PDA

Pogledaj cijelu verziju : Inini pistolji



Delta
06-07-2002, 09:18
Povodom nagradjenog pisma u Auto Klubu.
Čitajući tekst lagano mi prolaze kroz glavu sve one nebulozne potrošnje što službeniog vozila sto privatnog. Kad ti auto potroši jedanput 15 litara , drugi put 9 a ti si zbunjen i ne znas u cem je fora . A u stvari goriva nije ni bilo. Tankirajuči na OMV-u u pravilu auti su bolje išli (zbog kvalitete) i manje trošili (zbog prave količine).
Jeste li imali takvih iskustava i gdje tako da znamo takva mijesta izbjegavati.

Calibra Zender
06-07-2002, 09:46
Mislio sam tu temu načeti.... Malo je intrigantno ono u pismu. Frajer natoči za deset Kuna, a rezervar na skuteru ostao prazan. Drugi natoči 5 i pol litara u karnistar, dođe doma i izmjeri malo preko 4 litre u karnistru. Da se čovjek zamisli.
A komentar radnika:"Desi se." Da pukneš od smijeha!

Ja godinama tankam na jednoj te istoj privatnoj pumpi pa nemam problema. Jedino se sjećam kad je stari imao problema s Vectrom A. Počela je trokirati, dosta trošiti i na kraju krepavati. Pojma nismo imali šta se dešava. Mislili smo da je možda nešo od elektronike zviznulo. I onda se stari sjetio da je tankirao na Ininoj pumpi (ima tome već 4, 5 godina) i nakon slijedećeg tanka na privatnoj pumpi niti traga bilo kakvim problemima. Pa zbrojiš 2 i 2 i jasno ti je da se elektronika ili bilo što drugo da je krepalo nije moglo samo od sebe popraviti. Očito je bezin bio loš.

Calibra Zender
15-07-2002, 22:07
Nije mi jasno kak ova tema baš nikoga ne interesira?
Pa kaj imate doma bušotine pa vas ovakve stvari nimalo ne brinu?

Cupra
15-07-2002, 22:56
Do prije dvije,tri godine tankao sam na uglavnom na ininim beziskim stanicama sve dok mi jednom nije počeo auto trokirat i gasit se. I to u prvih stotinjak metara nakon što sam usipal gezu (u pitanju je benzinska na Bukovačkoj u Maksimiru). Manje-više radio sam iste rute sa istim tempom vožnje. Ovisno o mjestu gdje sam tankal razlikovala se i prijeđena kilometraža koja je varirala i do 40 prijeđenih kilometara za istu količinu geze. Pa se malo zamisliš kakve majstorije ovi rade!
Onda sam počeo ići na OMV (nije reklama) premda mi nije uopće blizu. Sad je sve normalno. Auto je sretan, ja sam sretan.

Dr. Strangelove
16-07-2002, 07:15
Ja sam se jednom opekao na novoj novcatoj INI-noj benzinskoj u VG... iz motora mi je pucalo ko da sam ubacio šaku petardi... dođem na servis i serviser stari vuk mi veli..."Je, dečec imaš vode u benzinu..."... e ak nisam onda popizdio... i onda nakon toga obavezno jedno vrijeme OMV... ali ××××ga malo po malo pošto mi OMV nije usput vratio se na istu benzinsku (hahaha pao sam na ovaj popust od 5% ) :))

Fresh
16-07-2002, 07:23
I moje je iskustvo slično kao i vaše. Prošle godine sam išao u Dubrovnik. Inače uvijek točim na OMV pumpama, te sam ih pitao gdje imaju pumpe u tom dijelu Hrvatske. Rekli su da je zadnja u Splitu i pored Imotskog. U splitu sam ga napunio do vrha sumnjajući da ću imati goriva do povratka. I bilo je tako. Napunio sam u Dubrovniku nekih 15-20 litara. Nakon toga sam tri puta stao sa strane misleći da su mi gume prazne jer auto uopće nije vukao, motor je drugačije zvučao, katastrofa. Bio sam sretan ko beba kad sam se dočepao pumpe pored Imotskog. Od tada uvijek točim isključivo na OMV, čak i kad idem van Hrvatske tražim njihovu pumpu. Sjećam se da su jedno vrijeme imali i više cijene od INE ali tih par kuna na pun rezervoar me nije smetalo. Isto tako vidim da je u zadnje vrijeme sve veća gužva na njihovim pumpama. Ja svog točim pored Coca Cole na autoputu (to je Slavonska mislim)

mc
16-07-2002, 07:45
Bok ljudi,
I meni se cini da u Ini nema macaka pa po stanicama mali misevi kolo vode. Jedino pravilo koje vrijedi na njihovim stanicama je da ce uvijek biti nekih problema. Sto se kvalitete benzina tice, u Zagrebu sam imao problema jedino u Dubravi, ali ne kao kada sam tocio u Kninu. Dok nisam potrosio taj benzin, auto mi je stalno stucao umjesto da normalno vuce. Inace stalno tocim na OMV-u i s njima nikad nikakvih problema nije bilo, a prije puta pogledam gdje imaju pumpe pa prema tome planiram tankanje.
Ali, nije samo kvaliteta goriva bolja na OMV-u. Ja jos nikad nisam dozivio da je OMV-ova pumpa zatvorena zbog cisterne, dok to na INA-i svako malo vidim u prolazu. Drugo, na OMV-u jos nikad nisam cekao u redu od vise od jednog vozila, a kad god mi se zalomilo da moram na INA-u - guzve u P.M. Osim toga, na INA-i su svakodnevna pojava natpisi tipa "Nema BMB-95" ili "Super 98 ne radi" ili nesto trece... Nastavak price procitajte uskoro u novinama pod naslovom "INA se prodaje..." ;)

seyzmo
16-07-2002, 08:11
Hm, pokusat cu nabaviti fotke da vidite kako pod povecalom izgleda razlika izmedju benzina i diesela koji se mogu naci na OMV-u i na INI-nim pumpama... Otprilike kao razlika izmedju snimke Love parade-a iz zraka (700 000 ljudi) i Jelacic placa u 3 ujutro. Pod dovoljnim povecanjem se stvarno moze vidjeti hrpetina teskih metala i dipola vode koji tamo nemaju sto traziti.

Meni je bilo dovoljno da prestanem tankati na Ini. No, i mali "heads up", odredjeni broj privatnika drzi gorivo iste (ne)kvalitete.

cuore sportivo
16-07-2002, 08:46
ja sta vise mogu tankam gorivo vani,italija,austrija ma covjece osjetis da auto bolje ide,ili ja kod sebe vidim razliku u krajnjoj brzini s taljanskim gorivom i s ininim,7-10km/h ide cak bolje,ljepse radi,bolje vuce,jedino je dosta skuplje,ali mislim da i vrijedi,ina prodaje vise vode nego benze

bullit
16-07-2002, 09:46
Nije baš moja tema, ali pošto imam iskutva da i ja nešto kažem. Ni OMV nije sveta krava. Sjećate se prošlogodišnje utrke u Zagrebu? Ford Focus kup? Nabavljao sam neke dijelove za neke vozače, isprobavali na treningu, auti išli odlično. Došsla trka, s 11 mjesta dečko došao na treće ak se ne varam, par krugova prije kraja, u zavoju prije Inine zgrade auto stao. Izgubrio pra mjesta, opet krenuo, u slijedećem krugu isto. Opet pao na ne znam koje mjesto. Da skratim, mislili smo da su preškrto odmjerili količinu benge da budu lakši, ali ostalo je oko 4 litre na kraju trke. Izvadili smo sve van, i od te 4 litre bilo je oko litra vode.Lijepo se vidjelo u karnisteru. Benzin je bio propisan sa OMV-a, u Novom Zagrebu, svi su morali tankat tamo.Poslije je naravno uslijedilo skidanje rezervoara, čiščenje lajtunga, diza i sl. Krasna reklama, nema što.

Fresh
16-07-2002, 10:58
Nitko ne kaže da je OMV kod nas svetinja, ali da je bolji od INE i da su razlike i više nego očite to je činjenica.

Cupra
16-07-2002, 12:53
Slažem se sa Freshom. A nije samo bolja kvaliteta benzina na OMV. Možeš si obaviti i mali shoping jer imaju fakat sve (malo skuplje nego u dućanu ali ×××× ga). Da, i nema čekanja cisterne nego eventualno par minuta dok je smjena. Ovo fakat zvuči kao reklama (Ivica, Janica i Ja za OMV) :)) :))

Dac
17-07-2002, 09:48
živa istina,na INA-i nas kradu ko majmune :smile09:
navodno postoje i neke finte sa stiskanjnem i otpuštanjem pištolja,i čak gašenjem pumpe za vrijeme točenja većih količina.opet navodno, mjerač je inertan,treba mu vremena da uspori :smile08: .lako moguće,ali nije potvrđeno. a da ne spominjem vodu i tko zna kakve još dodatke...
a zanimljivo kako svi djelatnici imaju para - znam jednog koji je sa 25 imao bembaru i Kawasakija,uvijek fina obleka i naočale preko 1500 kn a sve bez kredita i roditelja. zarađeno na pošten način :smile08:

q10
21-07-2002, 13:01
znaš šta je največe ×××××× kad negdje daju popust 5% a ukradu gariva za 10%
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Calibra Zender
21-07-2002, 22:37
Željeli bismo obavijestiti cijenjene kupce na našim benzinskim postajama da akcija Cijene padaju 5% prestaje 10. srpnja 2002. godine.

Kopirano sa www.ina.hr!

q10, ode tvoj popust!!! :))

q10
22-07-2002, 19:11
ne kupujem na ininim postajama
ali hvala na informaciji

alfa099
22-07-2002, 19:24
Ja tankam BMB 98 eurosuper plus, i nemam se kaj potužit! Skidao sam rezervoar jednom zbog vode, a sad malo više tankam na OMV-u...

fićo
17-11-2002, 12:15
naišao sam na ovu staru temu i sam tankam na OMV iz istog razloga ali ima jedna nelogičnost: INA isporučuje gorivo OMV-u ????

General Kong * * *
17-11-2002, 13:21
Je,a inine rafinerije takodjer isporucuju razne derviate motornih goriva i ulja u neke evropske maloprodajne lance.
Mozda je stvar u maloprodajnoj mafiji,odn stanju rezervoara,pistolja,crpki i sl na samim pumpnim stanicama.
Istina je takodjer da na ina postajama smjene i cisterne traju ko da su na dozivotnoj robiji ljudi koji tamo rade.
Muljas puno,pa kemijas puno,pa sve to traje,valjda.
Jedna stvar mi je opako zgadila OMV.
Uzmes pistolj,a ne njemu fino pise VW TDI-zar nije skupo voziti benzinca? :smile09:
I sad cu se ja kao zamislit i poludit za dizelom.
:))