates je rekao da je razlog popularnosti iPoda ponajviše u iTunesima i odli?nom spoju izme?u njih dva.
Poz!

Ma i to još štima. I ja sam koristio iTunese, ali samo za prebacivanje pjesama. Nekakva katalogizacija pjesama i sli?no me ne zanimaju. Zgodna stvar je bila što izbacuje statistiku koliko si šta playao. I Apple ina?e ima vrlo inovativna i jednostavna rješenja, ali da moram instalirati program samo da bih si glazbu prebacio na mp3? Ne bi išlo. I zato sam odmah skinuo novu verziju winampa ?im sam saznao da je dobio funkciju prebacivanja pjesama drag&dropom. A što se ti?e Sonya i njegovog softvera... Tu tek nemam rije?i. Korisnik uvijek mora imati opcije. Proizvo?a? ih ne nudi skoro nikad. Nervira me onaj njihov MS format za memorijske kartice. Ajd da su jeftinije, ne bi ni rije? rekao. Ovako je situacija takva kakva je...