PDA

Pogledaj cijelu verziju : Audi A8



mara
11-07-2002, 21:54
JA ali JA milsim da je audi najbolji njemacki auto i kad bi imao love vozio bi taj auto!za malo love se vozis isto cak i bolje nego u bmw-u i mercedesu.motori su ima losija strana jer vecina ima turbo i time dobiju puno konja a nemaju nesto atmnosferski jako.
stoga me zanimaju vasi dojmovi o novom A8.MOLIM VAS bez vrijedjanja i gluposti vezanih za njemacku autoindustriju ili VW KONCERN.
meni je objektivnost uvijek bila jaca strana za razliku od mnogih ovdje.i zbog toga moram reci da su dizajneri iz bmw-a i iz audija ocito na istim drogama bili kad su radili izgled A8 ili bmw-a sedmice.jako su me razocarali i ubili me u pojam.
ja sam negdje gledao da ce A8 izgedati kao AVANTISSIMO(mislim da ga imate za vidjeti u autima snova ili studije,tako nesto) i to me odusevilo i da je tako izgledao ja mislim da bi bio prodavaniji i od bmw-a i od mercedesa
s druge strane iznutra izgleda super!

doc
11-07-2002, 21:59
Pa nije mi bas najljepsi, ali od BMW-a 7 je sigurno ljepsi i bolji

cuore sportivo
11-07-2002, 22:41
po meni isto audi mi se cini najbolji,opcenito od te tri njemacke malo jace marke audi je najsavrseniji,bmw je dosta uzvikan(motori su im mozda dobra strana,ali drugo, zavrsna obrada i to nije bAS,rang nesto ala alfa);mercedes nekako mi neide,nije po mom ukusu,dok je audi onaj pravi koji pazi na sve sitnice

pictures
11-07-2002, 23:49
http://www.vidiauto.com/slike_auti/0.188593001005325348_Avantissimo_368x268.jpg

VR6
12-07-2002, 01:40
Meni je VW Phaeton lijepsi od ovog A8, bar prema dostupnim slikama.

http://www.spiegel.de/img/0,1020,185072,00.jpg

594krešoah
12-07-2002, 06:15
mara ! meni se auto svidio,posebno zadnji kraj.isto tako bmv7, mercedes s klasa, vw pheaton su automobili kojima se nema ni što dodati ni oduzeti.a8 je prekrasan tipično audijev dizajn sve na svom mjestu i puno detalja koji su već viđeni.kokpit je ipak po mom ukusu.kad bih kupovao tu klasu kupio bih a8 zbog kokpikta.
;)

Avus
12-07-2002, 16:35
Potpuno se strinjam sa tobom. Ali tesko je to reci ljudina, koji ne znaju nista o tehniki, kvaliteti......i bez pomisleka tvrde MB in bmw su najbolji.
Audi je pojam i biser između automobila!!

mara
12-07-2002, 16:40
zao mi je sto ne izgleda kao avantissimo i sve sto ste rekli u pravu ste.meni je isto zao sto VW unistava audi opcenito.on bi bio jos bolji da nije u tom koncernu ali i ovako izgleda dobro

mara
12-07-2002, 16:42
mislim sto se gresaka tice kad pogledate u cijelini kako stoji mercedes, bmw s greskama mislim da se audiju nema sto zamjeriti

Avus
12-07-2002, 16:49
Imas pravo. Audi je nosilac sve tehnologije. On je pronasao i TDI tehnologiju i sada za benziske motore i FSi!! Neko je napisao, da Audi da nebi imao Lamborghinija nebi bio tamo dje je. A to nije istina. Audi kupio Lamborgini i mu onogucio da ide dalje.

doc
12-07-2002, 16:54
Avus, malo si fulao. TDI je napravo prvi Fiat, daleke 1988 u Chromi. A FSI nije bog zna sta, i dalje ti motori kasne po performansama za recimo Alfinima. Nije Audi los, ali najveca mu je mana sta previse slicnosti neki modeli imaju sa duplo jeftinijim Škodama i Seatima za koje se zna da su kante. Merecedes i BMW nema takvih problema. Kaj i novi A8 bude imao iste kvake ko škoda fabia? ili iste suncobrane, ili ručice žmigavca?

mara
12-07-2002, 17:20
ovim putem bi zamolio coure sportiva da kad bude imnao vremena i volje da me malo prodjira u A8 a pogotovo kad tvoj stari kupi novoga

mara
12-07-2002, 17:26
doc samo malo da li si vidio da bmw ima skoro isti obrtajomjer i cijeli sat unutra kao i u bmw kockici pa to nikome ne smeta.svi mercedesi izgledaju isto i onaj od 100 000 eura i onaj od 40 000eura.
kaj ce peugeot 607 izgledati isto kao i Lancia Phedra.kaj alfa 147 i 156 imaju iste kvake na autu?
to ne znaci da taj auto ne valja.
NAZALOST VECINA AUTA DANAS JE SLICNA I PO KVALITETI I IZGLEDU A RAZLICITI SAMO PO CIJENI.nije to samo u VW-u.

