PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mercedes forever



Ercegovac
24-07-2002, 01:15
Ljudi moji, ovdje svi navlace na svoju stranu koji je auto najbolji i najbrzi a sve redom neke jeftine isprike za macho auto (cast iznimkama).
Moj auto nije niti najbolji a bome niti najbrzi ali je bome najzilaviji.
Vozim Merky 190D. Sa mnom je dozivio punoljetnost (84. god.), zajedno smo prosli 750 000 km, u njemu su brojne pice pale i NIKAD me nije ostavio na cesti pa ni da mi je osto bez benzina. Limit mu je kakti 155 km/h...evo sam se jucer vratio sa mora i jos uvijek poteze preko 170 (jest ko da ce eksplodirat). Mrcvarim ga a on jos ne staje.
To nece dozivit nitijedan od vasih moj-je-najbolji Fiata, Alfi itd. pa vi samo dalje pljujte kak je netko bolji Schvaba!

Capri
24-07-2002, 01:38
e jebat ga hercegovče tu se moram složit s tobom jer i sam vozim mercedesa 220D w115 1974g. i moram priznat da su izdržljivi! ali opet s druge strane kad cujes zvuk neke alfice i vidis te divne obline nemožeš ostat ravnodušan!
nisu ni talijani kante , to tvrde samo oni koji ih nikad nisu imali, ili koji cjeli život voze samo golfove i ne vide ništa drugo osim usranog golfa! :)) :)) :))

594krešoah
24-07-2002, 06:13
ercegovac, slažem se s tobom.mercedes je najbolji.nema te kvalitete koja će prestići mercedes, osim možda rols roys ili jaguar su moguća konkurencija ali tu je i cijena već nešto drugo.a sada pitanje! ako kupim mercedesa za 10000 eura, rabljenog naravno, jesam li kupio mačka u vreći, hoće li biti kvarova, da li je održavanje mercedesa skupo? :smile10:

TRANS AM
24-07-2002, 07:46
594krešoah,

za 10000 Eura možeš bez problema kupiti 10 godina staru S klasu. Lijepo, divno, krasno. Ali moraš biti spreman na bolesno skupe djelove i bezobrazno skupe servise. Primjer: Frendu iz ČK na S 500, riknula getriba! Zamjena (posao i dijelovi) i to u Sloveniji, iznosila je 12000 DEM. Mislim da ti je ovo dobar materijal za kalkulacije. Pozdrav! :)

594krešoah
24-07-2002, 08:15
skupo je to održavanje.velik je to auto za mene a sigurno puno troši.za mene je 190 ili c klasa dizel, ali ne znam još što ću. :o

Mostarac
24-07-2002, 09:59
Mercedes 300D, ko ladja, siber blago otvoren, 1987g, 750000km, redovno odrzavan tj sipana nafta.
:smile07:

Serbia GTi
24-07-2002, 13:09
kreso,
kakav jaguar, keve ti. Prvo, jaguar je sportski nastrojena firma (mercedes lux). Drugo, jaguar ne da je slabog kvaliteta nego ni englezi nece da ga kupuju!
Jedina firma kojoj mercedes u svojoj klasi ne moze nista je Lexus.
To je odavno poznata cinjenica.

Calibra Zender
24-07-2002, 18:37
Po čemu je Jaguar sportska marka? Po imenu? Po kojim modelima? Možda XK8, a ostalo je luksuzna roba. Ali i taj luksuz im polako netaje pogotovo s Fordovim dijelovima u X type-u! Prvo su shebali tradiciju zadnjeg pogona zbog Mondeovog podvozja, a nakon toga čak i uveli neku bjedu od X typa samo s prednjim pogonom.
A luksuzna Toyota se još nije pokazala kao dostojan protivnik Mercedesu. Barem ne u Europi gledano po prodajnim rezultatima.

q100
24-07-2002, 19:04
vjeruj pričama ne vjeruj seronji sa sjebanim japancem

594krešoah
24-07-2002, 19:08
serbia, polako! jaguar nije slabe kvalitete, a ovo o lexusu je možda samo tvoja procjena. ;)

Dr.Nele
24-07-2002, 19:37
Zna li neko ko je vlasnik Lexusa?To ce vam reci i zasto Mercedes ne moze potuci Lexusa> ;)

Serbia GTi
24-07-2002, 20:54
Hteo sam da kazem, da se mercedes i jaguar ne mogu izjednacavati sto se tice proizvodnog programa.
Nemojte mi reci da nije tako.
Jaguar mnogo vise baca akcenat na sportski karakter svojih vozila nego sto to radi mercedes. Tako bi se jaguar, ponavljam: "sto se tice proizvodnog programa", mogao mnogo lakse izjednacavati sa BMW.
Lexus i mercedes se mogu meriti.
Jaguar je skroz kljonuo sa kvalitetom i zavrsnom obradom u 80-im i 90-im.
Sad je kao Ford dosao da spasi sto se spasti moze, ali...
Lexusu je primarno americko trziste i tu mu ni mercedes ni malo koji amerikanac ne moze prismrdeti.

Calibra Zender
24-07-2002, 21:01
Mercedes možda djeluje konzervativno, ali ima daleko više sportskih auta od Jagura.
GTi, opet te pitam. Po čemu je to Jagura sportska marka?
Američko tržište je ovdje izvan svake rasprave i apsolutno nezanimljivo.

doc
24-07-2002, 21:24
750 000 km prezivjeti za volanom te crknuta krave poput 190 D je ravno dozivotnoj robiji. Radje bi vozio fiat ritmo dizel nego to ××××××.

Serbia GTi
24-07-2002, 21:55
Ja opet ponavljam: "Jaguar mnogo vise baca akcenat na sportski karakter svojih vozila nego sto to radi mercedes" (znaci ono tvoje "ima mnogo vise sportskih auta" stoji, ali ja i nisam rekao da je jaguar sportski auto) i dodajem: osim sto su im ubrzanja od 5-8 sec. nista nije sportsko kod tih auta. Samo ubrzanja.
Osim S-type koji se jedini moze smestiti u lux klasu, ostalo su manje vise zveri ( znaci i X-type, i XK-type, i XJ-type). Bar tako stoji na papiru.
Ja ih nisam vozio.

Calibra Zender
24-07-2002, 22:26
GTi, eto tvoj citat:
". Prvo, jaguar je sportski nastrojena firma "
Eto vidiš da si rekao da je sportska marka! A NIJE i vjerojatno nikada neće biti! Jedini sportski model je XK8, a ostalo je "luksuz"!

X type, S type, a pogotovo ne 5 metarski XJ nisu sportaši! X type je na svim testovima koje sam bilo gdje vidio koplje iza C klase i E46. Od kvalitete, do ubrzanja, krajnje brzine... Pa po čemu je onda sportaš? A S type i XJ su jednostavno preveliki i preteški da bi imali epitet sportski auto!

Ubrzanje imaju, ali to nije dovoljno da auto bude sportaš kao niti da marka bude proglašena sportskom!
JAGUAR NIJE SPORTSKA MARKA NITI IMA VIŠE SPORTSKOG ŠTIHA OD MERCEDESA! Čak štoviše, Mercedes ima hrpetinu sportskih auta, a Jagurar jedan i jedini!

Serbia GTi
24-07-2002, 22:41
Sve te stvari koje si naveo su diskutabilne ( "jaci mercedes"-koji mercedes, koji jaguar, gde, da li da racunamo starije generacije jaguara koje su definitivno mnogo "sportskije" nego danasnje...).
Na kraju krajeva, Jaguar ne bih kupio ni da sam "ludi englez sa 100.000.000 funti u banci.
Ko ga ××××, da trosim ja svoje prste za kucanje o jaguaru!
Pozdrav.

sepra
24-07-2002, 23:36
750000 za volanom stare mece, stari ne kužim jel se to hvališ kao da je to neki gušt ili što si hrabro izdržao takvu torturu?

sepra
24-07-2002, 23:38
Ej Serbia GTI daj nam malo informacija odakle si točno, čim se baviš, šta voziš i šta ima općenito u svijetu oko tebe?

Capri
25-07-2002, 01:17
calibra
ako se ne varam jaguar ima više sportskih modela od mercedesa, pogotovo davnih 60-ih i 70-ih!!

Calibra Zender
25-07-2002, 10:22
Capri, riječ je o današnjim modelima. Nismo komentirali muzejske primjerke!

