PDA

Pogledaj cijelu verziju : Glazbeni i tehni?ki pojmovi najnesigurniji



IgGy
06-06-2007, 19:18
Tako kaze vijest na VidiLabu (http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=10757).

Da ne pametujem, evo c/p vijesti:

Prilikom traženja pojmova povezanih s glazbom i tehnikom, najviše je mogu?nosti da tražilice prikažu linkove na internetske stranice koje sadrže špijunsku programsku opremu i zlonamjerne kodove, pokazalo je istraživanje tvrtke McAfee. 42 posto rezultata pretraživanja pojma »?uvar zaslona« ozna?eno je crvenim ili žutim upozorenjem. Jednako nesigurna je protraga za programima za razmjenu datoteka, kao što su BearShare, LimeWire i Kazaa. Uporaba tražilica postaje sve sigurnija, iako se rizici pove?avaju klikovima na reklame, od kojih uglavnom žive internetske tražilice.

Koliko cesto nalijecete (ako nalijecete) na kojekakve maliciozne kodove/aplikacije/nesto trece prilikom surfanja netom?

imported_Tox!c
07-06-2007, 00:11
Na internetu se nađe jako puno zlonamjernog koda, ali moraju postojati neka pravila.
Znaci, zahvaljujući internet zajednicama ili geek-prijateljstvima svi vjerojatno znamo sto je dobro i sto nije. Nazovimo to nekom surf-kulturom.
Dokaz:

Dajte nekom iskusnom korisniku računalo sa windows xp-om bez antivirusnog programa i firewall-a zadatak da pronađe 5 screensavera i 2 programa za download muzike, on će vjerojatno bez tražilice već znati što traži. zato što zna već dokazane programe (ili tražilice) koji nisu maliciozni kod.
Dajte to isto racunalo apsolunom pocetniku, i dobit cete 4 virusa i 1 screensaver, + par adware-a, a od programa za razmjenu podataka.... hm.. mozda nekoliko brojeva kreditnih kartica. :)

Po mom mišljenju, tražilice kao što je Google bi trebale dobivati nekakav feedback od svojih korisnika u obliku thumb up-thumb down. ovako bi se dobri rezultati dizali na listama, a losi spustali, ili jos bolje, brisali. Postojala bi baza IP-eva koji hostaju takve programe i jednostavno bi ih već i tražilica blokirala.
Ne mora značiti da bi se ovo integriralo u glavnu tražilicu, ali za jedan GoogleIG (IGoogle), tj. personalizirani Google homepage, ovo bi dobro došlo.
Dakle, kvaliteta usluge se svodi na dijalog sa korisnicima. To je osnovno ekonomsko pravo.
Simple as pie.

Matej

Didovzub
07-06-2007, 10:23
lijepo re?eno.,.,slažem se sa svakim dijelom,..,

Kora
07-06-2007, 13:16
Ideš, svaka ?ast Tox!cu.
BTW, dobrodošao natrag ;)

Ina?e, vjerujem da je vijest dobro opisala situaciju, ali jednostavna ?injenica je da se moraju znati neke osnovne stvari. Ne možeš samo klikati posvuda i downloadati sve što stigneš, jer se tako najlakše poberu virusi. Malo mozga, nešto edukacije i odmah možeš mirno spavati jer znaš da ti je komp bar donekle siguran...

Netko
07-06-2007, 17:11
Šta se ti?e pitanja kojeg si postavio:Ja jednog dana surfao netom obi?nim stranicama na koje uvijek idem...
i tako ja odlu?im istog dana malo Carbon roknut,i nakon pola sata vidim da je zone alarm odnekud pokupio 26 :shock: trojanaca,botova...

imported_Tox!c
07-06-2007, 22:15
Šta se tiče pitanja kojeg si postavio:Ja jednog dana surfao netom običnim stranicama na koje uvijek idem...
i tako ja odlučim istog dana malo Carbon roknut,i nakon pola sata vidim da je zone alarm odnekud pokupio 26 :shock: trojanaca,botova...

hmm.. a tko je rekao da virusi i trojani dolaze samo sa web dijela interneta? tko kaže da tvoje standardne web stranice sadrze samo dobronamjerni kod?

p.s. hvala ljudi, it's good to bee back. !

Kora
09-06-2007, 14:14
Mene najviše i je strah takvih koji prolaze "sa strane". Firewall još ?uva stvar, ali šta kad mi neki proces u windowsima pobere, a koji mora imat pristup netu? Brrrr..... Iem ja malo spybot pokrenut...