PDA

Pogledaj cijelu verziju : CEO ATI-ja odlazi iz AMD-a



imported_Tox!c
11-07-2007, 23:27
"One of the biggest losers in the tech world right now is AMD, which has been getting its clock cleaned by Intel. Just a year ago, AMD was taking market share away from Intel, and with its acquisition of graphics chip maker ATI, it was supposed to establish technological supremacy over its much larger rival. But that dream has turned into a nightmare. The company announced today that David Orton, ATI's former CEO, would be stepping down, as plans to integrate the two companies' technology has been going slowly. Orton insists that he's still optimistic about AMD's chances (whatever that's worth), but it definitely appears that the company bit off way more than it could chew, in trying to do a major acquisition while simultaneously getting itself into a brutal price war with Intel."

techdirt

izgleda da budućnost nije toliko lijepa za AMD. Ja se i dalje nadam da ce biti bolje. Jer, bez konkurenta Intelu... znamo tko diktira cijene. Proizvođač, a ne tržište, tj. potrošači.

Kora
11-07-2007, 23:38
To što je ?ovjek otišo ne mora nužno biti loše. Možda ?e dobro popuniti njegovo mjesto. A možda je samo bilo previše ljudi pa nije dolazilo do prave komunikacije. Kako god bilo, ipak ne zvu?i dobro. Sve ?emo znati uskoro...

Grga
12-07-2007, 08:30
mozda Ati pocme konacno radit postene drivere :lol:
BTW
ova situacija nikako ne sluti na dobro za AMD no moramo se sjetiti price sa HP i njihovim spajanjem prije par godina koje je kao bilo neuspjesno... otisao im jedan CEO (baba) i evo HP ponovo na nogama jaceg nego ikad

VjevericaMala
12-07-2007, 08:38
mozda Ati pocme konacno radit postene drivere :lol:
BTW

Tome se ja nadam ve? deset godina :) Kaj se drivera tiche, NVidia rulz i dalje ...

Kora
15-07-2007, 14:18
Vidi se tko je od vas zadnji imao Ati karticu... Nitko! Njihovi driveri su danas bolji nego ikad. Bar se može ra?unati da ?e bacati redovite update-e ako nešto i zeznu. Istina, zadnjih mjeseci ima banalnih greški, ali ih ima op?enito u cijeloj firmi. Ali što se drivera ti?e op?enito, zamjerki nema na na?in koji je postojao prije. Zna?i da se igre ruše, neke igre ne rade i sli?no. Druga je stvar što im možda pate performanse zbog loših drivera, ali to ne možemo znati. Nvidiu uop?e ne?u spominjati koja donedavno (ili još uvijek) nije imala SLI drivere za Vistu, performanse kartica serije 8 su su u nekim igrama još uvijek lošije od serije 7 i sli?no...

imported_Tox!c
15-07-2007, 14:48
Khm. Ja imam 2 Ati kartice.. Na jednoj su super driveri i radi 'ko zmaj, a druga... pa ne radi sa ni jednim driverima osim sa onima s kojim je kupljena..
Inace, ja sam oduvjek AMD-ATI fan, valjda volim te "underdog" tipove firmi. :)

Netko
15-07-2007, 16:38
Ja imam, radeonku 1900 xt,lijepo do sad sve derao na high...
Ina?e ja sam više third party tip(Via(procesori naravno),s3,NK Zagreb,Hsp),pogotovo volim dok taj third party ima još duugo do uspjeha,ali sam ina?e Intelov,makar je Via offkors draža,ali nema procesora u hr nigdje za kupit...

Grga
15-07-2007, 19:33
ali nema procesora u hr nigdje za kupit...

nigdje u ovom djelu kozmosa... :lol: :lol: :lol: :lol:

Netko
16-07-2007, 07:19
:cry: :cry: A nema ni s3-a