PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dali vas je ikad Fiat Punto ostavio na cesti?



budući Fiatista
16-07-2002, 20:42
I ako jest,nakon koliko kilometara i što mu je otišlo?

Dac
16-07-2002, 22:02
ajde,samo kupuj bez brige ;)
naravno,ako je auto u redu,ne neka izmrcvarena strvina. auto je skroz o.k.,za naše uvjete najbolje što možeš dobiti za te novce,a bogme bolji je i od nekih skupljih. ali zar nema tu već nekoliko topica o Puntu?
deder,pročitaj malo.... :smile07:

cuore sportivo
16-07-2002, 22:07
mome frendu na novom puntu otisla je samo letva volana,sta nije bas mala stvar,ali nijedan auto nije svrsen

307
17-07-2002, 08:15
Mom frendu je na cca. 35000 - 40000 tkm otišlo centralno, ali je inače u kompletu zadovoljan sa autom.

Dac
17-07-2002, 09:39
jedan od službenih u mojoj firmi je punto 55 S iz '96 (mislim da je) i nevjerojatno je šta taj trpi. znate kak ide,nije moj :smile08: ,ali mali se drži odlično. toliko dobro da sad i doma imamo jednog ;)

Dac
17-07-2002, 09:41
zaboravih: ovaj službeni ima preko 130 000 km na satu,a dobili ga pod račun od rent-a-cara. pa si misli :smile07:

Puntolino_
17-07-2002, 13:54
Normalno da je! Na 12000km mu se iščupala žica od ejnšpric pumpe al je još bio pod garancijom. Najčešće se greške na fiatima događaju upravo pod garancijom a posle je sve ok(više manje).

Calibra Zender
17-07-2002, 15:20
Puntolino, kak to misliš normalno? Kaj je normalnoga u tome da te ganc novi auto ostavi na cesti? Pa mene 9 godina stara Calibra nije niti jednom (od kupovine '97) ostavila na cesti.
Svi hvalite kupovine novih auta pogotovo u razredu od kojih 10 000 Eura. A kvare se da to nije normalno i nikome ništa ne smeta. Sve je to kao dio šarma novog Punta. E pa ja ću rađe za cijenu novog Punta malo opremljenijeg kupiti polovnu 156 i neću razmišljati jel će riknuti letva volana, centralka ili nešto treće! Miris novoga i najlon na sjedalima nisu dovoljni.

Puntolino_
17-07-2002, 16:58
Calibra imaš pravo da se novi nebi smio pokvariti, ali je to nažalost normalna stvar i proizvođaći je potvrđuju dajući garanciju. Da to je dio šarma svakog talijana. Od onda puntić radi ko vurica i nemam razloga za zabrinutost da još puno kilometara neće ići. Tješim se time kaj vidim da se i puno skuplji auti kvare i to kao još gajnc novi ;)

lepi
17-07-2002, 18:04
problem kod novih auta je sta su puni elektronike,dok ti auta prije 10 ,15 god nisi imao nista od opreme i nije ti se imalo sta strasno pokvrit

doc
17-07-2002, 21:53
Niti Uno, ni Fiorino a niti Tipo me nikad nisu ostavili na cesti. Jednom samo nisam mogo upalit Uno, ali onda sam čekičem udario par puta po anla×××× i upalio je. Poslje sam zamjenio četkice i sve je bilo ok. Ima moj frend Punto star 6 mjeseci, do sad nije bilo niti najsitnijih problema.

Calibra Zender
17-07-2002, 22:12
Lepi, daj ti meni objasni kaj od opreme ima Punto više od mene. Osim klime. Pa da se to tamo kvari nakon par sto kilometara, a kod mene toga niti nema pa se niti ne može pokvariti.

I onda kad ja kažem da je Punto S poluproizvod i da za 10-tak tisuća Eura NEMA poštenog auta za kupiti onda me tu proglašavate budalom. A svaki taj kupljen auto ima pun kufer grešaka i popravaka u garantnom roku pa vrlo vjerojatno i nakon njega. Ja takav auto ne bih nikada kupio. Prokleto štancanje niže klase auta na tone bez neke barem prosječne kvalitete me ne interesira.

opca zalost
17-07-2002, 22:27
http://www.geocities.com/motorcity/street/8044/Ferrari_wrecking_yard_2.jpg

mentor odlog.
18-07-2002, 18:51
E calibra i ti ga ×××ך. Urbani čovjek razmišlja o kupnji novog ali manjeg auta. Seljo će kupiti za iste novce ugaženi kvazisportski auto i kenjat po svima ostalima. Daj shvati da kod tebe na selu je fora imati Calibru. U ZG se calibrama sa tamnim šajbama i plastikama ljudi smiju. Tehnički gledano auto ti je kromanjonac i nije za usporedbu sa bilo kojim novim. :smile09:

to je to
18-07-2002, 19:11
E, dobro ti je odgovorio !!!
Sve sama istina od rijeci do rijeci.

zonta
18-07-2002, 19:17
Nego Zenderu, kako možeš biti siguran da polovna 156-ica neće imati još većih grešaka nego novi Punto kojeg toliko mrziš ??
Jel po tebi svaki auto kraći od 4m smeće za otpad ??
Takav dojamm se dobiva iz tvojih postova i ispada da smo svi mi koji vozimo male gradske aute ×××××× i idioti.

Calibra Zender
18-07-2002, 20:10
Mentor, jesi ti nedavno glavom o kakvu tvrđu površinu udario? Koji ti je qurac? Ja dam svoj stav, a ti nešt ×××ך.

Koji si ti to "urbani" čovjek? Koji urbani čovjek kupuje Punto? Sirotinja koja nema za bolje kupuje Punto! Jer bitno je da je novo, a za bolje se nema! Jesi sad zadovoljan Mentore?
Girrari, tebe ne spominjem. Ionako je rečenica prije ×××××× kojim odgovaram na ove jeftine provokacije i vrijeđanja od dva posta iznad!

Tebe je ta tvoja (da ne kažem) kanta od Punta ostavila na cesti više puta nego mene moj auto. U stvari ja još niti jednom nisao bio pod autom niti stao na cesti u kvaru. A ak je tak kod mene onda ništ gore ne bude niti u polovnoj 156-ici. Pogotovo ako budem pažljiv i ubodem očuvan i pažen primjerak.

Ti si mentore neka uštogljena purgerčina koja se fura na spiku metropole i sve je ostalo selo. Samo ti uživaj u tom ultra modernom gradskom autu i sanjaj nešto bolje i veće. A dotle se tješi prednostima parkinga i šarmom šarafljenja u slobodno vrijeme.

I daj mi nešto "moderno" što ti imaš, a ja u muzejskom primjerku nemam? Jel ti motor barem rađen 16 ventilskom tehnologijom? Vjerojatno nije. Pa eto moj kromanjonac čak ima i 4 ventila po cilindru. Imaš barem električne podizače, servo, centralno...? Da te za klimu niti ne pitam.

Zonta, naravno da nije smeće. Karikiranje u postovima do sada nije bilo zabranjeno. Osim šta se nađe tu ti tamo netko uvrijeđen pa počne kenjati gluposti. Svaki auto ima kupca i svoju namjenu. Ja samo kažem da ja taj kupac nisam i navedem razloge, a kad eto Mentora da me "prosvjetli mislima urbanog čovjeka"! Moje potrebe i želje kod auta koji hoću kupiti su različite od vaših i to je sve. Punto ne zadovoljava niti jedan kriterij koji imam postavljen kod kupovine PRVOG auta po MOJOJ želji! Sve do sada je nasljeđeno, a i s tim sam bio zadovoljan. A sad kad JA biram, kupujem ono šta hoću, a to nikada neće biti Punto koji je premali, prespori, nedovoljno udoban i prealjkav. Ne razmišlja mi se o njegovom posebnom "šarmu"!

A sad ako netko kupuje Punto neka mu je sa srećom. Ne kažem da je ×××××× ili nešto slično, ali se jednostavno ne slažem s njegovim stavom i gotovo. Ali to je vaš izbor i vaša odluka. Kao što rekoh, moja je drugačija.

Calibra Zender
18-07-2002, 20:12
Mentore, jel ja tebi moram sto puta ponoviti da me ZABOLI QURAC za šta vi u Zagrebu ( ili bilo gdje) mislite o Calibrama i tko ih vozi! Stereotipima se ne bavim niti me zanimaju. I ne kupujem auto na osnovu toga šta će drugi o njemu misliti! Bitno mi je da se ja u njemu OK osjećam i ne razbijam glavu glupostima tipa šta sad tko misli kad me vidi u kromanjoncu!

alfist_zg odlog.
18-07-2002, 20:58
zasto mislis da punto kupuje sirotinja?
kakva je to onda sirotinja koja kupuje neki polovnjak za istu sijenu koju ima punto recimo?
i kako to onda recimo u italiji ili francuskoj ili njemackoj isto kupuju novi punto , a sigurno mogu kupiti i polovnu calibru?i u svakom slucaj puno lakse si mogu priustiti auto klase vise od punto klase nego mi u Hr.

Calibra Zender
18-07-2002, 21:03
Alfist_zg, da nisi propusti slijedeće:

"Ionako je rečenica prije ×××××× kojim odgovaram na ove jeftine provokacije i vrijeđanja od dva posta iznad!"

To je odmah ispod te izjave. Nažalost nisi shvatio.

:(


A već kad proširuješ tezu na to šta se vani kupuje...vani se auto poput Punta kupuje kao drugi ili čak treći auto u obitelji. Za to je i taj auto prvotno namijenjen! Samo je šteta što to nije izvedivo i kod nas.

alfist_zg odlog.
18-07-2002, 21:09
Calibra , ti mozda nemas u glavi koncept velikog grada(nemislim na zagreb , niti da ti zivis u malom gradu, to uopce nije bitno) i to recimo da neko ko moze si priustiti veci auto , to jednostavno ne zeli, Zasto?
zato jer se trkelja po urbanom kaosu na posao i nazad, parkinga ni za lijek.
sa jednim takvim auticem , racunica potrosenog goriva je puno ljepsa za viditi, uvijek se nade neko mjestasce di se mozes ugurati( to nisu ×××××rije, ja sam isto tako mislio a sada sa ovom ogromnom mrcinom se doslovno mucim po centru-ali sad svejedno govorim globalno), da ne govorim o opcim troskovima tipa mali sudaric, ogrebotine, kasko, i opcenito odrzavanje.
A ionako se vecinu vremena vozis sam ili uglavnom sa jos jedim putnikom.
kad tako postavis razmisljanje onda djeluje malo logicnije.

a to za kvarove i da te auto ostavi na cesti, ma dajte molim vas.
pa to se moze desiti na skoro svim autima , nesamo zbog (ne)kvalitete, nego i zbog opcenitih spleta okolnosti koji se uvijek desavaju a koje je nemoguce predvidjeti ili uracunati.Ali govoriti o tome kao da je nesto najnormalnije za male NOVE aute je totalno pretjerivanje.

alfist_zg odlog.
18-07-2002, 21:11
dobro, sorry onda , ali zasto to onda uopce pises.
treci ili cetvrti obiteljski auto? ok. ali ljudi koji nemaju obitelj?

Calibra Zender
18-07-2002, 21:15
Alfist_zg, to je upravo situacija radi koje i postoje auti niže klase. I za to su savršeni, ali kao barem drugi auto! To im je namjena. Imaš doma neku lađu za putovanja i jednog kepeca za gradske gužve. To je ideal. Ali kad tak ne ide onda ja uzimam rađe lađu i prihvaćam frku s gužvom i parkingom.
BTW često skoknem do Zagreba kad sam doma (bio sam prije 3 dana) i jako dobro znam kako se odvija i na šta liči promet i gužva kod vas na cesti.

Calibra Zender
18-07-2002, 21:18
Pa kad mi direktno ××××, a fura se na neke kvazi fore o stereotipima onda tako i ja odgovorim.
Nije ovo u obitelji doslovno obitelj. Živiš sam pa imaš 2 auta i baš te briga. Kad da drugačije kažem; recimo neka bude tvoj (a ne od obitelji) 2. auto.

alfist_zg odlog.
18-07-2002, 21:24
ma znam, ma nemoj krivo shvatiti, nisam mislio da si ti na selu ili da neznas ili htio nesto omalovazavati, a s druge strane nisam ni govorio o zagrebu nego recimo o rimu , barceloni ili parizu ili nekom takvom euro gradu.
ali vidis, u takvim zemljama je razvijen recimo zeljeznicki prijevoz( i puno isplativiji, i jako cesto puno brzi), pa ljudi niti neidu na putovanja sa autima , ili idu sa avionom, tako da ih ni nezanima neki auto za putovanja.
a s druge strane, ako puno radis, iskreno ni nemas puno vremena za cesta putovanja iz razonode, pa i da imas puno love.

p.s. nikako da pogledam one tvoje upute pa da vec rijesim to ×××××× sa logiranjem...a i nesto me ×××× kompic, iskljucuje mi se veza kadda otvorim neku stranicu foruma gdje se skidaju slike

zeeeeljaaaa
19-07-2002, 08:45
Calibra, kupusaru jedan primitivni. Toliko si glup da boli. Daj shvati da svi ljudi ne traže isto od auta koji kupuju. Netko, npr. baš želi kupiti Punto jer mu takav auto treba i sviđa mu se, a ne zato što je siromašan. Ako je netko siromašan, onda si to ti - siromašan duhom. Aute procjenjuješ svojom seljačkom logikom - što veće to bolje, ali to ti više ne vrijedi ni za pajceke, ni za krumpir ili kupus, a naročito ne za aute. Toliko si iskompleksiran da bi te vjerojatno bilo sram da te vide da voziš Punto, jer bi onda tebi slični primitivci mislili da si siromašan. No, za to ti je kasno jer si svoje siromaštvo duhom već bezbroj puta dokazao na ovom forumu.
Osim toga, prodaješ se tu nekima (Girrari) za "frenda", a onda ga u naletu osvetničkog bijesa nazoveš siromahom - imaš li ti uopće iskrenih prijatelja?!?
I, kad već izazivaš, da ti iskreno kažem. Calibru ne bi kupio ni rabljenu, ni novu, ni da je od suhog zlata jer mi takav auto ne treba i ne sviđa mi se. Također, da imam novaca za neku lađu kakvu ti spominješ - opet je ne bi kupio jer mi takav auto NE TREBA. A Punto meni i dobrom dijelu "urbanih" ljudi nudi upravo ono što nam je potrebno.
I zato, ako nemaš što pametno reći, od×××× od ljudi koji raspravljaju o autima koji "nisu tvoja klasa" i drži se tema gdje se govori o (polu)sportašima. :smile06:

Calibra Zender
19-07-2002, 10:09
Ajde Mentore pročitaj opet post na koji se pozivaš pa AKO ga shvatiš onda i komentiraj! :smile09:

A iz tvog posta je vidljivo da si ništa drugo nego primitivčina koja ne prihvaća tuđe mišljenje. Jesi barem pročitao moje postove? Da jesi i da si ih shvatio ne bi ovako kretenski upadao. Ne ponavlja mi se jedno te isto nekome tko to nije u stanju shvatiti. Pokušaj opet pročitati.

Nevjerojatno je da Alfist_zg kuži šta pričam, ne slaže se sa mnom, daje svoj stav i ne vrijeđa. A i on je "urbani" čovjek! Za razliku od tebe Mentore!

mentor odlog.
19-07-2002, 15:04
Nemam veze sa predzadnjim postom. O primitivizmu komentirati je suvišno. Iz tvojih postova da se zaključiti da si najglasniji u društvu, pa ti teško pada kada ti ovdje netko spusti. Nemoj mi pričati o poluproizvodima, lovi, vozačkim iskustvima i sl. Izvozao sam automobila koliko ti nećeš u slijedećih 10 godina. Nemam običaj uključivati se u rasprave, uglavnom čitam a ti se cjepiš sa svakim. Baš kao i VR6. Daj malo pogledaj nove aute nižih klasa i trendove na zapadu. Moja obitelj ima 2 auta a nekada ih je imala 4. I zna se koji se kada koristi. Kurčiš se da ti je stari furao neznam šta prvi u selu, da si najbrži na cesti... U ZG si 0. Nitko te neće primjetiti, oderat će te balavac u na××××nom seicentu itd... Ja ti neću odgovarati više na postove a ti probaj naći razlike između tebe i VR6. Možda skužiš zakaj te smatraju budalom kao i njega. Lijepi pozdrav ;)

Stari
19-07-2002, 15:52
Da, da s vremena na vrijeme vjeciti djubretarac zvani Calibra Stender pokaze ostatku foruma o kakvom se to dupeglavcu radi. Jednostavno damping cijena prevoza sleperima utice na njegovo mladjahno tijelo i onda gubi kontrolu pocne lupati svoje frustracije familijarnog karaktera.
Svinja, je rijec koja karakterise njegov opis i nije odgovarajuca jos se ceka samo da ofarba one dvije cchhize preko krova i juhhhhuuuuuuu selo moje ljepse od Pariza....

Crkni odojak jedan

Calibra Zender
19-07-2002, 15:59
Mentor
Uopće mi teško ne pada kad mi ovdje netko spusti, ali pod uvjetom da je to argumentirano. A onaj način u tvom postu na prošloj strani, dijelovi ovog zadnjeg i onaj primitivizam iz posta gore (opet anonimnog) mi ide na živce.

Pošto je ovo forum mogu pričati o čemu god hoću i ti si zadnji koji će ovdje uvoditi reda. I ako mislim da je Punto S poluproizvod to ću i reći. A ako se tebi to ne sviđa onda je to tvoj problem. Ali onda frustracije probaj barem konstruktivno sročiti.

"Kurčiš se da ti je stari furao neznam šta prvi u selu"
Nadam se da imaš barem trunke argumenata za ovu glupsot koju si izvalio. Ili je ovo samo još jedna u nizu jeftinih provokacija.

Osim toga širite temu na područja koja uopće nemaju veze. Šta se imaš latati neke svoje subjektivne procjene mene (i onaj anonimac gore) i pljuvati? Uostalom, šta te boli qurac šta ja kažem? Ak te smetam onda ignoriraj postove uopće. Ko da si ti i tvoje blagoslovljeno iskustvo Bogom dani i mjerilo kojem ćemo se svi klanjati. A tek bedastoće tipa:"Ja sam vozio u 10 godina...". Ma daj molim te! :)) Da umreš od smijeha. Očito te smeta što ja ne prihvaćam veličanje Punta nego dajem drugo viđenje i svoj stav. A ti umjesto da normalno komuniciraš pričaš gluposti. Kakvi trendovi na zapadu? Šta da pogledam? Pa jel ti misliš da na očima sjedim i ne vidim kakvi su auti niže klase i kakva im je prvenstvena namjena? Mene ne zanimaju, po tisućiti puta ponavljam. I već sam desetak puta ponovio koji je moj izbor i koju varijantu rađe biram.

