PDA

Pogledaj cijelu verziju : Citroen Xsara 2.0 HDI



Varaždinec
19-07-2002, 12:36
razmišljam o kupovini novog auta-izbor je pao na Xsaru 2.0 HDI. 12 godina sam vozio dizelaša (Ford), pa sam opet odlučio kupiti auto sa diesel motorom.
:)
Francuska vozila baš ne poznajem pa bih molio bilo kakve sugestije, iskustva, naputke i komentare u svezi Xsare :smile11:

huki
31-08-2002, 20:49
Pravi citroen je onaj citroen koji ima hidropneumatski ovjes.pozdrav :)

ki
01-09-2002, 19:04
Huki,oprosti ali kaj Dyana,Spaček,Visa,Xsara,ZX,AX,Saxo,Berlingo,Evasio n,Jumpy,Jumper...,nisu Citroeni?

huki XM
01-09-2002, 21:03
Spaček je legenda a za ostalo stojim kod svojeg mišljenja.pozdrav :))

St.Zagi
23-10-2002, 12:04
I ja sam u istoj situaciji s tim da je isporuka u 12. mjesecu. Uzeo sam Xsaru 2.0HDi 90KS paket Privilege. Taj ima sve osim kože, a ostalo baš sve. Čitao sam na netu dosta o HDi motorima. Svi ih hvale na sva usta. Pokoji nedostatak nalazim u "demode" izgledu, ali to nije bitno. Potrošnja je mala a to je važno. Takkođer su se neki Irci žalili da im se rasklimalo sjedište - samo se dotegne šaraf. I kažu, gumbi za podizanje stakla su na nezgodnom mjestu - ali to je stvar navike. Eto, Varaždinec, sigurno već imaš neka iskustva pa reci kak je voziti se u Xsari HDi? :)

Dylan
30-10-2002, 00:38
Ja vozim Xsaru 1,6. Doduše nije dizelaš, ali valjda mišljenje važi. Auto je godinu dana star, dosada nije bilo nikakvih problema, prošao sam 26T km, performanse su ok, potrošnja 7,6 l.Jedine zamjerke su bučan ovjes (ne znam da li to ima veze s Michelin gumama prve ugradnje ), tvrde kočnice i apsolutna nepreglednost straga. Na cesti je brz, agilan, udoban, ne umara ni nakon dužih vožnji. Prtljažnik je velik, putnička kabina dovoljno prostrana za obitelj s dvoje djece. Nisam nezadovoljan, ocijena bi bila vrlo dobar (4).

St.Zagi
05-11-2002, 15:18
Drago mi je čuti Dylan, da si zadovoljan, ali moram reći da sam i ja vrlo zadovoljan. Jučer sam prvi put sjeo i vozio auto koji očekujem 2.0 HDi pa mogu reći da izvrsno potegne, bremze su super i inače je dobar osjećaj u kabini. Preglednost pozadi je stvarno slaba. Taj problem ne bi smio biti velik - pa kaj bi rekli vozači npr. kombija ili cady-a i sl. Mislim da je to nešto na kaj se treba naviknuti. Zapravo sam htio prenijeti vam izvrstan osjećaj kako auto povuče!
U iščekivanju... pozdrav svima! :)

Yokosuka/
05-11-2002, 19:36
..St.Zagi koliko će te koštati ta tvoja buduća Xsara 2.0 HDI?...

St.Zagi
06-11-2002, 09:51
Košta 16.570 € (u poklonu su kuka montaža tepisi). Čak 15 cola alu-felge ABS EBD CD-radio 6 zračnih itd..Kažem, sve osim kože. A za te novce jednostavno nemaš ništa drugo osim korejskih automobila, a na njih još uvijek gledam s određenim oprezom. Gledao sam ja Golfa, Toyotu pa i Hondu. Ipak diesel mi je bolja opcija. Sad imam Astru 1.7D pa sam navikao na diesela. Natankaš 100 kn i voziš se barem 300 km. Znam da bi mi recimo Golf bila boja investicija, ali ne želim drhtati po noći, ili kad odem u grad u kupovinu ili bilo gdje hoće li mi ga netko ukrasti... Ovako sam barem bez tih briga.