PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gdje Na TUNING?



Go
05-07-2002, 15:51
Gdje je najpametnije otic na tuning.
Mozda negdje van ili mislite da su nasi tuneri uredu. :o

alfist_zg
05-07-2002, 18:36
kod Bullita.

bullit
09-07-2002, 13:04
Na ovo ne mogu nista drugo reci nego: hvala, Alfist_ZG :smile07: :smile07: :smile07:

alfa099
09-07-2002, 17:30
Napiši, bullit, kako ide tunirana 156 JTD, napiši kako se vozi do mora i natrag, buaz!

GO
09-07-2002, 18:07
Bullit ti radis za neku tunersku radionu kod nas ili sam sklapas po garezi

Jam on it
09-07-2002, 19:45
Bullit je "tuning himself in best words". Vlastita firma, vlastiti "know how" i godine iskustva...

Calibra Zender
09-07-2002, 19:50
Sad će opet skočiti, ali nema veze... Kojeg vraga dižete Bullita u nebo? Pa nek čovjek sam nešto napiše, a ne da ga se vječito veliča. Pa nek onda cijenjena gospoda na forumu koja ga očito poznaju (neki su njegova klijentela) kasnije i potvrde šta sam kaže. Ovo je čisto blesavo za čitati. Ispada ko da mu se (da izvinete) u dupe zabijate, samo su vam još džonovi vani! Pa bit će popusta i ovako i onako, bit će rabata za sve! :smile06:

alfist_zg
09-07-2002, 21:15
ma Calibra, ti uvijek preuvelicavas...ja sam samo to napisao , jer ne znam ni jednog drugog tunera, a i upoznao sam bullita na prvom okupljanju i decko je ok i odlicno se kuzi.
nekuzim zasto je to problem. :smile11:

doc
09-07-2002, 21:29
sad kad ja nabavim Bravo ima da bulit najde neki K&N "ispod pulta" za mene pa da ga i ja malo hvalim ! ;)

Calibra Zender
09-07-2002, 23:16
Ma ne tvrdim ja da on ne zna, nego mi je više blesavo čitat tuđa veličanja.

bullit
10-07-2002, 08:58
Alfa ×××, tvoja "dignuta" 156 SW JTD ide super za takvu vrst auta. Sad smo svi to vidjeli i probali u praksi.Mislim da je postignuto vrijeme dosta respektabilno, tim vise kad se uracuna kolki smo balast furali sa sobom...A kaj se tice same voznje, to mozda bolje da ti ispricas impresije.

vozio
10-07-2002, 09:11
Bullit daj napiši broj telefona ili ime svoje firme. :smile11:

tomba
10-07-2002, 11:03
o kojoj 156jtd je ovdje riječ,1.9 ili 2.4? kako je tunirna,kako je to "dignuta"? koliko je to koštalo i gdje je slagano? kakav je dobitak na snazi? kako se može izmjeriti snaga motora nakon tuninga? kakva je sad potrošnja u odnosu na prije?
molio bih vlasnika da mi odgovori,ako nije problem. hvala

bullit
10-07-2002, 13:19
vozio, moj mail je goc355@yahoo.co.uk pa se javi. Bilo bi glupo da ovdje bas sve kazem, nekima se ionak kosa dize na glavi kad cuju da se neko interesira za takve stvari.
Alfa ×××, objasni Tombi detalje koji ga interesiraju. Ja cu reci samo da je rijec o 156 SW 1.9 JTD.

kaka-libra
10-07-2002, 14:18
Calibra,
Pa nije Bullit Ti da sam sebe veliča. BTW jeste li vidjeli kako naš mali Calibra brzo dođe od Varaždina do Osijeka - vaaauuu. I još stigne svratit u pekaru po perec. Jel' tata ponosan? :smile06:

alfa099
10-07-2002, 15:23
OK. Na 156 SW 1.9 JTD stavili smo Superchips i "digli snagu na cca 145 KS. Okretni moment je također dignut, na koliko javim kad izvršimo mjerenja. Performanse su zadivljujuće. Krajnja je brzina viša od 210 km/h, izmjereno u praksi, a potrošnja u kombiniranoj vožnji (grad - otvoreno, ganjanje) je oko 8,3 l/100 km.
Bullit je vozio od Zagreba do otoka Paga i došli smo do Prizne za 3 sata u petak popodne po cesti Duga Resa - Josipdol - Senj. Bilo je dosta kamiona i prometa. No povratak je bio veličanstven. Vozili smo istom rutom, krenuli trajektom u 06:00 a u Zagrebu smo bili u 08:50. Uključujući trajekt! Manijak je vozio kao da je na Grobniku! Nismo ni oka sklopili!
Vidjet ćemo kaj će biti ovaj vikend jer idemo s potpuno novom GTV 2.0 TS.
Dakle, bullit ne samo da dobro slaže aute, već i vrhunski vozi, bez obzira kaj će sad Calibra sasut svu žuć Varaždinskog kraja jer je ljubomoran.
Calibra, pridruži se karavani, pa da vidimo ko kak vozi!

Calibra Zender
10-07-2002, 17:21
Alfa×××
Jesi mjerio ubrzanje, koliko si sada brži do stotke? Imao si prije nekih 11 sekundi.
Svaka čast Bullitu na oštroj vožnji, nema šta. Samo me zanima koliko je bilo riskira u vožnji, punih crta, škara...? Inače, odlično vrijeme.
Moje do Osijeka nije mjerljivo s njegovim jer stvarno nije bilo divljanja već neki konstanto solidan ritam. A i frka me dizat toliko prekoračenje zbog drotova. I ovo je bilo na momente za oduzimanje dozvole.

Kaj se karavane tiče ja sam za. Samo tko će nam plaćat kazne? ;)

p.s.Bullit, zašto ne koristiš uvijek svoj nick? Čudno da je samo tvoj komentar na oba topica...samo što se ovdje furaš na anonimusa.

bullit
10-07-2002, 17:34
Calibra, ja uvijek koristim svoj nick. Ono je moj komentar na drugom topicu, ali ovaj ovdje nije.
P.S. Nije bilo skara i slicnih stvari,ipak mi je bitno da svi stignemo (4 nas je bilo s prtljagom) zivi i zdravi (a neki i odmorni), doma.

Calibra Zender
10-07-2002, 17:41
Mali dodatak
Zagreb-Prizna (vašom rutom) ima 213 kilometara i ako u program ubacim ograničenja na našim cestama onda ispada da je vrijeme potrebno do dole (naravno bez zastoja, kolona...) 3 sata i 6 minuta. I nebitan detalj, potrošeni bezolovni za 125,25 Kuna. Nemam pojma koliko je litra nafte pa eto onda benge.

U istom programu istom metodom Varaždin Osijek za 3 sata i 38 minuta za put od 229 kilometara!!!

Ne kažem s time da sam ja ne znam koliko brže vozio već je stvar da programčić uključuje u kalkulaciju svako ograničenje. Zato i kažem da prosječnom vozaču treba do Osijeka nekih 3 sata i desetak minuta.

A ono za nick, sorry, moja greška. Očito je riječ o nekom kretenu.

bullit
10-07-2002, 17:47
Nerado te moram ispraviti, ali u tih tri sata(Od Paga tj. Zigljena, ne od Prizne, pa do HRT-a na Prisavlju) je uracunata i voznja trajektom i jedno stajanje.Tek tolko, radi pravilnog informiranja javnosti.

Calibra Zender
10-07-2002, 17:52
Istina, trajekt je preskočen, ali nisam propustio taj detalj. Mada je trebao biti dodan isto ko i zaustavljanje. Sve u svemu vrlo brzo, ali ne toliko brže koliko mi se u prvi momenat činilo.
Mada je blesavo uspoređivati te dvije dionice jer nemaju apsolutno ništa zajedničko (osim vjerojatno kardinalno lošeg asfalta).

alfa099
11-07-2002, 19:36
Jedan od idućih vikenda, sve do 15.09. pozivamo sve zainteresirane da nam se priključe u karavani od Zagreba do Novalje s posjetom novom klubu u uvali Zrće! Plaćamo cugu! I naravno, večeru ak nas netko stigne! Bullit i ja smo u plavoj GTV-jki...
Kretanje je oko 16:00 iz Zagreba, povratak u nedjelju u 05:50. Predviđeni dolazak u Zagreb je u 09:00 u nedjelju.
Sex i pijanstva uključeni u aranžman ali ovise o vlastitom umijeću!
Sponzor: MUP RH

mara
11-07-2002, 22:20
bullit ja bi te nesto pitao ali mi onda i odgovori!
osim chipom kako se jos moze tunirati auto?ali da nije stetno za motor.ja sam cuo da mozes sportskom bregastom.koliko ona daje konja a koliko se najvise moze chipom?

bullit
11-07-2002, 22:54
E, malo ti je preopcenito pitanje. Kolko s bregastom? Na kojem autu, i s kojom bregastom (imas minimalno tri varijante, u vecini slucajeva i pet)svaka nesto donosi a nesto i oduzima (veca snaga na visoj turazi, manji okretni moment, ili isti, ali na vecoj turazi, dakle,manja elasticnost. Koji auto? Sto je jos radjeno na njemu? Nije to stavimo ovo, to je 15ks, pa sad jos ovo, to je jos 8, pa sve skupa zbrojis. Ne ide to bas tak jednostavno. A uz promjenu bregaste, mora se mijenjati i chip, jer su parametri rada motora tada potpuno drukciji nego kod serijskog.

_Stevo
11-07-2002, 23:09
gledo ja jucer brze i zestoke na dvd-u i ×××× majku blesavim ljudima koji ne znaju cede drzat. film je ××××n. naravno gledajuci aute, efekte i kak je zamisljeno sve to da sudjeluju obicni ljudi sa svojim autima. a auti su jednom rijecju ××××ni. ne znam ko je od vas gledo film ali auti su ono...
i tak si ja mislim e kad bi imo para za sredit auto tak. ma samo da mogu one naljepnice poljepit bil bi sretan, ali opet mi ostaje problem kak kupit takav nekakav auto(ili mogu dobit na lotu ili opljackat banku :) ). go odi na onu stranicu overboost.com. i naruci si par turba i nitroa za auto:)
p.s. e bullit daj malo pojasni princip rada ovog nitroa i o njemu ak ti nije bed.

TRANS AM
12-07-2002, 06:42
Stevo,

Sve kaj te zanima vezano za takav način nabrijavanja automobila možeš pronači na www.hotrodders.com
Pa čak možeš i pretraživati po dijelovima koji su ti potrebni za nabrijavanje (tamo ti je i NOS objašnjenje kak djeluje) tvog auta, na www.northerautoparts.com

Btw, čist da ne gnjaviš bullita sa stvarčicama koje sam možeš doznati. :)

bullit
12-07-2002, 09:12
Thanks, Trans Am

_Stevo
12-07-2002, 11:46
hvala trans am.

alfist_zg
12-07-2002, 14:10
Trans am,
pa sve se moze saznati , ali zato je i bullit i tu, jer mi je lakse recimo pitati nekog na hrvatski konkretno sta me zanima nego pretrazivati tri tone materijala na webu da bi iskopao nesto sto mi treba i to jos onda na engleskom.

dobro , nemora bullit odgovoriti, mozes i ti ,ili bilo tko ko zna.

mara
12-07-2002, 17:00
evo recimo za alfu 156 2,0 jts i 2,5 V6 kad bi mijenjao bregastu i stavljao chip?sto se tice onih varijanti sa bregastom.recimo onu koju bi ti sebi stavio tj. koja bi bila najbolja za sportsku voznju(premda mislim da je 15 ks malo.KOLIKO KOSTA TAKVA BREGASTA)i chip koliko bi dali?

mara
12-07-2002, 17:27
jedan je covjek u auto blicu postavio nekako ovako pitanje.
ako kupim a3 TDI 1,9 tdi sa 100ks mogu li ga chip tunningom pojacati na 130ks
bez posljedica?
odgovor Musnjaka je ovaj:
"kaze da chip nudi 130 ks i 300nm.no, tvorci motora isticu da je njihov
motor iz tvornice izlazi sa 130 ks znatno modificiran da bi podnio tu snagu-
BLOK IMA DODATNE UKRUTE,HLADNJAK STLACENOG ZRAKA JE VECI,A RADILICA JE
NAPRAVLJENA OD POSEBNOG KROM-MOLIDBEN LIJEVA.
osim toga i zamasnjak i mjenjac tesko ce izaci na kraj sa tolikom snagom."
znam da si nam nesto vec govorio o tome bullite ali dali je to tocno i
koliko je on to filmski obradio?

Fresh
13-07-2002, 08:34
Bullit jedno pitanje ako može. Da li su gume 205/50-16 prevelik zalogaj za Ford Focus karavan sa 100 KS, ili da se zadovoljim sa 195/55-15. Auto je za čisto obiteljske namjenu, nikakvo nateravanje.

bullit
16-07-2002, 09:34
E, ljudi, daj malo usporite s tim pitanjima. Kaj se tiče chip tuninga mislim da je stvarno sve rečeno, i ne da mi se ponavljat. Oni koji hoće to napravit, napravit će, oni koji neće, nitko ih neće tjerat na to. I dalje tvrdim da uz malo mozga u glavi, ništa štetno se neće dogoditi, samo treba ga imati.
Drugo, kaj se tiče guma, naravno da je 205 previše za jadnih (relativno, da se ne uvrijediš) 100 konja u Focusu. Ak se ne misliš ganjati, kaj će ti onda takve gume? Za šminku? Potrošnja će biti veća, auto sporiji, a ionak nije baš neki auto za sportsku vožnju, priznaš? Ima potencijala, ali treba raditi na tome.

Fresh
16-07-2002, 10:50
Nisam uvrijeđen sa svojih kako kažeš jadnih 100 konja. Pitao sam da čujem mišljenje, jer se u knjižici o tehničkim podacima navode dimenzije guma od 175 do 205 njihova potrošnja i slično. A što se tiče ležanja auta iako je karavan zna ga malo po vjetru zanjihati, ležanje je najbolji dio tog auta, onda ide motor pa sve ostalo.
Da, već sam se ja interesirao za povećanje snage na cca 130 KS pa kad su mi rekli da će potrošnja sa sadašnjih 9 narast na 12-13 malo sam se ohladio.

punto 007
22-07-2002, 19:40
gdje mogu urediti svoj punto?

Jam on it
22-07-2002, 19:43
Koji punto? Kaj misliš pod "urediti"? Izvana ili ispod haube?
...tak da skratim bullitu posao...

ŠULE
21-11-2002, 17:26
Svaka čast alfo, ali vjeruj mi kunem ti se 96 kad sam ljetovao u ××××nim Mandrama sa svojom četvorkom mislim na Renaulta /samo dupli Weber 32dir21 /dakle oko 45-50 ks stizao sam u sezoni od trajekta do Zagreba par minuta ispod tri /3/ sata! ;)

alfa099
21-11-2002, 19:04
Renault Quattro radi čuda! Ovih naših manje od tri sata UKLJUČIVALO JE i trajekt, koji vozi cca 25 minuta!
...ma bili smo luđaci... :smile07:

exclusive
21-11-2002, 19:36
dečki! gdje se može auto urediti izvana? onak malo decentna šminka, lajsnice, pragovi,auspuh, malo farbe i sl. hvala unaprijed! :smile06:

Dom-Dom
21-11-2002, 20:55
Kod Katice u Voltinom.

DKW_
22-11-2002, 03:02
Najbolje je ono: "lajsnice"... :))

exclusive
22-11-2002, 19:47
ja lijepo pitam a vi se smijete meni starcu. meni koji sad uz vas prolazim drugi pubertet sa svojih 43 godine. pitam ozbiljno. čuo sam za GABREKA negdje kod Samobora, i ne bih baš stavljal nekakve lajsnice. imam XM-a pa bih ga malo pitao za lakiranje, alu felge i gume , ispušni sistem i sl. naime imam v6 motor pa bi vjerojatno mogao staviti dva zadnja lonca umjesto jednog. a što se tiće snage motora toga ima dosta.200ks. :smile06: :smile06:

bullit
23-11-2002, 10:57
Pa stricek, snage nikad dosta, ali nema veze, ako kazes da je dovoljno. Ako hoces posten auspuh, onda nemoj kod Gabreka. Javi se, pa cemo otici sloziti nesto posteno i kvalitetno,uz garantirano zadovoljstvo izgleda i performansi...

exclusive
24-11-2002, 12:35
gospodine bullit, da li ste primili moju poruku? :smile06:

Calibra Zender
24-11-2002, 12:40
bullit, radi čega ti uvijek, ali UVIJEK pljuješ po konkurenciji? Niti jednu riječ pohvale za nikoga nisi izustio. Pa jel uopće ima poštenih i radišnih ljudi koji se bave auto tuningom?

bullit
24-11-2002, 17:59
Calibra, a da mi se skines vec jednom s k...? Ne pljujem po konkurenciji, ja se ne bavim auspuhima, to sam vec rekao,prema tome nije to moja konkurencija. Navedenoj tuning firmi auspuhe radi obicni kovac, u selu pokraj njih. A kako je covjek rekao da hoce KVALITETAN auspuh, a imao sam puno prilika uvidjeti kakvi su ti auspusi nakon godinu ili par mjeseci koristenja, to se nikako ne moze svrstati pod "kvalitetan". Ti si ih sigurno isto vidio pa znas solit svima pamet, jel?

A isto tako si vidio i Sole-ove koje toplo preporucam svojim musterijama pa znas o cemu pricam.

Najbolje da ljudi tebe pitaju za savjet daj nas podsjeti s koliko firmi auspuha si se sreo uzivo, na nekom autu, i vidio kako izgledaju nakon godinu dvije, i kako se rade i slazu?

Exclusive, nisam dobio poruku.

Calibra Zender
24-11-2002, 18:25
bullit, opet si pokazao već tisuću puta dokazanu bahatost i aroganciju. Ništa ti nisam srao nego te jednostavno pitam. A tvoj odgovor zakukuljen u provokaciju je stvarno jadan. Možeš ti meni srati i vrijeđati koliko hoćeš, ali to neće obrisati već spomenutu ogromnu dozu arogancije i bahatosti koja u tebi egzistira! A da si do sada apsolutno svaku spomenutu firmu popljuvao - to je istina!

bullit
24-11-2002, 18:31
Pricam ti pricu...
Nisi odgovorio na gore navedene cinjenice, nego drobis o bahatosti i aroganciji.

Calibra Zender
24-11-2002, 18:56
Pa baš radi "pričam ti priču" o tvojoj bahatosti i aroganciji sam se i javio u ovom forumu. Ako pitaš da li sam vidio više auspuha od tebe onda ću ti odgovoriti da nisam. Niti mi je to životni cilj. Isto kako sam i nekoliko puta napisao da je tvoje znanje o autima veće od nas koji se ne bavimo i ne živimo od automobila. Ali to ne znači da nemamo pravo komentirati.

Ali pravo pitanje je ipak drugačije. Zašto si toliko bahat i prepotentan u svakoj temi na kojoj se javiš? Zašto ne toleriraš kritiku i drugačije mišljenje? Ti nisi u stanju shvatiti da ja ovdje ne komentiram auspuhe niti predlažem bilo kakvo riješenje nego komentiram tvoje pljuvanje po apsolutno svakoj firmi koju netko spomene. Sve sami lopovi i ×××××× i samo si ti pošten i kvalitetan. Kako da ne!

tuning master
25-11-2002, 00:44
Tu je neki nesporazum ili šta?
Kalibra, čovjek ti pokuša objasnit nešta iz iskustva, lepo napiše zašto tvrdi to šta tvrdi, a ti ni da pročitaš post od prve do zadnje reči. Nekako mi nisi baš od kredibiliteta. Više debiliteta.

ŠULE
25-11-2002, 11:25
Alfo od tih 25 min 15 si zaradio na karlovačkoj.
PS. Ako je vama bilo ludo u takvoj alfi, možeš si mislit kako je u 4 s kišobranom u ruci!

alfa099
25-11-2002, 17:43
He, he...ne znam baš kolko smo uhvatili na karlovačkoj...više je bilo po Velebitu!
...a ne smijem ni zamislit kak je to u kvatriću jer bi to mogo i sanjat pa bi me bilo strah...to je bilo pravo "jedrenje"...
Kak Renault 4 proklizava kroz zavoje? Nisam nikad vozio taj auto, ali djeluje nekak "lelujavo"... ;)

Frenki
25-11-2002, 21:53
Bullit, pitanje. Taj čip...
1. Jel to bas mijenjanje nekakvog cipa unutar elektronike koja regulira rad motora ili...
2. ...je to reprogramiranje nekakvog cipa, pa da ima drugi program po kojem radi, ili...
3. ...je to zamijena kompletne upravljacke elektronike odnosno citavog sklopa, ili...
4. ...su to kratko spojene neke druge zbice, unutar tog modula, ili kaj?

Mislim, neko bu se mozda smijal zbog ovakvog pitanja, ali s tim nisam bas upoznat, pa me zanima.

I kakav je dobitak u snazi? Cuo sam da se kod turbina podigne tlak, pa time i snaga motora se moze puno podici, ali koliko je to stetno za motor?! Pretpostavljam jako. Dok ide, ide ××××no, ali dok stane, onda bad. Ali ti tvrdis da to nije tak...procitah negde na svim ovim stranicama...

A kak se podize snaga kod atmosferskih motora? Mislim, nemaju turba, pa osim veceg ubrizgavanja goriva u cilindar, neznam dali ima kakve koristi...

Posto se ti u to kuzis, vidim, daj objasni, ak ti nije problem. Ja nemam puno znanja o autima, makar pratim autoklub i autoblic vec par godina, ali me sve to jako interesira. HVALA! :)

ŠULE
26-11-2002, 07:48
Alfo to ti je kao na motoru!! 4 se naginje ludo ali prolazi i prolazi, a vjetar ti kosu mrsi. Imala je odaziv na gas bio kao mixer za kavu a to je ono što najviše volim kod auta.Dakle bitno je da ti za ludo prženje ne treba 300ks, jer boj ne bije ljuto.......

INTCP
26-11-2002, 08:44
Da istina, auto dobro drži, čak te oduševi jer očekuješ manje od tog auta. Jako se naginje ali nezavisan ovjes i različiti međuosovinski razmak s jedne i druge strane obavljaju svoje uloge jako dobro. A mjenjač je posbna priča.

bullit
26-11-2002, 11:26
Frenki, nemoj se ljutiti, ali nemam snage objasnjavati po n-ti put sve iz pocetka. Procitaj si na chip tuning temi sve kaj te zanima.

Samo cu ti reci da se kod nekih auta mijenja chip, fizicki vadi i stavlja drugi, kod drugih se preprogramira tvornicka elektronika koristeci novi software, a kod trecih se ugradjuje potpuno nova, zasebna elektronika.
Mi ne koristimo one prebrikane module za TDi-je, nego mijenjamo software.

Alfa 147 1.6 - 105KS
26-11-2002, 20:50
Chip tuningom se izgleda moze baviti svatko, jer jedna trgovinica iz "mog sela" koja prodaje "visoko sofisticirane" auto radio kasetofone marke Sony, Kenwood, Panasonic, itd., sada radi i chip tuning. Cijene do 4000Kn. Pitam se koliko ××××nog znanja o elektronici treba imati (ocito samo osnove, plus i minus elektrode) kada se svatko moze baviti tuniranjem. :smile11:

OS-300
27-11-2002, 10:25
Da,vidio sam to jučer u novinama.Vjerojatno će on sada na trgovinici pisati Pioneer,Kenwood i chip tuning!Smiješno,zar ne! :))

To navede čovjeka da se zapita koliko je to zapravo kompliciran posao.Da čovjek koji se cijeli svoj život bavio auto akustikom sada ugrađuje chipove.

I još što je najbolje od svega,to radi na parkiralištu ispred trgovine!!!???

Evo,sada i mi u Osijeku imamo nekog tko "slaže" aute! :)) :)) :))

rale unlog
28-11-2002, 06:56
ma ja sam vec napisao svoje misljenje o tom na temi chip....

da ne pisem,evo moj copy/paste

zanima me koliko je danas stvarno potrebno znanja i strucnjastva da bi se bio "tuner"

prije 15-ak god kad se govorilo o nabrijavanje auta tu se stvarno radilo na masini


otvarala se masina,glava,nesto se poliralo,mjenjala bregasta,gorivo,...(ne kuzim se,al to su bili izrazi koji su se koristili)

i to bi trajalo nekolko dana/tjedana i ljudi su se fakat morali kuzit u masine


danas,kolko kuzim spika je.........

naruci se chip(centralina,...il kaj god,opet se ne kuzim)oglasa ima kolko hoces po stranim casopisima samo treba znat cijenjenija imena tvrtki..........

i onda se u sat-dva nekaj isteka ,usteka se nekaj drugo i to je to

koliko znanja i iskustva je danas potrebno za to?

nije mi svrha omalovazavati niciji rad i moram priznati da ne znam puno o tome

to je dojam koji sam ja dobio citajuci povrsno o tome

ako je drugacije i nisam u pravu,ispravite me



pozdrav

Fresh
06-12-2002, 16:16
Juris tuning - pouzdan ili ne?

Ne znam jel to pitanje već postavljeno, pa molim za odgovor.

Br0ck
06-12-2002, 16:40
Bok Fresh! Nije vezano uz tuning, već me zanima jel' gospoja kupila Twingo? Kako tvoj "najpouzdaniji autić"? Pretpostavljam da su ga složili, jer inaće ne bi razmišljao o vizuelnom tuningu kod Juris-a... :)

KAM&
06-12-2002, 19:43
Što se tiče vizualnog tuninga nisam baš čuo ništa dobro za jurisa naglašavam čuo ,ipak neznam ništa iz prve ruke.Malo sam gledao katalog i nesviđaju mi se baš njhovi spojleri,kolko znam oni sami rade plastiku no to je več do ukusa.

Fresh
07-12-2002, 21:15
E moj BrOck.

Promijenio sam servisera. Našao sam neku žnjoru u jednom drugom ovlaštenom servisu, pa su me shvatili malo ozbiljnije. Dva sata sam proveo s njima što u grabi, što po parkingu vozeći se i osluškujući šta je s autom.

Nakon svega se došlo do zajključka da je problem u auspuhu, naime kuke i gume koje ga drže imaju malo podugačak hod pa pri svakom malo jačem pomaku karoserije spuh lupa o stražnji ovjes.

Tragično, ali istinito.

I oni me uvjeravaju da je s ovjesom sve u redu, stavili su ga na onaj stroj koji ti fino bubrege protrese, i stroj kaže da je sve u redu.

Šta je najbolje serviser od kojeg sam otišao mi je prodao priču da opruga udara u vilicu. Da sam ostao tamo i to bi mi promjenio.

A što se tiče vizualnog tuninga, to je jedino što mi preostaje, potrošit cca 1000 DEM da ga malo izdvojim od ostalih. Pored ove cifre investirat ću i u nove gume i alu felge - na tome neću štedjeti.

Ako netko zna di bi se za tu lovu moglo šta dobrog naparavit, prihvaćam sve prijedloge, može i van Hrvatske.

Što se Twinga tiče, kupit ćemo ga na proljeće.

Br0ck
09-12-2002, 09:03
Heh...

I ja bijah ovaj vikend kod servisera... cvililo/strugalo mi je nešto kod stražnjih diskova, a i lupkanje pri kočenju mi nije bio stran pojam. Rezultat - promjena gumice nosača auspuha, demontaža i čišćenje/šmirglanje bubnjeva (kočiona prašina plus vlaga = cviljenje). Sve skupa 30 min posla i strašan ceh od 100 kn. Tip mi veli da je auto nakon 5 godina u savršenom stanju (donji postroj, kočnice,blabla,...) :) . A kaj se tiće tuninga Focusa... da sam ja na tvojem mjestu, prvo bi stavio mračne felge i ispuh, a tek onda odlučio da li da stavljam neke vizualne dodatke tipa ralica ili pragova.

Br0ck
09-12-2002, 09:08
Ispravak - odozada nemam diskove, neg' bubnjeve. Twingo mi tak' tjuniran ipak nije... :smile06:

Black Knight_
09-12-2002, 09:37
Gabrek je meni dobro slozio auto, moram ga pohvalit za to. Ali ovo s auspusima je istina. Posalje te kod lokalnog auspuhera i onda ti jos proba naplatit 50-100kn samo sto te poslo kod njega. Ako platis auspuh njemu platit ces 50-100 kuna vise nego da platis tom auspuheru direktno.

Fresh
09-12-2002, 10:54
http://www.aez-wheels.com/wheels/picturebase/300.jpg

Ove felge mislim stavit na auto. Od par dimenzija guma koje AEZ preporuča najbliže su mi 195/60-15 ili 205/55-15. Pošto auto ima samo 100 KS mislim da ću ostati na širini 195.

Vidio sam jednog austrijanca sa šlapama 215/45-17. Zadnja guma mu je strugala po blatobranu, vidio se trag na gumi. Ali taj je očito imao malo jači stroj pod haubom.

rale unlog
09-12-2002, 12:14
ma htio bi si naci ovakav spojler,navodno dize max speed za 20%

al nema ih kod nas.....http://www.endosquid.com/audi/images/pics/Blau_4K_snowplow6.jpg

Br0ck
11-12-2002, 17:46
:)) :)) :))

hrv
12-12-2002, 17:23
BULLCHIPA ZA TUNERA GODINE U HRVATA

Nije me dugo bilo ali izgleda da se nije ništa promjenilo.
Izgleda da bullchip svima koji ga hvale plača proviziju, nemrem vjerovat, ili ima barem 10-15 nickova pa sam sebe hvali. Čisto ludilo, pa dobro uskoro dolazi i nova godina pa su vjerojatno svi prolupali.
E moj bullchipe morati će mo izmisliti uz nagradu auto godine i nagradu tuner godine, ja ču te prvog predložiti, jer kad netko sa toliko žara, poznavanja, iskustva. i ljubavi prema tuningu, a da zaboravio sam i silne garancije, radi zaslužuje da bude tuner godine.

Alfa 147 1.6 - 105KS
15-12-2002, 14:53
Uj Foči baja farbujue auta kak hočeš.100 euora nappraviju ti super auta,TDI je sam nafarbo ifrajeriski je.Kad skupim novaca nafarbat cu i vatru na blatobranima i radkapu ofarbat u crno.Kad pičketine vidiju vatru u čelo ču da ih ×××××k a kurci česamo šetat kurca majmunskoga.