Anonimac, zašto nemaš muda pisati pod svojim nickom? I kaj je loše u tome kaj ja volim velike aute? Odakle tebi ideje da bi me bilo sram voziti se u Puntu ili sličnom autu? Da nemam mogućnost izbora vozio bih auto za 2, 3 soma i bio sretan da ne idem pješke. Ali kad mogu birati onda biram prema svojim, a ne vašim prebistrim kriterijima! A zadnja stvar pri izboru je kaj netko misli o tom autu!

Calibra Zender
19-07-2002, 16:01
Stari, ti dečko imaš neku mentalnu blokadu. A ovo ti je već valjda 1586 nick koji koristiš kad ×××ך i otvaraš kretenske topice!

p.s. vratite se temi da uživam u mukama vozača Punta! Pardon, nisu to muke. To je njegov šarm. :smile06:

zonta
19-07-2002, 21:03
Ma Zenderu nije uopće problem tvoj stav i afiniteti prema određenoj vrsti automobila, nego to što ne dopuštaš drugim ljudima da imaju svoje stavove i proglašavaš a priori siromahom svakoga tko kupi Punta.
Jedino u čemu se mogu donekle složit s tobom je da je Punto S poluproizvod. Svaka čast ljudima koji to kupuju, ali meni bi ipak bilo glupo uzet novi auto i onda dobiješ nešto što kao da je izašlo ravno iz ‘80-ih.

Sve ostalo je tvoje pametovanje. U Europi su najprodavaniji auti kompaktne klase pa gradski auti, dok je udio većih limuzina sve manji i manji, pa svaki proizvođač ulazi u niže klase kako bi ulovio kupce (BMW, Mercedes, Volvo, a vjerojatno ubuduće i Alfa i Jaguar). Mogao bi shvatit da ima ljudi u svojim dvadesetima, bez obitelji i djece i koji možda dva-tri puta godišnje odu na neki dugi put i kojima zato Punto najbolje odgovara.

Šta te boli ××××× šta ljudi kupuju, svak prema mogućnostima i željama, glavno da se ljudi voze i da je nacija sretna.
Živio !!!!

Calibra Zender
19-07-2002, 21:11
Ma ne proglašavam ih siromasima nego je to odgovor na provokaciju Mentora i njegovo pametovanje oko stereotipa i sličnih gluposti. Pa to ponavljam po treći puta, a i vidi se odmah u onom postu gdje to i piše!
I pustimo šta se vani kupuje. Nema to veze s nama koji smo svjetlosnu godinu iza europskog kupca. A kompaktna klasa je isto druga priča. To su mi super auti dok nižu klasu uopće ne volim.

mentor odlog.
20-07-2002, 09:37
Sad sam i provokator. Calibra da si došao na mićevac upoznao bi neke ljude s foruma i mislim da bi bio manji od makova zrna. Ja niti mogu niti želim raditi reda na forumu, a ti zato uživaj u istresanju svojih frustracija i pljuvanju svega oko sebe, kad već nemaš prilike uživati u sportskim autima. Nadam se da će ti takvo liječenje komplexa pomoći da budeš bolji čovjek. Slijedećih mjesec dana sam na putu pa tvoje izljeve bijesa na ovaj post neću pročitati.

PUNTISSIMO
20-07-2002, 16:33
Ko pljuje Punta je full of shit.
AUTOMOBIL GODINE U EUROPI 1997g.BIO JE FIAT PUNTO!!!NIKAKAV POLUPROIZVOD,KOJI QRAC TRABUNJATE.

Calibra Zender
20-07-2002, 22:12
Ajde Mentore dosta mi je na tebe i tvoja ×××××× više gubiti vrijeme. Ignoriraj moje postove i kraj priče. Naravno uživaj na putu i u čarima Punta "urbani" čovječe.

ajatolah_I
20-07-2002, 22:49
Re: "...se auto poput Punta kupuje kao drugi ili čak treći auto u obitelji"

Calibra, dijete drago kad se vani kupuje auto (bar kad to rade ljudi koji kupuju Punto kao drugi ili treci auto) onda se kao prvi ne kupuje polovnjak.

Calibra Zender
20-07-2002, 22:54
Ajatolah, sa djete drago se obraćaj klincima u kvartu, a tu koristi moj nick bez infantilnih dodataka!
I odakle sad ta tvoja konstrukcija? Gdje sam ja reko da se vani kupuje polovno? Gdje sam ja reko da kupujem ko ljudi vani?

ajatolah_I
20-07-2002, 22:58
Pa procitaj citat. A koj ti je to protuargument? Mislim da ljudi stvarno misle da je Calibra tak super, kupili bi si jednu iz hobija.

Calibra Zender
20-07-2002, 23:06
I kaj ti sad znači prošli post? Daj mi molit te objasni jer ovakve bedastoće jako teško razumijem. A i odgovori decidirano na prošlo pitanje jer u citatu kao niti u bilo kojem mom postu nema niti slova o tome kakav je 1. auto kupljen vani, da li je polovan ili nov.
I prestanite povlačiti paralele između Punta i Calibre jer auti osim 4 kotača nemaju ništa zajedničko. A spike o popularnosti zadržite za sebe.

ajatolah_I
21-07-2002, 01:06
Calibra dijete drago (s teskocama u razvoju), prethodni post znaci da jesi izjavio (u kontekstu sto se kupuje vani) da se Punto (i slicni auti) kupuje kao drugi ili treci auto u obitelji. Sto se tice polovnjaka ti si taj koj stalno zastupa tezu da treba kupovati polovnjake i imas problem sa svima koji se ne slazu s time.

Sto se tvojeg zadnjeg posta tice - ti si taj koji non-stop povlaci paralele izmedju Calibre i ove klase u koju spadaju Punto, Clio P206 i slicni (stalno ljudima govoris da bi trebali kupiti Calibru umjesto neceg takvog).
Za kraj mi reci gdje sam ja to spominjao popularnost (mozda imas naki citat pri ruci?)?

