PDA

Pogledaj cijelu verziju : Treba li Zagrebu snažan sajam ITC tehnologije?



VjevericaMala
06-10-2006, 08:56
Kao što ste mogli pro?itati ovdje:
http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=9555
INFO sajam se ugasio nakon 38 godina postojanja. Što vi mislite, da li je Zagrebu potreban jedan snažan ITC sajam?

Ukoliko mislite da je potreban, što mislite u kakvom bi obliku trebao biti?

bazooka_joe
06-10-2006, 09:46
Mislim da je potreban, ne samo Zagrebu, ve? ?itavoj regiji (koliko god mi to mrzili priznati, glavnina tržišta nalazi se isto?no od nas), ali definitivno ne u dosadašnjem obliku. Prvenstveno bi trebalo malkice smanjiti cijene izlaga?kog prostora (bilo bi lijepo kada bi država tu intervenirala nekakvim subvencijama ili štogod), u potpunosti izbaciti debilne dijelove tipa Info-gamera (koji totalno nema smisla - tko ho?e LAN-party, nek' si ga radi), a sajam možda više temeljiti na specijaliziranim rješenjima (PLC-ovi, kontroleri, kontrolni softver za prozvodnju, ugostiteljski softver...) i sistem integratorima, ali i rješenjima obrazovnih institucija (dakle, fakulteta - njima bih dao prostor besplatno)... Bilo bi tako?er zanimljivo vidjeti predstavnike HGK-a i obrtni?ke komore kako zastupaju i promoviraju interese i proizvode svojih ?lanova (ispravite me ako sam u krivu, možda su ve? i prije bili tamo, ALI NITKO IH NIJE VIDIO), to?nije malih obrta i tvrtki koje rade izvanredne proizvode (ima njih dosta u RH)... Ima tu još puno toga što bi se moglo napraviti, poduzeti i organizirati, no meni se ?ini kako nekim ljudima odgovara tamo vidjeti samo lijepe hostese na VIP, T-Com, Siemens & Co. štandovima, "a ovo ostalo neka bude lijepo veleprodaja, molit ?u". I tako je upravo taj prokleti import/import profil tvrtki na sajmu kriv za propast istoga.
Možda mi je pogled na stvari malo 'plitak', možda sam malo brzopleto sve ovo ispisao, no mislim da ?e ve?ina ovdje shvatiti što želim re?i.

YarisBlue
06-10-2006, 10:25
U potpunostu se slažem sa bazooka-joeom!

Grga
06-10-2006, 14:53
ME TOO

oKRamxII
06-10-2006, 17:54
:( Baš me ražalostilo ovo... no ?injenica jest da je info sajam svake godine bio sve lošlji... nažalost ovo se dogodilo... po meni je bilo ovo pitanje vremena...

Uostalom bazooka_joe nam je dosta rekao ;)

Didovzub
06-10-2006, 21:23
ajmo to pogledat s ove strane..,šta smo mi sad ti gubimo,.,..,nekakvu manifestaciju koja je donosila nekakve pare.,..,novitete.,.ili.,,.šta.,..,ruku na srce,..na infu se nikad nije dogodilo ništa konkretno .,.,ništa hval?evrijedno.,.,ne?u i?i na info sve dok se organizacija nepšoboljša.,.,sve dok se nebudu pojavili ozbiljni izlaga?i,..,(?ast izuzecima),.,.kad se ve? radi nešto takvo,,.pa dajte si truda ljudi,..,pa našoj državi je to u interesu,..,

oKRamxII
09-10-2006, 20:09
Jeeesssss! baš mi je drago :)