PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bliži se propast legendarne tvornice F I A T



FORDER
26-07-2002, 15:20
Prema najnovijim najavama FIAT bi kao posljedicu svoje suradnje s GM-om na području proizvodnje motora trebao otpustiti oko 540 suvišnih radnika. Sindikat metalaca FIAT-a žestoko se usprotivio planu tvrdeći kako su otpuštanja samo kratkoročna kresanja troškova, a ne dio potrebne reforme. Teško zadužena talijanska tvrtka nedavno je prodala 34% dionica Ferrarija kako bi namaknula novac, a dionice FIAT-a prekjučer su pale na manje od 10 Eura što je njihovo najniže stanje od 1992. godine. Pretpostavlja se da će većinski paket dionica FIAT-a 2004. preuzeti General Motors, kako je već dogovoreno prije dvije godine kada je GM kupio 20% FIAT-a. Ostaje upitno hoće li Fiat prestati proizvoditi automobile ili će ga kupiti jača tvornica koja će izbrisati duh talijanca i germanizirati/japanizirati automobile.

VR6
26-07-2002, 15:58
Dizajn prodaje automobil, to sam vec govorio, Stilo ih je trebao spasiti, ali dizajn mu nije ok.

Ishod je ocekivan...

VR6 KORITO
26-07-2002, 18:56
dijete bosne, neuko čeljade i zatucani bosanče, zajedno sa svojim zemljakom koji dolazi pod bezbroj nickova, DAJ ZAVEŽI VEĆ JEDNOM KADA TE ČITAM PREČESTO MORAM NA WC. VEČ ME ČMAR BOLI OD TVOJIH PREKENJAVANJA. :smile06:

VR6
26-07-2002, 19:15
Vjerovatno zbog mog prekenjavanja i Fiat propada.

Ja sam to bio pisao, kad je izasao Stilo, da ce propasti jel mu nevalja dizajn, pa su me neki napali (ko i obicno), a sad je to istina. Prodaje se oko 20% losije od ocekivanog, a on je trebao spasiti citav koncern.

Sta ti zelis postici s tim nickom, ne znam, ali kada treba reci nesto vezano za automobile nema vas, jel ne znate nista, a kad treba lupati gluposti i nekoga kritikovati, nadje se 100 ××××××... Daj neke argumente ako imas, ako nemas, adios...

alfist_zg
26-07-2002, 19:43
ma ti si nostradamus ××××te.Fino si strucno predvidio da ce FIAT propasti. aha.

daj ako si vec vidovit, reci mi hocu li pojebati u subotu nesto?
placam burek.za trud.i u pozitivnom i negativnom ishodu. :))

Calibra Zender
26-07-2002, 22:45
Ajmo popis svih auta pa nek VR6 ko Cezar samo okrene palac gore ili dole. I stvar riješena! :))
Eto prvi je bio Stilo i palac je prema dolje. :(

doc
26-07-2002, 22:48
FIAT ne moze propasti. Nije Italija Hrvatska da si to dopusti.

Serbia GTi
26-07-2002, 22:48
Calibra,
koliko ti mrzis VR6 ! :smile10:

Calibra Zender
26-07-2002, 23:01
GTi, ne mrzim njega uopće nego to da tu isfurava neke blesave fore, a nema niti deset somova izvoženih kilometra. A i sam napiše da vozi auto skoro svaki dan! Pa kaj mu to znači? Pa bolje da to ne veli! Pa kad vozi, svaki drugi dan? Parne ovaj, a neparne drugi tjedan? Ko rado vrijeme zubara! :))

Asterix
27-07-2002, 00:18
FIAT propada
JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Capri
27-07-2002, 00:35
××××××, a baš sam mislio kupit fiat uno turbo ie!!! :)) :)) :)) :))

594krešoah
27-07-2002, 07:35
fiat neće propasti, najgore što se može dogoditi ako i ne bude mogao dalje je da ga netko kupi i fiat opet ostaje.i korejci su propadali pa ih kupi netko, tako će možda i fiat.jedino ja neću za barem za sada kupiti fiat. ;) :)) :o :( :smile08: :smile10: :smile11: :)

Type R
28-07-2002, 15:20
Pa neće stvarno propasti. Vjerojatno će je u potpunosti preuzeti GM. Ako mogu držati Opel sa 100% dionica, koji im uz to još i stvara dosta velike gubitke u EU, onda mogu i preuzeti FIAT.

Big Saint
28-07-2002, 16:52
Iako su im gubitci veliki ja nevjerujem da će FIAT propasti niti da će ih u potpunosti kupiti GM.Jer ono što malo ljudi zna je to da FIATU prave novce donose bageri(HITACHI) i kamioni(IVECO).Ako mislite da pišem gluposti raspitajte se po svijetu! :) :smile11: :) :smile11: :) :smile07: :smile07: :smile07:

alfist_zg
28-07-2002, 21:14
To je istina. Fiat je ogromni koncern koji se bavi svim i svacim...mislim da je od istaknutijih i profitabilnijih djelatnosti gradevinarstvo i investicije.

Ali tu kad se prica o krizi u Fiatu , ne govori se o cijelom Fiatu nego samo o auto sektoru.
Smjesno je sto sve ili vecina ostalih djelatnosti(osim auto sektora) potpuno solidno stoje gledano sa ekonomskog aspekta.
Vec bi ja to dao kao kontra argument jos prije, ali to je jasno receno(gledao sam u jednoj emisiji na tal. televiziji jos na pocetku krize), samo Fiat auto je u krizi...i to upravo zbog lose prodaje. :(

ayala
28-07-2002, 21:27
Fiat nikako da napravi auto u klasi Lagune,Vektre a kamoli limuzine tipa 607 ili Safrane.Pa čak i u Golf klasi stalno kuburi i nije do kraja konkurentan.Jedino što radi dobro su mali gradski auti tipa Uno,Punto.To nije dovoljno.Znam da Lancia i Alfa pokrivaju te više segmente ali u čemu je onda problem?

u ovome
28-07-2002, 21:50
http://www.alfa-romeo.cz/image/galerie/157_allround_2.gif

Girrari
28-07-2002, 22:04
Ma glavno da rade modele poput Punta.
Danas je bilo okupljanje ljubitelja Punteka i bilo je super. Sutra smo u "Jutarnjem"!

Calibra Zender
28-07-2002, 22:47
Ne bi bilo baš dobro za Fiat da radi aute tipa Safrane. Odmah se sjetim kako sam se nasmijao na komentar prilikom predstavljanja Vel Satisa. Reče: "Nasljednik globalno propalog Safrana!" :))

Calibra 7ender
09-04-2003, 15:32
Nikad blize :)

Eno im srezase krila....mislim prodase avio-companiju :smile06:

:smile17: :smile17: :smile17:

p.s. gdje nam je maskota :smile12: Nino..jel'netko zna sto????? :smile10: