PDA

Pogledaj cijelu verziju : renault clio ws. vw polo



Milan
24-07-2002, 10:00
Jako kvalitetan autić za te pare.Gotovo se nikada ne kvari,sjajna završna obrada,kvalitetna plastika,udobnost,količina prostora unutra,upravljivost,podvozje čine ovaj auto legendarnim.Ali nije samo dobar za gradsku vožnju možete komotno zaprašiti sa Klijićem na put od nekoliko stotina kilometara i pružiti će vam nevjerovatan osjećaj u vožnji.Poznanik me je furo u Polotu 15 minuta po gradu i dali mi vjerujete da su me leđa zabolila i ulovila me neka mučnina u auto.Kao da te netko zatvori u konzervu.Nevjerovatno tvrd i neudoban auto.Može on biti mehanički neznam kakve kvalitete kad mi vožnja u njemu je čisto mučenje.

ws ws ws
24-07-2002, 10:28
kolicina prostora, hmmmm mlad si momak

Extreme
24-07-2002, 10:37
Kao vlasnik Clia (redizajn) mogu reći da sam super zadovoljan sa završnom izradom i kvalitetom te me nitko ne može uvjeriti da je Polo nešto posebno bolje napravljen ili da ima kvalitetniju plastiku. Što se tiče cijene i opreme nema smisla komentirati, sve je jasno. Zasada ga Polo šiba jedino po prostranosti, ali kad izađe nova generacija Clia siguran sam da će i taj problem biti riješen.
P.S. Za mene Polo ima najodvratniji dizajn u klasi i izvana i iznutra. Mašte njemci, mašte.....

594krešoah
24-07-2002, 11:23
clio je dobra investicija.najviše opreme u osnovnom paketu,za sada najpovoljnija kupovina u klasi.zadnji kraj mi se ne sviđa, inače sve ostalo je ok.održavanje, svakih 10000 km, stoji oko 1000 kn,malo previše,ponuda prostora najmanje u klasi. ja sam ipak za polo, iako ne mogu puno reći o njemu ali mislim da je najbolji u klasi.dizajn tipično njemački,hladan a sjadala najbolja.teško je tu odlučiti ako netko kupuje od ta dva auta.

Extreme
24-07-2002, 11:25
Si probao sjedala iz Dynamique paketa opreme za Clio? Sigurno su bolja od onih u Polu.

seyzmo
24-07-2002, 11:48
hm.. razmislja li netko o gubitku vrijednosti ?
mislim.. svaka cast i jednom i drugom autu, ali pad vrijednosti...

594krešoah
24-07-2002, 12:24
extreme, vjeruj mi polo u paketu trendline ima sportska sjedala, bolja su od sportskih sjedala u cliu.probao sam i jedna i druga.clio gubi više na vrijednosti kao rabljeni.

Dalibor
24-07-2002, 14:36
Kakva laž da Clio gubi više na vrijednosti od Pola!
To ste izmislili, germanoljupci!
Clio u svojoj klasi ima najmanji postotak gubitka cijene, npr. nakon 5 godina clio vrijedi 55% kupovne cijene a polo 50% kupovne cijene.
Ja ovo nisam izmislio već su to službeni podaci (koji doduše vrijede u Britaniji, da budem iskren a za ostatak Europe neznam ali nema razloga sumnjati u to pravilo) a možete ih provjeriti na
www.autoexpres.co.uk
Ima par mjeseci da su te podatke objavili.
Znači polovni polo je skuplji od clia, ali to neznači da bolje drži cijenu, čak obrnuto, njegova veća cijena je zbog toga što je on skuplji kao novi od clia!
:))

seyzmo
24-07-2002, 15:11
...sluzbeni podaci oji vrijede u Britaniji...
nemam komentara.
KAJ TI KUPUJES AUTE U NORWICHU ILI NA HRELICHU ?
oprosti, ali podaci su potpuno nerealni za hrvatsko trziste. to je moje misljenje.

q100
24-07-2002, 19:01
ah ti englezi
polo novi neudoban
clio bolji
ko to nama nudi hladnu vodu iz toplica

Capri
25-07-2002, 01:47
vozih clia I 1,1 rt i mogu reći da mu je motor živahan ko moja baka od 84 godine, doma imam pola '99god i mogu reći da motor 1,4 sa 60 ks jako živahan za divno čudo ali unutrašnjost je groblje, pomalo neukusno a i kvaliteta je diskutabilna! serijska oprema je recimo volan, brzinomjer za divno čudo brojač okretaja i slične stvari, osnovna cjena prevelika a serijska oprema za×××××!! e to je moje skromno mišljenje o polu a za clia nemogu komentirat o kvaliteti unutrašnjosti jer nisam peviše obraćo pozornost na nju ali su mogli biti malo maštovitiji, za nove modele kliača nemam pojma!! :)) :)) :))

Haki
25-07-2002, 11:41
ja takoder vozim clija iz 1999 godine sa 1.4 motorom 75 konja i jako je udoban .Ja mislim da je novi polo napuhani lupo sa dosta prostora ali s malo opreme , prostor podize cijenu.Novi clio je bolji od novog pola.

seyzmo
25-07-2002, 13:08
Napuhani Lupo ? bolje da ne komentiram.
samo pitanje. Sto je onda Megane ? Ispuhani avantime ?
kakve blesavoce, Boze moj. Ponavljam, nikoga ne branim, nikoga ne napadam, ali please ljudi, budimo objektivni malo.

Haki
25-07-2002, 14:18
kaj si tak pametan pa zakljuci bolje.Pa ostali su glupi me tak izgleda kaj se ti tice novog megana to je obicno ×××××× pogotovo zadnji kraj meegan uopce nije lijep trebali su ga prilagoditi vremenu kojem sada zivim.Ja sam samo rekao svoje misljenje kak izgleda meni .Da ti vidis mog clija kak izgleda bolje od bilog kojeg pola novog
:) :))

M_7
25-07-2002, 20:41
da dobro izgleda, jedino kaj ga moras spustit jedno pol metra...

_Stevo
25-07-2002, 23:08
a jako dobro izgleda ko svaki obicni clijo. alu felge koje su tak tak i remus. i dobro ti veli vuxa.

594krešoah
30-07-2002, 05:52
polo je bolji od novog clia. :smile06:

me
30-07-2002, 20:45
clio je u klasi do sto konja najbolja kupnja, ali...
...nekako mi se cini lomljiv, osim, naravno, 2.0, to bih uzeo bez razmisljanja.
do 10000 eura ne bih uzeo ni pola ni clia

Dalibor
01-08-2002, 08:41
Novi Polo ima vise prostora nego Clio, jako je lijepo napravljen iznutra (zacudo!) ali izgleda ko' buhtla-Lupo, skup je ko djava a opreme ko u prici. Osobno bih uvijek kupio Clio ali nije Polo lose auto da bih imao nesto protiv njega. Ko hoce da ga kupi nek ga kupi i vozi!
:))

Dac
02-08-2002, 10:22
za zadržavanje cijena VW kod nas najviše su krivi obožavatelji istoga. i da,polo drži cijenu,kao i ostatak njihove palete. da li je to opravdano ili nije odgovor svatko zna :smile07:

a glede Clia,razočarala me je samo skučenost unutrašnjosti,pogotovo kod vozača. pa klaustrofobiju dobijem unutra! u Polu ima više mjesta,i to je jedini koji polo može dobiti od mene. ali po ponudi prostora i njega šije Punto :))

Dac
02-08-2002, 10:24
za zadržavanje cijena VW kod nas najviše su krivi obožavatelji istoga. i da,polo drži cijenu,kao i ostatak njihove palete. da li je to opravdano ili nije odgovor svatko zna

a glede Clia,razočarala me je samo skučenost unutrašnjosti,pogotovo kod vozača. pa klaustrofobiju dobijem unutra! u Polu ima više mjesta,i to je jedini plus koji polo može dobiti od mene. ali po ponudi prostora i njega šije Punto

Buki
02-08-2002, 17:47
Imam clia 1.6 16V i mogu reći da sam super zadovoljan a o skučenosti pričaj nekom drugom. Vozačevo sjedalo podesivo po visini za mojih 195cm sasvim dovoljno!! :)

seyzmo
03-08-2002, 20:54
Svaka cast tebi i autu.. cujemo se kada ces prodavati. Bojim se da neces dobiti za njega koliko se nadas.

Dalibor
05-08-2002, 07:42
A na osnovu čega to misliš?
Daj neke dokaze prije nego što to kažeš! :smile11:

she
05-08-2002, 08:12
Bravo Buky, clio je tako dražesan, ovaj novi, brz, okretan, a ni ja nisam baš niska, prostran po mjeri.
to mi je treći reanult i ni jedan me nije izdao nikad na cesti, vjerujem da će i ovaj biti tako pouzdan.

Dalibor
05-08-2002, 08:40
Ma Clio je super!
Meni nisu jasni ovi koji mu pronalaze mane a glorificiraju auta koja imaju više mana nego clio!

q100
05-08-2002, 09:08
kao uvjek sigurno je sigurno njemaci traje dulje od ostalih pouzdan izvor
p.s. imam jednog starog

Dalibor
05-08-2002, 10:20
Kakav pouzdan dokaz?
Aj ti meni dokaži da Polo godište 2002 će dulje trajati nego Clio godište 2002!!!
Baš me zanima kako ćeš to napraviti! ;)

pejdo
05-08-2002, 10:26
ljudi to je sve lutrija,znam tipa kojemu je na a6 2.5 tdi na 70 000km mjenjan motor,sta reci???
a ima jedan moj susjed koji ima lanciu kappu 2.4 TD ima s njom preko 400 000km i nikad nije ostao na cesti,samo potrosna roba,i tip nezna sta znaci kvarovi nab auto

Dalibor
05-08-2002, 10:42
Nije baš lutrija ali tako nešto:ali aj ti to dokaži onim koji smatraju da su njemačka auta jedina po pitanju kvalitete? I nešto o golfovima:gledam po prijateljima koji su imali ili još imaju golfove 1 & 2:jes da ih voze peri-deri ali se ta auta non-stop kvare, i to nisu nikako laki kvarovi ili ocekivani! Pa mi onda jedan od njih reče kako je golf 1 dobro auto jer je prošlo 300 000 km a nema šta njemu nije promjenio-na kraju mu se motor skroz s×××× i prodao ga na otpad za 500 DM.
Ja nemam ništa protiv njemačkih auta,a i vjerujem da su kvalitetna ali ljudi nemojte pretjerivati! :o

seyzmo
05-08-2002, 16:25
ma niko ne pretjeruje, samo pokusavamo biti objektivni. Ne kazem ja da je jedan auto bolji od drugoga ili da je jedan ××××××, a drugi super, ja sam sam o pokusao upozoriti na stanje koje vlada u Hrvatskoj (a i sire) - NJEMCI DOBRO PROLAZE (opcenito), dobro se prodaju i to je to.
nitko ne moze reci da nemam pravo. Ja se bojim da ce svatko ko danas uzme clia sport za 5 godina dobiti manje nego netko ko danas uzme Pola 1,4. Bez obzira koliko se koji kvario.

Tako je je*iga. I to je moj point.

Serbia GTi
05-08-2002, 18:20
Tu si seyzmo 100% u pravu.
Tako je na ××××nom Balkanu.
Moze clio da ti bude zlatan al "svaba je svaba", cak i da ne moze da upali.

Dalibor
06-08-2002, 07:47
Ali ljudi pa to je onda dobro!
Za manje pare možemo kupiti dobro polovno auto! A nek oni sebi kupuju Pola!
Uostalom, ukoliko se nevaram, u hrvatskoj francuzi puno bolje prolaze nego njemci! :)

Serbia GTi
06-08-2002, 17:45
Pa, sigurno da je dobro ako zelis da kupis polovan auto, ali nije bas prijatno kad kupis nov pa zelis nakon nekoliko godina da ga prodas.

Ayala
06-08-2002, 18:11
Serbia,da ljudi tako razmišljaju onda ne bi nitko kupovo niti jedan drugi model osim VW vozila.A znamo da nije tako.Nekoliko zadnjih godina Renault najviše prodaje u Hrvatskoj i Sloveniji.

Serbia GTi
06-08-2002, 20:14
Ne, ne,
daleko od toga da sam rekao da ne treba kupovati ono cemu brzo pada vrednost. Uzmi sta ti se svidja i uzivaj u tome!
Jednom se zivi!

Serbia GTi
06-08-2002, 20:16
BTW, jedva cekam novog megane-a!

Dalibor
07-08-2002, 09:35
E tu si u pravu!
Stvarno jedva čekam novog Megane!
Samo se bojim da se nerazočaram od prevelikih očekivanja, ipak je to auto (samo) kompaktne klase!
U svakom slučaju, auto za dušu, oči, užitak i za manje pare nego golf!

seyzmo
07-08-2002, 15:14
e... tu se slazem

Alejuandro Buendija
07-08-2002, 19:13
Izbaci predrasude i dobit ces da je Clio puno bolji.

hmmm...
08-08-2002, 10:25
Nedavno sam se vozio u novom Polu i mogu rec da je unutrasnjost stvarno prostrana. Na straznjim sicevima ima mjesta vise nego u Golfu IV.Mislim da je motor bio 1.2 (65KS ako se ne varam) i nije uopce spor (prijatelj mi ima Peugeot 206 1.1 60KS koji je ocajan sto se tice ubrzanja)...

Ja, Alenko
08-08-2002, 11:29
Kome onda rade korito IV?
1.2 u polu ima 55 ks i 64 ks
Vjerojatno je vožen jači, pošto te tako zalijepio i opčinio ubrzanjem od 14,9 do 100 i 162 max speed.
P206 60ks 15,2 do 100 i 158 max speed,
Treba osjetiti tih 0,3 sec razlike. Interesantno za polo 1.4 tdi 75 ks kažu da je preslab i prespor pogotovo kada je opterećen. Vidjet ćemo perfomanse nakon maraton testa, dok se sjetim octavie tdi....

Capri
09-08-2002, 00:54
iz osobnog iskustva mogu reći da polo iz '99g. sa 1.4 motorom i 60 ks ima bolji start od najnovijeg pola sa 1.4 16v i 75 ks, tj. bar mi se tako čini!!! ispravite me ako griješim jer neznam tvorničke podatke o ubrzanjima navedenih modela!!!

mytbyte
09-08-2002, 09:21
Capri,

ništa čudno ovo oko ubrzanja, kad novi polo teži skoro ko neki auto kompaktne klase...kak 60 ks može to uopće povući???

Dalibor
09-08-2002, 09:38
Novi Polo je super auto-da je malo dobro jeftiniji! Prije bih uzeo Fabiu mada je i ona skupa!
Nemože te Polo mjeriti sa drugim automobilima u klasi jer je ovo novi polo početak jednog novog ciklusa.Kad za 2-3 godine svi proizvođači izbace svoje proširene adute u toj klasi onda će se moći praviti prave usporedbe!
Da li netko zna koliko košta novi polo i šta ima od serijske opreme (by the way, ako jedan golfista kaže da polo od serijske ima samo servo šta ću vam više pričati...)

seyzmo
09-08-2002, 13:19
Ljudi moji, pa Polo je tek izasao.
Hrvatska je puuuuuuuno premalo trziste da bi njemci odma izdali sta imaju (oprema, motori - FSI, TDI novi i slicno)

Dalibor
09-08-2002, 13:34
To je sve točno ali to košta puno više nego kod konkurencije a zanemarivo ili nikako je bolje (a u nekim stvarima i lošije). E u tom je problem VW-a!

Capri
10-08-2002, 00:06
bili kako bilo vw je obično razvikano švapsko smeće iste ako ne i lošije kvalitete od ostalih europskih proizvođača!!!!

seyzmo
10-08-2002, 16:48
cuj.. ne branim nikoga, ne napadam nikoga,ali Polo definitivno nije smece.
Auti SVIH proizvodjaca trpe zbog trzisnih uvjeta, i zato SVI fusaju, svi varaju i proizvode vozila vise ili manje kvalitete.

Sve razlike izmedju glavnih konkurenata su cisto subjektivne prirode. Vjerujte, vidio sam kako se proizvode i Alfa, i Renault i VW i Opel i Citroen i Peugeot..... NITKO ne proizvodi smece, ali SVI vise ili manje fusaju.

Koliko se Vama auti svidjaju ovisi samo o subjektivnom dojmu.

mytbyte
10-08-2002, 20:58
Pazi 'vamo:

Dakle, s mehaničke i motorizacijske strane gledano, polo nije ništa bolji ili kvalitetniji od ostatka automobila u toj klasi. Tamo gdje Polo odnosi subjektivnu prevagu je DOJAM kvalitete koju (tradicionalno) švabe rješavaju skupim i kvalitetnim materijalima i pedantnošću (u kojoj ih šiju japanci, da se razumijemo). Ostali proizvođači u tom segmentu stavljaju naglasak na druge stvari koje su važnije (potrošnja, prostranost, dobar omjer uloženog i dobivenog, lakoća parkiranja i manevriranja), što VW sve poništava i diže standarde na uštrp cijene...pa ljudi moji, malo opremljeniji Polo košta ko Focus...a što radi npr. Citroen? Diže cijenu C3 skoro na razinu polove što opravdava količinom opreme "neviđenom za tu klasu" tako da odrednice i tradicinalne vrijednosti te klase (C segment) zapravo odumiru, ali istodobno se ne trudi pažljivim odabirom "kvalitetnijih materijala" postići prividni dojam opće kvalitete kao VW.
Novi polo je samo Polo "optočen zlatom" kako bi se stvorio dojam da se kupuje manji golf, ali to je još uvijek polo sa svim manama (npr. preslabi motori) itd.

mytbyte
10-08-2002, 21:43
Ispravka: trebalo je biti (B segment)

seyzmo
11-08-2002, 12:04
sorry, ispravak netocnog navoda.
Polo nije niti u B, niti u C segmentu.

I pitanje.. Polo ima TDi 100 ks, probao sam i meni se cini sasvim OK za tu masu auta... tebi je to malo ?

Capri
12-08-2002, 00:35
nisam se vozio niti sam vozio ali sam čuo da polo 1.4 tdi od 75 ks ide solidno, vozio sam se u audiu a4 1.9 tdi 130 ks i auto me je ugodno iznenadio ubrzanjem ( nisam ljubitelj v.a.g. koncerna)

Gost
12-08-2002, 15:06
Za ovog Caprija: Polo 1.4 TDI je totalni promašaj. Pročitaj maraton test u auto klubu. Pa taj motor troši 6,1 litru na 100 km što je litru više od 1.9 TDI sa 101 KS. Koja je razlika u vožnji ne treba naglašavati. Svima treba reći da ne kupuju taj model (1.4 TDI). Radije kupite IBIZU sa 101 ks. A i nije puno skuplja !!!

mytbyte
12-08-2002, 15:21
Z segment???

:))

Club Italia
12-08-2002, 21:32
za gosta ex. capri:

ja sam samo rekao da sam čuo da je auto dobar, za mene općenito je svaki auto iz v.a.g. koncerna ×××××, a ti ako vjeruješ testove iz auto kluba, blica onda vjeruj, ja im ne vjerujem ni 50 %!!

Dalibor
13-08-2002, 20:48
Meni smeta njihov subjektivan odnos, tipa:
"dajem sjedalima u renaultu/peugetu itd 3 boda jer su premekana a VW 5 jer su tvrda"-pa koliku guzicu ima taj čovjek-dušek guzicu,jel on ima bubrege, da su tvrdi sicevi dobri onda bi ih svi pravili a ne samo VW
"renault/peugotitd su dobri (meko podvozje) ali nisu dovoljno upravljivi pri velikim brzinama u zavojima dok...."ne razumijem, kad kupuješ normalno auto je li važnije da imaš udobno, normalno auto ili neku tvrdu kantu koja dolazi do izražaja pri izrazito oštroj krivini na brzini od 120 kmh..
Ja to stvarno nerazumijem, jesam li ja lud ili... :smile11: