PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nitendo Wii



Grga
17-09-2006, 17:17
evo upravo sam procitao da je potvrden datum izlaska nove nitendove uzdanice Nitendo Wii
Nikad nisam bio preveliki ljubitelj konzola ali ova mi se cini kao nesto sto bi volio kupit e da i izlazi i nova zelda te ce se sve stare nitendove igrice moc igrat na wii-u 8)
best of all nije glomazan i ne zagrijava se (barem tako kazu) te kosta upola manje od konkurencije
http://wii.nintendo.com/images/04_hardware/feature_img_main_hardware.jpg

za vise informacija posjetite http://wii.nintendo.com

Grga
17-09-2006, 17:27
P.s.
imam osjecaj da ce PS3 bit takav promasaj

VjevericaMala
18-09-2006, 08:43
Najbolja stvar kod Wii-ja je definitivno njegov kontroler koji detektira pokret ...tako da kada se zamahne sa kontrolerom, zamahne se i u igri ... a to ima mnoge mogu?nosti primjene ...

oKRamxII
18-09-2006, 10:11
P.s.
imam osjecaj da ce PS3 bit takav promasaj

Tako?er :p

Ovo mi se ?ini isplatljivim ;)

YarisBlue
18-09-2006, 11:04
Stavio sam da ?e vratiti staru slavu.
Najviše ?e u tome pomo?i cijena oko 2000kn (ako naši uvoznici ne zase*ru sa maržama) i detektor pokreta.
Mislim da ?e stvar funkcionirati odli?no. ?itam da ?e se stare igre mo?i kupiti preko njihovog servisa (nešto kao Live kod xboxa) i to po cijeni od cca 10-60kn!
Što se ti?e PS3, mislim da nije promašaj gledaju?i da nudi blu-ray tehnologiju. Naime od trenutnih BR ?ita?a je jeftiniji nekih 50-ak%. Izvla?iti ?e se na to što po novome igre za ?itav svijet izlaze u isto vrijeme! Nema više kašnjenja u europu. Samo što mislim da ?e tek kroz godinu-dvije do?i do booma kada cijena malo padne te kada ?e se mo?i igrati "sigurnosne kopije" igara, pogotovo na našem podru?ju!
Opet PS3 nudi odli?nu grafiku u HD kvaliteti dok Wii to nemože ponuditi. I Sony je izbacio joystik koji je osjetljiv na pokret, ali se može koristiti samo u jednoj igri - zasada.

Grga
18-09-2006, 13:38
@yarisBlue
mislim da ce PS3 hardwerski podbacit (prevelika glomaznost i zagrijavanje) te definitivno PREVELIKA CIJENA
z druge strane kod nitenda nije samo stvar u detekciji pokreta nego i u unikatnom izgledu kontrolera (oba dva) te i u cinjenici da ce se za male pare moc kupit i kontroler koji je isti kao onaj za super nitendo (plus dvije analogne tipke ala PS2)

YarisBlue
18-09-2006, 14:25
@Grga
Slažem se.
Po mom mišljenju:
wii-za za*ebanciju za vrijeme igranja

ps3- divljenje grafici

Didovzub
18-09-2006, 20:57
ma ljudi ?e kupovat PS3 zbog imene,.,.jer prosje?ni ljudi malo cjene neke dapretke u tehnologiji.,,i kojekakve detekore pokreta.,.,ja bi recimo volio uze Wii-a zbog fenomenalnog dizajna,..,i male mase i veli?ine,.,.a svi?a mi se i ponuda vrlo jeftinih igara,.,.

YarisBlue
18-09-2006, 21:36
Ako ?e igre stvarno koštati tako malokod njih ne?e biti potrebe za piratstvom. Što je po meni veliki plus.
Ali vidjet ?emo i kolike ?e cijene biti za ps3 jer isto tako najavljuju "jeftinu" distribuciju putem interneta.

Didovzub
21-09-2006, 08:11
svi mi o?ekujemo smanjnje cijena bilo softwera i igara,.,.jer ne uzimamo mi piratske cd/dvd-ove zbog toga što ?e nam prije do?i na adresu ili neznam ?ega.,.,nego zbog cijene ,.koja je višestruko manja nego orginalnog,..,.sve dok se cijene orginalnog softwera ne smanje nemožemo o?ekivat pad postotka pitaratiziranih medija,.,.

YarisBlue
21-09-2006, 09:14
svi mi o?ekujemo smanjnje cijena bilo softwera i igara,.,.jer ne uzimamo mi piratske cd/dvd-ove zbog toga što ?e nam prije do?i na adresu ili neznam ?ega.,.,nego zbog cijene ,.koja je višestruko manja nego orginalnog,..,.sve dok se cijene orginalnog softwera ne smanje nemožemo o?ekivat pad postotka pitaratiziranih medija,.,.


Cijena je najvažniji faktor. Ali kod nas je slijede?i problem:
cijena nove hit igre je cca400kn(53,34eur) dok je prosje?na pla?a cca4000kn(533,40eur) što zna?i da jedna igra košta desetinu pla?e.
U npr. Francuskoj ista igra košta cca 50eur ali je kod njih prosje?na pla?a 2000eur što iznosi jako mali dio, odnosno kod njih se može za jednu pla?u kupiti cca 40 igara dok je kod nas taj broj cca10!
Ja u neku ruku polažem nade u distribuciju putem interneta i jeftinije cijene. Ipak je sada i u HR ve?em broju ljudi dostpan dsl a i cijene su se snizile pa nebi trebalo žaliti za utrošenim MB-ima! I sam sam kupio par originalnih igara ali tek kada su bile u nekom "novom" izdanju pa cijenama od nekih 100kn.
Neznam da li se sje?ate kada je sony službeno došao kod nas i napravili su akciju originalnih playstation igara po cijeni od nekih 50ak kn? Znam da su u tom periodu prodali ogromnu koli?inu igara! Isto tako ako bi snizili cijene igara kod nas na nekih 100-150kn više bi ljudi kupovalo originale.

Grga
26-09-2006, 15:39
ma ljudi ?e kupovat PS3 zbog imene,.,.jer prosje?ni ljudi malo cjene neke dapretke u tehnologiji.,,i kojekakve detekore pokreta.,.,ja bi recimo volio uze Wii-a zbog fenomenalnog dizajna,..,i male mase i veli?ine,.,.a svi?a mi se i ponuda vrlo jeftinih igara,.,.
to se mislilo i za Nitendo 64 :P pa nije bilo da samo ime moze drzat prodaju

Kora
09-02-2009, 00:18
Našao ovaj topic zakopan u dubinama foruma i zaklju?an. Pa rekoh, što ne bismo vidjeli komentare na trenutnu situaciju nakon 2,5 godine :) BTW, stanje glasova bilo je 60, 0, 40, 0 % u trenutku vra?anja ;)

ikisic
09-02-2009, 00:42
Nintendo (NINTENDO, ne NITENDO grrr!!!!) je bio u grdim sranjim u vrijeme Gamecubea i pricalo se cak o izlasku iz console businessa i bacanje samo u izdavanje igara za druge sustave (kao sto je Atari napravio). Ogroman uspjeh PS2 nije bio toliko presudan, koliko cinjenica da je GC jednostavno bio los i nezamjecen kraj jedne konzole koja je pustala DVD-ove, nudila ogromnu bazu igara sa PS1 i pruzala sve sto je ta generacija mogla.

DS je postao popularan unatoc tome da je tehnicki zaostao, pa su shvatili da je zabava i inovacija bitnija o tehnickih specifikacija, pa je tako nastao Wiimote i kasnije Wii fit itd. Iako prodaja ide iznimno dobro na obje, fiksne i mobilne fronte, Nintendo je iznevjerio vlasnike Wiija. Puno igara je ostalo samo na prezentaciji koncepta i muznji Super Mario / Zelda / ostalih fransiza, dok su hardcore igre, koju su pravi Wii fanovi (oni koji su poceli sa NES-om i zato i danas imaju Wii) htjeli - ne postoje.

Prema trenutnim istrazivanjima, prosjecan kupac Wiija je kupio manje online sadrzaja i manje igara od prosjecnog vlasnika Xboxa ili PS3.

Dok Sony planira gurati PS3 10 godina (jos gotovo 7 godina), Wii ce biti tehnoloski zaostao za jednu. Nintendo ce morati naglo intervenirati i srusiti trenutni sustav generacija konzola, a sa time vjerojatno napraviti veliku rupu u opskrbi 3rd party igrama.

Kora
09-02-2009, 16:18
Ovo sve samo tvoji zaklju?ci? Impresioniran sam. Jedino sam ?uo da bi kroz 3-4 godine trebao PS4 do?, pa se to malo ne poklapa sa tvojim saznanjima.

ikisic
09-02-2009, 19:39
Ovo sve samo tvoji zaklju?ci? Impresioniran sam. Jedino sam ?uo da bi kroz 3-4 godine trebao PS4 do?, pa se to malo ne poklapa sa tvojim saznanjima.

Tek danas se prica da ce Intel raditi GPU za PS4, tako da ce sigurno potrajati minimalno 5-6 godina do gotovog proizvoda.

http://www.engadget.com/2005/07/25/ps3- ... he-market/ (http://www.engadget.com/2005/07/25/ps3-expected-to-live-10-years-in-the-market/)
http://palgn.com.au/article.php?id=5215

Kora
10-02-2009, 12:36
A ja, eto, ?itao o tome prije dva dana :)