doc
12-07-2002, 21:53
mara, tu vjeorajatno mislis na 807 i phedru. Tu je za ocekivati da isti, ali i cijena im je ista. Tako i 147 kosto skoro ko 156 pa nek joj budu onda iste kvake. Ali da jedan audi ima pola unutrasnjosti sa duplo jeftinije škode, e to je onda jako lose.

sepra
13-07-2002, 03:13
Odakle vam te gluposti da je Audi prvi među trojkom s Mercedesom i BMW-om? Mora da to ×××× neki vlasnik Audija i time pokušava sam sebe nahraniti. Pa i sami Nijemci priznaju da tek od pojave A4 guraju Audi u tu klasu. Do tada se znalo gdje Audiju 80 mjesto, pored Passata...

cuore sportivo
13-07-2002, 09:54
××××s proslost ,gledaj sta je sad,a sta je mozda ford ili opel u rangu mercdesa,audia

mara
13-07-2002, 14:09
slusaj ti tudume meni je pola rdbine u njemackoj a nekoliko njih radi u mercedesu i vozi svake godine novi mercedes.u njemackoj se jako puno vozi audi iz gore navedenih razloga.to nisu izmisljotine.cak moj tetak koji je svake godine vozio mercedes je rekao da je audi bolji i da manje kosta i vise ne vozi mercedes.kaze da to nije ono sto je nekad bilo.valjda ja znam.cesce sam u njemackoj nego u zagrebu!uostalom pola mi rodbine u njemackoj vozi mercedes i to E klasu i nisu zadovoljni.dakle nije problem da mercedes uopce ne valja nego nije dobar kao lprije i previse kosta!mislim da je AUDI ZLATNA SREDINA!
(ni meni se ne svidja sto u pola VW -ova koncerna -mislim na aute- su isti dijelovi)

mara
13-07-2002, 14:10
alfa 147 je KOSTALA (proslo vrijeme) kao 156 sada to vise nije tako

sepra
13-07-2002, 14:20
Mora da je tako ipak naši najbolji mozgovi imaju naljepnicu gastarbajtera. Tako vjerovatno i tvoj tetak, vrhuski inžinjer čije vrijednosti ovdje nisu prepoznate. Jeste bili onak ponosni a cijelo susjedstvo zavidno kad bi došo tetak s Mercedesom i njemačkim tablicama? Donio kinder jaja i još 100 čuda!

doc
13-07-2002, 19:50
mara, pa necemo se sad cjenkat za nekih 1000 maraka... :)
Mozda Audi i je bolji od Mercedesa, ali jos uvijek niji niti ce biti takav statusni simbol kao merecedes. A to sta ti pricas u prodaji, mislim da Mercedes godisnje proda duplo vise automobila od Audia. Prosle godine u njemackoj po prodaji Mercedes C klase je bio 3., iza gofla i BMW3. Ne znam od kad se prodaje novi A4 u njemackoj, ali ocito mu bas ne ide kak se ocekivalo.

mara
13-07-2002, 23:01
gle mrecedes ti ima takav statusni simbol da ga u nemackoj voze penzioneri.kad ssam pitao frenda zasto vozi audi A4 RS4 a ne mercedes C AMG.on je rekao ovdje mercedes voze samo penzioneri.da je to istina ako citas malo auto blic sami ljudi iz mercedesa kazu da zele privuci mladje kupce.kad je izasao sportcoupe od Cklase.
a ovo o podaji C klase i A4.
C klasa je puno dulje u prodaji od A4 pa treba malo pricekati.meni A4 dobro izgleda ali je isti kao A6 pa je i to mozda razlog.

mara
13-07-2002, 23:03
ja nisam siguran da mercedes proda duplo vise auta od audia.kad uzmes u globalu sigurno nije tako!

mara
13-07-2002, 23:19
"Avus, malo si fulao. TDI je napravo prvi Fiat, daleke 1988 u Chromi. A FSI nije bog zna sta, i dalje ti motori kasne po performansama za recimo Alfinima."
ovo moram komentirati.gledajte vi neobjektivni ljudi!prvo je fiat(talijani) izmislio common rail,onda je izmislio TDI,pa je izmislio motor,pa dizajn...pa ne znam ni ja sta A ONDA SU TO SVE DRUGI KOPIRALI I SADA JADNI TALIJANI SU U GUBITKU!
obrisite s time macku guzu!
kao prvo TDI se razlikuje od common raila!kao drugo talijani su izmislili common rail a ne TDI.
kao trece to sto su oni nesto izmislili ne znaci apsolutno nista ako mercedes radi najbolje dizele na svijetu!kuzis?
sto meni vrijedi izmisliti motor kad ga netko drugi radi bolje od mene?
ja mislim da mercedes radi najbolje dizele a odmah za njima audi(VW).
sada ce netko reci da to nije istina.slozili se vi ili ne ali VW ima tradiciju dobrih dizel motora(brundaju oni ali i idu,tj.naravno da su na pocetku brundali-pogledajte alfine dizele danas kako bruje)
mozda nemaju najbolje ubrzanje ali nema ga ni mercedes pa je najbolji njihov dizel motor.netko ce mozda reci da peugeot radi bolje od VW,ali to ce tek vrijeme pokazati.VW se sa dizelima dokazao a ovi novi kao sto je bmw(njih ne brojim kao stare jer im dizeli stari nista ne valjaju),mazda, toyota, peugeot ce se TEK DOKAZATI!uostalom mazda je tek nedavno dosla sa nekim konkurenstkim dizelima.dakle nije najvaznije samo ubrzanje vec i koliko traju ti auti.
netko je i sam rekao da je TDI u pocetku rasturao ostale dizelase!mislim da je to rekao bullit.bio je puno dalje od mnogih prema tome nemojte pljuvati po VW-u jer oni su kroz TDI dosta pokazali o svom znanju o dizelima,kad nitko ostali nije

Calibra Zender
14-07-2002, 03:28
Nije mi jasno odakle toliko dizanje Peugeotovih dizel motora? Po čemu su toliko dobri? Po performansama sigurno ne. Sve se vrti oko 13, 14 sekundi. Pa to je vraški sporo.

mara
14-07-2002, 12:29
ma taj HDI je razvikan.vrijeme ce pokazati jel to istina ili ne.hvvale se onim FAP-om kad da je sve u tome.jos malo pa je to vaznije od motora i ubrzanja i okretnog momenta

Dr.Nele
14-07-2002, 20:36
Zamolio bih da neko ko ima pristup podatcima da cinjenice tj.podatke o snazi i okretnom momentu Mercedesovog"najboljeg dizela na svijetu"220 CDI i 2.2 HDI iz PSA koncerna.Sami ce brojevi reci koji je od njih "razvikan" a koji krci put na trzistu na osnovu svojih vrijednosti!!A sto se tice FAP-a,pa cujte oni su ga izmislili i zasto se ne bi hvalili i ponosili njime kad su bas oni ti koji su se toga sjetili i ulozili novce u razvoj.Ako prave "najcisce"dizele(trenutno) zasto im se to osporava a sve sto Svabo napravi je tako veliko i vazno makar to neko drugi prije njih napravio a oni samo usavrsili.Znam, znam "svabo je svabo" ali budite malo realni i objektivni pa priznajte trud drugih proizvodjaca na polju razvoja nove tehnologije.Zivio LHM!!! ;)

mara
14-07-2002, 20:41
ma ne dizem ja svabe u nebo nego samo kazem, da ako cemo gledati tradiciju kako stalno govore alfisti onda su tu svabe podosta u prednosti sa dizelima.
ali ja nekazem da netko drugi nece napraviti bolji dizel.
inace na testu BMW 740, mercedes S 400cdi i A8 3,3 TDI poredak je bio ovakav
1.mercedes
2.A8
3:bmw
audi ima samo 3,3 litre a ovi imaju po 4 litre a to je velika razlika

Calibra Zender
14-07-2002, 21:12
Nele, nema danas više kompromisa kod dizela. Danas dize više ne smije bučiti, dimiti, ujutro buditi susjede, ne smije biti trom...Oni danas s common railom rade tiho i idu skoro ko benzinci, neki i brže. A PEUGEOTOVI DIZELI SU SPORI, SPORI, SPORI, NAJSPORIJI!!! 13, 14 SEKUNDI DO STO U 406 I 307 NIJE DOVOLJO NA KONKURENCIJU! :smile09:

VR6
14-07-2002, 21:29
Mercedes E220 CDI
Snaga: 105kw/143KS
Okretni momenat: 315Nm pri 1800 o/min
Tezina: 1590 KG
Ubrzanje do 100 km/h - 10.4
Maksimalna brzina 213 km/h
Prosjecna potrosnja 6.2 l/100km

Peugeot 607 2.2 HDI
Snaga: 98kw/133KS
Okretni momenat: 317Nm pri 2000 o/min
Tezina: 1610 KG
Ubrzanje do 100 km/h - 10.6
Maksimalna brzina 205 km/h
Prosjecna potrosnja 6.8 l/100km

Nevidim neku posebnu prednost 2.2 HDI-a koja bi opravdala tvoju recenicu: "Sami ce brojevi reci koji je od njih "razvikan" a koji krci put na trzistu na osnovu svojih vrijednosti!!"

Calibra Zender
14-07-2002, 21:36
Prvu puta da moram potvrditi VR6. Ubrzanje Mercedesa bilo bi još i bolje, ali je Mercedes poznat po dužim omjerima u mjenjaču i time s istom snagom pere konkurenciju u krajnjoj brzini. A da su ti omjeri malo skraćeni, krajnja brzina bi bila jednaka konkurenciji, a ubrzanje još bolje!