PDA

Pogledaj cijelu verziju : DOS a nije DOS



darije
05-10-2006, 22:14
Skinuo sam neki program?i? i pri pokušaju instalacije, pojavi mi se prozor?i? kao za DOS, i u sekundi se zatvori. Naravno - ništa od instalacije... Zna li neko o ?emu se radi?

VjevericaMala
06-10-2006, 08:16
Skinuo sam neki program?i? i pri pokušaju instalacije, pojavi mi se prozor?i? kao za DOS, i u sekundi se zatvori. Naravno - ništa od instalacije... Zna li neko o ?emu se radi?

Otvori command prompt i u njemu pokreni doticni program kako bi vidio što radi ili zašto prekida rad ... kada ga pokrenes iz explorera, on automatski zatvara command prompt kada program zavrsi ... a kada ga pokrenes iz command prompta, ne gasi se.

Didovzub
06-10-2006, 21:39
imao sam isti problem.,,.navukao si virus-a,..,u tom ti prozor?i?iu piše,.,.low virtual memory.,.,al ništa nepomaže,..osim detaljne dezinfekcije kompa,..,.,

Grga
06-10-2006, 21:43
ali isto tako (sto je najvjerojatnije) da programcic nije napravljen za XP nego ga pokusaj vrtit u Compatibility modu sa win 98 ili 95
misli da nije virus
za provjeru skini AVG antivirus (besplatan je) i skeniraj

darije
11-10-2006, 01:56
Naravno da nije virus!!!!!!!!
Pronašao sam rešenje:Ovo je zastareli vid zipovanja, ako uopšte i mogu tako da ga nazovem.
Start->Run i upisati cmd i OK. Onda do foldera gde je ta instalacija i vidim "adresu".
Vratim se na DOS i ukucam cd pa "adresu" i pokrenem taj program. Kucas mu naziv pa enter.. Nakon imena programa, ime fajla pa enter...

VjevericaMala
11-10-2006, 08:23
Naravno da nije virus!!!!!!!!
Pronašao sam rešenje:Ovo je zastareli vid zipovanja, ako uopšte i mogu tako da ga nazovem.
Start->Run i upisati cmd i OK. Onda do foldera gde je ta instalacija i vidim "adresu".
Vratim se na DOS i ukucam cd pa "adresu" i pokrenem taj program. Kucas mu naziv pa enter.. Nakon imena programa, ime fajla pa enter...

Pogledaj moj prvi odgovor :)

darije
12-10-2006, 20:46
Da, da, naravno... Nego sam ja ovo rekao apropo posta da je možda virus.
Hvala ti u svakom slu?aju. :wink: