PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvati su lijen, neobrazovan narod koji nema radne navike

vido
19-04-2010, 09:40
Čovjek je u pravu

Editt
19-04-2010, 09:40
Ja se ne slažem sa tom izjavom

Cr oat
19-04-2010, 10:59
Cinjenica je da Hrvati moraju ispraviti anomalije nastale kad su zivjeli u istoj drzavi kojom su dominirali orijentalni narodi, a osim toga jos umotani u neki orijentalno tumaceni kominizam - i cinjenica je da je jedan od najvecih neradnika, odnosno onaj koji je najvise zarazio - bit cemo posteni - SVE, dakle donekle i orijentalce... ali oni su najvise profitirali u sistemu - jer jedino sto je funkcioniralo je ipak bilo na zapadu zemlje...Hrvat Josip Broz... On nikad nigdje nije htio raditi - gdje god je bio i trebao zasukati rukave, odmah je poceo organiziravati strajkove... Oni Hrvati koji su bili najsposobniji su nazalost - íselili... Velika tragedija... No bit ce bolje!

Hrvati su
19-04-2010, 20:15
jednostavno glup narod i to je i razlog za neodgovornost, lijenost, nesposobnost, za zavist, zlobu, gramzljivost, za zlocin, laz....... To je opet razlog trazenja izlaza u religiji, koja opet propagira, trazi i odgaja glupost. To je circulus viciosus hrvatskog naroda iz kojeg nema izlaza! Vidoviti Vidosevic vidno uzbunjuje "vladajuce", bez uspjeha. Sabor i vlada ne korespondiraju sa narodom. Narod bi trebao i morao uzeti razvoj dogadjaja u svoje ruke, ali,tako i Vidosevic, hrvatski narod je preglup.

Bank-killer
19-04-2010, 23:18
APSOLUTNA ISTINA i ALELUJA da se to počelo pričati na glas..Bravo Vidošević!!!....ljenost i pohlepa nas je dovela do ovoga gdje smo sad..smijali smo se madjarima, srbima, bosancima kakve aute voze i kako jadno zive a eto sad treba vratiti pare stranim bankama koje nemaju milosti...prvo treba snažno dokapitalizirati državnu banku HPB koja će biti glavna poluga za utjecaj medju ostalim bankarskim ološem :smile18:

Promjene2025
19-04-2010, 23:26
Sad je prilika za radikalne rezove -otpustiti pola službenika -postaviti na čelo državnih tvrtki najbolje managere pa makar i strance -nacionalizirati resurse od strateškog zančaja (voda, energenti, komunikacije), poljoprivredna zemljišta i sve dati na maks koncesiju od 33 godine -smanjiti poreze na reinvestiranu dobit -smanjiti poreze na plaće -pokušati povratiti stranu inteligenciju koja je otišla širom planete i koristiti ih makar kao vezu s kompanijom u kojoj rade -svim ambasadorima RH u svijetu dati rok da moraju nasem gospodarstvu dogovoriti neki bitan posao u roku od 120 dana -napraviti petogodisnje planove razvoja za svako podrucje -zadati si cilje biti medju 10 najarazvijenijih i najugodnijih za ćivot zemalja EU do 2025 PS: slažem se sa prethodnikom: ojačati neku domaću državnu banku Croatia ili HPB ili HBOR i demotivirati strane banke tako da odu iz RH dalje na istok pljačakti druge narode :smile07: :smile07:

DUGOVI
20-04-2010, 08:01
VRATITI DUGOVE: 54.000.000.000 EURA 2.700.000.000 EURA kamata godisnje Glavnica posudbi raste, nema izlaza. Jos na neki nacin pametan BANKROT, ali uz podrzavljenja svih institucija, poduzeca,pogona, uz zatvaranja svih "zasluznih" sa dugogodisnjim kaznama i konfiskacijom "stecevine" tih kriminalaca, ciscenje malverzacija sa krizem i oko kriza, Preintelekualiziranje znanstvenih institucija, vracanja casti i postenja svjetski poznatom ZAGREBACKOM SVEUCILISTU! Korupcijom i nekvalificiranoscu danasnji "AKADEMICI" za novac i s novcem ustolicili intelektualce tipa ROJSA, TUDJMANA........! TO JE ONO STO SE MORA. ODMAH! Ukoliko jos prije ne ustane narod! Trazi i uzme svoja prava u vlastite ruke ........................................Tako ce najefikasnije nestati NDH2, iako joj i onako nema buducnosti.

Cr oat
25-04-2010, 13:50
Moras poceti kako sam ti kazao... Ali moze i ovako: Nasa pravoslavna grcka braca uzivaju sta su prevarili - onako na pravoslavan nacin - cijelu EU i usli sa sa ekonomskim brojkama izracunatih na pravoslavan nacin, kao i dugova - takodjer izracunata pravoslavnom matematikom. I? usicarili €! nadaju se da ce EU biti sve skuplje osim da Grckoj otplacuje te pravolsavne izracunate dugove. A ja kazem - nece proci - to ce Grci na svojoj kozi platiti i isplatiti. Pravoslavna Srbija je neinteresantna - i svi su je pustili da se koprca u vlastitim pravoslavnim izumima, brojkama, izracunima - ukratko - pravoslavnim govnima - cim ju se manje dira manje smrdi...itd... Pa onda dodaj - kad se javljas - o svim ostalim pravoslavnim kvalitetama i divotama - A tek onda kreni na zalopojke iz domovine...

Cr oat
26-04-2010, 18:32
Dakle - malo nam vise pisi iz i o pravoslvnoj "otadzbini" - a kad zavrsis o tim vjestima i brojkama - onda pocni zalopojkama i naricanjem za domovinom... Opisi nam i opasulji nas o pravoslavnoj matematici, pravoslavnoj istini i pravoslavnom nacinu zivota - a onda nastavi sa ocajavanjem za domovinom...

grgagn
27-04-2010, 02:11
Zao mi je opet vidjeti da se kulturni nivo saobracaja na netu na jednoj strani ovih dialoga ipak digao ali sa one istocne strane i dalje samo jad i jal. MA HAJDE DRUGOVI, ne brinite toliko za Hrvatsku i njene probleme, iako ih imamo na pretek, ali da vi niste "istocno od raja" i da u taj i takav kakav je to raj vise nemozete, vidi vam se po rijecniku i logici. PUCE KOLAN SVETOSAVSKOJ KOBILI, OTIDOSE KOLA NIZA STRANU.....A SADA LISICA KADA NIJE MOGLA DO GROZDA TVRDI DA JE I ONAKO BILO KISELO.....pod suncem nista nova....KOGA SVRBI TAJ SE CESE ( i psuje ).....dokazali ste "braco" da KOME ZAKON LEZI U TOPUZU ( JNA ) TRAGOVI MU VONJAJU NECOVJECSTVU....( noz zica Srebrenica itd ). Idi bolan uvati se pluga !

PRLJAV NAROD
30-04-2010, 07:50
i u glavi i po tijelu. Kad zasmrdi skutor i biskup prekine misu! :smile18: :smile18: :smile18:

Cr oat
30-04-2010, 10:09
Dakle - malo nam vise pisi iz i o pravoslvnoj "otadzbini" - a kad zavrsis o tim vjestima i brojkama - onda pocni zalopojkama i naricanjem za domovinom... Opisi nam i opasulji nas o pravoslavnoj matematici, pravoslavnoj istini i pravoslavnom nacinu zivota - a onda nastavi sa ocajavanjem za domovinom...

najbolje uz gusle
30-04-2010, 23:43
....gledam u nebo, prolaze vekovi, bojeva davnih jedini lekovi, ma kud pogledam sve mi se vraca ponovo....... tko ce iz duse da nama otme Kosovooo... Vidov Dannnnn !!!! Srebrenicaaaaa...!!! :smile17:

KRVOLOCE
01-05-2010, 08:08
svi te sadvolimo, ti si za sviju promjer kako da se ne postane SKUTORSKI STAKOR. Jer s tim pocinje i bolest cmara, katolicko-samostanska guzna ljubav, JASENOVAC, GLINA, bankovni mucavac. Konacna propast jedne gadne "drzave". NDH1 je srusio jugoslavenski narod, a NDH2 ste srusili sami. Nova pokoljenja, ako vam ih srpski kurci i poklone stidjet ce se vasih krvolocnih vremena i onda i danas. .................................. A GUZA I DALJE BOLI, KAD VRATAR VOLI !!! MOZGOVNO NEDONOSCE! :smile18: :smile18: :smile18:

Cr oat
01-05-2010, 13:33
Ova je bila zaista KRATKA, JEZGROVITA I DIVNA!! A nas Vlah ju je odmah u potpunosti shvatio! I ... normalno, - PODIVLJAO, jer to je jedna tipicna i VJECNA srpska trauma! Valja ju ponovo citirati: "...gledam u nebo, prolaze vekovi, bojeva davnih jedini lekovi, ma kud pogledam sve mi se vraca ponovo....... tko ce iz duse da nama otme Kosovooo..." Vidov Dannnnn !!!! Srebrenicaaaaa...!!! AUUU...

Cr oat
01-05-2010, 20:06
Dakle, racunam da si iza Drina... Kakve veze ima Jasenovac sa ovim?? "...gledam u nebo, prolaze vekovi, bojeva davnih jedini lekovi, ma kud pogledam sve mi se vraca ponovo....... tko ce iz duse da nama otme Kosovooo..."

MAJMUNE USTASKI
01-05-2010, 21:27
JASENOVAC je vase "sveto pismo"! Za taj zlocin se mora placati jos q1000, 2000....bezbroj godina. RVACKIH. KATOLICKIH. Tu nema izlaza! I Jasenovac vas je doveo do ove danasnje bjede. Sve se vraca, sve se placa! Pocelo je sa pljackom, pogromom i pomorom Srba, onda je dosao Haag, pa Alpe-Adria, prehrambene institucije smetljarskih kanti.......i konacna propast nepotrebne "drzave"! Sve to ima veze sa JASENOVCEM, GLINOM, GRADISKOM, HELIODROMOM, DRETELJOM.............. Ide vrijeme! KKK! :smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

Cr oaty
02-05-2010, 12:51
Dakle, racunam da si iza Drine... Kakve veze ima Jasenovac sa ovim?? "...gledam u nebo, prolaze vekovi, bojeva davnih jedini lekovi, ma kud pogledam sve mi se vraca ponovo....... tko ce iz duse da nama otme Kosovooo..."

Cr oat
02-05-2010, 12:59
Htio sam reci... Da - povrh groznog handikapa kojeg imas, a to je pravoslavlje i Vlahorija, ti jos imas i psiholoski siptom "borderline" - a ko ce ti u tome pomoci?? To je jako tesko...nas Vlase - ali mores ici negdje drugdje da ti pomognu - tu ti niko nece pomoci. Nazalost - da mozda nisi jos tako zadrti Vlah pa onda tvrdoglava ××××××, mozda bi se pronaso neko da ti pomogne - ali ovako - Nista!

Cr oat
03-05-2010, 08:43
Znas li ti Vlase sta je to "borderline"? Vjerojatno ne znas - ali to svakodnevno osjecas... U Srbiji toga ima mnogo...

Cr oat
03-05-2010, 18:43
Moras nas poceti malo opsirnije izvjestavati iz pravoslavnog raja... Grcka, pa Srbija... Dakle kazi nam vise iz Vlahorije...

Cr oat
04-05-2010, 11:14
REKAO I NE POREKAO! To je pravoslavni lazljiv, lijen i korumpiran svijet... Srz Balkkana - Srbija i Grcka...

SELJACINO
04-05-2010, 14:15
za vas je noz zakon! U virovanju da ce vas najpri velecasni ibat i onda ispovidit. Odakle ce van doci dica, ako van je srbi ne napravu. Tamo doli nema kurca, ima samo medjugorka iz kamena, a u kamen ga ne mozes udarati. Velecasni moze ibat ali napravitdite i to tebi ne moze. Sastala se dva ludjaka, obadva jednaka! :smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

Cr oat
05-05-2010, 09:18
REKAO I NIKAD!!! NE POREKAO! To je pravoslavni lazljiv, lijen i korumpiran svijet... Srz Balkkana - Srbija i Grcka... Grci - koliko znam, ne vole klanja i takve stvari - ALI tu ih kompletyiraju Srbi koji su to uvjejk radili cim im se je ukazala prilika - NO sad su zauvjek dolijali! Sad imaju da rade i zive samo od svoje zemlje (cekamo na Vojvodinu...) i samo od svog rada! Ako bi samo pokusali dic nos Bio bi im razbijen u trenutku - zajedno sa zubima!

Cr oat
07-05-2010, 19:44
Pravoslavlje - to je svijet za sebe.... Samo dalje od civilizacije. Primanje Grcke u EU je bila greska u koracima... ALI dati joj € - je jedna katostrofalna pogreska! KATASTROFA!!

ljenost
08-05-2010, 04:38
ih prestavlja kao zle , zavidne, ljubomorne, ratoborne, depresivne ,sebicne i proste seljacine koje od svega znaju revati i ponositi se mrznjom prema boljim. :smile17:

superhands
12-08-2010, 11:51
jesu ljen smo narod i si sam gledaju kako bi sto manje zaradili ... nase zalaganje u turizmu je zivi dokaz tome .

geotecnia
15-06-2011, 12:13
Točno mi smo narod koji nema radne navike, lijeni i neobrazovani i samo prozivamo druge, a sebe ne vidimo! sami smo sebi krivi i bolje da gledamo u svoj ​​tanjur....

novikorisnik71
21-06-2011, 10:08
Kada čemo se riješiti ovih istočnjaka? Dolaze pisati ovdje po hrvatskim forumima, a govore da smo mi opterećeni s njima? Frustracije iz turskih vremena još očito nisu zacijelile. Ipak je 400 godina Turske vladavine i pravo begova na "prvu noć s mladom" ostavilo previše turskih gena. Ako računamo 400 godina je preko 20 generacija gdje je rađano prvo dijete Turčin. Danas je teško srbe svrstati u europske narode.

hotmariza
24-07-2011, 22:57
djelomično točno, jer istina je naučili smo se lagodno živjeti, posljedica konstantnih kredita koji se troše za potrošnju, ali mislim da će se to ubrzo promjeniti. Ako se ne promjeni eto grčke u hrvatskoj.

Angel110
05-10-2011, 11:13
A da govorite u svoje ime, ako ste vi takvi ne mora značit da su i ostali Hrvati takvi..

miko12
07-10-2011, 09:15
Ja mislim da je većina lijena, a ima i dosta neobrazovanih

Roko
01-09-2012, 12:07
Zanimljivi podaci iz državnog zavoda za statistiku:

citat

Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, nepismenost je u Hrvatskoj 1953. iznosila 16,3%, a u idućih osam godina smanjila se na 12,1%. Popisom stanovništva provedenim 1991. dobiven je broj od 3,0% nepismenih, koji se do 2001., kad je proveden posljednji popis stanovništva, gotovo prepolovio. Naime, prema tom popisu, u Hrvatskoj je registrirano ukupno 69 777 nepismenih osoba, što iznosi 1,8% stanovništva. Postotak nepismenih najveći je u ljudi iznad 60 godina starosti, koji čine 77,62% ukupnog broja nepismenih, dok je najmanji u onih između 10 i 34 godina starosti, koji čine 7,17% ukupnog broja nepismenih. U Hrvatskoj žene čine oko 82% nepismenih osoba.
Gledajući po županijama, najveća nepismenost je u Šibensko-kninskoj županiji, a iznosi 5,13% stanovništva. U ukupnom broju nepismenih te županije njih čak 92,18% ima 60 i više godina. Najmanja je nepismenost u Primorsko-goranskoj županiji, 0,60%, Gradu Zagrebu, gdje iznosi 0,62%, te u Međimurskoj županiji, 0,87%.

završetak citata

Izvor: http://www.dzs.hr/Hrv/important/Interesting/pismenost.htm