PDA

Pogledaj cijelu verziju : wireless DSL ne radi!!! pomo?!



tsmolcic
04-04-2007, 07:53
Imam jedan veliki problem sa beži?nim ADSL-om. Sve je ispravno radilo neko vrijeme, ali se komp ?esto „rušio“, pa su na servisu ustanovili da je problem u beži?nom adapteru koji zahtjeva USB 2.0 kontroler. Kada su to ugradili u ra?unalo, po?eli su problemi. Naime, svaki puta kada se spojim, veza „izrdžava“ 10-ak minuta, a zatim prestaje raditi iako u donjem desnom kutu blinka „ekran?i?“. Da bi se ponovno uspostavila „funkcioniraju?a“ veza, uvijek trebam resetirati ra?unalo, ina?e ne radi. Imam Siemensov Gigaset SE555 WLAN dsl i Edimax EW-7318Ug kao beži?ni adapter. U servisu tvrde da ra?unalo i svi dijelovi ispravno rade, a i zamijenjena je cijela ADSL oprema...

Netko
04-04-2007, 08:04
Desni klik na ekran?i?>view available networks>connect!
Ili jednostavno ugasi modem na jedno desetak sekundi pa ga opet upali!

Vjeruj mi ovo isto ide preko Siemensovog Gigaseta!

oKRamxII
04-04-2007, 10:45
Baš me zanima je li ovo uspjelo jer recimo kod mog Gigaseta ta opcija s Connect ne postoji, Windowsi ne dozvoljavaju.

Netko
04-04-2007, 11:29
Zato kod mene pstoji!

tsmolcic
05-04-2007, 11:35
meni isto ta opcija ne postoji. kada idem na View available networks, samo izlista beži?ne mreže u blizini na koje se mogu konektirat. ja se konektiram i sve radi 10ak minuta, pa opet krepa. probo sam i sa gašenjem modema, ali ništa. :( :x

jel postoji mogu?nost da je stvar u naponu elektri?ne mreže? ?uo sam od jednog frenda. kaže da mi je možda nizak napon...