Calibra Zender
21-07-2002, 10:30
Ajatolah, ti očito imaš neke frustracije s kojima ne znaš izaći na kraj.
Kad smo kod citata onda citiraj mene gdje točno piše nek ljudi kupe Calibru, a ne novi Punto! Da imaš barem mrvicu sive tvari u toj glavi shvatio bi da ja non stop brujim o 156, o kupovini rabljene 156! A o prodaji Calibre. Ali šta ćeš, izgleda da je nekome preteško shvatiti dvije, tri složene rečenice.

I opet te po treći put pitam jedno te isto i nadam se da ćeš ovaj puta shvatiti. Gdje sam ja rekao da se vani prvi auto kupuje POLOVAN? Ništa o Puntu ovdje nema. A to je bilo pitanje na tvoj blesavi ulet koji eto ispod kopiram da ne bi bilo zabune!
"Calibra, dijete drago kad se vani kupuje auto (bar kad to rade ljudi koji kupuju Punto kao drugi ili treci auto) onda se kao prvi ne kupuje polovnjak."

I tu si ti već debelo zastranio i stavio mi u usta riječi koje nigdje ne spominjem i proširio raspravu na djelove koji ovdje uopće ne spadajau.

I šlag na kraj. Tvoja izjava da ja kao preporučam nek ljudi kupuju Calibre. Gdje si to pročitao? Nigdje! Moju izjavu da ću ja rađe voziti Calibru nego novi Punto koji se kvari (temeljeno na iskustvima ovdje pristunih) si ti sebi protumačio neka onda ljudi kupuju Calibre. Opa, sposobnosti li zaključivanja. ××××ga, krivo. Šteta što si propustio shvatiti da je riječ o kupovini polovne 156-ice. Ali valjda su ti sad neke stvari jasnije. Ako nisu, nema veze. Ti pitaj, a ja ću ti kopirati ovaj post dok ne shvatiš. Ili još bolje, pročitaj ga 5, 6 puta zajedno s ostalim postovima pa i neke stvari možda, ali možda budu jasnije.

Calibra Zender
21-07-2002, 10:38
Kažeš gdje si spominjao popularnost?
"Mislim da ljudi stvarno misle da je Calibra tak super, kupili bi si jednu iz hobija."
Nije li ovdje riječ o popularnosti, nije li ovo kopiran tvoj post?
Ajatolah, ispeci pa reci!


A moja jedina paralele između Punta i Calibre je rezultat kenjaže Lepog i Mentora:
" Tehnički gledano auto ti je kromanjonac i nije za usporedbu sa bilo kojim novim"
Očito onda u te nove aute spada i Punto. I pitam Mentora po čemu je Calibra kromanjonac prema Puntu? Npr. moj motor je proizveden naprednijom tehnologijom od Punta s 2 ventila po cilindru. I tu je ostao dužan odgovore, ali je znao kenjati i vrijeđati, prodavati spike "urbanog" čovjeka! Nikakve tehnološke prednosti Punta nije naveo. Zašto? Pa ko ga hebe onda! Ako ne želi argumentiranu raspravu nek se goni k vragu.

ajatolah_I
21-07-2002, 21:17
"Kad smo kod citata onda citiraj mene gdje točno piše nek ljudi kupe Calibru, a ne novi Punto!"

Citat:
"Moju izjavu da ću ja rađe voziti Calibru nego novi Punto koji se kvari (temeljeno na iskustvima ovdje pristunih) si ti sebi protumačio neka onda ljudi kupuju Calibre."

Ne postajes li kontradiktoran? Mislim bolje je voziti Calibru nego novi Punto al nije bolje kupiti Calibru nego novi Punto? Kak sad ide ta konstrukcija? A i nije samo u ovom postu - i prije si iznosio takve teze.

Citat: "Opa, sposobnosti li zaključivanja"
Ti sam sebe poreknes u jednom te istom postu i sto sada da ti se kaze?

Citat: '"Mislim da ljudi stvarno misle da je Calibra tak super, kupili bi si jednu iz hobija."
Nije li ovdje riječ o popularnosti, nije li ovo kopiran tvoj post?'

Ne ovdje je rijec o tome da to ljudi ne rade. Popularnost je nesto sasvim deseto. Ovo samo znaci da ljudi koji kupuju treci auto obicno takav auto kupuju jer im treba nesto malo i prakticno.

Citat: "I pitam Mentora po čemu je Calibra kromanjonac prema Puntu?"

Ne bih se htio mijesati u vase rasprave, ali kad bas inzistiras - jedna od stvari po kojoj je Punto (pa tako i gotovo svaki model auta izdan nakon 2000-te) napredniji od Calibre (daleko) je konstrukcija karoserije u smislu sigurnosti (programiranog lomljenja i vodjenja dijelova pri sudaru). Nisu tehnoloska dostignuca samo digitalni satovi i mobiteli (suprotno popularnom uvjerenju). Al sto se tice ostalih stvari, tu si vjerojatno u pravu (mislim sto se tice tehnologije). Mada ni isti feature-i nisu nuzno i ista tehnologija, ali pustimo sada to jer i nova tehnologija ne znaci nuzno bolju tehnologiju (u smislu kvalitete).

Konacno, kvarove na stranu - zato postoje garancije na novim automobilima (mada bih se slozio da mnogi proizvodjaci zrtvuju kvalitetu zavrsne obrade pod izgovorom garancija u zadnje vrijeme), ljudi kupuju male aute zeto sto su mali i malo trose i lakse je s njima voziti se po gradu. Ljudi koji vecinu vremena provode na otvorenim cestama ne kupuju male aute (osim ako im je potrosnja bas tako bitna iako se i tu moze naci drugaciji kompromis). Ali to su ljudi s razlicitim potrebama i potpuno je besmisleno raspravljati i usporedjivati ih.

Calibra Zender
21-07-2002, 22:47
Ajatolah
Bolje je MENI voziti Calibru nego Punta! M-E-N-I !!! Jel spominjem još nekog?
Opet ponavljam, MENI je bolje kupiti neki veći auto. To je moje razmišljanje, moj stav. A sve vaše izjave potpisuje vezane za razloge zašto kupiti mali auto. Sve one stoje. Mislim na potrošnju, praktičnost po gradu, bla, bla, bla... Ali MENI je to sve nebitno. Drugima očito nije jer se auti odlično prodaju. I kaj da zato šutim? Zato jer ne razmišljam o Puntu ko i vi? Pa naravno da ću dati svoj stav.

p.s. Drago mi je da si napokon počeo normalno komunicirati! Eto ti

:) !

----------
21-07-2002, 22:52
Ali Ajatolaše, on ne misli ozbiljno, nego samo karikira.

zeeeeljaaaa
22-07-2002, 08:32
Glupso, ajatolah ti objašnjava, ali tebi nikako da prodre u mozak. Ti si taj koji se u rasprave o Puntu ubacio s izjavom kako je jadno što ljudi kod nas kupuju takav auto kao jedino prijevozno sredstvo. Kada bi se istom "logikom" išlo gledati tvoje vozilo postavlja se pitanje, da li ti misliš da je umjesto Punta pametnije za jedino vozilo kupiti rabljenu Calibru.
Znam da ti to nisi nikad rekao, ali nitko nije tvrdio ni da je Punto idealan za jedino vozilo u obitelji, ali si nas ti ipak odlučio počastiti svojim "pametnim" komentarom.
Ako se ne varam, tema nije glasila "Da li je Punto dobar izbor za jednio vozilo u obitelji?", ali si ti ipak morao pokazati prezir prema ljudima koji nemaju novaca za nešto konkretnije, pa kupuju Punto. Takvih ljudi je puna Hrvatska (mnogi ni to ne mogu) i vjerujem da su oni puno sretniji sa svojim teško stečenim Puntom nego ovakvi kao što si ti. Ali, da ne bi sve završilo u ovakvom tonu, Punto je odličan predstavnik svoje klase i ljudi ga ne kupuju samo zato što drugo ne mogu, već i zato što im takav auto treba i sviđa im se... živjeli ljudi bez kompleksa!!!

Calibra Zender
22-07-2002, 10:18
Krele anonimni, nije jadno nego je žalosno. Žalosno je to kaj je takva situacija da ljudi moraju biti sretni i s novim Puntom. A nisu žalosni ti ljudi. A naravno postoje i oni koji ga kupuju jer im treba takav auto i nije im bed platiti ga i održavati uz još koji recimo veći auto. Dok oni s početka posta krpaju kredu za jedino prijevozno sredstvo u familiji. To je žalosno-situacija u kojoj moraju živjeti.
Te ljude nisam nikada i nikad neću prezirati.
A jesi ti možda malo mutav? Reko sam da je moj izbor rabljena 156 jer taj auto kupujem, a cijena je otprilike ko i novom opremljenijem Puntu! Jel ti to takav problem za shvatiti? A isto tako sam i rekao da sam zadovoljniji u Calibri nego u Puntu. A navozio sam se Punta i meni ne odgovara.
A ti isti ljudi koja nemaju love mogu kupiti tu istu Alfu, ali iz svojih razloga kupuju Punto. Dakle teza o preziru dotičnih ti pada u vodu!

_Stevo
22-07-2002, 12:03
calibra evo ti neko prodaje 156 2.4 jtd na forumu ponuda potraznja. sad kolko se zajebava neznam jer pise da je crna, sa pun ××××× opreme, bas kakvu ti oces. ali pise i mail i dva broja telefona pa provjeri.

Mali
23-07-2002, 00:12
Velike aute kupuju krelci kojima je pimpek manji od makova zrna tako da velicinom auta nadoknaduju manjak u gacama!

fercy
23-07-2002, 19:16
Ne znam dali se kvara.Kupio sam Punta 99godište.Za sada sam zadovoljan jedino što mu plastika unutra na par mjesta se odvaja od podloge.

Girrari
25-07-2002, 01:06
Sve gledam i mislim si da mi se nikako ne isplati ulaziti u ovu, toliko puta započinjanu, raspravu, ali eto kad baš moram.

Beštiju sam kupio zato što sam htio takav auto. Za te pare mogao sam kupiti i nekaj polovno, ali veće, no nisam. Zašto? Zato kaj ovako imam auto koji znam u dušu, znam da je pažen i mažen, koje su mu mane i vrline, znam da nikad nije drapan na hladno... I još nešto, taj auto mogu voziti slijedećih 5-7 godina, dok polovnjaka starog 5 godina mogu voziti još max. 3.

Evo danas (zapravo jučer) od Splita do Zgb 4.5 sati sa "poluproizvodom", a bila je solidna gužva jer se ovi Huni vraćaju i prek tjedna u susjednu nam Mađarsku. Prestigla su me 3 auta (BMW 330 Ci /novi/, Mazda Premacy i Audi A4 1.8T /na autobanu/). A bitno je i to što solidni dio ceste nepoznam jer nisam do sada bio s autom u Splitu. Naime, brod mi je lociran u Murteru, a do sad nisam bio u ovom apartmanu jer smo ga kupili ovo proljeće. Toliko o Puntu i sirotinji.
Sutra (danas) idem za Pag, pa neću moći pročitati vaše cijenjene reakcije.
Pozdrav

Calibra Zender
25-07-2002, 10:29
Girrari, nadam se da ćeš još koji puta svratiti na forum i vidjeti post. Daj ako češće boraviš na Murteru ostavi broj mobitela na nino_cro@yahoo.com pa da te zvrcnem. Ja ću biti na Murteru svakodnevno od 1. do 15. 8.; tamo dolazim na kupanje. Plaža Soline (ili Slanica-nisam 100% siguran koja je od ove dvije navedene jer je jedna na Murteru, a druga u Biogradu).

alfist_zg
25-07-2002, 18:00
soline je u biogradu. :)

doc
25-07-2002, 22:00
girrari, kako to mislis da polovnjaka starog 5 godina mozes vozit maksimalno jos 3 godine ? pa ne moras kupit neki VW koji se raspada nakon 6,7 godina!
Posto sad hodam po salonima, oglasnicima itd da kupim neki normalan auto sve vise te shvacam zasto si to kupio. I meni je vec pun ××××× svercera i dodje mi da odem kupit novi Uno. Pa nek ide sve u ××××× onda