Haki
25-07-2002, 11:29
ja sam mislim da je merdeces kralj medu automobilima prvi su izmislili zracni jastuk kojeg danas imaju skoro svi novi auti osim ferrarija . Mercedes je od nekada jos tridesetih godina za vrijeme drugog svjetskog rata luksuzni auto Cak i HILTER se vozio mercedesu koji je bio napravljen bas za njega i njegovi generali su cak imali mercedese . Kada je otvorena prva autocesta u cijelom svijetu u samoj njemackoj koja vi kazete da nevalja nista imala je prvi autoput pogledajte prve snimke koje su napravljene kada se otvarao autoput gdje HITLER drzi govor mercedes prvi krece autoputem dok VW buba koju je Hitler dao napraviti ako narodni auto to znaci oni koji ne mogu kupiti mercedes kupit ce VW bubu zadnje smece.Danas mercedes je mercedes ni jedan auto nije kao mercedes . Prvo Jaguar u svojoj cijeloj povijesti je isto kao mercedes luksuz ali je jaguar nikada nece biti mercedes on je mozda skup ali on nije izmislio nesto novo kao npr : zracni jastuk , pa cak pojas .Mercedes je od nekada bio udoban i kvalitetan .Danas nijedan mali auto clio , 206 , polo ,saxo i c3 ne moze biti udoban kao sto je stari mercedes npr :iz 1975 "se","200d" iz 1973 ,itd.
Svi bogati ljudi imaju ferrari , porsche itd ali uvijek i jedan mercedes mercedes je kralj medu autima.Talijani rade kvalitetne automobile ali sve je to nastalo iz mercedesa . Mercedes od nekada ima najbolje kamione pa cak i male kombije koji i danas se voze nasim cestama.Ja kada bi imao para jedno 200 000 maraka kupio bi novi mercedes....

:) :) :) :) :)) :)) :smile06: :smile06:

Calibra Zender
25-07-2002, 12:00
Dobra ti je ova gore s drugim svjetskim ratom u tridesetim godinama! :))

_Stevo
25-07-2002, 12:08
hakki ×××× te sta si se ti zaljubio u tog HITLERA? a sta ti nemas mjesecnu zaradu od 50 000 €? tak si reko. i daj pocni stavljat tocke i pisi razumljivije recenice. pa tri puta sam cito dok nisam skuzio.
p.s. volvo je izumio pojas i to pocetkom 70-ih mislim.
a ak jaguar nije luksuzna marka onda zbilja neznam. zao mi je samo kaj su pod fordom. i ×××× merdju radje bi ja jaguara.
eh di je nesto engleski luksuz: jaguar, bentley, rols royce(ak sam dobro napiso:) ).

Haki
25-07-2002, 14:12
ah ××××ga stevo da imam zaradu 50 000 eura onda bi prvo kupio audi s3. :( :( :(

Jam on it
25-07-2002, 17:23
...i posjetio psihijatra...

alfist_zg
25-07-2002, 18:23
"talijani rade kvalitetne aute ali sve je to nastalo iz mercedesa"

hehe, haki, ova ti je dobra.
a jesu i adam i eva isto nastali iz mercedesa?

svaka cast ovom mestru za 750 000km...ali , nebi ja gnijlio u toj kanti ni 7 km.
usput, daj nam molim te objasni kako to auto ide bez benzina. :smile11: :smile11:

doc
25-07-2002, 21:18
Haki nasrao si jedno veliko brdo ××××××, ali ovo "Danas nijedan mali auto clio , 206 , polo ,saxo i c3 ne moze biti udoban kao sto je stari mercedes npr :iz 1975 "se","200d" iz 1973 ,itd"

pa kaj je tebi? ta kanta ima totalne neudobna i neanatomska sjedala kakve ja imam na tavanu. Osim toga glasan je, ovjes je prastare koncepcije. To ne moze biti udobno. Mozda ti se cini zbog mekanih sjedala da je udoban. Ali probaj provozat s tim autom nekih 100 km, pa onda sjedni u recimo 206. Pa pomislit ces da si u space shutlle!

doc
25-07-2002, 21:26
mercedes, mercedes, mercedes.... bla bla bla. svaka cast njegovoj kvaliteti i prestižu koji nudi. Ali i cijena mu je zato jako dobra. Ja da imam kolko god para nebi kupio mercedes. Nemaju oni neki model koji bi me recimo oborio s nogu da bio lud za njim. To je sve neka klasika za penzionere. Ali to sta govoris o kvalitetnim kamionima i kombijima. O kamionima nebi jer o tome nemam pojma, ali znam jednog covjeka koji uvijek vozi mercedese. I tako ima i novi Vito. Nebiste vjerovali, ali na topm autu se raspala getriba na 50 000 km. I svako malo neki ××××× ode. On kaze da je to zato jer Vito sklapaju u spanjolskoj

