PDA

Pogledaj cijelu verziju : PCMCIA II smrzavanje



imported_observer
22-05-2006, 20:37
Imam problem sa PCMCIA II karticama. Posjedujem Gericom Blockbuster M10 koji je star ve? skoro 3 godine. Do nedavno nisam imao problema (sve dok nisam kupio TV PCMCIA karticu). Nakon instalacije mi se je komp non-stop smrzavao. Probali smo s nekom drugom i ista stvar. Zatim sam kupio adapter PCMCIA na 4 USB-a koji je radio 90% vremena, ali u onih 10% mi je smrzavao komp. I to doslovno, ekran se smrzne na onoj slici u kojoj je bio kod trenutka smrzavanja. Jednom mi se desilo da je u trenutku smrzavanja bio nešto radio po hardu, i nakon smrzavanja je ostao u nenakvoj petlji tako da mi je radio po hardu 100 na sat. Doslovno SMRZAVANJE. Dobro, više ne koristim taj adapter, ali sam si uzeo Vodafone UMTS PCMCIA adapter koji je jako dobra stvar, ali poga?ate, smrzava mi se povremeno cijeli komp. Kada nemam ništa u slotu komp radi sasvim normalno. Nakon smrzavanja moram resetirati komp ru?no na silu. Kada sam kupovao UMTS karticu u Vip-u sam ?uo da imaju crnu listu laptopa koji imaju problema s njihovim karticama pa me zanima je li još netko imao sli?an problem. Sustav sam reinstalirao, driveri su svi novi gore, ali problem je još postoje?i.
?uo sam da je stvar možda u IRQ interruptima ali ne znam što napraviti u vezi toga. Ili nekakav kontroler na mati?noj za PCMCIA II karticu da bi mogao biti?

Evo opet mi je izbacio BSOD s ovom porukom:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
If this is the first time you've seen this Stop error screen restart your computer. If this screen appears again follow these steps:
Check to be sure you have adequate disk space. If a driver is indentified in the Stop message, disable the driver or check with the manufacturer for driver updates. Try changing video adapters.
Check with your hardware vendor for any Bios updates. Disable bios memory options such as caching or shadowing. If you need touse safe mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then select Safe mode.

Technical information:
*** STOP: 0X0000007E (0XC0000005,0XF8769814,0XF8998A84,0XF8998780)
*** usbhub.sys - Address F8769814 base at F8765000, DateStamp 41107d68

Beginning dump of physical memory
Physical memory dump complete.
Contact your system administrator or technical support group for further assistance.

Pretpostavljam da ima veze s time što pcmcia emulira USB port.

VjevericaMala
22-05-2006, 22:15
Najjednostavnije je da odnesesh notebook kod zastupnika u servis (RAJ servis ako se ne varam), jer je i više nego o?ito da nije problem u PCMCIA karticama, ve? u notebooku, kojem PCMCIA kartice izgleda "gutaju" previse struje.

peko
23-05-2006, 00:16
Jep, Sabba je nanjušio, i meni se ?ini da jednostavno nemaš dovoljno struje u laptopu...

imported_observer
23-05-2006, 16:32
Laptop je ve? star i nemam odavno garanciju. Mislim da ?u ipak oti?i tamo ali nemam nikakvu predodžbu što bi oni mogli napraviti oko toga. Mislim ne mnogo (ako išta).

oKRamxII
23-05-2006, 18:21
Odi tamo da ti ga pogledaju pa ti sad vidi procjenu no možda bi ti se najviše isplatilo kupiti novi laptop (ako nisi u finacijskoj krizi -)