PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vinjete za Austrijske autopute



ajatolah_I
13-07-2002, 20:25
Situacija je ovakva: ici cu vjerojatno u Bec iduci tjedan pa ak mi netko moze reci di se iste mogu kupiti (kad predjes granicu), kolko dodju i kaj mi se najvise isplati obzirom da se vracam za 2-3 dana?

zonta
13-07-2002, 20:35
desetak metara lijevo kad prođeš granu- vidjet ćeš, di svi turci tud i ti. Ja ti savjetujem da ne ideš autoputom nego okolnim cesticama, ne plaćaš vinjetu, bolji je vozački filing a imaš i vidjet lijepu prirodu, kravice i vrtove ukusno ukrašene vrtnim patuljcima.
Mislim da ti je najbolje uzet po dva puta vinjetu, nisam baš nešto siguran, budući nikad nisam ostajao duže u Austriji

dragstar
13-07-2002, 21:18
Najjeftinija vinjeta ti vrijedi 9 dana, ta ti je najprikladnija

Ja........
13-07-2002, 23:39
Košta ti poprilici oko 50-70 kuna

Calibra Zender
14-07-2002, 03:38
Ići ćeš na Spielfeld, jel tako? Nakon Maribora pičiš na autoput i onda na rotoru izlaziš na izlaz za autoput da izbjegneš staru cestu i potencijalne policijske zasjede. Cestarina za taj mali komad je desetak Kuna, nešto manje. Dolaziš direkno na granicu i tamo kupuješ vinjetu. Po principu, kud svi tud i blesavi Mujo. Kupuj onu koja najamnje vrijedi dakle najjeftiniju.
Inače, vinjeta ti je potrebna jedino ako ideš autoputem. Za običnu cestu ti ne treba. Često putujem do Graza pa sam obično kupovao godišnje koje i podosta koštaju. Ove godine sam bio gore svega par puta pa sam kupovao ovu koja vrijedi desetak dana. OBAVEZNO ju nalijepi na šoferšajbu i sačuvaj onaj mali dio koji se ne lijepi jer i ako imaš vinjetu, a onaj mali kupon nemaš kazna svejedno slijedi.
I ne idi prljavim autom. Kazna za jako prljave rege je 300 Schillinga. Pitaj me kako znam? :smile09: Ako netko sjedi na zadnjem sjedalu i imaš pojaseve-nek se vežu! Kazna je ista, ali ako imaš prljave rege onda ti možda progledaju kroz prste (ajde barem sam tu uštedio :) ).
Moj savjet ti je da ne štediš lovu na vinjeti i ne furaš po običnoj cesti. Meni se niti do Graza ne da hebati, a kamoli do Beča.

cuore sportivio
14-07-2002, 20:18
ma ja je nikad ne ljepim na staklo,nego cekam da me ovaj drot zaustavi pa mu ljepo pokazem da je imam i sve je ok, nista ne ×××× sta nije gore,glavno da je imas u autu