PDA

Pogledaj cijelu verziju : WiTricity!



Kora
09-06-2007, 13:57
http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=10782

Vijest kaže da kroz par godina možda više ne?emo imati žice pri punjenju.

Što mislite o tome? Je li baš WiTricity taj Sveti Gral koji tražimo?

smib
09-06-2007, 14:53
http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=10782

Vijest kaže da kroz par godina možda više ne?emo imati žice pri punjenju.

Što mislite o tome? Je li baš WiTricity taj Sveti Gral koji tražimo?

:o Fenomenalno! Meni ovo zvu?i izuzetno interesantno ne samo zbog ?injenica da stvar "baca" struju na daljinu, ve? da koristi rezonanciju.

Što bi moglo zna?iti, u praksi, ovo - jedan rezonator kao odašilja?, koji troši štajaznam, 500W, i neograni?en broj rezonatorskih prijemnika u magnetskom polju tog rezonatora! Multiplikacija energije! Neovisno koliko ure?aja na daljinski "troše" magnetsko polje, ti Elektri pla?aš samo onih 500W koliko troši odašilja?! Je li mogu?e? :shock: Ili se energija magnetskog polja u tom slu?aju dijeli, pa dobivaš 500/n watta energije po svakom od n potroša?a?

Koliko uop?e watta troši rezonator u njihovom primjeru? Koji je omjer? Ako su potrošili tri kilovata za tu sijalicu, malo mi je nerealno. :-D

Kora
09-06-2007, 15:16
Mislim da je 500/n, ova multiplikacija kako veliš mi nema baš smisla. To bi elektra za?as pokopala :D

Ina?e, ?itam po sajtovima o tome, navodno je u?inkovitost 40%, što je malo lošije, al sve je to još ok. Zna?i da su potrošili nekakvih 150W na predajniku...

Grga
09-06-2007, 16:10
zanimljivo je da su dva hrvata napravili revoluciju u elektrotehnici u posljednih par godina
1. Izum supravodljivog vodica pri sobnoj temperaturi
2. Bezicni prijenos energije

Zasto sa toliko pametnih ljudi imamo tako slaboumne politicare???

Kora
09-06-2007, 17:19
Nešto se puno šuti o ovoj supravodljivosti, nešto ne štima izgleda...

A što se ti?e politi?ara, izgleda da smo dobri samo u jednom: izmišljanju na raznim frontama ;))) Neki izmisle nove tehnologije, neki izmišljaju gluposti da nas zavaraju, pogotovo u predizbornoj godini. No dobro, natrag na temu... ?ini mi se da bi ovaj prijenos energije mogao biti jako, jako dobra stvar. Ma najve?a revolucija u zadnjih par godina.

imported_Tox!c
09-06-2007, 19:09
zanimljivo je da su dva hrvata napravili revoluciju u elektrotehnici u posljednih par godina
1. Izum supravodljivog vodica pri sobnoj temperaturi
2. Bezicni prijenos energije

Zasto sa toliko pametnih ljudi imamo tako slaboumne politicare???

http://searchdatacenter.techtarget.com/WhatIs/images/unequal.gif

Grga
09-06-2007, 21:06
Nešto se puno šuti o ovoj supravodljivosti, nešto ne štima izgleda...

Imam filing da sve stima te da se bas zbog toga suti. Ako se ne varam Alcatel drzi vlasnistvo nad patentom a mislim da cekaju pogodan trzisni trenutak da naprave pravi bum na trzistu, prvenstveno mislim na daljnje pove?anje cijene energenata.
druga stvar su nepoznati troskovi proizvodnje tog materijala a najvise ce imati primjenu u dalekovodima, znaci treba ga proizvoditi u velikim kolicinama

Netko
09-06-2007, 22:36
Za par godina:geforce10800 u kuhinji,mati?na u spava?oj,procesor u dnevnoj...a ekran miš i tipkovnica vani kod mene na trešnji...

Grga
10-06-2007, 12:20
Za par godina:geforce10800 u kuhinji,mati?na u spava?oj,procesor u dnevnoj...a ekran miš i tipkovnica vani kod mene na trešnji...
:lol: :lol: :lol: :lol:
pa kako stvari idu nebi se uopce cudio
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kora
10-06-2007, 15:46
Imam filing da sve stima te da se bas zbog toga suti. Ako se ne varam Alcatel drzi vlasnistvo nad patentom a mislim da cekaju pogodan trzisni trenutak da naprave pravi bum na trzistu, prvenstveno mislim na daljnje pove?anje cijene energenata.
druga stvar su nepoznati troskovi proizvodnje tog materijala a najvise ce imati primjenu u dalekovodima, znaci treba ga proizvoditi u velikim kolicinama

Oho, a otkud ti podaci o patentu?

Al bit ?e odli?no, supravodljivost, pa beži?no napajanje i punjenje, još malo pa ?emo i resekvenciranje molekula a onda slijede replikatori (ST TM) ;)

Grga
10-06-2007, 21:43
pa ako se ne varam kad se govorilo o toj temi u tiskuz se spominjao Alcatel kao izvor financija za projekt

smib
11-06-2007, 11:15
Imam filing da sve stima te da se bas zbog toga suti. Ako se ne varam Alcatel drzi vlasnistvo nad patentom a mislim da cekaju pogodan trzisni trenutak da naprave pravi bum na trzistu, prvenstveno mislim na daljnje pove?anje cijene energenata.
druga stvar su nepoznati troskovi proizvodnje tog materijala a najvise ce imati primjenu u dalekovodima, znaci treba ga proizvoditi u velikim kolicinama

Oho, a otkud ti podaci o patentu?

Al bit ?e odli?no, supravodljivost, pa beži?no napajanje i punjenje, još malo pa ?emo i resekvenciranje molekula a onda slijede replikatori (ST TM) ;)

Eeee, da mi je živjeti vje?no... Pa da imam x-ray nao?ale i gledam koke kroz zidove i letim ko supermen i budem pun nanobota i nikad ne budem bolestan i mijenjam svaki dan oblik tijela i...

smib
11-06-2007, 11:18
E, a jeste ?uli za ove?

http://www.engadget.com/2007/04/13/steo ... ing-video/ (http://www.engadget.com/2007/04/13/steorn-delivers-a-waffling-video/)

Steorn i njihov Orbo.

Navodno imaju neki elektromagnetski ure?aj Orbo koji proizvodi "besplatnu" mehani?ku energiju nakon što uložiš odre?enu koli?inu energije da ga pokreneš. Kao, spremaju revoluciju i tehnologiju trenutno "recenzira" 20-ak svjetskih znanstvenika koje su odabrali sami likovi iz Steorna.

Revolucija na pomolu, sou dej sej. :roll:

Grga
11-06-2007, 17:44
posto je vec dokazana da je to moguce.... treba vidjeti na djelu

Kora
11-06-2007, 22:13
?ek malo, a nije obrnuto? Daje elektri?nu energiju uz nešto malo mehani?ke? Garant je neki elektromotor ili nešto u igri...

Grga
12-06-2007, 01:22
i meni je to maglovito al zato i je senzacija ;)

Kora
17-06-2007, 18:27
Prodavanje magle, ?ini se... A tko zna, vidjet ?emo...