PDA

Pogledaj cijelu verziju : adsl + ku?na mreža - trebam savjet - HITNO



j77
06-12-2005, 20:58
Imam doma postavljenu mrežu 3 pc-a, spojenih kablovima preko HUB-a. Namjeravam nabavit adsl pa me zanima kako ga mogu integrirati u ve? postoje?u mrežu tako da mogu surfati s bilo kojeg pc-a. Dali mogu adsl modem koji se dobije od t-coma direktno spojiti na hub.
svi pc rade na win98se.
možete mi je javiti i na mail j77@index.hr

07-12-2005, 18:05
POD HITNO INSTALIRATI WINDOWS XP PROFESSIONAL INA?E TI NE MOGU POMO?I. Jel ti znaš da se 98-ica ne proizvodi više od 3 godine? Ako si instaliro XP ond je sve ok. Zna?i, ako su svi umreženi jedan od njih mora biti SERVER. E , moras na serveru odrediti da on dopusta da ostali preko njega idu na internet i to je to. Ako0 ne znaš javi mi na ggames.dax@gmail.com

d_vech
06-02-2006, 00:10
imam ja sli?an problem. elcon modem sa jednim izlazom (USB/LAN) i dva kompa koja bi htio umrežit a da oba mogu na net. po mogu?nosti bez switcha. probo sam povezat mrežnim kompove al to nikak da fino prošljaka. ili vidim samo jednog kompa, a drugog ne, il nijednog, a sve postavke su sre?ene. zapravo, nisam siguran da znam kak to mora bit konfigurirano sa DHCP serverom. sad je postavljen na modemu. možda zbog toga ne šljaka?
<hr>

27-09-2006, 20:06
Što se ti?e Elcona, mreže(2 kompa) i neta(adsl)- imam isto to i kod mene sve šljaka, s oba mogu na net s tim da je router Elcon spojen preko usb-a a kompovi su umreženi preko integriranih mrežnih, nikakav switch ti ne treba. o?ito si neš zabrljo u tcp\ip postavkama

Didovzub
29-09-2006, 19:21
hm,..,pa uredno umrežiš dva ra?unala,.napraviš network area,.i jedan komp spojiš s adsl routerom i tu konekciju napraviš šeranu,.i omogu?iš drugim ra?unalima u mreži korištenje konekcije,.,.mislim da bi trebalo radit,..,

13-02-2007, 20:12
Nadovezat ?u se na ovo i ubacit jedno pitanjce. E ovak, imam doma umrežena dva kompa i šeran adsl, no na ovom drugom kompu mi programi nemreju obavit auto update (antivirus i sl.) sami od sebe kak bi ina?e trebali ve? ak ih o?u apdejtat moram to obavit manualno.
Nije to neki bad al me zanima kaj mislite, zakaj je to tak ?

Grga
14-02-2007, 00:27
vjerojatno ti to ovisi o nekoj postavki u firewall-u ili (ako imas ZA) o dobroj volji programa :)

Grga
14-02-2007, 00:29
pokusaj stavit trusted zone na low opciju

14-02-2007, 16:03
imam Sygate pro al bio je prije ZA- ista stvar sa oba.

Didovzub
16-02-2007, 21:34
probaj ovako,u internet preglednik (IE ) probaj upisati ip adresu dsl ure?aja,tako ?eš pristupiti njgovim postavkam,i tamo bi trebao biti ICS ,.pa probaj namrdat,..,

Netko
17-02-2007, 17:54
napisao je da ima hub sto znaci da nemoze nist drugo nego napraviti da se jedan spaja preko drugog... sto znaci najobicnije postavke za mrezu...
Ukrao si mi rije?i iz usta.

Didovzub
21-02-2007, 16:45
imam kasdu,.,.iskreno nisam imao nikakvih problema,..,

Grga
21-02-2007, 18:53
nije stvar da ne radi, radi solidno ali nema apsolutno NIKAKVE dodatne opcije

Didovzub
25-02-2007, 15:45
to?no..,al se podrazumijeva da prosje?nom u×××× netrebaju kojekave "mega opcije",a i opcije koje su ponu?ene u kasdi su zapakirane u takvo odvratno su?elje da je to,.,.shit !!

Netko
25-02-2007, 20:04
Istina!