PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vidi #122: Fab36 vs. Intel



imported_admin
28-04-2006, 14:36
Amdov Fab 36 protiv svih Intelovih tvornica?
Vjerujete li da ?e AMD ostvariti svoj plan da s tvornicom Fab 36 do 2009. godine zauzme ?ak 40% (!) svjetskog tržišta procesora?

S obzirom da AMD puca tako visoko, a u zadnje vrijeme su im procesori fakat super, kako trenutno vidite AMD u odnosu na Intel? Mislite li da je AMD popularniji na hrvatskom PC tržištu zbog popularnije cijene, a na tržištu servera zbog "monopola" i dogovora o ekskluzivnosti s velikim proizvo?a?ima?

marutti
29-04-2006, 13:47
Amdov Fab 36 protiv svih Intelovih tvornica?
Vjerujete li da ?e AMD ostvariti svoj plan da s tvornicom Fab 36 do 2009. godine zauzme ?ak 40% (!) svjetskog tržišta procesora?

S obzirom da AMD puca tako visoko, a u zadnje vrijeme su im procesori fakat super, kako trenutno vidite AMD u odnosu na Intel? Mislite li da je AMD popularniji na hrvatskom PC tržištu zbog popularnije cijene, a na tržištu servera zbog "monopola" i dogovora o ekskluzivnosti s velikim proizvo?a?ima?

E ova reportaza mi se bas svidjela, kako to da nitko ne komentira?

AMD je totalno super. Sjecam se kad je radio procesore koje nitko nije htio kupit, glupih K7ica i sve... A sad rastura Intel i po pitanju cijene i po pitanju rezultata i performansi... I sve to s jednom-dvije tvornice.

No. 1. po mom osobnom izboru, iako objektivno niti jedan procesor nije apsolutno najbolji. Negdje je bolji intel, negdje amd

Didovzub
29-04-2006, 17:50
moje osobno mišljenje je da je sve stvar marketinga,jer ve?ina korisnika ra?unala nisu baš neki freakovi i padaju na kojekakve reklame,,,osobno mislim da je marketing presudan u današnje doba,ali baš na svim podru?jima djelovanja !!!!

bespa
19-05-2006, 16:45
vjerojatno da.
s obzirom na njihov pristup, vrlo pozitivan, optimisti?an i realan, zašto da ne?
uspjeh uglavnom ovisi o tome koliko se netko pripremio, koliko sam vjeruje u to što radi, koliko je spreman uložiti sebe u taj projekt i koliko ga je sposoban dobro prezentirati. Pošto svi navedeni elementi postoje, uloga konkurencije je zanemarivo mala.

VjevericaMala
22-05-2006, 22:21
SUN i DELL su u svoje servere po?eli ugra?ivati AMD-ove procesore, a kako sam danas pro?itao, u Intelu su "jako razo?arani Dell-ovom odlukom da po?ne koristiti AMD-ove procesore" .... toliko o tome ;) Ali i Intel ima svoje konje za utrku, pogotovo kod prijenosnika, a još jedan razlog zašto ?e zadržati velik postotak jest to što Apple od sada koristi njihove procesore ...

Didovzub
23-05-2006, 16:25
ma žao mi je apple-a,..,.,,.prodali su se,.,.,.

VjevericaMala
24-05-2006, 08:44
ma žao mi je apple-a,..,.,,.prodali su se,.,.,.

Meni nije žao Applea, žao mi je u što se Macintoshi pretvaraju...

VjevericaMala
16-06-2006, 10:04
Tako da mislim da AMD ceka tezak put da se probije ali ima sanse ako intel u medjuvremenu nesmisli nesto novo.

Ja sam takoder velik AMD-ov fan i njihove procove koristim odavno .. .ali jedini problem koji bi im sada mogao biti jest Conroe, koji po prvim testovima daje dosta bolje rezultate .... ali vidjeti cemo.

Didovzub
16-06-2006, 10:12
ja moram priznati da sam u samim po?ecima bio skepti?an prema AMD-u i njihovoj politici.,,.ali po iskustvima drugih,.mojih kolega itd.,vidim da je AMD otišao korak naprijed

Kora
06-02-2008, 18:21
He,he, i nakon godinu i pol dana, AMD je na 27% sa stolnim procesorima. Nije im baš trebalo kašnjenje Phenoma. A i performanse mu nisu posebno bolje u usporedbi sa Core 2... baš me zanima kakvo ?e stanje biti do kraja godine...

Grga
06-02-2008, 21:29
LOL ovo samo dokazuje kako se u IT-u stvari mogu brzo promjeniti

Kora
07-02-2008, 23:42
I prebrzo, samo ne stignemo o tome razmišljati :D

Kora
09-02-2009, 00:31
I sude?i prema ovome stanje nije nimalo bolje...

http://www.tgdaily.com/content/view/39965/117/