PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako nekoga odgovoriti da ne kupi VW Boru!?



LagunasII
06-07-2002, 15:52
Evo, trebam konkretne odgovore, jer smatram da taj auto ne vrijedi te pare, ali ta jedna osoba bas je zapela da uzme bas Boru. Dajte prijedloge koji auto uzeti po vasem misljenju za te novce. S naglaskom da se kupuje benzinac iskljucivo.
Ajde da cujem!

GO
06-07-2002, 16:41
Mazda 6,Laguna,Alfa 156,Seat toledo,ma bilo sta .Svaka cast svabama ali fali im maste

Extreme
06-07-2002, 20:16
Odvedi ga da prvo sjedne i provoza Boru, a zatim neka ode u Renaultov salon i pogleda novu Lagunu. Ako još želi Boru pusti ga na miru, taj je izgubljeni slučaj. :))

mytbyte
06-07-2002, 20:35
Bora=boring...zato je u USA prodaju pod imenom JETTA!

Francuz
07-07-2002, 09:36
Stvarno je idiotluk kupiti auto koji po svemu osim po cijeni pripada razredu kompaktnih!Osim toga VW benzinci su u teškoj defanzivi(bar do pristizanja FSI)u odnosu na druge proizvođače.Bačene pare!

Girrari
07-07-2002, 10:02
U potpunosti se slažrm sa Extremom. Pokušaj čovjeku objasniti da mu se taj auto ZAISTA ne isplati uzimati jer je preskup, a premalo daje (doduše, kao i svi VW-i). Ako i dalje ostane pri svome, pusti ga, možda baš želi taj auto i zapalio se za njega. Ako netko ide srcem teško mu je kontrirati razumom.
Da ja sad idem kupovati auto klase gradskog, sigurno bi uzeo Punto HGT; uzalud nekom trud da me uvjeri da mi se kudikamo više isplati uzeti Clio Sport. Dobro, tu je računica na mojoj strani jer je HGT jeftiniji 2000 E, ali svejedno, mislim da znate o čemu govorim.

Calibra Zender
07-07-2002, 11:16
Nema ništa interesantno u Golfu s 4 vrata! Osim šta je još skuplji od ostalih Golfova.

rale
07-07-2002, 12:02
pa nemaju svi ljudi isti ukus


po ovom forumu svi bi trebali voziti 156-ice i nis drugo


svako ima razlicite kriterije kod kupovine auta,pa mozda tip ima troje djece i vazniji mu je veci gepek nego direktan volan

pa nije sve u ubrzanju od 0-100 i max brzini,ima puno,puno vise kriterija kod odabira auta


puno se ljudi odlucuje za boru(ili bilo koji drugi auto protiv kojeg se pise na forumu) sto znaci da ima neke prednosti koje su tim ljudima vazne

meni osobno je ok ali da sada uzimam auto te klase ispala bi iz igre jer je skuplja od ostalih i velika je opasnost od krade

cim se na ovom forumu spomene,kaj ja znam,polo,skoda,toyota,astra,mitsubishi.....odmah svi skacu

ali ti se auti prodaju na veliko,kaj to znaci da ljudi koji ih kupuju nemaju pojma?oni samo imaju druge prioritete pri kupnji


mozda covjek hoce auto za zenu da vozi djecu u vrtic?ak se auto planira vozit normalno vjerojatno mu nije bas vazno kaj bora kroz zavoj prolazi sa 58kmh a 156-ica kroz isti zavoj prolazi sa 64kmh.....ako ima love i svida mu se,zakaj bora ne bi bila dobar izbor?

napominjem da nisam zaluden autim ni iz jedne zemlje(malo japancima zbog izgradenog imagea dugotrajnosti),samo malo bode u oci kak nis ne valja osim talijana(o kojima takoder nemam lose misljenje)

i na kraju savjet lagunasuII .....ak se toj osobi auto svida i ima love za nju,nek je kupi.........i uziva u njoj

Calibra Zender
07-07-2002, 16:13
A kaj bi ti Rale? Da pišemo svi sve varijante? Svatko da svoj stav i gotovo. Pa neću sad valjda reći da mi je Bora ništa drugo nego Golf s 4 vrata i da nije ništa naročito i onda na to dodavati da se ipak nešto proda pa možda onda i nešto vrijedi. Pa nije me briga za to.
Ako netko nešto pita, onda dobije direktan odgovor i kraj priče.

rale
07-07-2002, 17:01
covjek je pitao,ja sam dao svoj odgovor


sto ljudi,sto cudi

ako se nekome svida bora(laguna,156,bmw 3,octavia,mazda 6,elantra,....)neka ju kupi i uziva u autu koji je zelio i koji mu se iz nekog razloga svida


ja isto mislim da je bora golf s gepekom,slabo opremljena i preskupa

laguna nudi vise opreme i dizajn,156-ica vise uzitka u voznji(i opet dizajn).....a nekim ljudima bora nudi nekaj kaj oni zele(a mozda im se svida borin dizajn)


ja ju mozda ne bi izabrao,ali sad tvrditi da su tipovi koji ju zele kupiti "izgubljeni slucajevi" je too much

calibra,pa sam si puno puta rekao "kolko para tolko muzike"
ako se to primjenjuje kod ocjenjivanja korejanaca,zasto ne primjeniti i kod ocjenjivanja ostalih firmi


opet napominjem da nisam zaluden nekom odredenom firmom, samo kritiziram pristup ocjenjivanju firmi i modela na forumu

VR6
07-07-2002, 17:35
Laguna ide u klasu sa Passatom, ne s Borom.

Bora je neka klasa izmedju Golfa i Passata, isto kao i Renault Thalija, produzeni Clio, nijedna klasa posebno.

Za cijenu ne znam, ako Bora ima cijenu Lagune, onda je Laguna mozda ipak bolji izbor, jel sljedece godine stize novi Golf, a samim tim ce vjerovatno i nova Bora doci, ako odluce pravljenje sljedece generacije.

Francuz
07-07-2002, 17:48
Oni sa Top geara su testirali Boru 2,8 4 motion.Pa taj auto je bio sporiji po krugu od 206 S16(192 hp:136 hp),a preferira biti sportski auto!O upravljivost bolje da se ne priča!

alfist_zg
07-07-2002, 18:52
ma malo je glupo postavljeno pitanje, u tome je problem.
vjerovatno je autor pitanja htio reci da ima bolji(stagod znacilo to) izbor za tu lovu, vjerovatno aludirajuci na Lagunu. slazem se.

rale, vjerovatno je to autor pitanja - teme htio reci. ok, nesto kao Bora, a da nije Bora (sorry na igri rijeci), u smislu obiteljskog auta valjda.
mozda da smo dobili neku alternativu Bori, mozda nebi bilo nesporazuma. :)

alfist_zg
07-07-2002, 18:53
usput, ako se nekom nesto stvarno svidja, nemas ga sta odgovarati, ×××× ga.
sto ljudi , sto cudi. :(

alfist_zg
07-07-2002, 18:55
joj isprika Lagunas 2, tek sam sad skuzio(bolje procitao) tvoj post.
zanemarite moj prvi post, ostaje onaj drugi.
a moj izbor benzinca vec znate. :)

LagunasII
07-07-2002, 23:27
Ono sto mene zanima je sta ponuditi nekome, tko si je zacrtao Boru, kao alternativu.
Problem je izmedju ostalog i sto ce njemu taj auto stajati na javnom parkiralistu ispred zgrade.
Ja sam razmisljao eventualno da mu predocim Mazdu 6 ili tu Alfu 156, pa cak i Vectra mi se cini daleko bolji izbor.

M_7
07-07-2002, 23:45
ali nijedan nije auto te klase... a pusti nek si kupi sta oce, nije bora ni los ni ruzan auto, osim kaj ima manje opreme od konkurencije... a ako se nekome svida nek ju kupi, ne kupuje ju sigurno za gust...

yugo=260hp
07-07-2002, 23:51
http://www.ak-miramare.hr/baca/vslike/sport/210.jpg

Serbia GTi
08-07-2002, 00:07
Lagunas,
Pre svega, cela ta klasa bore ( astra sedan, megan sedan(?!), focus ...osam,..) katastrofalno ruzno izgleda. I mozda je, sad cu lupiti mnogo jako, bora i najlepsa u klasi. Kazem mozda i to samo zbog toga sto svi ostali izgledaju kao da su nevestom rukom autolimar nakalemljeni gepeci. Kod bore, priznacete, to nije slucaj.
A druga stvar koja se tice tvog posta, mazda 6, alfa 156 i vectra se nikako ne mogu uporedjivati sa borom cak ni po ceni ( barem je tako u Srbiji

VR6
08-07-2002, 00:08
To ovi nikada da shvate da to nije ista klasa...

rale
08-07-2002, 01:07
stvarno ne bi savjetovao da se kupi vw koji ce stajati na otvorenom parkingu pred zgradom,mislim da ne bi potrajao duze od mjesec dana

znam da bora nije klasa s lagunom,mazdom 3,...(niza srednja)nego sa astrom sedan,toledom,323 sedan...(niza)ali mislim da u hr po cijeni vec ulazi u klasu iznad.....
ono kaj je vw htio je konkurirat bmw trici(procitano u nekom engleskom casopisu)


opet da se vratim.....francuz kaze da je vr6 bora po krugu sporija......itd,itd

ma kolko ljudi ce vozit boru(il bilo koji drugi auto) "po krugu"?
kome je to i vazno kod kupovine auta?mozda 10-15% ljudi ce to zanimat?
mene je zanimalo kad sam imao 20 godina,danas trazim neke druge kvalitete kod kupnje auta


sve u svemu.....ako tip jos razmislja,savjetujem mazdu 6,mozda lagunu,a ako je definitivno odlucio......savjetujem mu ono kaj si zeli,boru

rale
08-07-2002, 01:21
gledao sam na top gearu jednom jedan test

u praznoj javnoj garazi,nekakva utrka,slalom pa rikverc,krugovi,.......

bili su m5,jaguar,mislim s type,i jos neki auti snova i opel(vauxhall) agila 1.0....

i pobijedila agila

ono kaj su rekli na kraju ima smisla,da je to pravi test koristenja auta

ok je to,performanse i lezanje,ali u stvarnom zivotu auto ce bar 3-4 put tjedno(ne kod nas) biti u javnoj garazi,dok na stazu nece izaci (99%)niti jednom


znam da je ovo extreman primjer(ni ja ne bi uzeo agilu da je ne znam kak "agilna"),ali kod kupnje auta ljudi gledaju na puno stvari a ne samo na vrijeme "na stazi"

LagunasII
08-07-2002, 21:22
Pazi VR6, ja znam da to nije ista klasa, Bora je u najmanju ruku pola klase nize, ali po cijeni je tu rame uz rame sa Mazdom, Lagunom ili C5. O tome vam pricam, i bas zato mi ga je cilj odgovoriti od te kupnje.

Serbia GTi
08-07-2002, 21:44
Lagunas,
onda definitivno C5 !!!
Ako je on jednak po ceni ( ili slican) sa borom - ××××s i boru i ramiza i lagunu.
C5 ti je auto sa najboljom standardnom opremom, ima mnogo, mnogo novih resenja ( o svemu tome nadji tacne onfose na netu )
A i fantasticno izgleda !!!

Francuz
09-07-2002, 14:11
Moj bi prijedlog bio(mada nisi precizirao do koliko hp je motor):
1.Alfa 156 1,6(120 hp)
2.Laguna 1,8
3.406 1,8(znam da je na zalasku,ali je provjereno dobar i pouzdan auto)
4.C5 1,8
Valjda ne"pikira"na Boru od 75 hp??

Dalibor
09-07-2002, 15:18
A po čemu je to C5 bolji od Lagune:
po opremi nije!
po motorima nije!
izgled je stvar ukusa!
a i ima 5 zvjezdica!
:)

Francuz
09-07-2002, 17:04
Dalibore,1,8 motor PSA je ocijenjen većim ocjenama od istog Renaultovog,2,0 su tu negdje,2,9 V6 je ionako više proizvod PSA(mjenjač je Renaultov),najjači u gammi je Nissanov.Ono tvoje o superiornosti Renaultovih motora...?Ipak ja bih radije imao Lagunu od C5-Citroen je druga liga u odnosu na Peugeot i Renault.

Francuz
09-07-2002, 17:07
Ne spomenuh dizele!Mislim da je dalji komentar izlišan.

VR6
09-07-2002, 17:51
Laguna je meni ljepsa od C5, kod C5 mi se ne svidja zadnji dio, u obadvije verzije.

Laguna karavan mi je lijep, medju najlijepsim karavanima u klasi, obicna opet zadnji dio. Citroen ima prednost sto se udobnosti tice, dok Laguna sigurnost i neke cool stvarcice kao kartica za otvaranje vrata...

Ali mislim da su svi oni skuplji od Bore...

LagunasII
09-07-2002, 20:13
France,
hvala na konkretnom odgovoru.
On pikira na Boru 1.6 koji ima 100 ili 105 KS nisam sad siguran.
Eto, a sto se tice cijene kad mu dodas klimu i sve one stvarcice sto vec u serijskoj opremi ima ovaj visi razred to ti dodje tu negdje.

focus
10-07-2002, 10:42
nema lakšeg posla na svijetu nego odgovoriti nekog od kupnje bore. Najlakši put: dovezi mu bilo koji auto te klase i parkiraj ga kraj bore, pa nek vidi koliki je bora jad i bijeda. Čovjek koji daje više od 15 000 EUR i kupuje auto od 4,5 metra sigurno očekuje da mu člnovi obitelji mogu nesmetano sjesti otraga; e pa nek to probaju otraga u bori! Bora je, dečki moji, dvosjed! Mjesta nema ni naprijed ni nazad, ja ne znam šta je to. I usput budi rečeno, Bora ide u klasu s Astrom sedan, Focusom sedan, Megane classic! Uspoređivati Boru s Lagunom je kao das uspoređujete Megane classic s Passatom, AStru sedan s Mondeom... Zar bi samo zato što se ne zove Golf, Bora morala uklasu više ili neš između! Ona je to samo po cijeni, ne znam kojim povodom, jer ja ne vidim ružniji auto te klase od Bore! Moj prijedlog: Ford Focus 1,8 ghia, sedan, dakle sva oprema i moćan motor za svakodnevicu za 16 500 EUR, a kako nisi naveo iznos ne znamo kojim iznosom ti prijatelj raspolaže. Da se za malo više novca uzeti i klasa više a tad se Laguna, Mazda 6, pa i nova Vectra da nabavit povoljno, a riječ je o autima novijeg dtuma!

Dr. Strangelove
10-07-2002, 11:11
ironija u svemu tome je ta da Bora želi cijenom i šatro imageom u klasu više... a u isto vrijeme ima manje mjesta na zadnjoj klupi od bilo kojeg realnog konkurenta (Focus, Astra...)

Girrari
10-07-2002, 12:55
Moram priznati da mi ni taj Focus sedan nije oličenje ljepote.

alfist_zg
10-07-2002, 13:10
apsolutno.

Girrari, kako je prosao ispit? jesi rasturio,ili su tebe rasturili? :)

Girrari
10-07-2002, 13:17
Nije još prošao, imam sutra. A u subotu pičim za more, pa ako može kava za petak?

alfist_zg
10-07-2002, 13:22
stalno si na forumu, ne uci ti se po vrucini,ha? :)

sto se mene tice moze i u petak, ali kasnije popodne. Budes ti koordinirao akciju?

Girrari
10-07-2002, 13:27
Ma naučil sam već sve jer sam ga trebal imati u utorak, al su pomakli.
Ja ću koordinirati. Javit ću 600, Sepri i Schumiju.
I meni više paše popodne.

alfist_zg
10-07-2002, 13:30
OK onda. :smile07:

Zadovoljni vlasnik
18-07-2002, 13:48
Ja sam vlasnik Bore TDI vec par mjeseci. Prvo sam mislio kupiti Octaviju, prvenstveno zato sto je rijec o solidnom auto koji ne privlaci previse paznju, ali i zbog hvaljenog Volkswagenovog TDI motora. Kod Octavije me odbila ipak unutrasnjost koja jos uvijek vuce na socijalisticku doradu neovisno o vanjskom izgledu koji je za njezinu cijenu po meni vrhunski.
Kod Bore mi se posebno svidja upravo to sto nema predizajniranosti ko kod nekih Talijana ili Francuza. Njemci na svoju nesrecu ne znaju prevariti kupca leprsavim dizajnom, kvantitetom opreme i sl...

Calibra Zender
18-07-2002, 14:13
Lepršavi dizajn... :)) :smile10: :))
I daj mi molim te objasni pojam predizajniranost.

Zadovoljni vlasnik
19-07-2002, 13:20
Predizajniran - kad je nesto na oko privlacno i oku lijepo a nema funkcionalnu iskoristivost na razini tog vizualnog dojma.

Calibra Zender
19-07-2002, 13:49
I sad još tu teoriju obrazloži na primjeru Bore! Normalno, s laganim osvrtom na konkretne predizajnirane konkurente.

alfist_zg odlog.
19-07-2002, 14:25
funkcionalnu iskoristivost?
a zasto bi moralo imati funkcionalnu iskoristivost? :smile11:

Haki
19-07-2002, 18:50
neki dan sam imao priliku se vozit u bori sa full opremom sve zivo tdi sa 150 konja 4 motion mislim da je to ok auto.
:) :)

q10
19-07-2002, 19:14
ekstrema daj mi objasni što to laguna ima a vw nema

a ti si potpuno izgubljen slučaj ako ti je krivo što čojrk kad kupi boru bude imo bolji auto od tebe

Haki
20-07-2002, 13:30
kad bih ja kupovao auto sada da biram izmedu nove lagune i bore naravno da bi uzeo novu lagunu ipak je ona bolja .Pa ako se covjeku svida bora nek si kupi i gotovo. :) ;) :smile06:

q10
21-07-2002, 11:07
haki mada si prošo trnje i lagunu proglasio boljom na kraju si pametno zaključio

Haki
21-07-2002, 21:24
hvala q10!!!!!!!!
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Dalibor
22-07-2002, 07:41
Ljudi, Laguna je bolja ako ni po čemu drugome (a bogami ima po čemu biti bolja) onda što je za klasu veća! :)

Extreme
22-07-2002, 11:44
Ej q10, švabofilu nepopravljivi!
Daj ti meni objasni što ima Bora a da Laguna nema ? Možda trećinu manje prostora, sterilni i bezličan dizajn, nadoplatu za servo i ABS ?! Budi realan čovječe! U njemačku pouzdanost (razlog zbog kojeg su zaluđeni Balkanci spremni dati 20% više, a dobiti 30% manje) više nitko ne vjeruje. Dobar ti je primjer Opel koji je početkom i sredinom 90-ih proizvodio tako kvalitetne aute da je danas pred bankrotom.
;)

Pero Perić
22-07-2002, 13:02
Alo Ekstrim, kao prvo Bora u serijskoj opremi ima i ABS i servo...Istina je da ima Laguna ima vise prostora ali to je auto vise klase od Bore...Po ne znam koji put treba ponovit da je Bora u klasi sa produzenim Meganeom (koji je usput 3 puta ruzniji uod Bore), a ne s lagunom. Također mislim da je nepotrebno uspoređivat Opel s Volkswagenom jer je VW miljama ispred.Ciao!!!

Extreme
22-07-2002, 14:50
Dobro, ono za servo i ABS je istina (baš sam se čudio kako Golf Cabrio nema ABS serijski pa sam pretpostavio da ga nema ni Bora), ali evo ti usporedbe:
VW Bora 1.6 Basis (101 ks) 150306 kn
Serijska oprema: ABS, servo, 2 zračna jastuka, centralno.

Renault Laguna 1.6 16v Expression (107 ks) 153968 kn
Serijska oprema: ABS, servo, 4 zračna jastuka, daljinsko centralno, alu felge, klima, elek. podizanje prozora, kožni volan, kartica za paljenje.....
Čak je i dodatna oprema jeftinija. Pa kome ovo nije dovoljan dokaz ? :smile06:

Pero Djetlić
22-07-2002, 15:44
nakon ovoliko opreme pa radije bi i Lagunu I, a vi nudite lagunu2, pa usporedba sa bora boring je besmislena, vw ne vrijedi ni približno te novce, pa ima seata i škoda upola jeftiniji, a to je sve isti drek.

VR6
22-07-2002, 17:22
Kad si svu tu opremu za Lagunu nabrojao, mogao si i za VW Boru.

Serijska oprema VW Bora: potpuno pocincana karoserija, servo upravljac, ABS sustav kocenja, zracni jastuk za vozaca i suvozaca, središnje zakljucavanje, kodirani kljuc - elektronska blokada za zaštitu protiv otudenja, visinski namjestivo sjedalo vozaca i naslone za glavu straga, elektricki namjestiva vanjska zrcala sa grijanjem, elektricni podizaci prozora sprijeda, sprijeda i straga zatezivaci pojaseva, zelena termoizolacijska stakla, dodatno svjetlo za kocenje na stražnjem staklu, naslon stražnje preklopiv, podešavanje visine svjetlosnog snopa, radiokazetofon BETA sa cetiri zvucnika, podešavanje upravljaca po dubini i visini, podne prostirke naprijed i otraga, filter protiv prašine i peludi.

Initiale
22-07-2002, 18:58
Vr6 sad ti bum nabrojal opremu moje lagune iz 95. 2 zracna,abs,automatska klima,servo,po visini podesivo sjedalo,volan po dubini, ele. pokretani i grijani retrovizori,ele. pokretana stakla,djeljiva straznja klupa,blokada motora,ha kaj velis na to,bora to nema ni dan danas nakon 7 godina

q10
22-07-2002, 18:59
mislim da soliš slano ako tako hočeš po tebi najbolje da kupi kia clarusa on nude sve to još manje para

ko tu koga ××××

M_7
22-07-2002, 19:02
ma nek si kupi slepera imat ce krevete i prostora u prikolici za putnike kolko oces.... :smile10:

alfa099
22-07-2002, 19:41
VR6, ne želim polemizirati i uplitati se u velike rasprave jer nemam puno vremena visiti na net-u, ali tepisi? Dodatna oprema?
Danas je standard za klasu u kojoj su Bora i Golf: 6 (šest) zračnih jastuka, radio s CD-om i 6 (šest) zvučnika, ABS, servo, volan podesiv po visini i dubini, dvozonski automatski klima uređaj... i još brdo elektronskih pomagala pri kočenju, stabilnosti i ostalo.
Dobro da nisi naveo i desni retrovizor i grijač stražnjeg stakla...

Pero Djetlić
22-07-2002, 20:02
Doduše taj famozni desni retrovizor je i dalje umanjenih dimenzija, možda je dodatna oprema retrovizor pune veličine?
Ah narodna kola.... ;)

alfist_zg
22-07-2002, 20:03
haha VR6 legendo...haha...pazite podne prostirke ALI...I naprijed I odostraga a-ha....u p.m.
i stakla termoizolacijska...i tepihe, to stvarno malo koji auto ima...
ma i da kosta 20 000 kuna vise isplati se uzeti Boru Čorbu . :))

Jam on it
22-07-2002, 20:10
Jel vi znate da je famozni BETA radiokasetarac s 4 zvučnika BEZ autoreversa?
××××te...

Pero Djetlić
22-07-2002, 20:16
O kvragu i Bora, pa stvarno je ukurcu totale. Pa ko to kupuje čovjeće ?
2002., kazića (iako svi se furaju na CD-e) i to bez autoreversa). Kako nebi bio zatucan. :smile10: :smile10:

q10
22-07-2002, 20:23
pa ××××te da nebi možda marantzove komponente možda

danas svjet ide do te mjere u krajnost da me lagano boli želudac

doc
22-07-2002, 20:28
onda je stvarno te Bora prava prilika. Samo radi toga BETA radia bi je kupio!

ziko
22-07-2002, 20:51
Lagunas II!

reci papku da je bora u teskoj banani

Pero Djetlić
22-07-2002, 21:01
q10, pa ××××ga konkurencija nudi budućnost pa neću valjda za tolike pare koliko koštaju ti auti 40.000 dem okretan kazetlin na ruke, hočeš da stradam kada okrećem kazetu u bori sa tolike pare jer kazić nema autorevers?