PDA

Pogledaj cijelu verziju : AGP - PCI



09-05-2002, 20:56
Ovako, ubacio sam u racunar dvije graficke kartice, zbog prosirenja desktop povrsine. Jedna je AGP, a druga je PCI. E problem je u tome što kao glavnu uvijek prepoznaje onu u PCI slotu a ona ima samo 1 MB, dok ova u AGP slotu ima 32 MB, problem nastaje kada pokrenem neke igre one uzimaju glavnu graficku u ovom slucaju onu na PCI slotu (samo 1 MB ima na njoj) pa zbog toga prakticno nemoguce igrati bilo kakvu igru.
U biosu kada pokusam da prebacim da AGP slot ucita prvi onda ne ucitava uopste onu graficku sa PCI slota

Zanima me dali možda postoji neki program koji to moze da uradi, ili neki drugi nacin.

FANCY
02-06-2002, 20:42
Pokušaj da promijeniš slot od te PCi kartice???.trebalo bi da radi ako u Biosu mijenjaš postavke jer baš sam se danas sa tim igrao i radilo je bez problema oko glavne i sporedne..

09-07-2002, 16:49
U BIOS-u imaš jednu stavku gdje možeš odabrati šta ?e biti primarno PCI ili AGP. To bi trebalo rješiti tvoj prpoblem

FANCY
10-07-2002, 17:58
Nemora zna?it da ?e mu samo prebacivanjem u biosu sa AGP na PCI proradit PCI kao primarna grafi?ka jer to ovisi i od plo?e a i od AGP grafi?ke, jedino ako je vanka AGP kartica tad se PCI postavi kao primarna.

Ra?unalac
06-07-2006, 23:44
evo ovo mi se ?ini najprikladnija tema, da ne otvaram novu... danas na praksi mi uvalili da strpam neku agp grafu u comp, i gledam ju i nije mi jasno kako je ušla unutra, agp utor se sastoji od tri dijela? dosad nikad nisam išao za tim... sad me fakat zbunilo... evo malo progooglah da vidite o ?emu pri?am
slika1 (http://aopen.jp/products/vga/images/6200-dv128lp-agp.gif)
slika2 (http://perso.orange.fr/zboss/3dfx/Collection/Voodoo3%202000%20AGP.JPG)

jel me može netko prosvjetlit, ništa ne kužim?

Didovzub
07-07-2006, 09:20
ako se nevaram,tu su nešto slabije grafa na tržištu koje nemaju standardan broj stazica.,što zna?i da nemogu 100% ikoristi propusnost AGP utora,.a normalono sjedaju u slot,.., :wink:

Didovzub
10-07-2006, 21:52
ja sam gore dao zašto imaju manje stazica.,., :wink: :)

VjevericaMala
10-07-2006, 21:55
Ovako, ubacio sam u racunar dvije graficke kartice, zbog prosirenja desktop povrsine. Jedna je AGP, a druga je PCI. E problem je u tome što kao glavnu uvijek prepoznaje onu u PCI slotu a ona ima samo 1 MB, dok ova u AGP slotu ima 32 MB, problem nastaje kada pokrenem neke igre one uzimaju glavnu graficku u ovom slucaju onu na PCI slotu (samo 1 MB ima na njoj) pa zbog toga prakticno nemoguce igrati bilo kakvu igru.
U biosu kada pokusam da prebacim da AGP slot ucita prvi onda ne ucitava uopste onu graficku sa PCI slota

Zanima me dali možda postoji neki program koji to moze da uradi, ili neki drugi nacin.

U BIOS-u imas opciju dali da prvo gleda AGP ili PCI, samo to prebaci i to je to