Puntolino_
25-07-2002, 22:34
Bravo majstori! Henry Ford je već davno reko da je novi auto najbolji. Kupi auto na sajmu i kupio si macka u vreci jer neznas ko ga je i kak vozio i kaj mu je. Novi ima garanciju i to je zakon. Npr. moj je ostao u kvaru zbog rasklimane žice u kutiji s osiguracima. Ta žica je bila za ajnšpric pumpu tak da nije dobival gorivo. Ja sam sam skužil da nekaj nevalja s pumpom jer se nije čula kad sam dodao kontakt(sva sreća da je to truli fiat pa se čuje puno šumova što i nije tak loše jer čuješ odma sve nenormalnosti u radu). Ali je tu bila garancija pa mi je vraćen novac za šlepanje i sve popravljeno i autić ide od onda bez problema. A kad kupiš na sajmu ili u salonu rabljeni u komi si(najvjerojatnije). Reći ću vam 2 primjera. Moj uno kojeg sam imao prije punta je bio ok auto. '93g. 999ccm, 45 konja najbolji fireovac. Kupio sam ga sa 100000km. Od većih popravaka sam imao zamjenu lamele zbog puno ženske vožnje. Prodao sam ga 2000g opet sa 100000km. Dakle skinuo sam 50000km. Nisam prodavao auto zato jer je bio loš već zato jer sam imao priliku kupit drugi. Nakon tjedan dana od prodaje zove me žena koja ga je kupila da se auto nemože upaliti. Dečki ali ja sam tog unića klao ko lud. U prvoj je išo 40, druga 80, treća 120, a maksimum sam postigo po karlovačkoj 170! Ali motorić je bio i dalje ok i mislim da je nekaj bilo sa elektrikom kad je krepal zato kaj je s mehanikom sve bilo dobro. Priča druga: tata je u 12 mj 94g kupio astru novu 1.7D, registrirao je u 1mj 95g. Kupljena je na invalidsku dozvolu i koštala je 23000DM bez poreza i carine. Svi sretni i zadovoljni otišli smo iz salona misleći kak imamo pravi auto. Ubrzo smo se osvjestili, šajbe su se maglile ko da se kuha nekaj u autu, mjenjač je zapinjal iz treće u drugu ko da niti nema druge, mali otvor prtljažnika... No na 90000km usljedili su pravi problemi, gubitak kompresije i brušenje glave i ventila da bi se malo povratila snaga. Stari se razočarao jer je sa jugićima prelazio preko 100t km bez problema a na opelu takva ×××××× na što ga tješi mehaničar koji mu veli da je već radio generalke ne astrama i na 60tkm. Onda je opet teško palila i na 120tkm je zablokirala vodena pumpa i preskočio zupčasti remen. Auto je opet u fušu složen i završio u Auto Bačiću promjenjen staro za novo, za Toyotu corrolu. Isto tako zove ponosni vlasnik susjed od Bačića i žali se na auto. Rabljeni je uvjek rizik mada je rizik i novi ali opet imaš garanciju, a ko hoće još veću garanciju nek kupi japanca i 3godine je miran! I ja u nedelju idem na Pag, pa ako vidite zelenog punta sa Elvisom na šoferšajbi, trubite!

_Stevo
25-07-2002, 22:53
puntolino ovo kaj kazes za astru. ja imam astru 1.4 isto 95 god. (bar mislim). auto je uvezen iz spanjolske kolko je nama poznato, bio je ukraden(desna vrata zvijana i zguljena u gornjem dijelu od sarafencigera najvjeroatnije), stakla se po zimi magle da nije normalno, ali i dalje vozi i nebi covjek reko da je auto star 7 godina. mi smo ga kupili 2 god starog sa nekih 20t km bar je tolko pisalo. remen je otiso zato kaj se starom nije dalo mijenjat, imal je dva sudara, jednom se puknul u kamion drugi put okrenul za 360 na autoputu i puknul u bankinu. ali velim fakat auto super izgleda i dobro ide. cak nit ne hrdja. kaj se mijenjaca tice pa to je tak na svim opelima. u prvu je nauka vec prebacit.

Puntolino_
25-07-2002, 23:08
Opelovci žive na staroj slavi. '90ih godina su izgubili na kvaliteti. Nije astra bila loša, malo je trošila i bila opčenito jeftin auto ali magljenje je bilo nepodnošljivo. I naša je bila razbijena 2 puta ali je sve ravnato kod vjerojatno najboljeg limara u Zagrebu, ništa nije vareno. Ma opel ima isto puno mana. Prekidač za sva 4 žmigavca smo uvjek morali imati zablokiranog sa šibicom ili kunom jer se nisu dali ugasiti. Benzinci opelovi su sasvim druga prića i puno su bolji od dizela. Šogor ima kadeta 1.4 koji ide ko lud, malo troši a tek sad je počel hrđat('91g). BTW ako neko hoće kupiti kadeta 1.4i karavana, nek se javi

Girrari
25-07-2002, 23:50
Evo, dođoh doma. Išel sam po frenda u Novalju.

Calibra, ja sam ti 2. 8. na Zuccheru u Puli, a nakon toga mi je frend sredio jedno tjedan dana na jednom regatnom brodu, pa bumo malo letjeli Jadranom. U Murter idem tek u 10. mj. kada turisti ishlape, a vjetrovi ojačaju. Inaće u Murteru provodim minimalno vremena jer je mjesto totalna banana. Tamo samo držim brod zbog posebnog aranžnama s marinom (Hramina).

Doc, recimo da za pare mog Punta možeš kupiti auto više klase (i to (naj)jači) model. Takav auto po svemu može trajati nešto više od Punteka. Dakle ako Punto mogu eksploatirati cca. 6-7 godina, takav auto mogu recimo 8. Stoga ako ga kupiš starog 5 godina, ostaje ti još 3 godine eksploatacije. Sve iznad 8-9 godina više nema nikakvog smisla (što najbolje vidim po 164-vorki od starog koja je u dobrom stanju, ali ipak treba zamjenu). Ako se već kupuje polovnjak, onda je najbolje uzeti nekog starog 2-3 godine jer je tada auto najviše izgubio na vrijednosti u odnosu na početnu cijenu, a možeš ga voziti narednih 5-6 godina. Da ne spominjem kako sam ja 100% siguran da Beštija može bez problema izdržati 6-7 godina jer znam kako se od početka odnosilo prema autu, dok za polovnjak star 5 godina to ne možeš znati sa apsolutnom sigurnošću.

P.S. Slanica je u Murteru kod istoimenog hotela, ali daleko bolja solucija je Čigrađa (desno od ulaza u Murter) ili Plitka vala (5 km prije mjesta Murter- idealna za ××××gin.)

Calibra Zender
26-07-2002, 00:51
Ovo za Murter kaj veliš da nije baš nekaj-pojma nemam. Ja dolazim na plažu i oko 7, 8 navečer nestajem i ne vidim Murtet do drugoga dana. A niti ne vjerujem da tamo ima previše života. Večeri provodim u Vodicama, Šibeniku, a barem 2, 3 puta skoknem i do Zadra.
Potražit ću i te plaže koje si naveo. Vjerojatno su bolje, ako tako kažeš! :)

Ayala
26-07-2002, 07:13
Sestričnin muž vozi Fiat Regatu iz 87'godine.Kaže da se auto nikad ne kvari a kamoli da ih je ostavio na cesti.Fiat je Fiat.Trajnost i pouzdanost.toliko

_Stevo
26-07-2002, 10:23
puntolino da sva 4 zmigavca poznata stvar:) sad je pocela tiltat komandna ploca, svako malo se upali dugo svijetlo:)

Puntolino_
26-07-2002, 22:23
E ××××ga. Kolko sam ja shvatio ta astra je dosta rasturena. Kupi si rađe kakvu tempru ili mareu pa da vidis kak ide auto i kak leži. Frend mi ima bravo 1.6 koji je sređen sa spojlerima od HGT-a i zatamljena stakla, spuh... Izgleda podnošljivo jer ja baš nevolim takav kić, ali zato ide ko lud.

doc
26-07-2002, 22:44
girrari, pa kak ti mislis da ce punto trajati 5,6 godina? pa prosjecna starost auta u HR je 12 godina. Kak se onda ti ljudi voze ? Moj Tipo bio je star 9 godina i nije bilo problema nikakvih. Nisam imao potrebu da ga mjenjam. ali eto skupilo se nesto para pa da se ide na bolje. Za nekih 20 000 dem kolko kosta Punto sx s metalik bojom i jos kojom sitnicnom(ako nije na akciji) se moze naci Bravo iz 99-te sa klimom od prvog vlasnika, servisna i 50 000 km. Taj auto je daleko bolji, opremljeniji, brzi i TRAJNIJI od novog Putna sx 60. Samo se treba malo pomućiti da ga nadjes. Najlakse je kupit nov auto. Dodjes u salon i kupis. A za rabljeni treba vremena i zivaca

Calibra Zender
26-07-2002, 22:49
Girrari, nemoj shvatiti ovo kao provokaciju. A da si imao mogućnost izbora između novog Punta i 156-ice za istu lovu, kaj bi kupio?

Girrari
27-07-2002, 15:11
Calibra, ne shvaćam to kao provokaciju, pitanje je na mjestu. Da sam za pare svog Punta mogao naći 156-icu do dvije godine staru i u izvrsnom stanju (doduše, ne bi mi bilo jasno da kod nas netko kupuje takav auto, pa ga proda za 2 g ili manje), onda bi je uzeo, ali barem sa 1.8 motorom. Kako je to nemoguće naći (samo u čistoj teoriji), cijela priča pada u vodu. Pa imaš Alfi 145 po 5 godina starih u dobrom (ne odličnom) stanju za 12-15 tisuća DEM; pa tko bi onda prodavao 156-icu 1.8 (ma i 1.6) staru 2 godine ili manje za 19 000!? :smile08:

Girrari
27-07-2002, 15:34
A broj moba ti šaljem bez obzira na situaciju s Murterom; ako dođeš u ZGB i imaš vremena da se javiš...

Calibra Zender
27-07-2002, 18:45
Girrari, pitanje je ipak malo krivo tempirano. Bilo bi realnije da te sad pitam da sad kupuješ, a ne da se odnosi na vrijeme od prije 2 godine jer je 156 onda bila daleko skuplja. Dakle, kakva bi sad bila odluka?
Broj sam spremio u mobitel i kad idem u ZG šaljem SMS! Moguće već sutra poslijepodne, ako tipa iz Siska nagovorim da dođe do Zagreba s felgama koje prodaje.

Girrari
27-07-2002, 20:22
Mislim da je nevezano s time moj odgovor i dalje isti. Da nađem 156-icu u super stanju sa ne više od 40 000 km na cajgeru i to staru manje od 2 godine s 1.8 motorom za 19 000 DEM uzeo bih je. Ali zar zaista misliš da tako nešto postoji!!??
Velim, sve do 2 godine mi je sasvim OK (ako je u dobrom stanju). Ali kupiti nekaj staro 5 godina mi nije baš po volji (tko voli nek izvoli; mišljenje ne namećem).

manolo
05-08-2002, 11:20
NIKAD;PONAVLJAM NIKAD NISAM VIDIO DA NEKI FIAT PUNTO STOJI NA CESTI A VLASNIKU ČUDU OTVARA ŠOFER ŠAJBU I TRAŽI POMOĆ NA CESTI

mytbyte
05-08-2002, 12:30
Ja sam vidao samo svabe kak stoje kraj ceste s otvorenom haubom (uglavnom VW-e i Opele)

Heh!

Club Italia
16-08-2002, 01:46
moram priznati da me je jednom punto ostavio na cesti, ja stopirao a vozač punta mi nije htio stati, sram ga bilo!!! :)) :)) :))

Serbia GTi
16-08-2002, 17:21
Ti si blesav 100% :)) :))

Fiatista
16-08-2002, 17:50
http://www.fortunecity.com/silverstone/lotus/0/55.jpg

HGT
16-08-2002, 17:57
http://www.km77.com/marcas/fiat/punto_00/puntohgt_00p/gra/curvadefrente.jpg

Fiatista
16-08-2002, 18:15
http://www.fiatgroup.com/it/images/i-tl.gif

PUNTO CASA NOSTRA-FIAT E BASTA

mytbyte
16-08-2002, 18:19
Evo uskoro će Punto s licem Stila, pa će budući Puntisti moći nekoga i prevariti da voze skuplaj kola...hehe

HGT-snovi
16-08-2002, 18:27
meni je bas strava punto HGT,leti ko metak,a izvana obican,isti ko onaj od 60 ks,jos skines iza oznaku HGT i stavis punto S,i jos ako ne skuzi zadnje diskove,bas strava imat tako obican auta a mocan da glava boli

Club Italia
16-08-2002, 21:20
serbia hvala na komplimentu!! :)) :))

rajko
16-08-2002, 21:25
http://sexylegs.xhut.com/6mLES01.jpghttp://sexylegs.xhut.com/6mLES01.jpg