PDA

Pogledaj cijelu verziju : VW PHAETON



RENAULT FAN
10-07-2002, 18:24
Molim vaše mišljenje o ovome automobilu
KATASTROFA

VR6
10-07-2002, 18:45
Nisam se vozio, izgleda vrhunski, bar po raznim reklamama. Kada ga vidim uzivo znat cu kako stvarno izgleda... Po prodaji u Njemackoj je nadmasio do sada vodecu S-Klasu. I to valjda nesto govori. Jedino sto mi se ne svidja je onaj nazad displej za klimu, zauzme puno mjesta a samo za to sluzi, trebali su staviti klimu plus TV, pa kad neko zeli moze gledati i TV. Ali i ovako je ok, valjda ti poslovni ljudi kojim je namjenjen Phaeton, nemaju vremena za gledanje TV-a.

Girrari
10-07-2002, 19:21
Odakle ti VR6 to da je nadmašio S-klasu? Ne napadam te nego samo pitam jer sam ja čuo sasvim oprečne informacije. Navodno su ga Ameri u potpunosti odjebali, a ni Europljani ga baš nisu razgrabili.

594krešoah
10-07-2002, 19:26
polako ljudi.phaetona čeka teška bitka za tržište.malo je rano prognozirati neuspjeh.auto je ok. čak i cijenom nešto povoljniji od bmw 7 i mercdesa s.ja sam za bmw 7 makar i u snovima. :smile07:

VR6
10-07-2002, 19:32
Volkswagen Phaeton nadmašio Mercedesovu S-klasu

Najluksuzniji model njemackog Volkswagena odlicno je zapoceo tržišni nastup, zadavši konkurenciji mnogo briga.

Novi Volkswagenov luksuzni model Phaeton, opremljen je 6-litarskim W12 motorom snage 420 KS i najveceg okretnog momenta od 550 Nm. Sustav 4MOTION zadužen je za stalni pogon na sva cetiri kotaca, a za prijenos snage brine petostupanjski automatski mjenjac. Najveca brzina elektronski je ogranicena na 250 km/h. Automobil je dug 5,06; širok 1,90 i visok 1,45 metara.

Prema statistikama njemackog KBA Phaeton je tijekom svibnja na njemackom tržištu luksuzne klase izazvao pravu pomutnju, srušivši dotad neprikosnovenog kralja, Mercedesovu S-klasu, s najviše pozicije po broju prodanih automobila. Volkswagen je u spomenutom mjesecu uspio prodati 1063 Phaetona, cime je zauzeo 28,6% tržišta u toj klasi.

Uzeto sa www.vip.hr, rubrika Automobili.

Tamo imaju i informacije i slike novog Audia A8, nazad mi se svidja, naprijed mi i nije nesto prema onoj tamo slici, lici pomalo na Mitsubishi Evo 7 sprijeda.

doc
10-07-2002, 20:46
Ja sam citao da je prodaja potpuno podbacila. Bilo je svega oko 2000 narudzbi do kraja godine. Mislim da je prodaja podbacila zbog nedostataka inovacija. Prije nego su ga pustili u prodaju hvalili su ga razno raznim inovacijama, a na kraju jedino sta je novo je 4-zonski klima uredjaj. Izostao je njegov najveci adut V10 TDI. Sve u svemu, sad mu kao sto vidimo dolazi i novi A8 tako da ne vjerujem da ce Phateon biti pozitiavn projekt VW-a.

BM
10-07-2002, 21:03
Još jedan konfekcijski proizvod totalno srozanog VAG-a. KOMA

:smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

Calibra Zender
10-07-2002, 21:52
Octavia, Superb, Passat, Phaeton,...pa tko više razlikuje jedan od drugog. Svi su isti samo je dužina različita.

alfist_zg
10-07-2002, 21:59
ha ha Calibra, to je to ....to je to.
:)) :)) :))

Girrari
10-07-2002, 22:12
OK VR6 ako ti tako kažeš. Ja sam negdje čitao nešto vrlo slično ovome kaj je Dottore napisao.

Calibra Zender
10-07-2002, 22:20
Alfist_zg, pa kaj nije tak? Pa ko krumpiri su! Svi isti, gnjili i neugledni!

Girrari
10-07-2002, 22:26
Još bi si najprije od svih kupil Superba.
Dobiješ isto ×××××× kao i Passat/Phaeton, ali te bar ne opljačkaju ko ovi pravi švabe.

Calibra Zender
10-07-2002, 22:32
Živa istina Girrari, jedino bi trebao iz volana iščupati onu zelenu kokoš (ili šta već je) pa da ne vidim znak! :))

VR6
10-07-2002, 22:33
I ja sam to prije citao, u nekom Auto Blicu cini mi se, da ce prodaja VW Phaetona ici slabo, jel se ljudi boje pada vrijednosti automobila. Ali to je vise bilo ono u stilu prognoza, a ovo mi se na VIP cini kao novija vijest, pa tako izgleda da prodaja ide.

Sada, zavisi sta sve tu spada, ono u pocetku je bilo 1000 prodatih, mozda su ta vozila tek u ovom mjesecu bila isporucena, pa se to racuna u ovih 1063 komada. A ako je ovo prodaja bez toga, onda je ovo fin rezultat. Al da bi se vidjeli stvarni rezultati prodaje, treba pricekati jos par mjeseci...

A doc, taj TDI V10 ce doci negdje krajem godine u prodaju.

Calibra: "Octavia, Superb, Passat, Phaeton,...pa tko više razlikuje jedan od drugog. Svi su isti samo je dužina razlicita."

Pa svi proizvodjaci sada pokusavaju da se drze nekog svoga dizajna, i sve vise modeli se samo u tome i razlikuju.

Audi
Alfa
Mercedes-Benz

Da ne nabrajam dalje, svi se drze svojih okvira.

Audi A4, A6 slicni, mada je meni ipak lijepsi A6.
Alfa 147 i 156, da nema 147 onu duzu prednju masku, tesko bi ih sprijeda i razlikovao.
Mercedes, svi su slicni, CL i SL se sprijeda skoro ne razlikuju, itd...

Svi proizvodjaci zele da imaju svojstven dizajn, ali ne toliko razlike u modelima koliko u marki.

Znaci, kad vidis Alfu da ne pomislis, ono je VW.

Sada ces tesko naci dva proizvodjaca koje ces tako lako pobrkati.

Calibra Zender
10-07-2002, 22:38
Reko sam da neću više, ali ne mogu...jače je od mene...

"Sada ces tesko naci dva proizvodjaca koje ces tako lako pobrkati."

VW, Škoda, Audi - KRUMPIRI! SVI SU ISTI!

Neću više, obećajem!

Girrari
10-07-2002, 22:46
Dobro VR6, zaista nisi normalan.

Ovo za Alfu 156 i 147 ti je provala godine, dok je ona za zvuk Cavallina definitivno stoljeća.
Ajde da si još rekao da se mogu pobrkati odostraga 156 i 166, to bi ti još progledao kroz prste, ali ovo!!!???
156 i 147 nemaju apsolutno ništa sličnoga, osim sada u redizajnu 156-ice je sličan (da ne kažem isti) kokpit.

A nove Škode i VW-i se lako mogu pobrkati izdaleka (nazovimo ih različitim firmama). Mene isto smeta kaj su A6 i A4 skoro identični, a sada im se priključuje i novi A8. Također i nova 5-ica je smanjena 7-ica. Mercedese neću ni spominjati. C, E, S- sve isto ko jaje jajetu, samo je razlika u gabaritima.

VR6
10-07-2002, 23:12
Znao sam da su ovi malo, al i ti...

Napisao sam:

"Alfa 147 i 156, da nema 147 onu duzu prednju masku, tesko bi ih sprijeda i razlikovao"

Sprijeda kako pise, sto je vrlo tacno.

"Ovo za Alfu 156 i 147 ti je provala godine, dok je ona za zvuk Cavallina definitivno stoljeca"

Ako ces o tome, onda je ovo jos veca:

"Lakse cu prepoznati "C, E, S- sve isto ko jaje jajetu, samo je razlika u gabaritima."

C klasa ima 2 spojena okrugla svijetla, E klasa dva odvojena, S klasa uopste nema okrugla svijetla, znaci tu su razlike mnogo vece, jedino nazad su vrlo slicni.

A gledaj Alfe:

147
http://www.yomiuri.co.jp/atcars/impression/img/mihori_alfa147.jpg

156
http://www.patkirkltd.com/Imports%20direct/imports-black-alfa-156.JPG

Ovdje sam ti stavio slike, da odmah vidis koliko jedna drugoj lice.

Vrata, retrovizori, kvake, skoro potpuno identicno.

Ne znam kako nisi upucen u to, ali Alfa 147 je radjena tako sto je skracena 156, kazu da zbog toga i ima onako lose rezultate crash testa.

Pogledaj prednju haubu 147 i 156 i ono okolo. Kao sto rece, samo prakticno prednja maska sa znakom ih razlikuje. Svijetla su skroz malo izmjenjena, minimalno, znaci da nema one maske drugcije, sprijeda bi bili identicni.

Jedine vece razlike su prednja maska i karambolka, da su i one kao kod 156, prakticno bi bili isti sprijeda.

Meni oni skroz lice, za tebe ne znam, i mislim da bi ih lakse pobrkao kada bi ih izdaleka sprijeda vidjeo, nego C i S klasu. Ako trebas slike C i S klase, vidjet ces da se one ipak malo vise razlikuju nego ove Alfe.

Calibra Zender
10-07-2002, 23:16
Girrari, koja je koja? Ja ne kužim razliku! ;)
Branici su različiti, svijetla su različita, maske su različite, haube su različite...samo je tablica na istom mjesto...možda je to "nekome" zbunjujuće!

Girrari
10-07-2002, 23:47
Ni ja Calibra, ni ja.

BTW. C i S klasa imaju skoro identični stražnji kraj, a mislim da nova E klasa ima isto spojena 2 ovalna svjetla, kao i C.

Calibra Zender
11-07-2002, 00:01
Sorry Girrari kaj te moram demantirat, ali novi Okan nema spojena svijetla. :( http://www.motormania.sk/multimedia/obrazky/mercedes.e.front.jpg

Ali to je jedan nebitan detalj, stvar je u tome da su svi novi Mercedesi gledani sprijeda slični ko jaje jajetu. Čak je i u jednom starom Blicu naslov da se gube Mercedesovi modeli u identitetu. I poredane slike prednjeg kraja od 5, 6 modela (samo prednji farovi) i nažalost moram priznati da sam pola modela profulao pri pogađanju. Žalosnije više za Mercedes koji gubi identite nego za mene. Kak je tek nekome tko uopće ne prati auto industriju? Pa njemu su svi ISTI!

VR6
11-07-2002, 00:04
2 odvojena svijetla ima i nova, samo su manje okrugla, neke polu elipse. Ja sam sve fino napisao u cemu se razlikuju...

Girrari
11-07-2002, 00:06
Je, imaš pravo Calibra.
Ali sam zato siguran da novi CLK skoro identična svjetla kao i C-klasa.

seyzmo
11-07-2002, 09:42
Hm.. ne znam tko je pokusao usporediti Phaetona sa Passatom ili sa Superbom, ali nekako mi se to cini blesavo. Jedino cime je Passat dosao blizu Phaetonu je W8, a Superb nikada nije dosao blizu :) Phaeton bi trebao biti konkurencija Genscheru ili sedmici ? Vidjet cemo, mislim da im treba dati sansu, iako se bojim toga. Jedino u cemu mislim da ih Phaeton ima je motor - 420 KS..vruuuuuum. Eh, da i mala informacija ... W10 se vec ugradjuje u Phaetona, test-fahrtovi su gotovi, i motor je odlicno pogodjen za Phaetona.

alfist_zg
11-07-2002, 10:14
Znaci, kad vidis Alfu da ne pomislis, ono je VW.

e to nema sanse da se desi da kad vidim alfu da mislim da je to folcvagen.
a to ako se ikad desi(jer sve je moguce, mozda sutra se sunce ugasi) , onda cu kupiti bicikl i voziti se ko kinez. :)

Avus
11-07-2002, 19:57
Renault nikad nece napraviti ovako sijajan auto. Oni moze napraviti thaliu ili nesto slicno....

Avus
11-07-2002, 19:59
Ko je krompir i ko je isti? Audi je najbolji a ti ga primerjas sa skodom...ma kakve gluposti.....

Avus
11-07-2002, 20:04
Da,da i kad vidim da stoji auto na cesti ne pomislim da je vw, nego alfa..... i da te pitam, ti alfist, sko kazes na 166..zasto ima kake male prijedne farove, jer jim je nestako steklo???

alfist_zg
11-07-2002, 21:16
stari , nemoj pit kad lupetas po tastaturi jer se nista ne razumije sta trabunjas...ili uzmi udžbenik iz hrvatskog " dobro jutro"1, 2 , i 3 i uci slova ispocetka.

mara
11-07-2002, 22:04
kad je vw u pitanju onda je phaeton isti kao passat i to je KATASTROFA.a kad je mercedes naptravio istu c klasu i s klasu samo su je umanjili,onda nema veze pa pgledajte novu bmw sedmicu i novu peticu-samo je sednmica umanjena.
pogledajte renault
ali kad to naprave u vw-u onda je to lose,majmuni glupi daj si ne skacite u grlo

doc
11-07-2002, 22:07
VR6, ova ti je stvaro dobra 147 i 156 su isti. Pa stvarno covjece, imaju istu haubu, ista svijetla, iste odbojnike, iste retvozire, isti Alfin trokut. Ma sve je identicno, samo mi se cini da je znak drgaciji, zar ne? ili si ti mozda pobrkao rijeci razilicito i isto.

doc
11-07-2002, 22:10
a ko je sta danas isto, onda su to mercedesi. A i Audi, A3, A4, A6, A8. to je recimo ako ga vidis u retrovizoru iza sebe 50 metara, stvarno moras biti strucnjak da znas sta je to.

VR6
11-07-2002, 23:08
Doc, rekao sam "skoro isti".

Girrari
11-07-2002, 23:44
Mara ti su glupi majmun. A i glupi je preblaga riječ.
Prije no što generaliziraš, pročitaj moj 3. post na prethodnoj strani, pa ćeš vidjeti da jednako napadam BMW, Audi, VW i ponajviše Mercedes.
A i većina ostalih djelila je isto mišljenje. Nitko ne napada direktno VW, već princip skračivanja i produživanja automobila kako bi se popunile klase.

A ovo kaj se tiće Renaulta mi fakat nije jasno.

Girrari
11-07-2002, 23:44
Naime nemam dojam da se Renault previše ponavlja. Avantime, Vel Satis, Laguna, RX4, Clio... nisu baš preslični.

Princip (dizajnerski pravac) je isti, ali se ne može dogoditi da zamjenite neki od tih automobila.
Renault je pravi primjer kako postići da auti imaju nešto zajedničko, tipićno za tvrtku, a opet da zadrže svoju zasebnost. E sad, da li se nekom sviđaju, to je stvar ukusa.

VR6
12-07-2002, 01:57
http://www.lycos.ru/graphics/webguides/auto/epa/5/I550SWITZERLAND-VW-PHAE-00008b1.jpg

seyzmo
12-07-2002, 08:07
Hmm, da.. ovako kada ga se vidi na slici, stvarno podsjeca na Passata, ali uzivo se stvarno dobije dojam da sa Passatom nema previse toga zajednickog, i to ponajvise zbog dimenzija. Otprilike kao da je jadan Passat zavrsio na steroidima, proteinima i slicnom, a zatim posjetio teretanu.

594krešoah
12-07-2002, 08:21
slušajte ovamo ! automobili su slični kao jaje jajetu, ali to je najsigurnija karta na koju ide proizvođač.kad je renault predstavio prije nekoliko dana novi megan bilo je svakakvih komentara uglavnom loše kritike zadnjeg kraja koji je ipak originalan.na znam kako bi izgledao pheaton audi a8 s tako hrabrim dizajnom.to opet na znači da će megan propasti na tržištu zbog neobičnog dizajna.malo se njh usudi eksperimentirati, zapravo automobili kao ds 19 teško da će se pojaviti u vremenu u kojem sada živimo, ko zna možda negdje u budućnosti. nova buba! tko to kupuje? skup auto sa malo prostora i kojem brzo pada cijena.zato oni koji sliče, netko je napisao kao krompiri bolje prolaze. :smile07:

idioti
12-07-2002, 10:27
baš jeste....
pa danas svi auti nekog proizvođača imaju sličan dizajn! Passat liči na Pheantona, ali i 156-tica liči na 166-ticu, pa čak i na 147-icu...
Al Mercedes je stvarno pretjero, tu se skoro ni nevidi razlika!

Avus
12-07-2002, 16:41
Da, imas pravo.....Vec sam nabavio ucbenike....

594krešoah
12-07-2002, 18:16
a sada nešto drugo! vw lupo i vw pheaton uopće ne sliče jedan drugom a iz iste su kuće.ipak ovo je ××××× izjava.( tražim teme na koje mogu odgovoriti, na forumu se ponavlja puno stvari.)pa usput pišem i gluposti.pozdravljam sve. ;)

mara
13-07-2002, 14:15
isprika za ono s majmunima!nisam vidio ostale postove.
ja bi radije kupio A8 i Phaeton nego mercedes S ili bmw 7-ruzan.
i ne kuzim sta ce mercedesu zadnji pogon kad to nije sportski auto.
po meni bi zadnji pogon trebao biti rezerviran samo za sportske aute a za luskuzne i ostale prvi pogon ili 4X4

RENAULT FAN
22-08-2002, 21:22
ha-ha-ha
Sad ga čak i poplava ××××. :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

hehehe
22-08-2002, 21:31
utopili se švabi u staklenoj tvornici ko štakori hahaha :smile06: :smile06:

R24
15-11-2004, 21:44
Kada bi Phaeton bio najbolji automobil na svijetu, ne bih ga kupio jer bi mi ga prodavale osobe koje inače prodaju Jette i Golfove", otkriva čelnik Audi SAD.







Čelni čovjek Audijeve američke podružnice, Axel Mees, nije iznenađen slabim prodajnim rezultatima luksuznog Volkswagen Phaetona u Sjedinjenim Državama.



http://www.vip.hr/portal/slike/1222999_s.jpg

"Kada bi Phaeton bio najbolji automobil na svijetu, ne bih ga kupio jer ima VW-ov logo, a prodale bi mi ga osobe koje inače prodaju Jette i Golfove. Volkswagen je zanemario slabosti svojeg imena u segmentu luksuznih automobila. Bivši je CEO VW-a, Ferdinand Piech, bio usmjeren ka usavršavanju 'strojeva', želio je dokazati kako VW može proizvoditi izuzetno kvalitetne i luksuzne automobile, no pritom je zanemario marketinški aspekt i podizanje ugleda imena 'Volkswagen'", kazao je Mees.

Pedesettrogodišnji Mees ima iskustva u tržišnom segmentu luksuznih automobila, prije dolaska u Audi 1. ožujka 20 je godina radio u BMW-u.


:)) :))

Malo je starija tema ali nisam mogao izdržati<br><hr><font face="Impact" color="blue">Createur d Automobiles</font>

OS FIAT>>>
15-11-2004, 22:41
To sam ja od pocetka mislio.Pa koja ×××××× zeli dati tolike novce za jedan VW (narodna kola)! :smile06: :smile16:

bad&blue
15-11-2004, 22:47
Teško je phaeton mogao uspjeti kad oni koji žele dati tolike novce za auto ne razmišljaju o jeftinijim varijantama što je i realno za očekivat! Osobno-auto je mrak, jedan se vozio u Crikvenici ovo ili prošlo ljeto, nisam siguran ali strava je :smile07:

R-18
15-11-2004, 23:15
Calibra Fan !!

Uspoređivati Phaetona i Superb je totalno DEBILNO, i nije riječ samo o veličini.

I Vi papci najprije pogledajte auto uživo i tek onda serite po njemu, ako imate srca :smile07:

Auto ima apsolutno sve ko i S-klasa , samo što je jeftiniji.
A to što nekoga ×××× VW logo, to je problem u njegovoj glavi.
Ovdje se govori o autu , a ne o firmi koja ga je napravila.<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

drugmirko
15-11-2004, 23:16
nemojte se toliko sprdat s fetusom. to je izvanredan auto, kojeg je takoreći pokopao samo izgled i malkice znaćka na nosu. da ne izgleda ko glorificirani Passat sigurno bi bolje prošao.

ćak je i Top Gearov zli duh i bog sprdačine J. Clarkson jako pozitivno ocijenio auto. jest da je poćeo prilog s "ovaj je auto dokaz, kako u fatherlandu ipak postoji smisao za humor: 60k funti za Volkswagen...." :smile06: :smile06: , ali je na kraju odao priznanje na kvalitet, luksuz i tehniku Phaetona.<br><hr>

Black Knight
15-11-2004, 23:20
je, vlasniku phaetona u hrvatskoj je riknula masina na 10tkm... i naravno nova masina ide unutra... dobio je zamjensko vozilo - passata no prema ugovoru bi trebao dobit phaetona kao zamjensko... no phaeton je kao bio u upotrebi... valjda se sef vozika okolo s njim


toliko o luksuzu, rikne ti masina i onda te jos levate nekakvi jadni tajkun sefici za zamjensko vozilo...

drugmirko
15-11-2004, 23:33
ha čuj... nisam rekao, da je bezgrešan.

ima ga suradnik moje nezakonite... najslabijeg al još uvijek Phaeton. auto je za skinut kapu i stvarno su mu jedini suparnici Merc S klasa, BMW 7 i A8. a kvare i zajebavaju s kojekakvim glupostima svi. znam za BMW sedmicu, koja umjesto, da otkljuća vrata otvorila sve prozore (a na autu 35cm snijega :smile06: ) a kad je nesretni vlasnik odkidao unutrašnjost nije htijela upalit. ljepo su je naložili -s spuštenim prozorima :smile06: :smile06: - na kamionće i odpelali na servis.<br><hr>

bad&blue
15-11-2004, 23:41
Ma to je danas normalno, vidiš da ti u ferariju guza može izgorit, pa što se čudite :)) :)) :))

R-18
16-11-2004, 18:06
:smile06: :smile06: :smile06:

Ne samo da ti guza nastrada, nego ga možeš i na pola prepoloviti
(pitaj Grdovića ako ne vjeruješ )
:smile06: :smile06: :smile06: :smile07: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

R-18
18-11-2004, 00:12
Samo mi nije još jasno , koja Alfa može parirati Phaetonu ??????

Možda 166 :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :)) <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

cuore_pederativo
18-11-2004, 00:20
R18, svaka jer Alfa ima ××××nu dušu!

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Axl
18-11-2004, 02:17
Taj Phaeton izgleda mnogo bolje na cesti , uzivo ,nego preko slika, ja ga nisam vozio ali sam se vozio u njemu i mogu ti reci da je auto fantastican, mada ga ja nikada ne bih kupio(VW tu nema sta da trazi, u toj klasi)

Axl
18-11-2004, 02:21
uporedjivati Alfu i VW je besmisleno

R-18
20-11-2004, 23:53
Ma ja samo velim da Alfa nema niti bude ikad imala takvu excluzivu.

Največa joj je 166 :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>