PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sto pametno kupiti za 9500-12000 eur? Molim pomoc?



Koshmar
16-07-2002, 15:05
Pitam se sto pametno kupiti za 9500 do 12000 eur? Gledam Fiata Punta - atraktivno, ali pomalo sam sumnjčav glede kvalitete...Peugeot 206 - najljepši , najukusniji, ali apsolutno najskuplji, govore mi skup servis, kvari se...Polo- zgleda OK, ali sve se nesto mora doplatiti, na kraju opet skupo...Seat Ibiza - sportski dopadljivo, losijeg interijera, neznatno jeftinija od Pola...Toyota Yaris - simpaticna, dobro opremljena, mozda malo premala, dobra cijena, kazu pouzdana, ne kvari se , s druge strane pak kruze price da ove koje su sad na akciji cool su iz Turske...pa ti sad budi pametan...

doc
18-07-2002, 21:03
E kad si vec zapeo za ta male nove aute.
Moj 206 je kostao negde skoro 12000 Eura. 1.4 xr presence s klimom i metalik. Da sam ja birao ja bi za te novce uzeo Punto 1.2 16V ELX. Brzi je, prostraniji, opremljeniji, manje trosi, a kak se sad peugeot pokazao, Punto je i kvalitetniji. Jedino sta je 206 ljepsi izvana i iznutra.

mr_X
19-07-2002, 12:44
Fiat punto je po statistikama ADAC-a uvjerljivo najnekvalitetniji mali auto. Prije kupnje dobro je provjeriti takve stvari.

mr_X
19-07-2002, 12:49
Yarisi koji se prodaju u akciji cool dolaze iz Francuske kao i svi ostali, ali klima se ugrađuje kod nas zbog muljaža sa trošarinom.

Extreme
20-07-2002, 11:48
Definitivno uzmi Clia. Za tu lovu možeš birati između 1.4 16v motora sa 98 ks i 1.5 dci sa 80 ks. Za tu lovu dobiješ ih sa 5 vrata, Dynamique paketom opreme (sportski sicevi, kožni volan...). Nakon zadnjeg redizajna auto izgleda vrhunski, a kvaliteta materijala i ugođaj u unutrašnjosti je 15 puta bolji od rasklimanog Punta koji se raspada na svakoj grabi i "ultra plastičnog" Yarisa. Jedino što ih ima mali milion..... :))

ajatolah_I
21-07-2002, 00:39
mr_X,
"Den meisten Pannenärger bei den kleinen Kompakten der Baujahre ´96 bis ´98 machte der Fiat Punto"

Iliti ADAC-ove statistike za 2001-vu objavljene u 5 mj 2002-ge obradjuju automobile proizvedene 96-te, 97-me i 98-me. A tada jos nije bilo niti novog Punta, niti novog Clia niti 206-ice (ni Fabie isto).
Istina da mozemo reci da to nesto govori o kredibilitetu FIAT-a kao proizvodjaca. Ali cak i ako bismo htijeli na osnovu ovoga zakljucivati o kredibilitetu FIAT-a, trebalo bi uzeti u obzir statistike unazad nekoliko godina, a ne samo za jednu godinu. Tu se razliciti modeli i proizvodjaci izmjenjuju.
E, sad pitanje je je li FIAT izvukao pouku iz ovoga ili ne (dijelom ocito je, obzirom da sada daju garancije na 2g bez ogranicenja na kilometrazu), no prema nekim novijim statistikama koje sam vidio, nazalost vise se cini da su se drugi proizvodjaci priblizili FIAT-u, nego sto je FIAT izvukao pouku.

mr_X
22-07-2002, 09:39
Ajatolaše otkad znam za sebe Fiat radi loše aute. Ne znam zašto bi sada bilo drukčije. Normalno da ADAC ne radi statistike za nove aute jer je teško povjerovati da će se novi kvariti. Ali za par godina i današnji punto će biti u statistici. I sigurno će opet biti najgori. Uostalom vidjet ćeš! Činjenica je ova: tri najgora mala auta po ADAC-u su 1.Punto, 2.Felicia, 3. Clio.

ajatolah_I
22-07-2002, 14:12
mr_X, ti auti su toliko losi da ih po nasim cestama ima k'o dreka starijih i od 10,15 ili 20 godina.

Ni ne tvrdim da je fiat ikada proizvodio najkvalitetnije automobile, ali sve ostalo su tvoje predrasude koje skrivas iza nepotpuno interpretiranih statistika.

A i tvrdnja da stari Punto u smislu kvarova ima ista sa novim je isto kao tvrditi da se Fabija kvari jer je po statistikama Felicija pri vrhu kvarova (isti je slucaj sa starim i novim Cliom u kojem je vecina dijelova potpuno izmijenjena). Lupas.

mr_X
23-07-2002, 13:47
Ajatolaše na našim cestama ima ko dreka i Yugića i sličnih kragujevačkih proizvoda starih 10 - 20 godina. Zar zbog toga ti "auti" valjaju? Ja vjerujem da i stara generacija punta može izdržati 20 godina, ali one u ADAC-u ne zanima to nego koliko se određeni auto određenog godišta statistički kvari. Gomilu sitnih kvarova koje krase punto moguće je relativno bezbolno otkloniti i takav auto voziti 20 godina ali neki će doživjeti te godine sa puno manje kvarova i to je to. Punto je najjeftiniji mali auto na tržištu, a plaće u Italiji su visoke. Kako je to moguće ako je auto tako dobar?

ajatolah_I
23-07-2002, 16:16
Re: "ali one u ADAC-u ne zanima to nego koliko se određeni auto određenog godišta statistički kvari".

Eto, mr_X sad sam kazes da ih zanima KOJEG GODISTA, a onda impliciras da je to primjenjivo na danasnje modele. Pa sad ak ti ne vidis problem, tko ti moze pomoci?

Sto se tice placa u italiji i cijena Punta - a kak japanci proizvode Corolle u englaskoj i zadrze iole smislenu cijenu? Trosak radne snage je samo dio ukupnog troska, ali ti opet neces vidjeti problem u svojem razmisljanju. pa stto cu ti ja.

A gdje je stvarno problem? Meni npr Yaris ne smeta - mislim da je to sasvim solidan i sasvim sigurno kvalitetan auto i da opravdava svoju cijenu (koja uzgred nije nimalo previsoka - valjda japanci race za jeftinu kinesku rizu, pa cijena rada bude niska). Problem je sto dodje lik poput tebe, iznese nepotpune i irelevantne informacije (ja sam se cak slozio da na osnovu ADAC-ovih podataka mozemo govoriti o kredibilitetu FIAT-a iako bi bilo bolje iste staviti u kontekst i pogledati rezultate unatar zadnjih par godina) i poludi kad ga covjek ispravi. E sad, kak uopce argumentirano raspravljati s nekim poput tebe kada ne zelis prihvatiti niti jednostavne ispravke koje su evidentne. Nisam cak niti tvrdio da tvoj stav da se Punto kvari nije tocan.

A opet:
"Činjenica je ova: tri najgora mala auta po ADAC-u su 1.Punto, 2.Felicia, 3. Clio."

To, decko moj niti sam ADAC ne tvrdi.

MM
24-07-2002, 21:20
IMAM PUNTA 4 GODINE I NITI I AUTO JE SUPER.TE PRIČE O RASKLIMANOSTI SU POVIJEST.A AUTO MOŽE POVUĆI BOLJE OD VEĆINE U SVOJOJ KLASI I DOBROG DIJELA ONIH U VIŠOJ KLASI KOJI SE KOTRLJAJU PO NAŠIM CESTAMA.