_Stevo
25-07-2002, 23:05
ajde ajde pustite hakkija:) doc to sto kazes za ovog vita:) hehe fakat kvalitetan auto. moja kuma ima dobloa i presla 40 000 km s njim. jos nije ni na jednom servisu bila nit je ulje mijenjala brijem ma nis. jedini kvar kaj je bil je to kaj su se sjebala straznja vrata(dostavno vozilo). ona taj auto ganja i ganja. i boli ju ×××××. pa ak joj do sad nije nis otiso onda je to kvaliteta kaj je da je!!!
p.s. vozila se pol godine bez vozacke dozvole po cijeloj hrvatskoj pa si mislite:)

TRANS AM
26-07-2002, 08:17
He,he,he...

Haki, svaka čast. Razbio si monotoniju i uzburkao duhove. I dobro me nasmijao s Hitlerom. he,he,he Fakat, dobro! :)

Nisam germanofil, a još manje ljubitelj mercedesa. Kak Doc veli, penzionerski auti :)) No, nemože se poreći novom SL-u sportski štih. Siguran sam da bi mnogi od nas (uključujući mene) rado sjeli u njega i stisnuli po plinu. A da o budućem SLR-u uopće ne govorim.
O nekakvoj superiornoj kvaliteti i germanskoj pedanteriji diskutabilno je pričati budući da su dobavljači razasuti po cijelom svijetu, a i sami automobili, ako se već ne proizvode, onda se sklapaju po raznim tvornicama u europi i americi. Cijene drže zahvaljujući godinama stvaranom image-u. Pa sad ko voli nek izvoli!

Ercegovac
27-07-2002, 21:56
Ma kakva diskutabilna kvaliteta i stari image. Ako nis drugo, pogledajte si godisnje statistike koji su najpouzdaniji i najkvalitetniji automobili unatrag neznam koliko godina i pogledajte tko je redovno medju prvih pet. Po zanimanju sam automehanicar tako da znam sto mi dolazi u garazu a sto ne.
Stvar broj 2: penzionerski auto? Kog vraga brijete samo na brzinu? Mercedes je napravljen kao luksuzni auto, da se osjecas ko bog i da te ko boga gledaju, s ljubomorom u ocima dok sa osmjehom od uha do uha lagano krstaris gradom. Uostalom, nadite mi tromi mercedes kod novijih modela. Kaj si vi mislite da ak imate nesto konja vise i na papiru sekundu brze ubrzanje sa nekom jurilicom da ste glavni? Cast dobrim vozacima, ali toliko vas ima preseratora na cesti sa nekim skockanim jurilicama a onda vas na semaforu opere tip sa skodom favorit.

Ja ne pljujem po nitijednom tipu automobila jer mislim da svaka firma ima nesto sto valja, ali nije u redu da mi sad tu netko pljuje po Mercedesu. Nisu bogatasi glupi pa da kupuju nesto sto ima samo ime.

Capri
27-07-2002, 23:57
kupiš mecu i voziš se ko kralj, a tu je i ona stara izreka:

na nebu bog na zemlji mercedes

:)) :)) :)) :))

Ercegovac
28-07-2002, 00:54
Ma nasa je zemlja sirotinja - mi se jadnici ne mozemo razmahivat vilama, vikendicama i jahtama pa se jadnici razmecemo autima. Kod nas je Mercedes i njemu slicni i te kako bog.

E da...Haki je naceo temu sto je mercedes novoga donio i po cemu je bio ispred svoga vremena. Jeste li znali da je mercedes jos pocetkom 60tih serijski proizvodio automobile sa zracnim ovjesom? AAAaaaHA! :smile06: :))

VR6
28-07-2002, 01:21
Neko rece:

"JAGUAR NIJE SPORTSKA MARKA - Mercedes ima hrpetinu sportskih auta, a Jagurar jedan i jedini!"

Jaguar XKR
Jaguar XJR 100
Jaguar X-Type - trenutno top model ima 231 KS, 2003 bi trebao doci R model sa oko 330KS
Jaguar S-Type R
Jaguar F-type...

i najbitnije: Jaguarov bolid u Formuli 1.

Capri
28-07-2002, 01:32
vr6 zaboravio si xj220 i xj15...
kolko vidim nisam jedini na netu u ove sitne sate :)) :)) :))

Big Saint
28-07-2002, 17:25
Među silnim autima u mome je dvorištu jedan A 140.Vozio sam puno mečki i udobnost je tu i luksuz...Ali kako me je A-klasa razočarala pa to nema na svijetu.Imam toliko zamjerki da ih ne bih mogao napisati na pola stranice.Da vidite koji kvarovi kao da je izvozani koreanac.HAKI ne seri!Nemoj pisati o BUBI ništa.Da nije izašao zadnji VREMEPLOV u Auto Klubu nebi imao pojma da je isti čovjek napravio i jedan od najboljih sportaša.A znaš kako se zove Ferdinand PORSCHE!I treba mu podići spomenik!Pa pitaj ljude koji znaju!Evo ti Calibra on živi na ovom forumu!MOLIMO SVE ×××××NE DA SE MAKNU S VIDIAUTO.COM

Calibra Zender
28-07-2002, 19:14
Jel to još jedan nevidljiv post?
Saint, obrazloži onaj dio u kojem me spominješ!

doc
28-07-2002, 20:39
VR6, ova ti je dobra: Jaguarov bolid u F1. Mislim da si gadno ruše ugled s tim bolidom.

alfist_zg
28-07-2002, 21:24
"Mercedes je napravljen kao luksuzni auto, da se osjecas ko bog i da te ko boga gledaju, s ljubomorom u ocima dok sa osmjehom od uha do uha lagano krstaris gradom."

da malo ne pretjerujes??pa koje ti je to ××××××?
pa di ti zivis da te gledaju sa ljubomorom u ocima u toj kanti sa zvizdom naprijed???pa kakva ljubomora ××××t...
Vjerovatno kada kazu da je mercedes najkvalitetniji , vjerovatno je to i istina.
Ali ima jos auti koji su i kvalitetni i status simboli na bolji , sofisticiraniji nacin.
Ajed , nemoj biti zatucan.merdžo.

TRANS AM
29-07-2002, 11:02
Mercedes je statusni simbol u glavama naših gastarbajtera i novopečenih hrvatskih bogatuna. Pravi statusni simboli su isključivo Rolls i Bently!!!

Doc, prazni post je svakan nova mudrost VR6. Za mene nečitljiv i nevidljiv!!!

Ercegovac
01-08-2002, 01:53
Alfisto, citaj malo bolje! Ne govorim ja o svojem starcu, vec o novim mercedesima. Daj mi ti iskreno reci da se ne okrenes kad pored tebe prode nova S klasa skockana i uglancana...ili neka AMG zvjerka...pa nema tog schlepera alfi za kojeg bi S klasu dao! I daj mi reci koji se to auto po luksuzu i, ako po nicem drugom, cijeni i vrijednosti moze mjerit s Merkanom ili paralela BMW-om. Cast Bentlijima i Rolsovima ali kod nas njih bas i nema.

Ja, Alenko
02-08-2002, 12:52
ERCEGOVČE !!! Oprosti ali ti si jedan očiti primjer zatucanosti !!!
PA jesi imalo normalan ??? SCccccchhhhhhleeeepeeer ALFI ???
PA to je ko da ja kažem ma nema tog šlepera mercedesa 190 D kada pored mene prođe alfa GTA ili GTV. Šta se imam uopće okretat za mercedesom ima ih ko soli u moru, dok alfi....
Ili samo sanjaš genschera ??? Ajte to je u redu, ali ××××ga dok dizel košta kojih 20.000 eura (u D) top model S600 je ravno duplo jeftiniji (10.000) Nije li to apsurd ??? (riječ je o 1992 godištu)

I još nešto, povodom 190 D, pošto je "slučajno " u familiji i ta crna ovca mislim da treba biti iskren...i reći mercedes je ipak samo auto.
Ne govorim o AMG, Genscheru ili novim C, E klasama.
GOvorim o 190 D i stara C,E klasa, ČISTA KONFEKCIJA !!!
Prije 7,8 godina u ruke mi je došla Lancia prisma, 1.9 td. 9 godina star za nekih 4.500 dem. Klima, pet brzina, sve na struju, itd. Na brojčaniku je pisalo 275.000 km, a ja sam došao do 380.000.
Jedini kvar promjena homokinetičkih zglobova. Prodao sam za 3.500 dem nakon tri godine. Auto i danas ide....
Dok danas pogledam taj 190D koji nema petu brzinu ! Klima ??? Šta je to, auuu što je vruče ko u paklu ? Ej, zašto je desni retrovizor tako mali ? Hej zašto kurble za podizanje stakla ??? A plastika i imitacija drva ? Podjeća na tranzistore sa kraja 80-tih.
Dok sam djelove za Lanciu mogao nabaviti u Italiji po smiješnim cijenama, a servisi po 100 DEM ( u ovlaštenom servisu ) prvi servis za mečku stajao je ravno 7.000 kn !!!
Što su mijenjali, nemam pojima ali vidim ispod motora fleka od ulja !!!
Auto inače ima 150.000 km i kupljen je od prvog vlasnika prije dvije godine za 17.000 dem. 1991, god. jedan od zadnjih modela. MIslim da ga prodam dobio bih 10.000 dem. Vrijedi li zvijezda toliko ???
Možda nov mercerdes da, ali rabljeni, oprosti mi bože, NIKAD VIŠE !!!

Ercegovac
05-08-2002, 00:58
Pa tko je ovdje glup. Ja znam da je moj merky zastario, ali govorim sto je taj auto dozivio. 380000km? Moj ima 750!!! Kad sam ja to spomenuo da je bas moj auto super...to sam naveo kako bih pokazao kvalitetu Mercedesa...a ti mi dodes sa Lanciom. Evo si imo srecu sa kvalitetnim primjerkom ali kad je to Lancia bila znak kvalitete?
Kazes Alfi nema...pitam se zasto? Dete moje, ja sam automehanicar, pratim ta ×××××× i znam sto popravljam. Pazi sad zakljucak dugogodisnjeg iskustva - TALIJANI NE VALJAJU. Alfa vam je marka sa najvise kvarova (nemojte mi sad uzdizat u nebesa neki primjerak koji je pozivio) a to vam pokazuju i statistike koje ocito ne citate u svojim casopisima. Fiat isto ne zaostaje a ni preskupi Ferari nije sveta krava. Ti tu pricas o losoj 190ki koja se proizvodila prije vise od 15 godina a s druge strane imas "nove i bajne" talijane od papir-lima. Sto se tice "konfekcije", radije cu vozit nju nego šrot-modu.

Ja, Alenko
05-08-2002, 10:10
To je krug bez izlaza....
Gledaj....JA NEĆU KUPITI PRECIJENJENI NJEMAČKI AUTO NIKAD !!!!!
ZAŠTO DA DAJEM ZA TRUO, KARAMBOLIRAN DEMODIRAN I TEHNIČKI U SVAKOM POGLEDU ZASTARIO GOLF 1.6 D, recimo 1987, 1988 godište, cca 7.000 - 8.000 dem, kada za iste novce mogu dobiti skoro deset godina opremljeniji, ljepši i što li sve ne, auto ? Zašto ?
E baš neću.
Ili zašto da istresem 15.000- tak tisuća dem za pretpotopni 190 D ?
Radi toga što se talijani kvare ???
Meni se ništa ne kvari, ali švabi mi se kvare, znaš dolaze iz Belgije sa previše kilometara. Radije kupim talijansko, sa više opreme, noviji, ljepši...itd.....

U svakom slučaju, nevolim kada netko tko je jednom vidio, čuo nešto o Lanciji sudi o njoj za cijeli koncern.
Imam u garaži i talijane i švabe, pa vidim, imam oči nisam slijep.
PRERAZVIKANO JE TO. A i tih 700.000 km. pa šta je to naspram onog tipa sa 550.000, sa klimom, hehe. Koliko je taj fiat bio jeftiniji i kako ga pljuju, pa nekako je puno preživio ?
U svakom slučaju naš merky nakon servisa 150.000 km od 7.000 kn ima ispod motora fleku od ulja za koju nitko nezna odakle. Auto je servisiran u ovlaštenom (užasno skupom) servisu.
Mercedes je samo auto, ništa više. :smile07:

BREF
05-08-2002, 10:40
E Jelenko sad možeš povući vodu...

ššhššhšhšhšhšhšhšhšhšhšhljađšhšhšljfffff

:))

Ercegovac
08-08-2002, 02:30
Vidim da ovdje ljudi cesto ponavljaju istu gresku - ovlasteni servis! I onda to naglasavaju kao da je to pravi potez.
Savjet: ako ikako mozete nac preko neke veze neki crni servis tako da mozete imati neko povjerenje u mestra, idite tamo i ucunit cete si velku uslugu.
U ovlastenom servisu radnik ima placu popravio on dobro ili ne. Crnjaci se u 90% slucajeva trude stvarno popravit da bi vi dosli jos koji put, a ako se imalo razumijete u aute tesko da ce vas ic zajebat - mozda pokusa al ne dajte se.
Ja radim u crnom, stvorio sam si svoj krug musterija koje godinama poznam i stalno me zovu nove musterije. Posla hvala bogu imam. Nikad nisam zamijenio ispravan dio (sto vole radit u ovlastenim), imam veze pa ekipi cesto nabavljam rabljene dijelove a rad naplacujem 300-400 Kn po danu plus piva. Dijelove kupuju sami ili im jel nabavim rabljeno.
Rezultat: Doso mi tip nedavno sa razbijenim autom (Merky 124) steta procijenjena na 16000 Kn. Uspio tip iskamcit 8000 kn vansudske nagodbe. Nabavio sam mu haubu, lijevi blatobran, muldu, vezni lim, zmigavac, masku i branik (mislim da je to sve) za 3500kn. Ruke 1500 kn, lakiranje oko 500. Racunajte.
Nisam ja jedini koji ovak radi, samo treba trazit. To kaj vas oderu za neznamkolko maraka...××××ga, sami ste si krivi.

Ako nis drugo, probajte sami prckat. Sve osim elektronike i ×××××× moze uz trud naucit.

Ja, Alenko
08-08-2002, 08:51
Što ja razgovaram sa lokalnim mehaničarem (bez uvrede ukoliko je dobar kao što priča)
Neće to tako ići.
Vjeruj nahodao sam se kod raznoraznih fušera, prijatelja, poznanika i raznoraznih macola i 'servisirao aute kod gige u šupi'
Jeli ti Ercegovće popravljaš samo stare kante ili i nešto novije ?
Pratiš ti sve one silne tečajeve u inozemstvu....?
Istina je, u ovlaštenom servisu gule, svakom, ali problem je u tome što rade po principu ako je guma probušena nećemo ju krpat nego čemo ju mijenjat.
Pa normalno da je tako skuplje, i sigurnije, jer ta nova će trajat par godina, a pokrpana par mjeseci ili dokle ide. Imao sam previše ×××××× sa macolama i imam previše razloga za ovlašteni servis ali nemam volje nabrajati. ALi da mi tamo neki dečec na praksi zaboravi nalijati ulje u getribu, to mi ne treba. Fučkaš sto maraka ako mi auto vrijedi 15,20 tisuća dem ili više.... :smile07:
Jedino što se limarije tiće, tu si u pravu, nema teorije da to kupujem u ovlaštenom servisu, spustim se u Italy i dovučem cijeli auto za 500 dem.
Za te novce ovdje dobijem far sa žmigavcem, hahaha.

Girrari
08-08-2002, 14:55
Stvar je slijedeća. Treba ići u neki mali servis koji ima licencu za firmu vašeg auta. Time dobijete urednu servisnu knjižicu, ali vas ne oderu. Veliki, razvikani servisi koji su ujedno i dileri za tu firmu idu po logici "×××××× bu se vratila jer sam ja ipak ovlašten i faca, pa meni vjeruje". Mali servisi (isto ovlašteni, ali ne i dileri) žive isključivo od servisiranja (a ne od prodaje) pa moraju učiniti sve da zadobiju povjerenje klijenata. Raspolažu, u pravilu, malim brojem mušterija, o kojima ovise, pa ne smiju fušati. Dok veliki imaju puno mušterija, pa si mogu dozvoliti bahatost (naravno, samo kod nas).

Druga priča su neki lokalni meštri koji nemaju licencu, a račun se plača u pivama (Ercegovac, bez uvrede, ne mislim konkretno na tebe). Takve spike prolaze sa autima starijim od 10 godina, koji nemaju ni e od elektronike i koje se da popraviti uz kratku poduku iz mehanike.

rale
09-08-2002, 04:24
meni su servisi i serviseri nocna mora

imam dva auta i u 8 godina upotrebe nisam nasao servisera kojem vjerujem i koji je ok

jos uvijek lutam od jednog do drugog


sa danasnjim autima nitko ni ne zna radit

prvo kaj mi naprave na redovnom servisu je da mi doliju tekucinu za brisace(20kn litra) i zamijene metlice

a kad kazem auto mi malo cuka kod te brzine,pa se zgasi,....jedino kaj znaju je spojit na tester i rec po testeru su svi parametri u redu(...a problem se onda vuce 3 godine)


pa to bi i ja znao napravit nakon 2 sata objasnjavanja

a da ne govorim o izgubljenom vremenu voznje u sloveniju,remetinec,samobor,mlaku,lucko....i glavinjanje cijeli dan oko servisa dok ne zavrse ili maltretiranje frendova i rodbine da izadu s posla i furaju me ujutro da ostavim auto a navece da ga pokupim....



proslogodisnji servis 11000kn....veliki redovni(svo remenje)plus kugla na desnom kotacu(moja krivica)i pokvarena klima koja je opet prestala radit nakon 3 mjeseca

nije bas tema,al kaj cu

pa kad neko kaze ovaj auto je bolji jer je bolji osjecaj na volanu.....

samo me zanima garancija tri godine,dobar i kvalitetan servis u blizini i po mogucnosti auto na upotrebu kad ostavim svoj na servis

Ja, Alenko
09-08-2002, 08:44
POčelo je mercedesima, a završilo na kvarovima i servisima, valjda je tako to. Ja nemam nikakvi problema oko servisa. Idem u ovlašteni servis, poznam tamo sve i vodim se sljedećom logikom: recimo da nešto ne radi, npr. gasi se auto u vožnji, ovlašteni i školovani serviser prije će znati pošto je već najvjerojatnije prije to popravljao gdje je kvar, gdje se nalazi relej, itd. Šta ti zna neki fušer koji se specijalizirao za fićeke i stojadine.
Dovedi mu punto star godinu dana, samo ćeš čuti kaj je to, neznam, probali smo, odi električaru itd, bla bla.
U ovlaštenom odmah proba taj relej sa skladišta pa vidi ako nije ni to vraća ga u kutiju. A ne ona potraga za dijelovima, kupi novi akumulator, nije ni to, kupi relej, nije ni to, na kraju završiš na generalci motora jer fušer nema komp. da skuži sam ili vidi. A osim toga svi znamo kakva je situacija mora i on živjeti.
Osim toga kada idu na test vožnju nakon servisa ako čuje bilo kakav zvuk, odmah zna, e to bi mogao biti prednji lager i sl. Osim toga ipak je i lakše prodati auto ako ima servisnu knjigu i zna se gdje je servisiran. :smile07:

Ercegovac
10-08-2002, 03:10
Priznam, ima pun ××××× amatera koji glume mehanicare i onda gule raju.
Ja osobno ne idem na tecajeve, ali nabavljam svu mogucu literaturu sto se moze nabavit. Njemci su sto se toga tice zakon - za svaki se model auta moze nabavit prirucnik od 500 stranica koji opisuje kak ga do najsitnijeg detalja rastavit i sastavit. ××××ga, strebam i pokusavam bit sto vise u toku. Ima nekih kvarova koje ne da ne znam vec nemam opremu za popravit. Istina, prije si se mogo sjest u motor i golim okom vidjet gdje je kvar - sad je to malo teze. Em su motore zbuksali na sto manju velicinu em jako neprakticno razmijestaju dijelove. I onda sve zajedno pokriju nekom plastikom koja samo smeta. Sto se tice kvarova koje ne mogu popravit, za to imam vec ekipu koju znam da dobro radi pa ljude otpravim kod njih.
Nije da se ja tu hvalim, ali stvarno mi se ljudi ne zale. Mislim da je stvar u mentalitetu. Ja volim radit i ne mogu provest dan da barem malo ne sljakam. Danas previse ljudi ima koji oce novce bez rada i zato svi najebu u kom god se smjeru okrenuli. Samo mislim da je mozda u globali bolje ic popravljat na crno jer na××××s za manje novce :)

Capri
10-08-2002, 03:45
mudro zboriš!!! :)) :)) :))

alfist_zg
13-08-2002, 20:49
nisi ti los decko Ercegovac, ali cini mi se da si malo zatucan.
vidis za S klasom se nikad ne okrecem...zapravo za nijednim Mercedesom...osim...moram priznati, novim SL.
uf...taj auto mi je mrak. Ali i da imam toliko love mislim da ga nebi kupio(mozda da imam 60 ili 70 god.).
Neznam kako bi rekao koji se auti po luksuzu i cijenom mogu mijeriti sa mercedesom, jer mercedes proizvodi i malu A klasu i S klasu a i SL.
pojedini modeli se mogu mjeriti sa masu drugih , ali evo recimo Jaguar ili Lexus.
A to sto kod nas nema Bentleya, sta to znaci, da ne postoje? :smile11: