PDA

Pogledaj cijelu verziju : Motori kao Alfini



Vittorio
05-07-2002, 19:23
Zašto drugi proizvođači automobila ne prave motore tipa twin spark??Ne znaju ili...

cuore sportivo
05-07-2002, 19:46
nedavno je to mercedes pokupio za svoju S klasu,ali koliko vidis trebalo mu je poduze vremena da to shvati,dok alfa vec nekih 20 god to radi,ali njemci uvjek kasne

moto_zg
05-07-2002, 20:36
Zao mi je sto ne znam o cemu pricate, ali bih voleo da saznam.
U cemu je ta specificnost alfinih motora ?

Vittorio
05-07-2002, 20:49
Recimo da izvlače iz iste zapremine veću snagu,bolje ubrzavaju...više troše etc.

pa....
05-07-2002, 21:06
bit twin spark motora je da MANJE troše, dvije svječice po cilindru omogučuju bolje izgaranje smjese, bolju eksploziju, nego po jedna svječica, nešto slično kao jači pritisak kod tdi motora.

vrs.pa
06-07-2002, 06:08
Bit je očito papirnata,realitet je da troše i do lo% više od "običnih" mono spark motora konkurenata!

mentor
06-07-2002, 08:20
Dajte molim vas. Uzmi za primjer Alfu sa 1.4 motoro. Ona ima 75kw i možda i potroši više od konkurencije sa 1.4 motorima, ali usporedi ju sa konkurentima iste snage. To su barem 1.6 motori koji opet troše više od Alfe sa 75 kw. U konačnici Alfisti znaju zašto njihovi auti troše - idu ko munja. :))

Delta
06-07-2002, 08:50
Mislim da nije jače paljenje samo zbog dvije sviječice , vec zato sto postoji kratki vremenski interval izmedju okidanja dviju sviječica. Zato se jedan set od 4 komada češče mijenja od drugoga. Inace alfa 1.4 stvarno ide predobro tako da ta litra goriva nista ne znaci.

Vittorio
07-07-2002, 08:00
Nitko da konkretno odgovori na prvotno pitanje,da ako su motori tehnološki superiorni,zašto i konkurencija ne pravi iste ili bar slične??

Calibra Zender
07-07-2002, 11:15
A šta da ti se više napiše? Dobro ti je rekao cuore, Mercedes koristi twin spark kod novog Genschera. Kaj da sad prekopavamo cijeli net i pišemo sve modele i proizvođače koji su primjenili tek danas ono što odavno postoji?

Avus
11-07-2002, 20:01
Vittorio, a kazi ti meni zasto bi pravili ovako ××××××? Da pi popilo tolilo ulja ili se toliko kvarilo???

EasyRide
12-07-2002, 15:47
ma ljudi ferrari je nasto iz alfe. enzo f. je svoj zanat krojio u alfi. uostalom scuderija i je naziv za trkače iz alfe. ferrari je alfa samo s 500ks, a svi znamo koja je specifičnost voziti ferrari. e, a sad zamislite ferrari u kojega stane 4 osobe... - i dobili ste alfu. alfice imaju predivan zvuk, vrte se ko lude, da ne goovorimo o specifičnoj snazi alfinih motora po litri obujma... alfa ima prije svega tradiciju, uostalom alfini modeli su imali neke detalji u kompaktnoj klasi u 60.tima a koje npr. razvikani golf ima tek danas (golf 4). kao što su diskovi na sva četiri kotača. a posebnosti na mašinama da i ne govorimo. zašto alfa ne proizvodi modele i mašine sa 300, 400, 500, (ili sve češće) 600ks; tko bi tada kupovao ferrari?! ali kažem vam, u alfi je dosta i 100ks a da užitak bude veći negu u modelima drugih proizvođača s dvosrtuko jačim mašinama. prisjetimo se samo alfe 33 boxer 16v, mašinica je nešto naj-naj, unatoč tome što neki i ne vole stare alfine boxere, užitak kojega pružaju je doista na zavidnoj razini...

mara
12-07-2002, 16:49
ti easyride daj odi doma i nemoj se javljati jer pricas gluposti.alfa najavljuje motor od 300 ks.zasto kad im to ne treba?malo se iformiraj pa onda seri.ne rade jace aute jer ne znaju ili neamju novaca.to znaci da svi koiji rade aute preko 300 ks su ××××××(npr M3 M5).i opet se kupuje ferarri....slow down man!

mentor odlog.
12-07-2002, 17:37
Daj mara ne kenjaj. Easy je samo isfurao činjenice. To kaj ti nemožeš tako pisati za svoj traktor je tvoj problem. Kupi si Alfu i vozi je nekoliko godina pa ak nevalja - nevalja. Kaj se tiče snažnijih motora u Alfi nisi baš informiran o njihovoj snazi zato ne komentiraj.

EasyRide
12-07-2002, 19:33
za modele koje trenutačno ima alfa mislim da je 250ks sasvim dovoljno. a činjenica je, da se alfa baš i ne žuri u svoju 166 ili 156 staviti nekakvu 400 konjsku mašinu. uostalom ni ne treba joj. nisu stavljali takve medvjeđe mašine ni u 155 ili 164. a ono što si napisala da su u bmwju ×××××× što stavljaju 400ks u autu... nikoga pa ni tebe mara be smatram budalom kao što ne smatram ××××××ma ljude koji kupuju njemačke automobile, kojima i treba 400ks da uzbude čovijeka. alfi je dosta 250, a to govori o nekakvoj vozačkoj kvaliteti alfe... osim forda nikada ne bih kupio njemački auto, ali poštujem izbor ljudi koji takve aute kupuju, ali smatram da je 400ks u jednom m5 čisto proseravanje i takav auto uopče nije za cestu. eto to je moje stajališe, ako me netko želi popljuvat...

zonta
12-07-2002, 20:15
easyride, samo za informaciju- mara je muško
;)

sepra
12-07-2002, 20:16
Aha kužim, Alfa s 166-icom i 250 KS nudi isto što i M5? Znači tak se to računa!

doc
12-07-2002, 21:57
Alfa 166 jos uvijek nema jace od 226 ks. Ali doci ce i ona GTA sa nekih 270 KS. A ta Alfa ce svakom Alfisti pruzit mnogo vise zadovoljstva od nekog M5. Nije sav bit uzivanja u voznji ubrzanje od 0-100.

VR6
12-07-2002, 22:58
Gdje ste sada Alfisti, kada neko govori za Alfu pa provali glupost, koga briga, a mene bi napali zbog manjih stvari...

EasyRide:

"uostalom alfini modeli su imali neke detalji u kompaktnoj klasi u 60.tima a koje npr. razvikani golf ima tek danas (golf 4). kao što su diskovi na sva cetiri kotaca."

Moj je Golf GTI, 87 godiste, imao diskove na sva cetiri kotaca, prednji ventilirajuci. Nisu sve verzije Golfa naravno imale diskove, jel su im bili prakticno nepotrebni, diskovi se i cesce trose od tzv. bubnjeva, pa ih treba i cesce mjenjati, zasto ih djabe stavljati kada se moze ok i bez njih.


"ali kažem vam, u alfi je dosta i 100ks a da užitak bude veci negu u modelima drugih proizvodaca s dvosrtuko jacim mašinama."

Naravno da ce neka lagana Alfa 33 sa 100 KS bolje ici od Mercedesa S klase sa tim motorom, ali zavisi sve u cemu ko uziva.


"a ono što si napisala da su u bmwju ×××××× što stavljaju 400ks u autu... nikoga pa ni tebe mara be smatram budalom kao što ne smatram ××××××ma ljude koji kupuju njemacke automobile, kojima i treba 400ks da uzbude covijeka. alfi je dosta 250, a to govori o nekakvoj vozackoj kvaliteti alfe..."

Govoris tako o BMW M modelima, a vjerovatno nikada nisi ni sjeo u njih.

Ovo i za doc-a vrijedi: ". A ta Alfa ce svakom Alfisti pruzit mnogo vise zadovoljstva od nekog M5. Nije sav bit uzivanja u voznji ubrzanje od 0-100."


"ali smatram da je 400ks u jednom m5 cisto proseravanje i takav auto uopce nije za cestu."

Ko ga ne zna voziti za njega nije, prije jedno 2 godine, dok je Schumacher vec vozio za Ferrari, nasao sam na netu negdje da prodaje svoj Mercedes, cini mi se da je bio model E55 AMG ili neki Brabus, cijena je bila preko 300000 DM. Zasto li je bas njega koristio kao porodicni automobil?? Nemoj mi reci da sada ima Schumacher 156 GTA, znam to, ali to su mu poklonili, a Mercedesa, pa i nevjerujem bas...

Za sepru: ovdje na forumu i ispada da je tako...

Calibra Zender
13-07-2002, 01:20
Opaaa, malo se počelo i zaletavati...M odjel je nešto što Alfa nažalost nema. Nikakav GTA nije dorasao M odjelu. I nikakva 166 ne pruža užitak vožnje M5-ice. Nisam vozio, moram priznati, ali uspoređivati M5 i 166 sa niti 300 konja je više nego apsurd.

A ona konstatacija da je 400 konja bez veze...to bolje da ne komentiram! :smile09:

EasyRide
13-07-2002, 10:23
koliko pisane i misaone masturbacije vr6, a skužio nije ništa. provozaj se u miniju (mislim na stari) i imati češ osječaj da si najbrži na svijetu... govorio sam o užitku u vožnji. e da ono o bemvejima: ma buraz bemweju i treba 400ks da bi ti srce jače zaigralo, da nema savrešnog mjenjača u svakom bemveju svaki bi "narodni auto" za vožnju bio od bemveja. šta si ono još piso... da, disk kočnice, gulia alfa romeo godište cirka 66. imadoše diskove na sva četiri kotača, a ti meni vr6 trabunjaš o nekakvom golfu gti sa kraja 80. kak ima diskove... pa to je sramota, sam si sebe uostalom s××××, golf gti ima koliko konja a dobiva koje godine disk kočnice??? alfa, spomenuta gulia, 1966 ima 95ks (iz 1.3litre) i diskove na sva četiri... neda mi se više pisati pa ako imaš još kaj napisati vr6 i ostali vlasnici opela, slobodno napišite, a ako vam se ja ne javim to znači da mi se ne da baviti tim vašim priglupim rasparavama... pusa, čuvajte se :smile08: :smile10:

EasyRide
13-07-2002, 10:41
šta će alfi nekavo M - slovo? svaka alfa pa i najslabija, čak i ona 33TD, na razini je M odjela BMW. čitava ALFA ROMEO je sama po sebi M odjel, ili mercedesov AMG. haha :smile06: , e sad me ogorčeni vlasnici njemaca možete popljuvati!!!!!
a sad o "temi teme", twin spark ili dvije svječice znače potpunije i BRŽE reagiranje na gas, pa i sami možete si predočiti na neki logičan način što u cilindru znači veća "vatra"... okidoki :smile07:

Calibra Zender
13-07-2002, 11:59
Čuj EasyRide počinješ zvučati ko INTCP, diskovi još u prvom svjetskom ratu bla, bla, bla... Da ti nisi INTCP? Jer samo je on tako debelo skakao u krajnost. Još samo dodaj u postu i 5. brzinu na Alfi iz '35-te i onda si se definitivno odao! :smile06:

mentor odlog.
13-07-2002, 12:56
VR6 i Calibra Zender. Koja je razlika između vas dvojice? Nikakva. Kenjatori.

sepra
13-07-2002, 14:01
Mislim da je svaki daljnji trud suvišan.

Calibra Zender
13-07-2002, 14:59
Daj Mentor ili nabaci argumente ili lagano odhebi! A ovakve bedastoće objašnjavaj balavcima u kvartu koji još nisu uspjeli skinuti pomoćne kotače s bicikla! OK? :smile09:

p.s.A tek sad vidim da EasyRide veliča i Mini...ajde INTCP ne budi papak i koristi svoj originalan nick, a ne prodavaj na forumu muda pod bubrege! I zaboravio si odmah pri spominjanju Minija dodati kako i s njim pereš sve redom! :smile06:
Jao, pa dodao je i svoj ponos (samo u dizel varijanti ovaj puta), neprikosnovenu Alfu 33 s kojm pere sve BMW kockice! :smile10: Samo kad si s Docom raspravljao o dolasku na Grobnik spomenuo si da ti je 33-ojka u polu raspadnom stanju i da je bolje ne dolaziti s njome na krug. Ali nema veze, kockice i dalje padaju jedna po jedna! :))

Živio ti nama INTC 100 godina!

doc
13-07-2002, 19:38
×××× se meni za usrani konfekcijiski BMW kojeg vozi svaka malo bogatija seljacina. Njega ne spasi niti 1000 konja jer je KONFEKCIJA. Niti to M ××××××. Ljudi moji pa za novce jednog M5 se moze kupit Maserati 3200 GT. Gdje je onda BMW? Vecina ljudi niti ne primjeti razliku izmedju M5 i obicnog 520. Alfa je posebna i pruza uzitak voznje vec u osnovnim modelima. A kakav uzitak pruza 316 ? Sta bi bilo kad bi Alfa imala jaci auto od M5? Onda bi odmah svima bila Alfa zakon, pa makar i ostali modeli bili u kurcu ko kod BMW-a. I po cemu je recimo M3 tolko bolji od Alfe 156 GTA ?????? Alfa ima dušu, to je ono što švabo nikad nece moci napraviti. nemaju to oni u krvi ko taljani. Pozdrav :)

doc
13-07-2002, 19:42
"....diskovi se i cesce trose od tzv. bubnjeva, pa ih treba i cesce mjenjati, zasto ih djabe stavljati kada se moze ok i bez njih..." - vr6

pa mozes ti vozit svojeg golfa i bez guma, sta ce ti, cesce se trose, treba ih mjenjat, zasto ih djabe stavljat kada se moze i bez njih.

VR6
13-07-2002, 20:38
Doc lupas ko i EasyRide.

U ovim tvojim postovima bi se svaka recenica dala prokomentirati kao... ali mi se neda, pa cu zato samo neke.

Doc:

"Niti to M ××××××."

Divno, nemam drugih komentara... Hvalit ces se za par godina ako Alfa uspije stici M, i napraviti neki model kao M.


"Ljudi moji pa za novce jednog M5 se moze kupit Maserati 3200 GT."

Pa oces li ti u Maseratiju voziti porodicu, i koristiti ga kao automobil za svaki dan??


"Vecina ljudi niti ne primjeti razliku izmedju M5 i obicnog 520."

To se i trazi.

Kaze za M5:

Najcesce birani dio dodatne opreme kod M5 jest da se ne postave oznake modela na poklopcu prtljaznika.


"Alfa je posebna i pruza uzitak voznje vec u osnovnim modelima. A kakav uzitak pruza 316 ?"

Ovo i nije potpuno tacno, bio je (Auto Klub ili Auto Blic) nedavno test starog BMW 316 Compact i Alfe 147 1.6, pa bi trebao to procitati, da vidis sta po tom pitanju pise za BMW. BMW je tu odnjeo i prvo mjesto.

I jos, automobil nije napravljen samo za vozaca, nego i za putnike, a neki zele i udobnost...


"Sta bi bilo kad bi Alfa imala jaci auto od M5?"

Mozda bi tada nekako i mogli dokazati svoje tvrdnje sto se tice alfinih sportskih modela.


"I po cemu je recimo M3 tolko bolji od Alfe 156 GTA ??????"

Zar stvarno ne znas??


"Alfa ima dušu, to je ono što švabo nikad nece moci napraviti."

Ili to svabo ne zeli da napravi?? Golf 1 GTI je po mnogima jedini pravi GTI, jel je imao to nesto... Pogledaj samo koliko na internetu ima stranica GTI fanova. Slicno vrijedi i za BMW M modele.


A ovaj odgovor na moj post ti je stvarno bezveze:

"....diskovi se i cesce trose od tzv. bubnjeva, pa ih treba i cesce mjenjati, zasto ih djabe stavljati kada se moze ok i bez njih..." - vr6

Nisi mogao skontati sta sam ovim zelio da kazem??

"pa mozes ti vozit svojeg golfa i bez guma, sta ce ti, cesce se trose, treba ih mjenjat, zasto ih djabe stavljat kada se moze i bez njih."

Moze se "bez guma", ti jos zivis u svijetu onih malih autica na staze, koji idu po sinama...

Stvar je u tome da diskovi na sva 4 nisu neophodni, a Golf dizel sa 50-ak KS i nije predvidjen za trke, a ekonomicnost mu je bitna, pa su mu bitne i te stvarcice, kao i cijena. Isto kao sto danas svi automobili nemaju pogon na sva 4 tocka, iako on poboljsava vozna svojstva.

Ako imas namjeru odgovarati na ovaj post, nadam se da ces odgovarati bar s nekim argumentima...

doc
13-07-2002, 21:50
sad moram i ja pocet s tim copy paste sranjima...
"Pa oces li ti u Maseratiju voziti porodicu, i koristiti ga kao automobil za svaki dan??"

ne

"Najcesce birani dio dodatne opreme kod M5 jest da se ne postave oznake modela na poklopcu prtljaznika."

dobra oprema, nema sta. Jel mozda znas kolko se placa? ja ti mogu to M skinut za 10 kuna.

"Ovo i nije potpuno tacno, bio je (Auto Klub ili Auto Blic) nedavno test starog BMW 316 Compact i Alfe 147 1.6, pa bi trebao to procitati, da vidis sta po tom pitanju pise za BMW. BMW je tu odnjeo i prvo mjesto."

Za compacta imas dobar test na vidi auto u rubrici OTPISANI. citaj

"Pogledaj samo koliko na internetu ima stranica GTI fanova. Slicno vrijedi i za BMW M modele."

jesam, nista posebno. 99 % ih je u njemackoj


"I jos, automobil nije napravljen samo za vozaca, nego i za putnike, a neki zele i udobnost..."

e to nisam znao, hvala na informaciji

"Moze se "bez guma", ti jos zivis u svijetu onih malih autica na staze, koji idu po sinama... "

ne.

doc
13-07-2002, 21:52
a daj mi molim te objasni po cemu je tolko M3 superiorniji od Alfe GTA ? osim po snazi motora? po cemu on opravdava duplo visu cijenu?

doc
13-07-2002, 22:03
http://www.rsportscars.com/foto/12/alfa_156gta02_04.jpg

doc
13-07-2002, 22:04
http://www.rsportscars.com/foto/12/alfa_156gta02_03.jpg

doc
13-07-2002, 22:06
http://www.rsportscars.com/foto/12/alfa_156gta02_inter.jpg

zonta
13-07-2002, 22:29
Kolike rasprave za ×××××. Mislim da ste svi fulali važnu stavku kod automobila, a to je da se kreira prema zahtjevima tržišta, što kod svih automobila uglavnom čini domaće tržište.
Što se tiče Alfe- u Italiji postoje nekakvi porezi na jače aute i potražnja za njima je vrlo mala da bi opravdala proizvodnju. Nijemci proizvode takve aute jer je Njemačka jedina europska zemlja koja nema ograničenja brzine na autoputevima i ako ste se ikad vozili po Njemačkoj onda znate što se sve da vidjet na njihovim autobahnovima. Ista stvar je i u Japanu gdje je zakonom zabranjeno proizvoditi motore jače od 280 KS. Ne znači da Japanci ne znaju i ne mogu nego ne smiju napraviit jači motor. Slična stvar se dogodila i Francuzima kad su im zbog poreza propali proizvođači luksuznih limuzina (Delage, Delahaye).
Ne treba sad natezati GTA da bude na nivou s M5, jer nije, ali ima razloga za to. Auti kao M5, AMG i slični ionako služe samo za podizanje imidža, a gutaju ogromnu lovu. Alfa se tek izvukla iz krize i nije mogla trošiti lovu na takve ekstravagancije. Ali, samo treba pričekati slijedeću generaciju 156 pa ćemo vidjeti kome opanci a kome obojci (malo seoske mudrosti).

:) :smile06:

VR6
13-07-2002, 22:41
"Pa oces li ti u Maseratiju voziti porodicu, i koristiti ga kao automobil za svaki dan??"

Doc: "ne"

Pa tu ti stoji odgovor na tvoje pitanje:

"Ljudi moji pa za novce jednog M5 se moze kupit Maserati 3200 GT. Gdje je onda BMW?"


"Najcesce birani dio dodatne opreme kod M5 jest da se ne postave oznake modela na poklopcu prtljaznika."

dobra oprema, nema sta. Jel mozda znas kolko se placa? ja ti mogu to M skinut za 10 kuna.

Prepisano iz Auto Blica: Broj 12, godina IV, prosinac 1998.
Moglo se i drugcije napisati, ali tako tamo pise, pa je samo prepisano.


"a daj mi molim te objasni po cemu je tolko M3 superiorniji od Alfe GTA ? osim po snazi motora? po cemu on opravdava duplo visu cijenu?"

Duplo visu cijenu??

BMW M3 kosta oko 100000 DM, 156 GTA oko 80000 DM.

Razliku u cijeni opravdava tehnika, jaci M motor... Isto kao da pitas, kako Ferrari Modena opravdava duplo vecu cijenu od M3, sta jos ima osim par KS vise??


zonta djelimicno si upravu, ali onda nek ne pisu gluposti o BMW M, i kako GTA pruza bolje sa manje KS...

Calibra Zender
14-07-2002, 03:24
DAJ VR6 OD×××× S TIM KOPIRANJEM!!! NAPIŠI ŠTA HOĆEŠ, ALI NE SERI S KOPIRANJEM! PA POLA ××××NE STRANE JE TVOJE CITIRANJE TUĐIH POSTOVA!!! :smile09:


Zonta, odakle ti podatak da u Njemačkoj nema ograničenja brzine na autoputu? :smile11:

VR6
14-07-2002, 03:39
Calibra nebi bilo lose da dajes manje komplimenata.

A kopiram pola strane da bi svima bilo jasno o cemu se tu radi, i na sta tacno odgovaram, ako ti smeta preskaci citate pa pokusaj razumjeti bez njih, s onim iz predhodnih postova.

"Zonta, odakle ti podatak da u Njemačkoj nema ograničenja brzine na autoputu?"

To je vjerovatno pobrkao, samo na nekim autoputevima nema ogranicenja brzine.

alfist_zg
14-07-2002, 09:37
zonta je u pravu.

a za autopute u njemackoj, samo na nekim nema ogranicenja , ne na svim.

mara
14-07-2002, 12:46
"uostalom alfini modeli su imali neke detalji u kompaktnoj klasi u 60.tima a koje npr. razvikani golf ima tek danas (golf 4). kao što su diskovi na sva cetiri kotaca."
sorry za copy ali ova me recenica podsjetila na nesto.najgore mi je kad vidim kod talijaskih auta(npr alfa ili LAncia ali ova najveca).auto izgleda san snova izdaleka,npr. kod alfe brave ili kod lancie kao kromirane lajsne ili neke druge sitnicce a onda to dotaknes i vidis usranu i jeftinu plastiku.to mogu samo talijani i VW-da dobro ste procitali VW

sepra
14-07-2002, 12:53
Mislim da nije u redu ovako jednostrano srati ili Alfa ili BMW. Time pokazujete da ne cijenite blagodati koju pruža sportski automobil, nego neargumentirano pljujete ak vam nije po volji marka o kojoj govorimo. Alfa ima dušu... BMW nema, meni prednji pogon uopće nema dušu pa ne pljujem Alfu zbog toga. Onda cijena. Pa ak M3 košta 100000 onda ga nemoj kupovati i svi sretni. Ja da imam 100000 kupio bih ga ali da imam recimo samo 80000 kupio bih i GTA i opet bio sretan jer mogu uživati u sportskom automobilu. Jednostranost ne vodi nigdje.

mara
14-07-2002, 13:01
gle i ja mogu traziti opravdanja zasto svabe imaju samo jednu godinu garancije za svoje motore i siguran sam da bi je nasao.
razliku izmedju m5 i 520 ne primjete neznalice a sta mene briga za njih.
gle vi ste svi INTERCEPTORI!(norci) :))

"Sta bi bilo kad bi Alfa imala jaci auto
od M5? Onda bi odmah svima bila Alfa zakon, pa makar i ostali modeli bili u kurcu ko kod BMW-a."ovo cu si zalijepiti na frizider!ovako glupu recenicu moze reci samo jedan FANATICNI alfist!
decko jesi li ti vozio M5 pa da mozes kenjati o uzitku u voznji?i na tebe mislim EasyRide!
gle alfa se zeli izvuci iz dugova i prodaja im raste zar mislis da je kupuju samo alfisti?slabo bi oni zivjeli od vas!bmw voze bogati a ja sam vidio isto tako puno cigana da je voze pa bi PO TVOM ZAKLJUCKU TO ZNACILO DA JE AFLA CIGANSKI AUTO!!!!
alfa vec sada radi aute koji nisu po kavaliteti bog znas sta pa vama to ne smeta.i to je sljuka od auta kao i svaki drugi pa ga dizete u nebo.i oni naprave los auto pa to ne zelite priznati kao npr alfa 90.
prema tome kad svi budu vozili alfe i oni ce imati lose modele(i imali su ih)pa cete opet tvrditi suprotno.kao sto vam ne smeta crash test.sve je pod znakom upitnika cim nadje manu na alfi ili je to beznacajno.
zanima me sta cete reci kad alfa izda auto od 400 ks.onda cete reci da je to odgovro bmw-u.onda ce imati smisla imati auto od 400 ks.

mara
14-07-2002, 13:05
ovo je istina.alfa ima prednji pogon koji nema dusu pa ne pljujes.
meni smeta to sto kad bi alfa imala zadnji pogon onda bi svi auti sa prednjim pogonom bili ×××××× I TO BI SMETALO SPORTSKOM UZITKU a sada kad alfa ima prednji(jer fiat nema love) onda to NEMA VEZE jer je alfa sportski auto.ma mislim nemam rijeci na te gluposti!
i sada alfu vozi svaka ×××××× pa je zato ja sada ne bi trebao voziti.koje glupo stajaliste!

alfist_zg odlog.
14-07-2002, 14:16
mara ja tvoje postove citam ali nemogu ih bas odgonetnuti, valjda jel ti pises onako kako ti dolaze misli i onda se ne moze povezati cijela prica.

a ovo sto kaze sepra je istina.
i istina je ovo za prednji pogon.
××××ga, nadajmo se onda da ce sve Alfe imati integralni pogon. :) :)

zonta
14-07-2002, 17:43
Za brzinu po njemačkim autocestama znam iz osobnih iskustava i njemačkih izvora. Istina je da nisu svugdje ista ograničenja, a vjerojatno su ih sad još više smanjili zbog EU i tih ××××××, ali ostaje činjenica da onako kako možeš voziti M5 po Njemačkoj ne možeš više nigdje u Evropi.

Inače glupo je uspoređivat auto od 400 KS i stražnjim pogonom sa onim od 250 na prednjim kotačima. Zna se tko je tu u prednosti. Alfa nema motor koji može parirati BMW-ovom i šta sad ? Takve stvari me uopće ne jebu. GTA ili M5 tako i tako vjerojatno ne bi kupio ni da iamm tu lovu. Kao niti 90% vas tu na forumu.

doc
14-07-2002, 18:16
neda mi se vise prepirat oko Alfi i BMW-a. Uzitak voznje je stvar osobnog dozivljaja. Ja bi recimo vise uzivao za volanom Alfe 156 1.6, nego za volanom M3. Jednostavno me taj auto fascinira i boli me ××××× za neki komad jeftine plastike i sto postoji jaci BMW od mene. Ja imam kravatu od Alfa Romea. U njoj ce me zakopati. Alfist do groba! :smile07:

Interceptor
14-07-2002, 19:03
Čitam vas s vremena na vijeme i ... ista stvar. Opet ××××te gluposti kako je M3 ××××××, a alfa šljaka od auta. Možda sam uvijek pretjerivao, ali to je dio mene i mog subjektivnog mišljenja. No to moje mišljenje ima 70 % istine. To ne kažu samo alfisti već i ostali auto eksperti.
Zanima me za koji ××××× me stalno spominjete kao da sam vam ja neki šef, sve uspoređujete s mnom, ne mogu reći da mi nije drago, ali čisto me zanima.
A ti Calibra dobro znaš kakav sam ja mrzitelj dizel alfi prema tome ne mogu biti eazy ride. I dobro znaš da cijenim BMW-e, a pogotovo M odjel, kakav alfa istina, još nema. Samo vas čitam malo ponekad, al više se ne javljam. Ovo pišem samo zato jer se stalno osvrćete na mene.

Osvrćete se na mene kao da sam ja neki doktor automobilistike. Možda i jesam, puno njih to govore. Pošto vam više neću pisati imam se pravo hvaliti, al to ne znači da ne poštujem šta drugi znaju, iako manje znaju. Ali kad se javi VR6 , pošto on nema o čemu misliti, onda se mora biti malo drugačiji. Jer nekim ljudima se neda objasniti.

Znači ja sam kao živa enciklopedia itd. kako neki ovdje kažu. A šta mislite koje sam godište???? Sigurno mislite da sam onako malo stariji pošto toliko znam. Hehhe za×××× sam vas sorry, al inače biste me negirali, kao šta će meni ovaj srat. Da da ljudi nemam 23 nego 19, dakle kao i VR6, ha šta kažete.

Ajde sad bog i uživajte u svojim kolima pa i ti VR6. Pozdravljam posebno alfiste koji su me nahvalili kao recimo alfist zg, ne sjećama se ko još. Ko god.

Viva Alfa.

alfist_zg
14-07-2002, 19:28
Viva Alfa Interceptor!

javi se cesce, bez obzira sta ko misli, ×××× ti se.
Ti si Interceptor za mene institucija, imao 19 ili 91 ili 15 god.
pozdrav! :)

mara
14-07-2002, 20:19
ha ha sunce ti balavo intcp :)) imas godina kao i ja!
gle ti imas znanje ali malo to znanje vuces na alfinu stranu.ali ja ne moram znati o autima kao i ti da bi te skuzio sto ti pokusavas.
svaki cigan svog konja hvali!pa tako i ti INTCP.

mara
14-07-2002, 20:23
da bi odgonetnuo moje postove citaj i ove koji hvale alfe i to je odgoor njima.
vidis kad INTCP kaze da je M odjel super onda alfisti presute.pa kad vam je INTCP institucija onda bi trebai imati misljenje kao i intcp o M odjelu.

mara
14-07-2002, 20:26
i smeta me kod vas alfista sto ste vozili jednu jedinu alfu u zivotu a bmw M3,5 nikada (ma ni bilo koji bmw)ali vi vec znate sta nudi jedana sta drugi I KAKO BMW NW NUDI TAKAV UZITAK U VOZNJI KAO ALFA.sve nesto pametno od pametnijeg!
mislim da vas pola sjedne u bmw M3 izvrnuli bi ste se i sliku od bmw-a M3 stavili u osobnu.

ha ha ha natjerali smo intcp da se javi!viva svi koji su ga natjerali da se javi!

mara
14-07-2002, 20:29
"I dobro znaš da cijenim BMW-e, a pogotovo M odjel, kakav alfa istina, još nema."
DECKI BEZ STAVA KOJI STALNO CITIRATE INTCP KAO DA VAM JE NEKI SEF
OVU GORE RECENICU JE REKAO DOKTOR AUTOMOBILISTIKE KOJI JE ZA VAS BOG
ja mislim da te spominju jer si osim PAMETNIH stvari dosta SRAO I PRETJERIVAO I DRUGE SI PLJUVAO JER MISLE DA JE VW OK

alfist_zg
14-07-2002, 20:59
a ti si mara onda neki potomak nostradamusa kad znas da sam ja vozio jednu jedinu alfu i da nisam nikada vozio BMW, ha?
i znas cak i da kad bi sjeo u M3 da bi stavio sliku u osobnu.
trebo bi onda iskoristii bolje te nadnaravne moci...mozda u svrhu obrane domovine...
××××te , sad ce ispasti da svi imaju 18 god, :)

M_7
14-07-2002, 21:06
MARA
nemoj zezat pa talijanski auti su najbolji i pogotovo najsigurniji.. ××××te neki dan smo bili sa kamionom u italiji i zakvacili smo sa branikom od prikolice onu malu lanciu Y i vukli je kroz kruzni tok jedno 30 m dok se nije kamion izravnao sa prikolicom jer je prikolica zatvarala kut pa je nismo vidjeli (ak kuzite kaj mislim). od auta je ostalo ××××no nista, auto vise nije u svom centru, sve sajbe popucale, limarije nije za gledat. jedino kaj se da iskoristit je rucica mjenjeca. sad ne znam dali su i svi ostali talijanski auti isto takvo ××××××, a brijem da jesu. mozete me popljuvat sad kolko hocete, a istinu sam vidio... ×××× ti ja svu talijansku ljepotu i brzinu kad tu nema nikakve sigurnosti...

alfist_zg
14-07-2002, 21:07
"vidis kad INTCP kaze da je M odjel super onda alfisti presute.pa kad vam je INTCP institucija onda bi trebai imati misljenje kao i intcp o M odjelu."

zasto bi ja morao imati isto misljenje kao i on?
zasto bi bilo ko morao imati misljenje kao bilo ko drugi?
i sta se tu ima presucivati, to je njegovo misljenje, ja sam svoje rekao .

alfist_zg
14-07-2002, 21:11
M7,
a da niste slucajno pregazili s kamiomom Lanciu i presli preko nje?? :)) :)) :))

M_7
14-07-2002, 21:17
alfist ako hoces dodi u ivanic da ti pokazem stetu na prikolici a to ti je jedno 10 ogrebotina dugih po 5 cm... ako hoces poslat cu ti izvjesce kroz par dana dok stigne iz italije samo nadi prevodioca...

Calibra Zender
14-07-2002, 21:22
INTCP, odakle tebi da te ja držim nekom enciklopedijom? Ti si samo jedan od alfista na ovom forumu kojeg više zanima povjest Alfe od drugih. Čime ti impresioniraš ljude? Nabrijanim veličanjima Alfe, prednostima 33-ojke, 5 brzina u drugom svjetskom ratu kad je Hitler vozio Mečku s 4 brzine i njome osvojio pola Europe, a jedan Musolini ga je prao na Apeninima zbog pete brzine i 4 diska na kočnicama. I iste priče iz posta u post...

Štati sebi umišljaš? Toliko si prepotentan da jednostavno ne mogu vjerovati što si sve nasrao u onaj post gore.

Jedina prednost ovdje na forumu je ta da je ovdje šaka alfista koji na tvoju (nazovimo je) sposobnost za naraciju doživljavaju trenutke potvrde svog mišljenja. Kad si brujao o jedinstvenosti Alfe i sportskog štiha oprao sam te ko beba zvečku.
Još sad si dužan odgovore za zadnji pogon, za preko pola prodaje dizela kod 156-ice...ima toga koliko hoćeš. Zato ti je bolje da zašutiš. Ili da smogneš hrabrosti i pokušaš i tu skrpati riječ dvije, ali bez spominjan 5. brzine i muzejskih primjeraka jer to je sada sve LANJSKI SNIJEG! Bilo pa prošlo, stvar muzeja.

I nemoj mi tu pričati da ne koristiš i Easy ride nick jer tip trubi istu priču ko i ti. Malo Mini, malo 33-ojka, malo ovo, malo ono...pa nisam vesla sisao. Ovdje sam nekoliko mjeseci i za svaki nick znam šta piše i koga veliča i od koga mogu šta očekivati. A ti si zadnji od koga očekujem realan pristup i trezveno razmišljanje. Kad je Alfa u pitanju sposoban si toliko toga nasrati da mi treba kasnije pola sata da ti natipkam demanti. Priče ne da ti ne drže vodu nego ti pucaju po šavovima!

alfist_zg odlog.
14-07-2002, 21:29
ma salim se ja M7, ali mislim da malo pretjerujes, a u svakom slucaju ta logika sta si napisao na kraju posta ti je malo ×××××, sorry.

nadam se da niste najebali zbog saobracajke tamo.bok. :)

Calibra Zender
14-07-2002, 21:30
I prestanite srati po M odjelu i uopće ga spominjati u istoj rečenici s Alfom. To je nebo i zemlja. I nema te Alfe koja može u bilo kojem pogledu parirati E36 ili E46 s ponosnom oznakom M na haubi.
Sve vaše priče svode se na subjektivan doživljaj Alfe bez imalo realnosti i poštovanja prema jednom velikom "M" u automobilističkom svijetu. A barem bih malo poštovana prema M odjelu očekivao od ljudi koji su kao auto entuzijasti!

zonta
14-07-2002, 21:37
Zenderu, ako se ne varam INTCP vozi 75-icu, a ne 33-icu.

mara
14-07-2002, 21:39
gle meni je zao decki sto tu nije jedan moj frend IQ mu je preko 130 i ima podatke iz 1933 ubrzanja,okretne mmomente.....i lud je za mercedesom itd.nema computer.
pa da vidite sto je enciklopedija i znanje!samo sto je problem u tome sto netko ima znanje ali ne zana neke stvari tako dobro sazeti kao recimo intcp.to ti je kao i politicari!ali to sto znaju zavoditi masu ne znaci da to sto pricaju je istina.
calibra ima pravo intcp,oprao te tamo kad si srao o alfi i tradiciji kao beba zvecku samo sto njegovo nije tako dobro zvucalo kao tvoje ali to i nije vazno ionako gledas sto je po poklopcem motora a ne ono izvana.
ja volim audi ali kad nesto naprave lose onda je to lose a vi kod alfe jos hocete reci kako nema veze sto ima prednji pogon.ima itekkako ali vi volite alfu pa kad jednog dana to postane opel a kad bude pisalo alfa i bude bio dobar zvuk vama to nece smetati

Calibra Zender
14-07-2002, 21:39
Zonta, ma isti ×××××! :smile09: (sorry na izrazu). Stare derutne kante koje se još jedva kotrljaju po cesti i nisu vrijedne spomena.

M_7
14-07-2002, 21:40
alfist
sto se tice stete na autu nisam pretjerao, vjeruj i ja sam se cudio kak je to moguce... mozda ajde ovo je ipak mali auto pa nije cudo tak smo ga tak smrvili, ali ipak... a sad za kraj mog posta nisam samo ja to reko da su talijani nesigurni... inace nismo imali vecih problema jer nismo mi krivi...

alfist_zg odlog.
14-07-2002, 21:41
Calibra moj...CAlibra...

malo previse ××××s...
daj se malo opusti,proseci po friskom zraku, odi posevi curu, sigurno si je jadnu zapustio koliko si se ufurao u ovaj forum.pozdrav.
sa simpatijama naravno :)

Calibra Zender
14-07-2002, 21:42
HVALA MARA, IMAŠ PIVU!!!
Pošto ××××m svima na forumu nisam baš omiljen pa je rijetkost da netko ovako nešto javno i kaže! Ali ima ljudi očito koji vide dalje od Alfe i priznaju realnost. :)

mara
14-07-2002, 21:43
intcp me jako razocarao sto nije mogao reci koliko godina stvarno ima!"jer ga ne bi uvazavali".pa ne uvazavamo te iovako! :))

bezimeni,trenutno
14-07-2002, 21:45
daj CALIBRA ti bis mogao malo manje dizat taj bmw u nebesa,pogledaj F1 gdje je bmw a gdje ferrari,tamo nema nikakkvah prepreka,nego svako pokazuje sta najvise moze,a bmw pokazuje ×××××,idemo dalje,onaj kup stcc alfa 156 pere e46 ko od sale,alfa starta 6 bmw prvi u pet krugova alfa je prva,pa i vec godinama je prvak,opet je bmw za×××××,××××s ti sta stavis 400 ks u M5, kad to mozes samo pokazat na autoputu,a zavoje ga jedna GTA pere ko ×××××,taj M5 je kao neko preseravanje snagom,ali stari moj to neznaju ispustit na asfatl,mogao bi do sutra pisat o tom usranom bmw koji nije vrijedan spomena nego je nacin necijeg prestiza,ali kad terba pokazat,pa koju god klasu uzmes bmw jw uvjwk iza taljana,gledaj sta Ducati radi u motorima,ma nema do taljana

Calibra Zender
14-07-2002, 21:46
Alfist_zg, onda moram malo skočiti van na svjež zrak! Ili barem mala pauzica pa opet nakon foruma. :smile06:

Calibra Zender
14-07-2002, 21:52
BMW ima najjače motore u F1, ali su šasije očito za ×××××. Pa čak i na prošloj utrci je bio komentar da u Williamsu ne znaju napraviti karoseriju koja će normalno trošiti zadnje gume koje im zbog super jakog motora odu nakon par krugova. Inače, navijam za Ferrari i zaboli me za BMW. Isto ko i za STC. To je jako relativno i sigurno se na osnovu utrka ne može zaključivati o cestovnim jurilicama. Pa onda je Seprin S16 kralj malih gradskih trkača! Jer mu na asfaltu nema premca u WRC-u.
Šta ti znaš koliko tko ima love za ulaganje u STC i F1. Ferrari ulaže najviše i zato i ima najbolje rezultate. Pokupovali su "pamet" formule, imaju para i dominaciju. Šta ja znam šta se dešava u STC-u i koliko je kome opravdano para uložiti u natjecanje?
Ma da skratim, nemoj budaliti bedastoće koje nemaju veze s temom. Ne širi na područje koje ne potvrđuje tvoje teze.

I na kraju, ne zanima me BMW ništa više nego Audi ni Mercedes (recimo da je to neki jednak rang-svejedno jako relativno). Ne preferiram niti jednu zemlju, niti jednog proizvođača i sigurno mogu biti realniji od zatucanih razmišljanja obojanih u talijanske zastave koji u rasprave ulaze s unaprijed zakočenim stavovima kako je sve talijansko u najmanju ruku jednako, ako ne i najbolje!

mara
14-07-2002, 21:52
alfist zg ja nisam nostradamus ali kad toliko dizes intcp u nebo pomislio sam da stvarno moras misliti kao i on.i kad sam rekao da ste jednou alfu vozili nisam mislio kdoslovno jednu ili na tebe vec d mnogi ×××× da je alfa super a nisu je nikada vozili.
intcp tebe bi trebali zaposliti u nekom alfinom salonu!dobro bi ove neuke ljude navukao da kupe sportski auto,a mozda te uzmu u odbor fiata da ih izvuces iz krize.kad ti pocnes pricati na televiziji on talijanskim autima svi ce ih poceti kupovati(ne ljuti se trazio sam vidiauto.com da ti daju poklon jer ti tema ima prekko 100 stranica)
a ti neznalico bezimena vec smo odavno konstatirali da formulu 1 ne mozemo usporedjivati sa proizvodnjom obicnih auta

bezimeni,trenutno
14-07-2002, 21:57
mara> ok pustimo F1 ,ali gledaj stcc obicni auti nabruseni,i koji je najbolji??? zasto bmw ne pobjeđuje,ocito nisu tebe upoznali pa im neide dobro

Calibra Zender
14-07-2002, 21:58
bezimeni,trenutno
Zaboravih dodati, trenutno krpam lovu za 156, a ne BMW!

mara
14-07-2002, 21:59
i ovdje nitko ne porice velicine poput ferarrija, maserattija, lancie delte hf integrale, alfe gu...
ali vi ih malo previse dizete u nebo!i to previse iznad ostalih!i mnogi od navedenih auta su proslost sto je najgore.
stalno se rugate svabofilima a vama ne smeta ako ti nakon godinu dana otpadnu vrata sa fiata(karikiram)nije doslovno.
ja nisam ni svabofil niti ljubitelj bilo koje druge industrije.
ja zelim uzivati u ljepoti svih dorih sportasa a ne samo talijanskih

mara
14-07-2002, 22:03
htio bih da mi malo prokomentirate ako ste citali u auto blicu nedavno usporedni test BMW (onaj roadster koji izgleda koa da je iz 60-ih), mercedes sl AMG i maseratti.znam da ovi imaju jace motore pa tako i ubrzanja-ne morate se opravdavati.
zanima me samo vase misljenje
ja bi isto kupio novu alfu 156 osim ako honda ne izda neku dobru accord sa vecom paletom motora...do sljedece godine kad ako sve bude ok(a nece vjerujte mi,nista mi ne ide u zivotu od prve)kupujem nesto od toga dvoga

doc
15-07-2002, 00:07
http://www.bello.easynet.be/fontaine2002/47.jpg

Calibra Zender
15-07-2002, 00:14
Nisam još kupio novi broj Auto blica pa nisam pročitao. A niti inače imam kakve komentare na te luzere u blicu.

205cc
15-07-2002, 00:16
http://www.bello.easynet.be/marche2002/50.jpg

ghrg
15-07-2002, 00:17
http://www.bello.easynet.be/marche2002/52.jpg

VR6
15-07-2002, 00:37
doc: "Ja imam kravatu od Alfa Romea. U njoj ce me zakopati. Alfist do groba!"

Pa zasto onda kupujes Fiat Bravo, a ne neku Alfu?? Ako si pravi Alfista, kao sto to ovdje pricas, onda kupi si Alfu i s njom "uzivaj" svaki dan...


Interceptor: "Ali kad se javi VR6 , pošto on nema o cemu misliti, onda se mora biti malo drugaciji. Jer nekim ljudima se neda objasniti."

Kao tebi naprimjer, 100 argumenata, i opet si kao ti upravu... Ti si u prednosti ovdje jedino zbog toga jel ovi Alfisti ne gledaju sta je tacno, nego ono sto njima odgovara.


Calibra: "Nisam još kupio novi broj Auo blica pa nisam procitao."

Ne govori o novom Auto Blicu, nego jednom od proslih brojeva.


"A niti inace imam kakve komentare na te luzere u blicu."

Luzere, na osnovu cega ti to zakljucujes?? Testa Alfe 164 sa kojim se neslazes??

Capri
15-07-2002, 02:56
ljudi moji pa vi ni sami niste svjesni koje vi gluposti i ×××××× pišete!!

čitam vaše postove i ne mogu da vjerujem koje gluposti pišete, tu se postavljate za neke eksperte i poznavaoce autoindustrije i automobilizma a ××××te o alfi gta i m odjelu! Vjerujem da i gta i m pružaju čisti užitak u vožnji a ostalo je stvar osobnog ukusa!!

Pozdrav iz crikvenice!!

:)) :smile09: :))

p.s. totalno ste skrenuli s teme!!!

zzzzzz
15-07-2002, 11:31
http://www.supercars.net/servlets/PW/garagePics/marcusmv3/68car4.jpg

Calibra Zender
15-07-2002, 13:01
Superleggera...savršene felgice :)

EasyRide
15-07-2002, 15:42
rekao sam da se više neću javljati, ali prisiljen sam, netko me sili...
pojavio se jedan od rijetkih pametnih ljudi, nazivom CAPRI, što je usput moj (pra)stari nick. o nikovima mogu samo reći da sam se prije zvao SAINT, a sada prema pjesmi od theDoorsa EASY RIDE. NISAM NIKAKV INTERCEPTOR, ili INTSC ili kak već zovete onog što hvali Alfa romeo... desio se nekakav nesporazum.
moram se složiti s Capriem (jednim od najboljih Fordova, i najopakijih automobila kada se sredi) i M3 i GTA pružaju ogroman užitak. ja doduše više cijenim alfu pa eto stadoh braniti alfine boje.

uostalom, uz te svađe o alfama i bemvejima ljudi zaborave koji je doista najsportskiji i najbrži i najljepši auto na svijetu: FORD GT40

Calibra Zender
15-07-2002, 16:29
GTA je ludilo od auta i tu nema dvojbe. Ali E46 ima skoro 100 konja više i zadnji pogon pa su gušt i zabava sigurno na strani BMW-a.
Pa to je ko da (u blažoj varijanti) mi netko pokušava objasniti kako je veći gušt guziti CC-a 2.0 nego Miatu 1.8. To jednostavno nema smisla. Kosi se s zdravim razumom.

zonta
15-07-2002, 19:34
Tako je Calibra !
To je isto kao da imaš jedan ili deset miliona $ u banci. Lijepo je i jedno i drugo, ali ovo drugo ipak malo ljepše.

mara
15-07-2002, 19:42
zonta pa ove usporedbe su kao u propovijedi na gori.savrsene! :))

alfist_zg
15-07-2002, 20:16
slazem se decki. :)

doc
15-07-2002, 20:32
mara ili vr6, ne znam koji mi je napisao kako BMW M3 kosta 100 dem, E pa kosta malo vise, gotovo 140 000 dem, a GTA kosta 80 000 znaci. Znaci ipak je cijena bliza duploj, nego kako vi kazete samo 20 000 dem.

mara
16-07-2002, 21:05
ja to nisam rekao!a za druge ne znam

VR6
17-07-2002, 02:12
Ja sam to napisao!!

Doc, odakle tebi ti podaci??

Alfa 156 GTA - 41500 Eura - 81188 DM

BMW M3 Coupe - 52663 Eura - Oko 102999 DM

1 EURO = 1,95583 bivsih DM. Pa ti racunaj ako mislis da ja nisam dobro izracunao. Ne znam ja koje ti cijene uzimas, mozda u HR sa 100 poreza, ova cijena M3 je uzeta iz Auto Kataloga za 2002 godinu. U Auto Klubu GTA kosta po vasim cijenama 44000 Eura.

doc
17-07-2002, 22:16
mara, ja ti govorim kak je stanje u hrvatskoj. za druge zemlje me ne zanima.
Dakle, po cijeniku iz auto blica, posljednji broj

GTA - 302.580,00 kuna ili 41.449 eura
M3 - 532.113,00 kuna ili 72.892 eura

to je po nekom srednjem tecu 1 eura = 7.30 kune.
Ovo je cijena za M3 sa serijskom opremom, a GTA je full oprema i ne moze se nista nadoplatiti osim selespeeda. Vjerojatno je M3 vec u seriji krcat opremom, ali ono sto znam je da sigurno nema koznu unutrasnjost, a Alfa GTA ima. Kad bi jos to dodao dosli bi jako blizu onog sto sam prije rekao, a to je da je M3 duplo skuplji od GTA.

doc
17-07-2002, 22:18
oprosti mara, opet tebe uzalud spominjem. Dakle ovaj post iznad je za VR6 namjenjen :smile10:

mara
17-07-2002, 22:50
meni je ta koza najvece ××××××.po ljeti upece a po zimi hladno i kad se izlize sta ces s njom?
ja sam u svoga golfa stavio neke kozne siceve stare i pozalio.malo za sminku

_Stevo
17-07-2002, 23:04
ma zavisi i kak je cijeli sic napravljen. ak je dobro napravljen, znaci da dobro drzi tijelo onda je koza super, al meni se nekak ne svidja. pogotovo na straznjoj klupi. vozil sam se sa starom neki dan iz zagreba u 300M. ko da sam na sklizalistu. putovo sam lijevo desno ko idora hegel. ali ono klupa je bila skoro pa ravna nije bila bas profilirana. malo bolja stvar mi je bila u 166. isto koza(inace auto ima full opremu, 2.4 jtd) nisam se tolko sklizal ali ipak...
draze mi je bez koze. :smile06:

Calibra Zender
17-07-2002, 23:24
_Stevo, već kad spominješ 166 i 300M ko da mi misli čitaš. Imam ispred sebe Katalog orjentacijskih vrijednosti rabljenih motornih vozila od CVH i baš za ova 2 modela gledam cijene.
Na mobile.de 166 2.0 iz '99 košta cca 11500 Eura. U tome je 1500 njihovog poreza koji odbiješ i onda prema ovom Katalogu izračunaš sva davanja. A ona za '97 iznose 4200, a za '98 4600 Eura. Sad ovisno o nabavnoj cijeni ispada da te košta do registracije cca 14500 Eura! Znači oko 15 somova na cestu za 166 iz '97 s 2.0 motorom.

A tek 300M! Pa taj auto neviđeno gubi na cijeni. Na mobile.de su '99. godina po 11, 12, 13 tisuća Eura. Ja konkretno gledam jednog od 11500. Opet se točno 1500 odbija njihov porez i na 10 somova se dodaju naša davanja. A ona su za '98. 6300 odnosno za '99. 7700 Eura. Da skratim, 300M iz '98 se može do registracije dovesti za oko 16000 Eura. Koja je to pušiona za prvog vlasnika koji je pljunuo 40-tak somova i nakon 3 godine prodaje za jedva 12ooo€!
Ko bi reko kakva se pila samo 3 godine stara može dofurati za 16-tak tisuća Eura. Da ih imam, ne bih niti sekunde dvojio.
http://bilder.mobile.de/images/autos/503641/1026757527-12823-2.bild

Sad kad ću vidjet bilo kojeg novog kompakta odmah ću se sjetiti kakva se potencijalna polovna zvjerka mogla kupiti za tu lovu. Više ne bih uopće razmišljao o 147 ili 307 nego o 300M! Odnosno već sad razmišljam, ali nažalost SAMO razmišljam. Ali ako me "po××××" na lotu eto mene na okupljanju u Ameru iz '98! :smile10:

Calibra Zender
17-07-2002, 23:36
A pričao sam i sa stricem. On ima firmu i uvozi polovne aute i kaže da će u 10. mjesecu uvesti plaćanje davanja prema računu, a ne kataloškoj vrjednosti. Tako je bilo prije, ali se zbog malverzacija uvelo kataloško vođenje. Da ne bi biser došao s računom od 5,6 tisuća Eura i uveo recimo BMW ili Audi 2, 3 godine star.
Ne znam kako će dodatno osiguranje uvesti da se i to izbjegne, ali pretpostavljam da će cijene ipak malo pasti jer su kataloške cijene u 99% slučajeva daleko veće od tržišnih odnosno od onih s računa. Kao kod 300M recimo, kataloška za '98 je 147000, a za '98 je 180000Kuna! A gore su kao što rekoh oko 12000 Eura.

_Stevo
17-07-2002, 23:44
calibra ma meni se 300M bas i ne svidja. u svakom slucaju pobudjuje paznju. inace to je auto od zagrebackog zupana, auto je imo pun ××××× servisa a to je ocito slucaj i sa vecinom pa im cijena tak pada. brijem da je ovaj bio na mijenjanju osovine ili tak nes, uglavnom full veliki popravak. inace automatik je samo ne znam koji motor valjda onaj 3.0

kaj se tice 166 to je od moje sestricne iz francuske. to joj je sluzbeni auto, dobila ga na koristenje. mogla birat i izabrala pravi auto:) nema sta ima ukusa:)

VR6
18-07-2002, 00:03
Ka sam ti rekao doc, to je zbog vase drzave toliko veca cijena, inace razlika je 20000 DM, sad sto vas tu gule duplo...

mara
18-07-2002, 10:48
ja bi uzeo radije alfu 166 nego 300M.ja bi uzeo bilo koji auto samo ne americki.oni ne znaju raditi aute!a alfa je bog i batina za bilo koji americki auto-sad znas kakvo imam misljenje o americkim autima

_Stevo
18-07-2002, 11:02
mara i to kaj velis. jedino moram priznat da u 300M ima vise mjesta odozada nego u 166(nazalost). ali ipak nisu bas svi americki auti za×××××.
kad bi imo para viska definitivno bi ubo ili corvettu iz 70ih ili mustanga iz 60ih. samo kaj me zivcira je da vise manje svi imaju automatik i od sportske voznje imas ×××××.

TRANS AM
18-07-2002, 12:12
Mara,

ti mora da si vozio jako puno amerikanaca kad rezolutno tvrdiš da ne vrede ništ. O.K. Svaka čast. Samo, ... nije mi jasno kak tak veliki stručnjak ne zna kaj su selen blokovi!???

TRANS AM
18-07-2002, 12:24
I da se još nadopunim.

Ne možeš generalizirati stvari, niti blatiti kompletnu naciju tj. sve njihove proizvođaće. Danas svi znaju proizvoditi automobile, neki bolje, a neki malo manje dobre ili lošije. Kako među američkim automobilima, tako i među talijanskim, njemačkim, japanskim ... ima tvrtki koji proizvode kvalitetnije i manje kvalitetnije automobile, koji su u svojoj povijesti imali uspone i padove (sjeti se alfe do pojave 156-tice), kvalitetnije i uspješnije modele i suprotno. Svaki automobili, ALI BAŠ SVAKI, ima svoje dobre i loše strane. Zato možeš komentirati od modela do modela, a ne generalizirati.

Calibra Zender
18-07-2002, 14:10
Trans Am, jel te malo Mar podbo s (ne)kvalitetom Amera? ;)
Već kad se bira onda je moj izbor 300M. Jedino je šteta što u njega ne ugrađuje kakav common rail od 2 i pol ili 3 litre pa da ponuda bude ipak malo kompletnija. Neki Mercedesov agregat. Jer ipak dosta ljudi traži manju potrošnju modernijeg dizelaša, a papučica gasa na 300M radi na principu pipe na kadi (na potrošnju mislim)!

A kvaliteta američkih automobila ne vjerujem da danas kaska ozbiljnije ili uopće za europskom ili japanskom konkurencijom. Ali (sad ulazim u prožvakano područje) su standardi daleko drugačiji i auti teže prolaze s ove strane bare. To je i vjerojatno razlog tolikog gubitka na cijeni kod 300M, a ne (ne)kvaliteta. Pa neće mi sad netko valjda tumačiti da je Golf 3 dizel iz '95 kvalitetniji od recimo Stratusa iz '97, a cijene su im skoro iste.

Amerikanci su imali katastrofalno lošu automobilističku industriju u sedamdesetima i osamdesetima. Daleko više cijene, a daleko manju kvalitetu od konkuretnih im Japanaca, ali pošto su gospodarski najjači u svijetu mogli su zaštititi tržište vrlo velikim davanjima na uvezene aute i štititi svoju industriju koja je na taj način dobila priliku razviti se i uloviti konkurenciju. I očito su u tome i supjeli.

alfist_zg
18-07-2002, 17:16
meni je taj 300M odvratan...pila je, jak je , ok....ali je ruzan , bezlican...nikakav.

moj stari je 1995 dofurao stratus V6...sve je to ok, dobro ide tralalala...ali , meni je taj auto bio bezveze onda i jos uvijek mi je bezveze...super oprema, malo love, ali...automatski mjenjac koji ne podnosim, mekan u p.m. , sve se njise.nikad mi ga nije bio gust voziti , cak ni kad sam tek polozio , pa sam slinio nad svime sta nije reno 5 (moj prvi auto :) )

o kvaliteti nemogu objektivno reci jer, iako je bilo ×××××rija ,mislim da je to prvenstveno krivnja servisera u Hr.
mogao bi tu napisati stranice i stranice o avanturama. prodali smo ga prije dve godine jedva, ali jedva...

definitivno znam da mi se americki auti ne svidaju, osim onih legendarnih pila iz 60ih i 70ih.

zonta
18-07-2002, 19:52
Mara svaka čast za onaj post s prethodne strane o američkim autima, ko da sam ga ja pisao. Za kvalitetu ne znam možda i nisu loši, ali ja fakat nemam povjerenja u njih i njihovu industriju.
Fiat je meni VW prema amerima.
To koliko su uspješni pokazuje Chrysler koga su kupili švabe i GM koji diše na slamčicu već godinama.

Calibra Zender
18-07-2002, 20:14
Zonta, a tvoj ljubljeni Fiat više niti ne diše! :smile10:

alfa 0099
18-07-2002, 20:19
http://www.cuoresportivo.ch/alfas/gtv/614x460/GTV-Franco4.JPG

mara
18-07-2002, 20:55
samo ti nas zezaj alfa××× :) sa tim slikicama
trans am ja sam u americi bio nekoliko puta pa znam sta govorim ti auti izgledaju doslovno spuzvasto nakon 5 godina.kad sam ja rekao pa kavi su vam to spuzvasti auti oni su rekli pa gdje bi ljudi radili kad bi mi radili kvalitetne aute.nemoj kenjati trans am ja sam se vozio u dosta amerrickih auta i nisu me nicim impresionirali.proizvode godinama automatske mjenjace a audi i mercedes ih rasutraju sa svojim mjenjacima

mara
18-07-2002, 20:58
sta onda sto neznam sta su selen blokovi?jel ti znas sve?ako ne znas sta onda radis ovdje?da sam htio znati mogao sam saznati ne pitajuci vas.

mara
18-07-2002, 21:01
moje je misljenje je da auti ispod 100ks nisu auti,sto znaci da ja nemam auto,doc nema auto,girrari nema auto,e sad Calibra-kod opela vrijedi posebno pravilo a to je da se snaga motora podijeli sa 2 i to je realna snaga a to znaci da ti calibra isto nema s auto.
salim se to mi je danas palo napamet pa reko da ja molo isto kazem nesto pametno :))

alfa099
18-07-2002, 21:18
Prekrasna slika GTV-jke, ali nije moja. Netko se igra, alfa0×××. To nisam ja.
Svejedno, hvala.
BTW, diskovi su mogli bit i veći za tu veličinu felge, 355mm, npr...

doc
18-07-2002, 21:22
Mara, ja trenutno uopce nemam auto!

trans-am, sta si mislio reci s ovime "sjeti se alfe do pojave 156-tice". Pa kaj fali recimo GTV, Spider, 164, 155 i 145 ? Za svoje godine vrhunsku auti. A gdje su bili ameri pred nekih 10 godina?

Avus
18-07-2002, 21:43
Alfa vrhunski auto?? Nozda nekad, ali sada bas to nije. Ma nije ni sportski auto. Kako to da ima Daewoo Nubira karavan 2.0 bolji pospesak do 100 sata od AR 147 2.0 twin spark cuore sportivo i neznam sta sve....sramota!!!

TRANS AM
19-07-2002, 06:58
Škvadro,

ovako bi se mogli natezati do sudnjeg dana. Koliko ti Mara ili Zonta imate argumenata protiv amera, toliko imam ja za. I kud će nas to dovesti? Jedino što je neosporno jest činjenica da ameri rade uglavnom automobile za svoje tržište (za druga tržišta im uglavnom puca), koje je veliko i bogato (zbog čega se Mercedes i BMW grebu za to tržište i zbog čega prodaja istih kreće prvo u SAD). Kao što je Calibra spomenuo, američki standardi su sasvim jedan drugi svemir u odnosu na sve ostale. Duboki zvuk američkog osmaka ili reski zvuk nabrijanog četverocilindraša to je stvar osobnog ukusa. Corvette-a ili Modena, Viper ili Maranello, možda Mitsubishi Lancer EVO VII ili Mustang Cobra? Čisto stvar osobnog ukusa. Da nam se sviđaju iste stvari bilo bi dosadno i ovaj forum ne bi bio tako zanimljiv kao što je sad.

Mara, al selen blokovi!? (Sorry, nisam mogao izdržati, bilo je jače od mene.) :)

romeo2
19-07-2002, 10:05
ma šta ga ××××te sa selenima, gume MARA ××××NE GUMICE, TVRDE I OKRUGLE, CRNE I MASNE SAMO NE ISTROŠENE I POPUCALE

Jam on it
19-07-2002, 10:35
...a ima i od teflona...he, he...mara"selen blok"...to nek ti bude novi nick...

mara
19-07-2002, 16:41
ha ha ha romeo2 ti si lud do jaja :)
ovdje tocno na forumu znas tko ce te ismijati!bullit,alfa×××,intcp,jam on it.zasto? jer znaju vise od prosijeka!a kad je bilo pitanje sto je ovjes-multilnik,Mc Pershon-razlike....onda vas nigdje nije bilo!ali dobro uzivajte meni uopce ne smeta!ako nekada se nemate kome smijati dodjite na forum pa se meni smijte

mara
19-07-2002, 16:45
po tome sto ti tvrdis trans am mi ne bi uopce mogli govoriti o autima.
da li ti znas opisati sto se desava sa motorom kad stavis drugi chip(mislim na detaljno objasnjenje koje je dao bullit u raspravi sa nekim ×××××om)i kako uopce RADI ELEKTRONIKA?siguran sam da ne znas!po tome ni ti ne bi trebao govoriti o tome koji je motor dobar a koji ne.pa dali ti znas da je intcp jedva nesto znao objasniti o ovjesu a ovi drugi jos manje.iznenadio bi se ti koliko ljudi na forumu malo znaju.A SUMNJAM DA I TI ZANS PUNO VISE OD PROSIJEKA!

Calibra Zender
19-07-2002, 16:50
Pa tu su bile provaljivane teze od strane INTCP da auto ne leži na oprugama nego na amortizerima. Koje li glupsoti!

INTCP
21-07-2002, 09:30
Znači ovjesi vas zanimaju ha?
E pa ××××te se

Mcpherson je dakle konstrukcija pretežito prednjeg ovjesa koji se sastoji iz donje vilice ili ruke ili poprečnog ramena koja može biti jednostruka, L oblika i trokutasta (kod sportskijih auta). Na to poprečno rame postavljena je opružna noga odnosno amortizer integriran sa oprugom. Tna noga se zakreće oko svoje osi kako se zakreće volan. Prednosti: kompaktnost, postojanost geometrije kotača, upravljivost, lagan volan, jednostavnost. Može se kao i uvijek komplicirati kao kod alfi. Kompliciranije znači i bolje držanje ceste, ali i skuplje održavanje.

mara
21-07-2002, 09:40
kad sam procitao ovo tvoje prve 2 recenice ja sam se potrgao od smijeha intcp.
mi smo kao sto i sam znas ovjes vec odgonetnuli sto je i slike itd.ako se sjecas intcp.
ja objasnjavam ovom tukanu trans am-u cinjenice u vezi znanja pojedinaca koji skrivaju svoje neznanje, za razliku od mene.
ja nisam rekao dati nista ne znas ali si i sam tamo negdje rekao da o tome ne znas previse.dodouse znao si vise od drugih.za ovog trans am-a znam da ne zna nista o ovjesu a kamoli o radu motora a meni se ruga,pa je to bio glavni razlog spominjanja ovjesa

INTCP
21-07-2002, 09:43
Čim ugledate amortizer integriran s oprugom u 90 % slučajeva to je McPherson. McPherson se može koristiti i straga, ali to je rjeđe jer straga bi zauzimao puno prostora (KAO KOD ALFE 156) te se straga češće koristi polukruta osovina, multilink, ili pak kruta osovina kod malih auta (dakle niski ovjesi).

Mcpherson se naprijed najčešće koristi. No kod sportiva, žešćih stavlja se dvostruko poprečno rame trokutastog oblika. Dakle kao donje rame se kao i kod Mcphersona stavlja jedno, ali ovdje trokutasto, zatim ide glavčina i zatim još jedno trokutasto rame. Prednost je šta kod ove izvedbe nije potrbno raditi kompliciranu izvedbu glavčin kao kod McPhersona jer se kod njega zakreće cijela opružna noga. Ovdje je dovoljno samo staviti dvije jabučice gore i dole.
No još je jedna velika prednost ,a to je što takvi ovjesi podnose visoka opterećena i pružaju izvanredno držanje ceste zbog dva velika

INTCP
21-07-2002, 09:54
Greška.
Dakle prža bolje drđanje zbog dva vrlo čvrsta
hvatišta (trokutasti oblik) karoserije.
Alfa 156 ima naprijed ideju ovog ovjesa, ali u obliku McPhersona.

Sad malo o stražnjim ovjesima. Polukruta osovina je konstrukcija, lagane i jednostavne ugradnje. Stvar je u tome da je to pluzavisan ovjes. Dakle kotači su povezani nekakvom krutom osovinom tubularne konstrukcije najčešće. Pa bi prema slici rekli da je to zavisan ovjes. Ali, pošto je to polukruta osovina kotači se mogu neovisno gibati do određene granice kad to postajje zavisan ovjes tj. kad je pomicanje jednog kotača u tolikoj mjeri da počinje djelovati na drugi. A to je pri žešćem naginjanju, dok u normalnoj vožnji djeluje kao nezavisan.
Ta se izvedba ugrađuje na male aute. Ali je stramota da taj sistem ima VW Passat i stari A4 (evo malo starog mene).

INTCP
21-07-2002, 09:57
Niste vi ništa odgonetnuli, već samo malo načeli. Ako vas zanima mogu vam i objasniti Multilink i druge kobinacije stražnjeg nezavisnog ovjesa.

INTCP
21-07-2002, 10:23
A što se tiče američkih auta, ja samo respektiram i to jako one stare zvjeri sa ručnim mjenjačima. Šta se tiče američkih auta kod mene vrijede posebna pravila i dopušteno im je imati jednu centralnu bregastu u V8 motoru ili 300 ks iz 6000 ccm ili 4 brzine, ali samo da je ručni mjenjač.

Dakle to su:
Ford Mustang prva generacije i njegove Shelby prerade. (Kao onaj iz Nestali za 60 sekundi ili pak onaj iz Bulita)

Chevrollet Camaro prva generacija ili pak opaka izvedba Dana Camaro. Mooooooožda druga generacija.

Chevrollet Corvette sve generacije posebno Sting Ray i nekon nje. Ova nova je tehnički ok ali izgledom nije baš.

Dodge Charger (Iz Brzi i Žestoki ili pak opet Bulita), a još ako je R/T verzija.

Oldsmobile ima jedna zvijer tipa muscle cars, ali neznam joj ime.

Pontiac Firebird, samo prva generacija.


Dakle ne znam dali ste shvatili, ali to su uglavnom Muscle car auti. Dakle tipa Chargera iz Fast and Fourios, a taj film ste nadam se svi gledali.

sepra
21-07-2002, 23:07
http://www.fotango.com/p/eba00174328f00000030.jpg
http://www.fotango.com/p/eba00174328f00000031.jpg
ovaj iz bullita mi je pre××××n

TRANS AM
22-07-2002, 07:33
Mara,

ak nisi primjetio ja nisam do sada koristio riječi tipa "tukan", niti vrijeđao kao ti. Stoga se ni ovaj put neću spuštati na tvoju razinu. Otvori si topic, "Najopake pile koje ste vozili" ili "Streetrace", pa će ti možda biti jasnije čime se bavim, koju ekipu znam i kaj ja znam ili kaj ja neznam. Nakon toga pročitaj svoje postove barem 5 puta, možda shvatiš da argumenata za tvoje tvrdnje nema. Sve se svodi na teze tipa: saznao o tetke, rekla mi strina! Do tada ne namjeravam uopće raspravljati s tobom!

Bullit-e,

u subotu u noći je umro moj mentor, Željko Šegota, jedan o prvih "tunera" u hrvatskoj. Tumor je uzeo svoj danak! Pišem, jer sigurno ga znaš išao je s Z.Ivičekom u razred, učili su zajedno od legendi: Meglaj, Špoljar ... Posljednje što je napravio, bila su dva Spitfire-a. Kaj ti je ironija života!

Calibra,

vidio sam ti auto sinoć na Aquacity-u, bio sam s curom u šetnji. Di si se sakrio :smile11:

Calibra Zender
22-07-2002, 07:40
Trans AM
I ja sam šetao s curom. Bili smo odmah na početku, klupice do terase. Nisam vidio Pontiaca na parkingu.

TRANS AM
22-07-2002, 08:16
Bili smo s curinom Tigricom, KR tablice, crna, spštena s dosta spojlera. Izležavali smo se kod onog "rtića". šteta kaj se nismo skužili. Pozdravi curu. :)

Calibra Zender
22-07-2002, 10:08
Vidio sam tu Tigru, bila je sparkana 3, 4 mjesta prije mene s desne strane. A vidio sam dva "golupčića" kako leže tamo na kraju. To ste vjerojatno bili vi. Ja sam sjedio na klupi 15-tak metara iza vas.

alfist_zg odlog.
22-07-2002, 12:24
pitanje za trans am:

ti si obozavatelj americana, daj mi molim te reci ako znas koji je auto iz onog filma "od sumraka do zore " sa george clooney i tarantinom, onaj crni sta oni voze u prvom djelu filma, sigurno si ga gledao.
ja mislim da je jedan Mercury ali nisam siguran koji niti koje je otprilike godiste. htio bi potraziti nesto o njemu na netu, pre××××n je.
thanks. :smile07:

mara
22-07-2002, 12:44
intcp nastavi!

TRANS AM
22-07-2002, 13:42
INTCP,

fasciniran tvojim znanjem i dobrim izborom samo nadodajem: onaj Oldsmobile može biti samo Tornado s početka 70-tih (425 cid - kubičnih inča, otprilike 7000 naših kubika), te možda u brzini zaboravljene: Plymuth cuda (Baraccuda i Hemicuda), Pontiac GTO Judge(kraj 60-tih, početak 70-tih), Mercury Cougar Eliminator, te zbog moje subjektivnosti Pontiac Trans AM II generacija 455 cid (do gušenja eko normom) potpuno isti proizvod kao i Camaro II generacije (razlike su jedino u prednjoj masci i zadnjim svjetlima) i naravno na kraju, mada je trebala biti na početku, najopakija od opakog društva, AC Cobra iz 60-tih. Pozdrav tebi INTCP, gdje god bio iz šugavog i kišnog VŽ-a.

Alfist_Zg,

gledao sam film jako davno. Pogledati ću film ponovno (već danas ili najkasnije sutra), pa ti svakako javim. Ako je bio Mercury onda je vjerojatno gore spomenuti Cougar Eliminator. :)

alfist_zg
22-07-2002, 19:37
ok, hvala ti trans am, nisi se trebao toliko angazirati,hvala...vjerovatno je taj, jer mi je ostalo to ime ,bilo je u jednom autoblicu u onom djelu gdje su kao auti filmskih zvjezda, tamo je bas pisalo o njemu, ali ja nekupujem autoblic nego ga samo citam pa ga nemam. :)

alfist_zg
22-07-2002, 19:39
i zaboravih...AC Cobra je zakon, bravo.

usput, dali su imali i koji su modeli gore spomenuti od tebe i od INTCP imali rucne mjenjace?

mara
22-07-2002, 23:16
znas kaj ti trans am.ovdje na forumu ti novinari nisu bas omiljeni!to sto si vozio te opake aute ne znaci da sve znas o autima.svi smo nazalost svjedoci sto sve oni mogu lanuti!
mogu i ja voziti ferrari modenu a ne znati nista o autima!sta sad to znaci?
nisi koristio rijec tukan ali si provocirao! ti si faca jer si vozio sportske americke aute i jer znas sto je slen blok a mi nismo i sad si ti nedodirljivi i sve znas a mi smo ostali ××××××!ma daj vozi!
gdje sam ja uopce na forumu rekao da sam strucnjak za aute??????????????
ja sam rekao svoje misljenje o americkim autima!auti su mi odvratni!to mogu reci jer sam se vozio u njima!
meni OSOBNO je razlika izmedju europskih auta i americkih je kao nebo i zemlja

TRANS AM
23-07-2002, 06:55
Mara,

ne da mi se prepucavati s nekim ko se samo vozio u američkim autima, a nije ih vozio, barem ne neko dulje vrijeme. Priznam i cijenim nečije mišljenje, ako ga može potkrijepiti argumentima. Da si malo bolje čitao moje postove shvatio bi da ja ne tvrdim da je sve dobro ili sve loše, pogotovo ne danas kad svi znaju proizvoditi automobile. Nisu svi ameri bajni (pogotovo novija produkcija), kao ni svi europljani ili istočnjaci. Još jednom ću ponoviti: Nema auta koji nema svoje vrline i mane. A sve se svodi na osobne afinitete. Siguran sam da ni ti ne bi imao ništa protiv kad bi u tvojoj garaždi bila jedna Corvette-a, Viper, Mustang ... Zato nemoj biti licemjeran!
I da si čitao moje postove u komunikaciji s Bullit-om, shvatio bi da ono što znam, mogu zahvaliti ljudima koji su priznati "umjetnici šarafanja po automobilima". I za kraj: Svatko ima pravo na svoje mišljenje! Jedino molim da se ne generalizira i pljuje!

Alfist_zg,

nije to neznam kakav angažman, glede filma. Baš si me zaškakljao s pitanjem, znatiželja se probudila. Btw, svi od pobrojanih proizvodili su se i s manuelnim mjenjačem, u jako malim serijama i to uglavnom po posebnoj narudžbi.

Za kraj: ovo je imak topic: "Motori kao Alfini", pa ne bi više na njemu o amerima. Bolje otvoriti novu temu. Ispričavam se svim alfistima, bez obzira što nisam ja potegnuo temu o amerima.

sepra
23-07-2002, 16:58
A ××××ga kad se ta tema ispuca u dva-tri posta ;)

6300 giri/min
28-07-2002, 21:58
Da se malo vratim na temu... Mercedes je pokusao napraviti motor sa dvije svjećice, ali je morao skidat jedan ventil po cilindru. Dvije svjećice pospješuju sagorjevanje, tako da je emisija CO plinova manja, kao i trošenje materijala (neznam zašto).

Extreme
29-07-2002, 11:40
A zašto bi razvijali twin spark motore ? Ima jedan zanimljivi test u Auto Klubu - uspoređivali su BMW 316i Compact (stara linija) i Alfu 147 1.6 T.S. BMW-ov desetljeće star motor pokazao se kao bolji. 80 kg teži BMW ima 0.5 sek. bolje ubrzanje, 3 km/h bolju krajnju brzinu i dosta bolju elastičnost, a troši i do litru manje u prosjeku. :))

EasyRide
29-07-2002, 18:44
šta je ova tema aktualna. nisam je čitao ni odgovaro na nju već valjda 2tj. A ostali smo na stvarima koje se baziraju na "pisalo je u autoklubu". e ljudi moji šta mislite da su oni u autoklubu nešt pametniji od nas kada su u pitanju auti?! a to što ovaj iznad mene citira autoklub, dokazuje koji da su forumi dobri samo da bi se pomoglo ljudima koje nešto zanima i koji trebaju sabijet, a ovakve rasprave ne vode nikamo jer će uvijek biti ovakvih poput ovog iznad mene koji... (ne želim nikog vrijeđat)

Capri
30-07-2002, 01:07
extreme ne vjeruj svemu što novine pišu!
to što bmw ubrzava 0,5 sec brže i ide 3 km više vjerovatno je stvar u getribi a ne broju svjećica!

Extreme
30-07-2002, 10:53
Istina, ali još uvijek ostaje činjenica da je BMW iz običnog atmosferskog motora s 2 ventila i bez twin sparka uspio izvuči 102 ks, a Alfa iz motora iste kubikaže s T.S. i 16 ventila uspjela izvuči tek mizerne 3 ks više uz lošiju elastičnost.
:smile11:
Easyride, nisam ja prepisivao neke kvalitativne sudove iz Auto kluba, već sam samo prenio suhoparne podatke koje sam mogao izvaditi i iz službenih stranica BMW-a ili Alfe.

Girrari
30-07-2002, 11:51
Extreme, ali Alfa iz istog motora (1.6 16V) izvlači i 120 KS!

INTCP
30-07-2002, 14:22
Extreme da si malo bolje upućen znao bi da je to prigušena verzija alfinog 1.6 motora sa 120 ks koji je predstavljen još pred kraj proizvodnje u 155, a i 145.
Ta verzija sa 105 ks je prigušena i razvija snagu na 5000 okretaja dok ovaj sa 120 na 6300.

Ja BMW- ovom 1.6 toleriram tih 102 ks jer ima samo 2 ventila po cilindru. Ali alfa je uz 2 ventila imala 105 ks i u 75 pred 15 godina. A isti taj motor možeš nać u alfama iz 60-tih i 70-tih samo šta ima karburatore i 110 ks. Isto 2 ventila po cilindru.
Ako te ovo nije fasciniralo možda će te da je 75 2.0 Twin Spark iz 87. imala 147 ks sa samo 8 ventila. A neki ni danas nemaju toliko iz 2.0 motora sa 16 ventila.

Zato više ne uspoređuj alfu i BMW jer je alfa uvijek redovito imala jače motore iz manje kubika izuzev M odjela naravno.

EasyRide
30-07-2002, 19:13
INTCP svaka čast! Skidam kapu. Napokon malo riječi koje prikazuju nečije znanje i na pravilan način oslikavaju pravu sliku automobilizma u 2desetom i 2desetprvom st. haha :) ;) :smile06: :smile07: :smile08:

slucajni gost
30-07-2002, 19:16
Već duže vrijeme pratim pisanja na stranicama Opela i Alfe pa sam se odlučio uključiti.
Calibru zendera pitam se što uopće tražiš na ovoj temi?
Tvoje spoznaje o autima svode se na boju laka i eventualno na oblik(to isto vrijedi i za ženske)a o duši auta nažalost neznaš ništa.Svoje neznanje nadoknađuješ prostotama.
Calibra i Alfista poznaju dušu auta i auto im nije sredstvo za zavađanje maloljetnica poput tebe.
Opelu se mora priznati da puno ulaže u tehničke inovacije i uspjesi će kad tada doći no međutim Alfa je karizma,Alfa je legenda.Bez uvrede dok je Opel izrađivao "Julke" i kamione Alfa je već tridesetih godina prošlog stoljeća imala motor sa bregastom u glavi,mjenjač sa pet brzina i t.d.Alfa ima sportsko srce i to nitko ne može negirati.Ljudi koji voze Alfe su ljudi sa srcem i ne brine ih potrošnja a sve ostalo su samo puste priče

EasyRide
30-07-2002, 19:16
A ti Capri, koji nosiš moj bivši (ponosni) nick, nemoj se brukat s getribom. ;)

AR
30-07-2002, 19:38
Dragi slučajni gost!
Ako ti misliš da si pametniji, što se tiče avtomobila,jer si muško, vrlo se varaš. Postoje i ženske, koje bi možda i više znale o avtima nego ti (alfa več dugo stvara avte, ali tek par godina znaju, da jim nije potrebno za svaki litara bencina staviti litar ulja).
Nemoj posplošiti sve, ni to, da su sve alfe dobre.

INTCP
30-07-2002, 20:31
Ko je ova ×××××ča?
Bravo ghoste. Samo da napomenem da je alfa imala ne samo bregastu u glavu, nego i 2 komada kao i 2 svjećice po cil.

RA
30-07-2002, 20:46
da je to tako litra ulja na litru benzina neznam dali bi bilo toliko alfi na cesti.
Ali znam, jer sam imao golf I benzinca, ne samo litra na litru NEGO VIŠE ULJA NEGO BENZINA NA VW SRANJU. KUPOVAO SAM ONE ININE BAČVE NAJJEFTINIJEG ULJA I SIPAO DO BESKRAJA.

Capri
30-07-2002, 21:07
easyride znači po tebi getriba nema nikakve veze sa ubrzanjem i krajnjom brzinom???

AR
31-07-2002, 16:00
Ja sam ti ta ×××××ča, ti pametnjakoviču!
I ja sam imala alfu pa na benzinskoj crpki ulivala sa straga benzin a ispred ulje svaki put. Dosta je bilo i je prodala,tako, da je opet ta "×××××ča", još gluplja nego prije kupila gospođicu
164 TS 2.0(novu) i zaribao mi motor po 1 mjesecu (mogu ja biti ××××× i ništa neznat o avtima, ali po jednom mjesecu, "tako dobri avti" ne mogu se kvarit). Alfe jesu vrlo ljepe i imaju najljepče linije, ali neznam ako su stvarno "CUORE SPORTIVO", kad je jadan Clio od 0-100 preskoči i da najbolja Alfa ima od 0-100 9,3s! Da ne govorimo da u kofano ne možeš staviti ni malo većeg psa, a kad je voziš (posebno 145 i 147) vidiš samo plastiku i moraš stezati vrat da vidiš jeli je tko iza strane! A za rikverc moraš biti najmanje Schumacher ili muško!!!!!!!!!!!!1

mentor odlog.
31-07-2002, 16:06
Za takve babetine nije auto, pogotovo ne Alfa. U jednu ruku kuhaču, u drugu ku..c i to vam je dovoljno. Čast iznimkama kakvih je vrlo malo.

ma kurac
31-07-2002, 17:06
ma ××××× ti boga glupoga, ma ja sam imao novi Bmw i kada sam prvi puta tanka otpao mi rezorvoar, ma šta to ljudi kupuju i vide u tome, a moj stric na mercedesu od prijatelja i bla bla bla sra sra sraaaaaaaa........

INTCP
02-08-2002, 18:32
Žene bi trebale imati posebnu vozačku edukaciju. 70 sati vožnje, 30 sati teorije i 50 sati upoznavanja sa duhom, smislom, logikom automobila.

Kučku izmišljena.

doctor
02-08-2002, 21:06
itcp, to mislis za naprednije zenske. ove ostale bi morale najmanje 100 sati voznje. Ali bilo bi dobro kad bi žene stavile neku naljepnicu na svoj auto tipa : OPREZ !!! ŽENA ZA VOLANOM. Mislim da bi mi muški onda više pazili na njih i mnogo manje nesreća bi bilo, pogotvo po gradu. Znate kako se ženske prestrojavaju po gradu, prvo skrene na tebe, onda pogleda, i onda mozda da i zmigavac.

Capri
03-08-2002, 03:43
ženama je mjesto u kuhinji a ne za volanom....čast izuzecima!!!

:)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :smile07:

Capri
03-08-2002, 04:15
:URL=http://www.supersuds.org/index6.html:mrcina:/URL:

odjebite
03-08-2002, 14:05
http://www.iskon.hr/forum/viewThread.jsp?forum=7&thread=88815

rale
04-08-2002, 11:14
ne branim niti ne napadam nijednog proizvodaca,ali ovo sam par puta vec rekao

mislim da svaki proizvodac danas moze napraviti isto sto i bilo koji drugi ali se svi prilagodavaju odredenom profilu kupaca nebi li prodali sto vise i zaradili hrpu love

alfa cilja na mlade ,sportski nastrojene kupce pa nabrijava masine

pa ima i vw 1.6 masinu sa 125 ks(polo gti)ali je ne stavlja u boru,golfa il passata jer vecina kupaca gleda i na potrosnju,poreznu grupu,osiguranje...


golf je najprodavaniji auto u evropi i to uglavnom 1.6 102(sada 105)ks...vw to zna i nis ne mijenja jer im to pase

hyundai elantra je pocetkom 90-ih izvlacila 116 ks iz 1.6.u to doba je npr.opel imao omege 1.8 sa 90ks a vw golfa 1.8 sa 75ks koji su se svejedno prodavali puno bolje

honda civic iz '91.je imala 1.6 masinu sa 125 ks

clio sport je imao 172 ks iz 2.0(sada169ks)kao da alfa nemre vise od toga(u to doba 155ks) ali treba ostati u granicama upotrebljivosti

danas (recimo)terenac honda hrv ima masinu 1.6 sa 125 ks(vjerojatno neki japanski porezni zakoni)

pa to je jace i od alfe,bmw-a,audija,fiata,peugeota,........

to ne znaci da i drugi to ne mogu,samo se prilagodavaju trzistu jer je finalni sudac uspjesnosti broj prodanih auta,tj.ostvareni profit

ako ce vw-u to donositi prodaja golfa 2.0 sa 115ks,kaj bi se davili da ubacuju nekaj modernije i jace


sva skvadra na forumu je vise manje mlada od 25.ali financijeri kod kupnje auta su ljudi od (cca)30 na dalje a oni imaju druge prioritete osim 0-100,max brzine i broja okretaja...to firme znaju i tome se prilagodavaju

i meni je to bilo najvaznije u tim godinama
danas imam 30 i bitna mi je i potrosnja,gepek,osiguranje,servisni intervali,gubitak vrijednosti,....

ista je stvar sa dizajnom.pa pogledajte studije svih mogucih proizvodaca
svi su u stanju napraviti hiper futuristicki i sportski auto,ali da li ce se prodavati?zato idu na ziher


svaka cast alfi za dizajn 156-ice,stvarno su pogodili
ali onda su to htjeli prenijeti na 166 i nije bas uspjelo
a onda opet uspjeh sa 147

meni se jako svidao xedos 6...u to doba alfa je imala 155...po mome ukusu neusporedivo,ali se xedos se jako lose prodavao i bio neuspjeh za mazdu dok se polu-karavanska 323 prodaje jako dobro


svi se prilagodavaju kupcima da izvuku sto vise love

nemam nista protiv nijednog proizvodaca,osobno preferiram japance ali mislim da su svi danas konfekcija s ciljem izmikavanja love


nisam dugo pisao pa me ulovilo malo.........ne zamjerite
pozdrav

M_7
04-08-2002, 13:12
rale
moze dva pitanja: 1) kaj je elantra postojala pocetkom devedesetih ????
2)zar nije honda civic izvlacila 91. godine izvlacila 130 ks ????

rale
04-08-2002, 13:35
1.
http://images.cardomain.com/installs/215000-215999/215518_1.jpg

ima ih cak i kod nas,zgledaju ko pony s 4 vrata
za usa je bila elantra a valjda kod nas lantra
2.to je bilo u usa iz njihovih casopisa....mozda je manje zbog norme zagadivanja

u pravu si.slicna(ili ista)masina u crx-u je imala 130?!

bmw 325
04-08-2002, 13:43
Imao sam 325 prije tri godine, perfomanse preloše s obzirom na potrošnju od 17 litara. Prodao sam ga tipu koji si je ugradio plin i sada tanka za 60 kn.

M_7
04-08-2002, 14:03
imao je od sestricne decko 325-icu, a najbolje je bilo gledati kazaljku koja mjeri trenutnu potrosnju.... dok se digne 35-40 trenutna potrosnja hehe "uzivanicija"

VR6
04-08-2002, 20:13
Slazem se s rale-om, to tako ide otprilike.

Honda Civic/CRX 1.6 o kojoj pricate ima 92kW, sto je 125KS.

Samo ne znam rale na sta ovdje mislis: "clio sport je imao 172 ks iz 2.0(sada169ks)kao da alfa nemre vise od toga(u to doba 155ks) ali treba ostati u granicama upotrebljivosti"

1990 nije bio Clio Sport, prije Clia Sport je bio Clio Williams kao najsportskiji Clio, imao je 2.0 motor sa 140/150 KS. Sadasnji Clio Sport ima 124kW, sto je 169 KS, kao sto je imao i prije redizajna.

Serbia GTi
04-08-2002, 20:37
rale,
zaboravio si swifta GTi koji je jos `89 iz 1.3 motora izvlacio 101ks!
U pravu si VR6,
najsportskiji clio u to doba bio je williams i imao je 150ks. Posle se pojavio sport.

mara
05-08-2002, 14:05
intcp ona sa zenama ti je super!!
ja cu se rijetko javljati jer sam se preselio u stan gdje nema computera.nemojte plakati vratit cu se ja!znam ja da ce van falit moji komentari :))

rale unlog
05-08-2002, 14:22
da i swift je tu,ima ih jos ko bi sve nabrojao

kaj se tice clia nisam mislio na pocetak 90-ih nego prije par godina

prva verzija sport je imala 172 ks,tj vise na 2.0 masinu od skoro svih poznatih firmi(alfa 150ks,bmw 150ks,p-306 165ks,...)

samo zelim reci da svaka firma moze s motorom napravit kaj moze i bilo ko drugo,samo zavisi od potraznje(i zarade)

VR6
05-08-2002, 15:39
Shvatio sam ja sta si ti tim zelio da kazes, i slazem se sa tim.

Ispravio sam te u vezi ovoga: "prva verzija sport je imala 172 ks"

I prva i druga imaju isti motor, nije prva imala 172 KS, nego je imala kao i sadasnja 168 KS, odnosno 124 kW. Mozda si ti negdje nasao da pise 172 BPH, sto nije isto sto i KS. BHP, HP (USA), KS nisu iste mjere, razlike su male ali postoje. Zato je za osnovu najbolje uzimati kW, pa ga preracunavati u potrebnu jedinicu, kod nas KS.

rale unlog
05-08-2002, 15:54
ma citam puno stranih casopisa

evo u what car april,2001 kaze clio sport 172 ks 172 bhp(brake horse power),auto auto iz 2000 kaze clio 172 ks,auto blic kaze 169ks,auto klub isto.....


mada si u pravu svi navode 124kw(x1.36=168,64)

ja sam mislio da je malo prigusen u meduvremenu,ali samo razlicito pisu....

kao i hdi ima 107 svi pisu 110,1.6 16v (renault i peugeot)isto tako....

valjda ljepse zvuci

u svakom slucaju....124kw renault izvlaci iz 2.0 vec nekolko godina....zar drugi to ne mogu???!!!

mogu ali ne rade jer prilagodavaju i po ostalim kriterijima a ne samo snazi

rale unlog
05-08-2002, 16:03
evo zadnji auto klub kaze sport 122 kw

a za clio 1.6 16v kaze 79kw(107ks)

za istu masinu u meganeu kaze 79kw(110ks)

a pak u laguni opet 79kw(107ks)


auto blic za megane 1.6 16v kaze 81 kw(110ks)


valjda sam i ja tak negdje citao pa dosao do onog zakljucka o prigusivanju,al zgleda da ima 124 kw od pocetka

INTCP
05-08-2002, 16:55
I šta to meni znači da vw može izvuć 125 kad inače ne ugrađuje takve motore između ostalih mana. Mene zanima tko radi takve motore, da ja to mogu kupit, kužiš. A osim toga alfa cijelu svoju povijest radi nabrijane motore. I nema alfe koja nema nabrijani motor u svom vremenu.:URL=null:null:/URL:

rale
05-08-2002, 17:18
ja samo kazem da to mogu i drugi proizvodaci


hyunday elantra je to mogla prije 10-ak godina

116 ks..10.3s 0-100,198kmh


samo kazem da se svak prilagodava cijelokupnim proizvodom(ukljucujuci motor)profilu kupaca koji zeli privuci

alfini su motori nedvojbeno dobri i sportski ali je tesko tvrditi da neko drugi to ne moze napraviti

to je sve sto zelim reci

mytbyte
07-08-2002, 13:01
BHP=brute horse power, for your info :-)

Evo jednog od današnjih bisera što se tiče odnosa zapremina/snaga - toyotin 1.8 VVTLi od 192 KS iz Celice...mislim da su ga u Britaniji proglasili najboljim motorom 2002.

rale unlog
07-08-2002, 13:46
kaze internet(copy/paste):

"...The power output of an engine is measured in kilowatts :kW: or brake horse power :bhp:. A kilowatt is the metric measurement of brake horse power. One brake horse power equals 0.75 kilowatts..."

mytbyte
07-08-2002, 14:57
Mea culpa, mea maxima culpa...

da, BHP=break horse power, čitao sam mislim u nekim američkim magazinima da se referiraju na BHP kao na brute horse power...ali to je izgleda bilo više opisno nego stvarna mjerna jedinica...

1 BHP = 0.75 kW, ne znam doduše koliki je odnos KS i kW (ne kanim izračunavati koeficijent prema već izračunatim odnosima koji se objavljuju jer to varira i vjerojatno nije na decimalu precizno pa mogu biti i u krivu, a to više ne želim)

Lee Mun
07-08-2002, 15:55
Možga netko zna za koliko famozni Toyotin 1,8 l 192 BHP ubrzava od 60-100 km/h,tj.kakova mu je elastičnost?

VR6
07-08-2002, 20:04
Ovako to ide:

1 kW = 1,35962 KS

1 KS = 0,9862 hp - (US-HorsePower)

1 BHP = 1,013872 hp - (British HorsePower)

Ima europski HP (metric HP), on je isti kao i KS, znaci jedinice u europi, HP, KS, PS to je sve isto, samo ako je rijec o americkom HP onda se racuna drugcije od KS.

BHP je Brake HorsePower a moze biti i British HorsePower.

U Europi oznaka BHP znaci Brake HorsePower (efektivna snaga motora) i odnos je 1 KS = 0,9862 bhp. Ako je British HorsePower onda se racuna drugacije.

rale unlog
08-08-2002, 06:27
internet :
PS in Kilowatt(kW) PS x 0,735 = kW
Kilowatt(kW) in PS kW x 1,36 = PS
Horse Power (HP) in PS HP x 1,015 = PS
PS in Horse Power (HP) PS x 0,985 = HP


moram priznat da me zbunilo


vr6 uglavnom ima pravo,ali mislim da nema pravo sa podjelom "american" i "british" nego ide.........kaj ja znam........ prema nacinu mjerenja???

VR6
08-08-2002, 15:50
"moram priznat da me zbunilo"

Evo da razjasnimo, ovako ide:

U Europi, HP se mjeri po DIN sistemu. Po njemu se mjeri citav motor, spreman za stavljanje u automobil, sa svim dodatcima, i to je pravi pokazatelj stanja.

BHP je Americki HP, ili HP koji se mjeri po SAE (Society of American Engineers) sistemu. Po tom sistemu snaga motora se mjeri na koljenastom vratilu motora, bez alternatora, prijenosa... samo osnovni motor.

Znaci ide:

1 kW = 1,35962 KS - (DIN sistem) - Za Europu, HP (Metric), PS, KS...

1 BHP = 1,013872 HP - (SAE sistem) - Za USA i Britaniju...

mytbyte
08-08-2002, 16:45
Zasad ovoliko, nemrem više naći site na kojem su podaci o elastičnosti:

Toyota 1.8 VVTL-i
snaga 141 kW (192 KS) pri 7800 o/m

najveći okretni moment 180 Nm pri 6800 o/m

8,4s do 100 km/h (podaci za Corollu TS),

potrošnja u gradu 11,1 - na otvorenoj cesti 6,7 - kombinirano 8,3 l/100km

očigledno treba pošteno stisnuti, tek onda se otvaraju vrata pakla...:-)

rale
09-08-2002, 04:06
nisam strucnjak u ovome,ali znao sam i prije da ima neka mjerenja kao snaga same masine i snaga koja se dobije "na kotacu"tj nakon gubitaka prijenosa,trenja,....(10-ak%)


mislio sam da je to din i sae

znam da je suzuki swift gti(101ks)bio reklamiran prije 10-ak godina sa snagom 115 ks(sae)

reklamni trik,objasnili su mi, da je 115 snaga iz masine a 101 snaga na kotacu

rale
09-08-2002, 04:15
auto blic,(nekojte odmah skakat na noge)kaze corolla 80-120 u 6-om 11sec

drugi na testu(nakon golfa 1,8t-turbo se ne pika,a prije abartha,focusa 170,type-r)


to mi je bas cudno,zar nisu ti motori dobri za vrtnju a elasticnost nula?

davno u gente motori usporedba civic 1,6 160 ks i dedra turbo,ne sjecam se snage,oko 170ks

uglavnom,0-100 i max brzina slicne,a kada sam ocekivao ogromnu razliku,tj 80-120 i tu su bili gotovo isti???!!!

dedra je imala puno bolji moment i to na jako niskim okretajima,a civic-ov moment je bio na preko 6000

pa kak onda imaju ta meduubrzanja?da li je tajna u jako kratkim prenosima?

mytbyte
09-08-2002, 08:16
Rale,

pa čini se da su tvornički podaci suhe specifikacije motora koje se vjerojatno mjere dok je motor "na stolu", elastičnost motora bi tako trebala biti konstanta koja se dalje varira omjerima u mjenjaču??? (true or false???) Kod 1.8 VVTL-i je max okretni moment jako visoko i nije baš pogolem a, eto, opet su u stvarnom svijetu međuubrzanja ispred mnogih...

Ja, Alenko
09-08-2002, 08:44
Tajna je u Mr. Mušnjaku i Auto blicu.
:))

mytbyte
09-08-2002, 09:11
Kužim da je ovo bilo ironično ali mislim da su te testove, ko što sam već negdje napisao, radili nijemci...osim ako g. Mušnjak nije namjerno modificirao neke njihove brojke i tekst...

Osim toga, znate li koji su koordinacija i trud!!! potrebni da se toliki broj sportskih verzija skupi na jednom mjestu i testira...to AutoBlic ne može, samo AutoBild...

rale
09-08-2002, 11:08
taj test je bio prenesen,radili su ga njemci


ali kaj sa ovim gente motori?
2.0 turbo i 1,6 bez turba
slicna snaga i performanse ali i meduubrzanja?

mytbyte
09-08-2002, 11:58
Rale,

možda turbaka nisu dovoljno razvrtili pa se turbo nije ni uključio...talijanski mišeki...hehehe

Ah, Gente Motori, za 20 kn na mjesec imaš živu enciklopediju podataka i mjerenja...

Type R
19-08-2002, 22:00
Za sve one koji se pitaju kako se stvarno mjeri snaga današnjih motora: otvorite Google, te upiši measuring engine power, i onda skočite na prvi link. Tip je sve super objasnio, te se očito jako dobro kuži u motore.

1.8 sa 192ks od Toyote ima 180Nm što je puno za atmosferski motor od 1.8 litre. 8.4 sec za 0-100 mi se čini preslabo za Corollu s tim motorom, kada za Celicu GTS (isti motor) piše da ima 7.4 sec. Ne vjerujem da je Corolla teže 100kg od Celice.

Malo o starim Hondama, pošto vidim da vam neide. U japanu je 1989. izašao prvi Civic sa DOHC VTEC motorom koji je imao 160ks, dakle 100ks po litri. Malo je bio prigušen za Euro tržište zbog strožih standarda za ispušne plinove, no 150ks je još uvijek bio dobar rezultat. Tek koju godinu kasnije stižu i za Europu 160ks verzije. Ne sjećam se da je tada neki drugi serijski motor mogao ići do 8000 okretaja.

Obične 1.6 verzije su razvijale od 105 do 130ks, ovisno o tržištu. U odnosu na te motore, DOHC VTEC 1.6 (Civic VTi) od 160ks ima drukčiju kubikažu (za 5ccm veću), kraći hod klipova, te naravno puno veće područje okretaja. Ima samo 10Nm više od običnog 1.6, ali mjenjači koji se stavljaju uz taj motor imaju kraće prijenosne omjere, tako da bi se bolje iskoristilo veliko područje okretaja. Pri 120km/h u 5. brzini motor se vrti oko 4000rpm (običan Civic oko 3500). Zbog toga se i može mjeriti s autima s više kubika u elastičnosti.