PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ubrzanje 0-100 km/h...



Yokosuka/
15-07-2002, 18:12
U autoblicu br.14 objavljen je usporedni test između: EVO VII-carrera 4S-WRX STi.
Za EVO VII se navodi ubrzanje od 0 do 100 km/h da iznosi ČAK 6,3 s, dok su ljudi iz auto magazina "MotorVision" koji prenosi TV kanal DSF izmjerili ubrzanje od samo 4,7 s!!, ujedno je EVO VII bio i naj brži na Tracktest-u od svih testiranih automobila do sada!.
Očito je kod ovog usporednog testa sudjelovao jako zagriženi švabofil koji nije mogao podnijeti to da jedan Porsche 911 carrera 4S padne na koljena kod ubrzanja jednog japanca, jer poršu je trebalo od 0-100 km/h 5,1s...
BRAVO EVO VII!!

sepra
15-07-2002, 18:32
Čudi me takva ××××× greška, pa Evo 7 je uvijek radio ispod 5 sek. 4,7 4,6 tu je negdje

alfist_zg
15-07-2002, 20:12
to je ××××no dobro ubrzanje.

sta inace mislite o te tri zvjeri?
koji su vasi favoriti? cisto subjektivno. :smile08:

doc
15-07-2002, 20:38
To je sasvim normalno za auto blic. Njihovo jedino pravilo je: pokopaj sve sta nije njemacko. Zamislite tek ovu recenicu iz usporedbe masertti spyder, bmw z8 i sl 55 AMg. "koliko vec na prvi pogled uvjerljivo djeluje BMW, toliko se blijedim cini Maserati"

Ja bi inace radje Lancera nego Subaru. Subaru mi je ruzan

Calibra Zender
15-07-2002, 20:44
A kako su samo A3 digli u nebesa!!! :smile10:
Pa opisan je ko da je danas izašao u prodaju, a ne '96.! Koje ××××××tine...

doc
15-07-2002, 21:02
bogma je ta krama od Audia A3 jako dobro opisana. "... i svojim se skladno zaobljenim limenim odjelom isticao medju konfekcijskom ponudom kompaktnog razreda...." Pa ako se za koji auto u toj klasi moze reci da je konfekcija onda je to definitivno AUdi A3. Tolko je bezlican da su cak neki japanci osobniji od njega u toj klasi iz te godine

_Stevo
15-07-2002, 23:47
×××× mater ne znam sad tocno dal je u auto klubu ili blicu bil test nekog auta i usporedjivali su ga sa borom. kao kak dobro drzi cestu ko bora blablabla. brijem da je definitivno bilo u auto blicu.

seyzmo
16-07-2002, 08:19
Auto blic je tekstom vise od 85 % AUTO BILD. Oni uopce ne proizvode novine, oni samo kopiraju fotke i prevode tekstove koje kasnije mjenjaju kako im pase. U Auto bildu je zanimljivo vidjeti da o ubrzanju imaju tocan podatak, koji se izgubio u auto blicu (ocito je Porsche MORAO biti bolji).

U svakom slucaju ne citam "blic" vise, mislim da je puno pametnije procitati original.

doc
16-07-2002, 19:05
stevo, to su spominjali Boru u opisu Subaru IMpreze WRX Sti. pise ovako: "... kad prebrzo udjete u zavoj, na dodavanje i oduzimanje gasa reagira gotovo tromo, dok u graničnim situacijama ostaje dobroćudna koa vec spominjana VW Bora. Bravo!..." To vjerojarno misle na Boru SDI koja je po njima vjerojatno u svemu uz bok ovom Subaruu. Stvarno je tesko vjerovati da netko tako nesto moze napisati. Ali u Auto blicu je sve moguce!

_Stevo
16-07-2002, 19:09
doc a to sam si i mislil ali nisam bil siguran dal bas u tom textu a blic mi je kod babe osto. u svakom slucaju ovi novinari se trude ispast papci, zapravo vec jesu to jer valjda nisu nijedan test samostalno napravili nek sve skopiraju iz bilda. to su valjda nekoj djeci gastarbajtera prepustili urednistvo. :smile08:

doc
16-07-2002, 19:12
najgluplje mi je auto blicu kad "testiraju" neke vrhunske aute i onda im kompjuterski naljepe tablice Auto Blic TEST. A siguran sam da auto poput lancera Evo VII nisu niti nikad vidjeli uzivo.

Yokosuka/
16-07-2002, 19:23
..automobilima poput EVO VII jednostavno se Nesmiju krasti "super skupe" sekunde, pa čak i desetinke, jer nije to vozilo tipa: astre,fokusa,golfa sa npr. 1.6 litrenim motorom...

VR6
17-07-2002, 03:06
Mozda je greska, umjesto 5 napisali 6, a mozda i automobil jos nije bio razradjen pa je zbog toga slabiji start.

Mitsubishi Carisma Evo VII po katalogu ide 5.3 s do 100 km/h, i razvija maksimalnu brzinu od 253 km/h.

Inace kao automobil za svaki dan, vjerovatno bi prije uzeo Subaru Imprezu STI, nego Evo VII.

TRANS AM
17-07-2002, 07:27
Sve tvrdnje vezane na Auto Blic stoje! Kopiranje tekstova i fotki Auto Bilda, forsiranje njemačke auto industrije, iznošenje netočnih podataka ...

U usporedbi automobila, koji čak nisu u istoj klasi, uvijek pobjeđuje nijemac! :smile11:

Trude se čak više od svojih njemačkih kolega i idola! Čemu?

Yokosuka/,

ipak si previdio, otvarajući ovu temu, jedan bitan detalj. Na usporednom testu, ne nalazi se Lancer EVO VII, već Carisma EVO VII, što pri ukupnom zbroju i razlici bitnih desetinki, donosi neka odstupanja.

Koko
17-07-2002, 12:40
Charisma EVO VII i Lancer EVO VII potpuno su isti automobili i tu nema nikakve razlike!!! Ime Charisma koristi se na nekim tržištima, kao što je Njemačko jer tamo u ponudi nema Lancera. Ista stvar je bila i s Rally-om prije nekoliko godina kada su nastupali Charisma i Lancer, a u principu je to bio isti automobil... Cista reklama,

Dr. Strangelove
17-07-2002, 13:00
ne kužim više... pa šta nije Lancer jedan model, a Carisma model za klasu veći... čak nisu ni tolko slični... :smile11:

Koko
17-07-2002, 13:09
Da jesu. Charisma je rekli bi, srednja klasa, dok je lancer samo produženi Colt, no kod modela EVO VII, radi se o Lanceru koji je samo za neka tržišta PREIMENOVAN u Charismu. Dakle isti auto, dva imena. Ponavljam ne govorim o običnim Lancerima i Charismi već o modelima EVO VII.

TRANS AM
17-07-2002, 13:51
Koko,

bez ljutnje, ali ipak te moram ispraviti. Nerado (jer skoro da si u pravu). Kad sam spominjao sitnice, koje u zbroju donose ili oduzimaju mislio sam na detalj prema Mitsubishijevoj specifikaciji: Lancer EVO VII dug je 4,45m, dok je Carisma EVO VII duga 4,56m, ostali gabariti su identični, kao i mehanika. U testu je riječ o cestovnim verzijama spomenutih automobili, a ne o WRC inačicama.
No, bez obzira na sve, Carisma je zakinuta na tzv. testu Auto Blica jer njezino ubrzanje od 0-60 mph je 4,7 sec.

Haki
17-07-2002, 16:51
kaj ne kuzite da nasi novinari ne kuze da postoje bolji automobili od svabe.Pogotovo japanci jer ne razumiju japance i njihovu tehnologiju zaludeni su njemackim automobilima da su oni najbolji automobili .Oko testa carere evo VII i subaru sti .Ja mislim da je evo VII ima bolje ubrzanje od carere i subaru .Ovo sta ste rekli svi to je istina da nasi novinari koriste testove iz auto bilda i onda govore koji je auto bolji a mozda ga nisu ni vidjeli u zivo. :) :))

doc
17-07-2002, 21:58
Gotovo nevjerojatno je da njemci priznaju japansku kvalitetu po onim ADAC-ovim testovima. Ali ih zato u svim svojim novinama i testovima maksimalno pokopaju, ko i taljane.

Trans-am, imao si pravo, radi se Carisma GT evo VII. Nisam ni znao da to postoji! mislio sam da su te evo verzije samo Lanceri

mara
17-07-2002, 22:55
ma ja bi definitvno uzeo mitsubishi evo Vll.auto je mrak i prao bi ove majmune u m3, m5,mercedesi,amg-ovi....i ostala ×××××× sa autom od samo 40000 eura.a oni ×××××× kupili aute od 100 000 i sporiji od mene :))

doc
18-07-2002, 21:49
mara, tu kad si nabrajo ova "××××××" poput M3, M5, amg..., zaboravio si spomenitu najvece ××××××, Audi S....! ;)

Capri
19-07-2002, 00:54
doc potpuno si u pravu!! :)) :)) :))

seyzmo
19-07-2002, 08:27
Audi RS6, 4.5 do 100. Na dragu bi pobijedio EVO VII. Na stazi sa jednim ili vise zavojem, AUDI nema sanse.

TRANS AM
19-07-2002, 09:56
Evo njega opet!!!

Seyzmo,

sorry, nije to nikakav osobni atak na tebe, već samo ispravak netočnog navoda (kak bi rekli naši sabornjaci).

Audi RS6 ima ubrzanje 0-100 4,7 sec, EVO VII 4,7 sec. Stoga o nekakvom pranju na Street-u nema govora. Osim toga RS6 na bilo kojem Drag-u bio bi u otvorenoj klasi s Cobrom, Viperom ... (zbog svog obujma i konjaže), a nikako u klasi EVO VII.

:)

VR6
19-07-2002, 18:37
TRANS AM: "Lancer EVO VII dug je 4,45m, dok je Carisma EVO VII duga 4,56m, ostali gabariti su identièni, kao i mehanika."

Mozda obicne verzije, ali Evo VII su identicne, u AutoBlicu kao i u katalogu duzina Carisme EVO VII je 4,45m, a ne 4.56m. Lancer i Carisma EVO VII su isti automobili, samo se drugcije zovu zavisno od trzista.


"Audi RS6 ima ubrzanje 0-100 4,7 sec, EVO VII 4,7 sec. Stoga o nekakvom pranju na Street-u nema govora."

Audi RS6 ima Tiptronic.

me
19-07-2002, 22:30
ne znam kakav je evo VII, ali znam kakav je evo VI avion, ali usprkos tome uzeo bih imprezu, djeluje kultiviranije, evo VII izgleda pre agresivno, a performanse su na strani subarua.

mara
19-07-2002, 22:55
dobro doc ja nisam spomenuo audi jer je meni taj auto super.ali naravno da se auto koji je tezi preko 1,5 tone ne moze u zavojima uopce mjeriti sam evo Vll ili alfom 156 ili subaru imperzom.
zapravo ja uopce ne kuzim koja je svrha napraviti RS 6,S8,M5,M7,S AMG....
sta zapravo s tim autom mozes osim imati dobro ubrzanje?

me
20-07-2002, 22:06
ma rekao sam da vise necu kupovati ono smece od blica i sad sam procitao ovo i kupio ga da vidim sto su napisali o njezinom velicanstvu - imprezi. nakon onog clanka rekao sam nikad vise, ni da mi daruju imprezu necu vise nikad kupovati ono smece od blica. pa ne mogu vjerovati sto su napisali, da su to auti koji mogu gotovo isto kao porsche. svaka cast porsheu, porsche je za sminkere i moze se sakriti pred onim avionima. jos da je neki gt ili turbo, ali carrera??? ako kriterij pogon na sva cetiri mogli su staviti i jednog svifta na test. nevjerojatno.

VR6
20-07-2002, 22:46
mara: "zapravo ja uopce ne kuzim koja je svrha napraviti RS 6,S8,M5,M7,S AMG....
sta zapravo s tim autom mozes osim imati dobro ubrzanje?"

Luksuz uz vrhunske performanse, i nije sve sto imaju samo ubrzanje.


me: "evo VII izgleda pre agresivno, a performanse su na strani subarua."

Gdje si ti to procitao??

Subaru Impreza WRX STi - 265 KS, 0-100 km/h 5.5 s, max. 238 km/h

Mitsubushi Carisma EVO VII - 280 KS, 0-100 km/h 5.3 s, max. 253 km/h


"svaka cast porsheu, porsche je za sminkere i moze se sakriti pred onim avionima."

Porsche za sminkere - No Comments.


"ako kriterij pogon na sva cetiri mogli su staviti i jednog svifta na test."

Auto Blic naslov usporedbe: "Kad je rijec o sportskim kvalitetama, medju automobilima postoji jedno univerzalno mjerilo - Porsche. No, malo je onih koji si ga mogu priustiti. Ne ocaravajte! Dvije zestoke japanske limuzine sve mogu gotovo jednako dobro"

Procitaj ovo 100 puta dok ne shvatis sta znaci. I jos, pise se Swift a ne Svift.

doc
21-07-2002, 19:26
"Kad je rijec o sportskim kvalitetama, medju automobilima postoji jedno univerzalno mjerilo - Porsche"

Te recenica vrijedi jedino u njemackoj. Medju sportskim automobilima jedino Ferrari je mjerilo. Njegove sportske kvalitete ostalima su samo nedostižan san.

A šta se tiče ove usporedbe, stvarno je totalno bezveza. Nisu u istoj kategoriji porsche i ove dvije rally zvijeri.

TRANS AM
22-07-2002, 06:51
VR6,

ak već imaš komp i koristiš internet, surfni malo po njemu, možda nađeš i točne podatke i možda nešto i naučiš! Daj si obriši šmrklje i prestani nas obasipati mudrostima tipa Auto Blica!

Prije nego što te stavim ad acta samo ću te citirati: "Audi ima tiptronic"! Stvarno si me prosvjetlio!!!
Kant (ak uopće znaš tko je to) je za tebe mala beba!

seyzmo
22-07-2002, 08:20
Trans am..
imas pravo. I was wrong.priznam.
Eh, i da.. nemaju svi RS6 tiptronic.

TRANS AM
22-07-2002, 08:51
Seyzmo,

skidam kapu do poda! Pravo je osvježenje naletiti na ovom forumu na čovjeka koji je u stanju priznati svoju grešku. To je vrlina, često sputana veličinom našeg ega. 10.0 za umjetnički dojam!!! :)

seyzmo
22-07-2002, 10:36
tnx.
Meni se bar cini da forum sluzi razmjeni misljenja, stavova i iskustava. Da pomognemo jedni drugima kad se to moze. Ali nazalost je to ovdje rijetko tako. Najcesce se sve svodi na "pas mater seljacku nemas pojma" i te fore.
Kad sam u krivu, i neko me ispravi ... e onda priznam, hvala i dovidjenja.

VR6
22-07-2002, 16:34
TRANS AM: "ak vec imaš komp i koristiš internet, surfni malo po njemu, možda nadeš i tocne podatke i možda nešto i nauciš! Daj si obriši šmrklje i prestani nas obasipati mudrostima tipa Auto Blica!"

Ovo vrijedi za tebe. Sad bi ti ovim da zbunis ostale, koji nemaju pojma, pa da misle da si ti upravu.

Ti si napisao: "Lancer EVO VII dug je 4,45m, dok je Carisma EVO VII duga 4,56m, ostali gabariti su identièni, kao i mehanika" a to nije tacno.

Ko god zeli, moze provjeriti na netu, da su Carisma i Lancer Evo VII iste duzine, kao sto ja kazem. Pise u AutoBlicu, u katalogu za 2002 godinu, evo ti i jedan link gdje isto pise duzina Carisme Evo VII.

http://www.auto-news.de/daten_preise/mit_car_02_gtevo_vII_db.htm

Ako ti imas neke argumente, koji govore da su tvoji podaci tacni, iznesi ih pa da i mi to vidimo.


"Prije nego što te stavim ad acta samo cu te citirati: "Audi ima tiptronic"! Stvarno si me prosvjetlio!!!"

Ne znas sta je Tiptronic, a ako znas, onda ocito ne shvatas smisao toga.


seyzmo: "Eh, i da.. nemaju svi RS6 tiptronic."

Gdje si to nasao?? Audi RS6 se isporucuje sa Tiptronic mjenjacem. Mozda si pobrkao Audi RS6 i S6, jel S6 ima sa manualnim mjenjacem. Imas li neku stranicu gdje pise da RS6 ima i sa manualnim??


"Kad sam u krivu, i neko me ispravi ... e onda priznam, hvala i dovidjenja."

Slazem se, ali ako je stvarno upravu, i ima neke argumente za to sto govori, onda ok.

Jam on it
22-07-2002, 16:52
VR6 je možda "neuko čeljade" kako veli Calibra, al da brije po internetu...sve ima u malom prstu...

TRANS AM
23-07-2002, 08:26
VR6,

Prije nego što te u potpunosti počnem ignorirati, prouči

www.xenoix.host.sk/head.htm

Tamo imaš slikice i Carisme EVO VII i Lancera EVO VII, te isto tako i WRC inačice. Pa češ vidjeti razlike. Slikice su ti smještene jedna do druge, baš za fino "optičko" uočavanje razlika.

Btw, pročitaj moje postove pa će ti biti jasnije da li znam kaj je tiptronic ili ne.
Btw2, Seyzmo je provozao taj audi pa priča iz vlastitog iskustva na kojemu mu iskreno zavidim.
Btw3, bez obzira što ne odobravam Calibrine metode i način ophođanja prema tebi, od sada pa ubuduće za mene si INVISIBLE!!!

seyzmo
23-07-2002, 08:28
eh VR6, oprosti, ali sam u pravu. NEMAJU svi RS6 tiptronic, isto kao sto svi RS6 nemaju ogranicenje na 250. Cca. mjesec dana prije Geneve (u kojoj je RS6 predstavljen) je bila prezentacija na Nurgburgring-u, staza alte "Nordschleife". Za svrhu prezentacije je odabrano 15 primjeraka koji su opremljeni sestobrzinskim rucnim mjenjacem, skinuta je blokada i jos neke sitnice. Sad govorim iz osobnog iskustva, bio sam, probao, vidio, vozio. Ali djelomicno i imas pravo, RS6 se ne isporucuje bez tiptronica i bez blokade, osim na zahtjev i odobrenje.

Calibra Zender
23-07-2002, 11:27
Trans, čini mi se da ti je onaj gore URL krivi. Provjeri jel fali koje slovo jer ne otvara nikakvu stranicu.

TRANS AM
23-07-2002, 11:58
Thanks Calibra, moj previd jednog slova.

No, da se u prošlom postu spomenuti genije ne izgubi, pišem potpuno:

www.xenonix.host.s/images/cars/evo/mitsubishi_lancer_evolution.htm

i

www.xenonix.host.sk/images/cars/evo/evo7evo7.htm

i slijepac bi skužio razliku!!!

sepra
23-07-2002, 16:54
Da li je to sigurna informacija da pri kupnji Audija možeš skidanje blokade tražiti direktno od Audija? To mi je prvi glas, znamo što se time krši zar ne?

Calibra Zender
23-07-2002, 18:19
Trans, opet ti fali slovo! :smile06:
U prvom linku fali jedan "k" (host.sk).
www.xenonix.host.sk/images/cars/evo/mitsubishi_lancer_evolution.htm

A drugi link ne daje rezultate!
:(

TRANS AM
24-07-2002, 06:29
Calibra,

probao sam prije par trenutaka ovaj drugi link koji kod tebe ne daje rezultate. Ne kužim! Kod mene je OK. No nema veze idi preko glavne

www.xenonix.host.sk/head.htm

Baš se lijepo vide (čak i iz aviona) razlike u lampama, zračnicima ... imam isprintan i pohranjen dokazni materijal!

Btw, da li postoji kakav gumbić s kojim možeš delete-irati VR6 :smile11: :)

seyzmo
24-07-2002, 08:01
sepra...
za to trebas zahtjev od strane importera i odobrenje od strane tech. team-a proizvodjaca, ADAC-a i slicnih institucija. U pravilu se taj cirkus ne provodi za kupca, vec samo za "posebne prilike" ili narudzbe. I to sve samo ako hoces preinaku napravljenu "in house". ABT tuning nudi sve te preinake u ponudi. Pa ko voli....

VR6
24-07-2002, 20:46
Evo mene opet, bio mi je crknuo modem, bilo neko nevrijeme, grmilo, odjednom modem ne radi, neki unutra tranzistor se prepolovio. Sad sam uzeo novi, imam neke probleme, cudan je, treba mu vremena da se zaleti...

Odmah sam dosao i na forum, ovdje, da vidim sta ima, i ne znam jeli smijesno ili zalosno ovo sto pise TRANS AM.

TRANS AM: "Tamo imaš slikice i Carisme EVO VII i Lancera EVO VII, te isto tako i WRC inacice. Pa ceš vidjeti razlike. Slikice su ti smještene jedna do druge, baš za fino "opticko" uocavanje razlika."

U prilogu linkovi:

"www.xenonix.host.s/images/cars/evo/mitsubishi_lancer_evolution.htm

i

www.xenonix.host.sk/images/cars/evo/evo7evo7.htm"

Odem na prvu stranicu, koja tacno ide:

http://www.xenonix.host.sk/images/cars/evo/mitsubishi_lancer_evolution.htm

i tamo se nalaze slike Mitsubishi Lancera/Carisme Evo 6, a ne Evo 7 kao sto TRANS AM tvrdi. Sto je najgore, i na stranici to pise. Stvarno, zar je moguce da neki kao poznavatelj automobila ne raspoznaje serije Evo-a, gdje se verzije Evo 6 i Evo 7 skoro potpuno razlikuju. Evo 7 ima prosirene blatobrane u stilu Delte Integrale, dok toga nema kod stare verzije (Evo 6).

Na drugoj adresi, koju nije tacno napisao, ne znam kako, izgleda ne zna za opciju ctrl c, pa ctrl v da iskopira adresu, pa to prepisuje. Druga adresa ide tacno ovako:

http://www.xenonix.host.sk/images/cars/evo/evo7/evo7.htm

Na njoj se nalazi Evo 7, i naravno da se razlikuje od prvog linka, jel je u prvom Evo 6.

"i slijepac bi skužio razliku!!"

Isto kao sto bi skuzio razliku iz Impreze GT Turbo i nove Impreze WRX.

Toliko o TRANS AM i njegovom poznavanju Mitsubishi Evo-a.


seyzmo: "eh VR6, oprosti, ali sam u pravu. NEMAJU svi RS6 tiptronic, isto kao sto svi RS6 nemaju ogranicenje na 250. Cca. mjesec dana prije Geneve (u kojoj je RS6 predstavljen) je bila prezentacija na Nurgburgring-u, staza alte "Nordschleife". Za svrhu prezentacije je odabrano 15 primjeraka koji su opremljeni sestobrzinskim rucnim mjenjacem, skinuta je blokada i jos neke sitnice."

To je sasvim druga stvar, govorim o serijskim modelima koji idu u prodaju, gdje se RS6 isporucuje sa Tiptronic mjenjacem. To je neki specijalni model, takvih specijalnih i tuniranih verzija ima mnogo, ali ovdje govorim o serijskoj verziji. A ABT tuning, to je nesto sasvim drugo. Postoji Audi S3 MTM koji ide 4.5 s do 100 km/h...

Calibra Zender
24-07-2002, 20:51
Jel si ti VR6 toliko mutav da moraš svaki puta kopirati postove na koje odgovaraš? Zamoran si do zla boga s tim prokletim kopiranjem!!!
Napiši ime onoga kome se obraćaš i ono šta te muči i PRESTANI VIŠE KOPIRATI!!! :smile09:

A ono kaj te shebalo su darovi s neba koje je sam Bog osobno poslao da se malo puk na forumu odmori! :))

VR6
24-07-2002, 21:02
Calibra Zender: "Jel si ti VR6 toliko mutav da moraš svaki puta kopirati postove na koje odgovaraš?"

Da bi svi znali na sta tacno odgovaram, nadam se da ti necu morati i treci put to ponavljati.

Ja kad nekoga citiram stavljam u "...", pa ako ti se ne citaju citati, samo ih preskoci i citaj odgovor, mislim da to bar nije tesko.

Svako ima svoj stil odgovaranja, pa tako i ja...

Calibra Zender
24-07-2002, 21:08
Trans, reko si Invisible? Onda neka i bude tako! :))

Capri
25-07-2002, 01:29
nova imreza sti wrx ima 265 ks samo na papiru zbog sjebanih japanskih zakona, a u stvarnosti i malo više! :))

TRANS AM
25-07-2002, 06:33
VR6,

sad fakat komuniciram s tobom posljednji puta. Ne kužim, kaj si ti nepismen ili potpuno čorav. Fino si klikni na glavnu, pa kad uđeš pročitaj.
Piše: Mitsubishi Lancer EVO IV-VII (što znači da su prikazani modeli od 4. Lancera EVO, pa do 7.), a to isto piše i kad uđeš preko prvog linka MISTUBISHI LANCER EVO!!! Ispod toga fino jasno i nedvosmisleno piše: MITSUBISHI CARISMA EVO VII (i kad uđeš na tu stranicu, također ti isto piše). Nigdje ama baš nigdje ne piše to što ti tvrdiš. U kojoj si ti čovječe pećini učio čitati.
Daj se više prestani zakopavati u vlastite gluposti. Sad si fakat pretjerao i zaslužio da se složim sa svim epitetima s kojima te Calibra krstio. Definitivno, INVISIBLE!!!!!!! :smile09:

Calibra Zender
25-07-2002, 10:30
Pa kaj se ljutiš Trans? Pa možda ga muče rimske brojke, a ti bez razumijevanja! :))

VR6
25-07-2002, 19:20
Ne znam zasto se uopste trudim, eto recimo zbog drugih, da bi stvarno saznali koji je koji Evo.

Zbog ovakvih kao Calibra: "Pa kaj se ljutiš Trans? Pa možda ga muce rimske brojke, a ti bez razumijevanja!" se stvarno ne isplati, pise nesto, a nije se udostojio malo da potrazi netom, i da vidi ko je stvarno tu upravu... Stvarno jadno.

Za Calibru vazi ona poslovica: Neki toliko zaostaju, da misle da sve znaju.


TRANS AM: "Piše: Mitsubishi Lancer EVO IV-VII (što znaci da su prikazani modeli od 4. Lancera EVO, pa do 7.), a to isto piše i kad udeš preko prvog linka MISTUBISHI LANCER EVO!!! Ispod toga fino jasno i nedvosmisleno piše: MITSUBISHI CARISMA EVO VII (i kad udeš na tu stranicu, takoder ti isto piše)."

Ja kada odem na glavnu stranicu "www.xenonix.host.sk/head.htm" tamo mi izbaci, od EVO-a:

Mitsubishi Lancer Evolution IV-VII
Mitsubishi Carisma EVO 7 - WRC Gallery1
Mitsubishi Carisma EVO 7 - WRC Gallery2

Mitsubishi Lancer Evolution IV-VII - http://www.xenonix.host.sk/images/cars/evo/mitsubishi_lancer_evolution.htm
Prvi link, to je onaj sto si ti dao kao dokaz da se vidi razlika izmedju Lancera i Carisme i rekao da je tu Lancer Evo 7, a tu ga nema. Ima Lancer/Carisma Evo5/6, i rally verzije tih automobila. Znaci samo 5 i 6 Evolucija, 4 iako pise, ja je ne vidim, kao ni Evo 7. Sad kako pise od IV (4) do VII (7) moze se reci i da tu ne bi trebali biti, ali sto si ih onda dao kao argument razlike izmedju Lancera/Carisme?? Dao si stariju verziju, ako ih ti ne raspoznajes, tvoj problem.

Mitsubishi Carisma EVO 7 - WRC Gallery1 - http://www.xenonix.host.sk/images/cars/evo/evo7/evo7.htm
Drugi ovaj link su slike Lancera/Carisme Evo 7, ima jedna slika civilne verzije, ostalo su slike s rally-a.

Mitsubishi Carisma EVO 7 - WRC Gallery2 - http://www.xenonix.host.sk/images/cars/evo/evo7-2/evo2.htm
Treci link, i zadnji koji sam nasao o EVO-u na ovoj stranici je ovaj, slike Lancera sa rally-a. Serijski automobili iz proizvodnje se zovu po imenima Lancer/Carisma zavisno od trzista, ali model koji nastupa na rally-u zove se Lancer.

Mislim da je ovim sve razjasnjeno sto se tice tvojih kao "argumenata" koji nista ne govore o onom da si ti upravu, znaci ostaje ono moje, zavisno od trzista dobijaju EVO-i drugo ime Lancer/Carisma, jel nemas neki argument koji govori u tvoju korist. Ja sam ti dao par argumenata o Carismi, da je isti automobil, i dugacak isto kao i Lancer Evo 7 sto ti tvrdis da nije tako. I dao sam argumente jedne velike stranice koja se bavi automobilima i gdje pisu fino sve specifikacije Carisme Evo 7. Ovo sto si ti nasao zadnje, kao ne znam ja kakav argument, prvo sto nista ne govori u tvoju korist, drugo to je neki jadan sajt, sa dosta slika, ali nikakva oficielna stranica, znaci ovu je stranicu mogao napraviti bilo ko, i napisati za Evo 3 da je Evo 6, a ona moja je ipak veca stranica, i nece pisati svakakve gluposti, nesto kao ova vidiauto, samo na drugom jeziku.

Ja na racunaru imam preko 4500 slika o automobilima, i preko 200 filmica o automobilima, u bar 5 njih ima mitsubishi, u jednom ima bas o Mitsubishiju EVO prikaz kroz evolucije, od prve do najnovije 7, i tu se fino vidi kakav je koji EVO. EVO-a 7 je stvarno tesko zamjeniti sa nekim starijim modelom, jel ima prosirene blatobrane kao Lancia Delta Integrale, zato me ne ubjedjuj u suprotno bez jakih argumenata. Najlakse je reci Invisible u nedostatku argumenata.

Evo stranice sa brosurama EVO-a, gdje se fino vidi kakav je Evo 7, a kakve ostale verzije, pa ko zeli:

Evo stranice: http://www.lancerregister.com/mlr-brochures.html

Malo sam sada odgovorio opsirnije, pa ako neko sada nije shvatio, onda stvarno...

gringo
25-07-2002, 19:29
VR6 jeli, koji je tebi ××××× ???

Barbarossa
25-07-2002, 19:39
VR6, svaka čast. Ne daj da te ljudi bez argumenata i onaj retardirani Calibra_Z. isprovociraju. Ima na ovom forumu i normalnih ljudi.

Jam on it
25-07-2002, 20:04
...mislim da sam već jednom rekao da je VR6 "genije" za internet informacije...svaka čast mali...ali koji put pretjeruješ...

Calibra Zender
26-07-2002, 00:28
VR6 nevidljivi mesarski fenikse

Tako dugo dok ne shvatiš da se ventili ne mogu rušiti jedni u druge, tako dugo dok ne shvatiš da možeš lagan qurac popušiti svakoj Alfi 33 sa svojim mizernim Golfom trojkom bez turba s 64 konja, tako dugo dok ne skineš te šlape od 205mm i to još k tome niskoprofilne,...tako dugo nemam šta s tobom pričati.

A čeprkanja po netu prodaj doma staroj koja o tome pojma nema. Inače, tu kod nas već i balavci znaju barem preko googlea pronaći šta ih zanima.
A sve te slike i svi ti automobili koje imaš na kompu qurac znače kad ne vidiš dalje od Auto blica i sličnih ××××××. I dalje je za tebe neprikosnoveni vladar Passat 4Motion TDI s 130 KS. E to je JADNO!

Koliko kilometara vožnje imaš? Jesi nabrao barem 10 tkm? Jesi qurac nabrao. Kad stari ne da tu zvjer od Golfa onda dereš džonove. I ne prekenjavaj se više tu po forumu da ne vadim sva ×××××× na kojima si se polomio, a bilo je bogami svega.
A dobra je i ona kak Passat dizel s 130 konja poskoči kad ga stisneš! :)) Moram se sjetiti svih blesavih ispada poput one kako ti se čini da Golf dizel s 64 konja ipak bolje potegne od Delte s 150! Nemoj me tjerati da podsjećam ljude na te bedastoće!

Ili onaj neukus; kako je Golf trojka ljepši od Alfe 166? Ma sjetit ću se još pa ću dodati!
A da, bila su tu i ×××××× tipa kak bi me oprao s Golfom u Calibri. :))

Imam tu pored sebe test iz jednog starijeg broja Auto blica. Calibra, Fiat Coupe i Alfa GTV! Probaj pogoditi rezultate. Da napomenem, iz AUTO BLICA! Nemoj slučajno da ne znaš pobjednika testa-i to dosta uvjerljivo!


Nastavit će se!

VR6
26-07-2002, 01:11
Bas fino Calibra, potvrdio si da ono vazi za tebe: Neki toliko zaostaju, da misle da sve znaju.

Calibra Zender: "Tako dugo dok ne shvatiš da se ventili ne mogu rušiti jedni u druge"

Rekao sam da to nisam napisao, ali samo ti izgleda to ne mozes shvaiti. Rekao sam i u jednom forumu da nadjete gdje to pise, pa cemo traziti moderatora da usporedi to s mojom adresom pa da vidite da nisam ja to pisao. Ali tamo nisam vidio da si se ti s tim slozio sto sam ja predlozio, dakle odgovara ti da se ne sazna ko je to stvarno pisao, iz nekih tvojih razloga.

"tako dugo dok ne shvatiš da možeš lagan qurac popušiti svakoj Alfi 33 sa svojim mizernim Golfom trojkom bez turba s 64 konja"

Zao mi je, ali bilo je tako.

"tako dugo dok ne skineš te šlape od 205mm i to još k tome niskoprofilne"

Ti ocito nikada neke stvari neces shvatiti...

"A sve te slike i svi ti automobili koje imaš na kompu qurac znace kad ne vidiš dalje od Auto blica i slicnih ××××××."

Ovo si upravo sebe opisao, samo tvoj izvor nije Auto Blic ili neke druge novine, nego tvoje ideje. A Auto Klub, Auto Blic... da bi oni nesto objavili, oni trebaju imati bar neko argumentovano pokrice za ono sto objave... A ja vidim mnogo dalje od AK, AB... priznajem sve argumentirano, neovisno o tome od koga dolazi. Sto se za tebe ne moze reci...

"Koliko kilometara vožnje imaš? Jesi nabrao barem 10 tkm? Jesi qurac nabrao."

Ne mjerim to pa ne mogu tacno reci. Ali ima vise od godine od kad sam polozio, a skoro svaki dan vozim.

"Kad stari ne da tu zvjer od Golfa onda dereš džonove."

To ti gledas po sebi, kod mene je drugcije...

"A dobra je i ona kak Passat dizel s 130 konja poskoci kad ga stisneš!"

Tacno, to je moguce, mozda nije kod tebe, ali kod brzog saltanja. Imam filmic TopGeara - Test Audi RS4, gdje ga voza po stazi, i posto je to kao obiteljski automobil, i nije mu sve u sportu, mekanije ogibljenje, on isto poskoci kad ga presalta, i to se vidi. Ne znam ja samo kako si ti to shvatio poskoci, ne mislim da auto polece, jedino ako nikada nisi prije cuo za taj pojam, ili vidio kako se to automobilu desava, onda...

"Moram se sjetiti svih blesavih ispada poput one kako ti se cini da Golf dizel s 64 konja ipak bolje potegne od Delte s 150!"

Ovo je tvoja masta napravila, to sigurno neces nigdje naci na ovom forumu, jedino ako sanjas ovaj forum, pa si to tamo procitao.

"Ili onaj neukus; kako je Golf trojka ljepši od Alfe 166?"

Neke verzije da, i stojim iza toga, djabe sta drugi pricaju, meni je 166 prakticno ruzna sprijeda, i ne samo meni...

"A da, bila su tu i ×××××× tipa kak bi me oprao s Golfom u Calibri"

To se odnosilo na krivine. A tu tebe vjerovatno bi, jel se vidi po nekim postovima koliko se ti razumijes u voznju... Ja sam svasta probao s automobilom, sto ti neces vjerovatno jos dugo...

Calibra Zender
26-07-2002, 13:53
Od smijeha mi se jednostavno neda sve kopirati i komentirari, ali jedan :)) ti govori da se valjam od smijeha na sve gluposti koje si namljeo u postu! A najviše ponovljena teza da bi me oprao s 64 dizelskih konja u zavojima! Da i ležanjem koje su rezultat 205mm niskog profila i serijski savršeno sportski podešenog Golfa 3! :))

Dobro da si odgovorio na moj post da ne bi ispalo da su ono gore izmišljotine nego tvoja razmišljanja!

TRANS AM
26-07-2002, 14:36
:smile11: Calibra, ništ ne kužim! Prazno, pa tvoj post, pa opet prazni post, pa na kraju tvoj. Očito netko šalje postove u srazmjeru s stanjem stvari u glavi. Prazno. Ja fakat ništ ne vidim!!! :smile11:

Calibra Zender
26-07-2002, 15:53
:))

VR6
26-07-2002, 16:12
Calibra Zender: "Od smijeha mi se jednostavno neda sve kopirati i komentirari, ali jedan ti govori da se valjam od smijeha na sve gluposti koje si namljeo u postu!"

Onom koji nema cim da shvati znacenje, to je normalno...

"Dobro da si odgovorio na moj post da ne bi ispalo da su ono gore izmišljotine nego tvoja razmišljanja!"

Nadao sam se da ces opet nesto skontati, ali uzalud...

"Pa kaj se ljutiš Trans? Pa možda ga muce rimske brojke, a ti bez razumijevanja!"

"A ceprkanja po netu prodaj doma staroj koja o tome pojma nema. Inace, tu kod nas vec i balavci znaju barem preko googlea pronaci šta ih zanima."

Vec si ovim dovoljno rekao, ali eto pokusao sam. Mogao bi razmisliti o prodaji Calibre, i uplati kod psihologa, dok jos nije kasno. Jel ni sam ocito ne znas sta pises, prvo mene ispravljas i govoris ovo "Pa možda ga muce rimske brojke, a ti bez razumijevanja!" za mene, a kasnije pises: "Inace, tu kod nas vec i balavci znaju barem preko googlea pronaci šta ih zanima.". Ocito imas neku konfuziju, ili nisi jos ni na nivou tog balavca pa ne znas sam to potraziti, nego bez provjere i argumenata ispravljas druge. To sto balavci mogu, a ti ne mozes... Tebi je ocito bitnije svadjati se po forumima, nego otici malo prosvrljati po netu, pa i nauciti nesto pametno, i prihvatiti istinu. Nemas izgleda cim shvatiti sta je ispravno a sta ne. Pokusat cu od sada samo da odgovaram ovdje normalnim ljudima, koji imaju argumente i koji stvarno zele nesto da nauce i znaju, a s tobom mozda kad se vratis s ljecenja, ili bez toga pocnes normalno razmisljati.


TRANS AM: "Calibra, ništ ne kužim! Prazno, pa tvoj post, pa opet prazni post, pa na kraju tvoj. Ocito netko šalje postove u srazmjeru s stanjem stvari u glavi. Prazno. Ja fakat ništ ne vidim!!"

Nisi bitan ti, bitno je da drugi vide ko je ovdje upravu, sad oni slucajevi kao Calibra, pa oni izgleda nikada nista nece skontati...

prolaznik
26-07-2002, 16:47
cini mi se da je VR6 u pravu glede Evo 7
A od Calibre samo vrijeđanja, ali to smo navikli
TRANS AM mislim da ona tvoja stranica nije dovoljno kvalitetna da bi se iz nje nešto moglo zaključiti, dobro je VR6 rekao, takvu može svatko napraviti i napisati što god želi, treba pogledati službene podatke

kevo
26-07-2002, 17:05
××××ga ja mislim da Vr6 nije u pravu i da je najveći nedokazani krele koji je ikad živio.

Calibra Zender
26-07-2002, 17:35
Trans, opet mora de se nešto nevidljivo desilo! :))

A ostalima na znanje samo to da me uopće ne diraju razlike glede EVO i onih linkova niti sam ih proučavao. Samo javih Transu da su bili krivi. I tu komentara nemam! I ne vidim razlog da me netko glede EVO uopće spominje ili proziva!

Prolaznik, moja vrijeđanja te se ne tiču. Vrijeđam one koji meni ×××× i VR6 jer pojma nema! A mene vrijeđaš ti i to skriven pod anonimnim nickom! :smile09:

Tebi Kevo najsrdačniji pozdrav! :)

Girrari
26-07-2002, 22:19
He, he Trans am, niti ja. Jednostavno mi nije jasno kaj netko hoće s time da stavlja prazni post!?
:smile11:

me
26-07-2002, 23:01
vr6: dugo mi je trebalo da ti odgovorim, ali neki ljudi imaju i pametnijeg posla nego biti non stop na netu. do sada si bio, barem prema meni, ok, kad sam te nesto pitao odgovorio si i sto se mene tice bio si korektan, ali sad stvarno ××××s.
ispravljat ces mi "svift", pa zar ne vidis da pisem sve malim slovima, zasto i to ne ispravljas?
sto se tice sportskih auta, ima i boljih od porschea tako da se ne moze reci da je on bas neki vladar, a kriterij odabira auta je bio ocito pogon na sva cetiri, pa je tako i onaj "svift" sarkazam.
kad kazem da su impreza i evo 7 slicni po performansama mislim na ubrzanje, jer to je ipak vaznije nego krajnja brzina, pogotovo tamo gdje se najvise koriste, u reliju.
a "karera", pa bila ona s pogonom na sva cetiri ili samo na zadnje kotace, bila je i bit ce auto za sminkere, a turbo i gt su druga prica

Calibra Zender
26-07-2002, 23:06
me, a jesi ti čuo za dijakritičke znakove kad već za velika slova nisi? ;)

me
26-07-2002, 23:16
a da li se ti sjecas da sam ti prije nekoliko tjedana rekao da ne mogu pisati hrvatska slova (u svim drugim programima i stranicama mogu)????

VR6
26-07-2002, 23:19
Nemaju veze velika i mala slova, to sam tek tako ispravio. Kao da pises umjesto Ferrari samo "Ferari".

A nebi rekao da im je kriterij bio pogon na sva 4, to i nije bila direktna usporedba jednog automobila s drugim. Naslov je: "Kad je rijec o sportskim kvalitetama, medju automobilima postoji jedno univerzalno mjerilo - Porsche. No, malo je onih koji si ga mogu priustiti. Ne ocaravajte! Dvije zestoke japanske limuzine sve mogu gotovo jednako dobro". Htjeli su reci da ima jos automobila koji mogu pruziti slicno uzivanje kao Porsche. A da je Carrera za sminkere nebi se slozio, ipak je to Porsche, iako malo udobniji, ne gubi puno na sportu. Pogledaj vremena po krugu Carrere i usporedi sa konkurencijom, pa ces vidjeti kako stvarno stoje stvari. Da su htjeli, za ovaj test mogli su uzeti Porsche 911 Turbo, koji takodjer ima pogon na sva 4.

Calibra Zender
26-07-2002, 23:20
me, pa smiješko ti sve govori! Nije to ozbiljno. Pa fino ti je namignuo! Vidiš?
;)

me
26-07-2002, 23:32
vr6: ok, ali ako mene pitas usporedili su sportske aute koje se razlikuju kao dan i noc, jedna strana je nabrijana do boli i beskompromisna, skoro namjenska, a druga je ipak sportski auto bez puno odricanja, ukratko, usporedba ne valja, jer ako su htjeli jos jednog "univerzalca" mogli su staviti m5, ali ocito je bilo da je kriterij p.n.s.4.k.
bilo kako bilo, htio sam samo reci da blic sucks.

Calibra Zender
26-07-2002, 23:35
me, nemoj tako da blic ne valja. Gle kako je samo Calibra oprala GTV i Fiat Coupe! Pa nije to bez vraga! :smile10:

me
26-07-2002, 23:41
:)) :)) :))

TRANS AM
27-07-2002, 09:53
Škvadro,

izašao je novi Auto Blic!!!
Sad nam slijedi opet hrpa praznih postova!!! :)) :)) :))

me
28-07-2002, 21:04
sto se mene tice ne

doc
28-07-2002, 21:09
trans am, ne shvacam te bas. Sta ti stalno spominjes te neke prazne postove? imas ti nekih problema s vidom? :smile07: