PDA

Pogledaj cijelu verziju : BMW Z4



ferri
03-07-2002, 18:30
Meni je dizajn sasvim u redu ,a u ostalo ne sumnjam.
na tržište dolazi početkom 2003.
http://www.spiegel.de/img/0,1020,194932,00.jpg
http://www.spiegel.de/img/0,1020,194937,00.jpg
http://www.spiegel.de/img/0,1020,194939,00.jpg

594krešoah
03-07-2002, 18:44
bmw nikada ne griješi.svaki novi model je uspjeh za sebe, dizajn, kvaliteta, motori, udobnost, sve je to bmw.pokazivač smjera je detalj za pohvalu.velik i vidljiv iz velike udaljenosti.kod golfa, se jedva vidi, u pežou 206 zbunjuje jer je sa unutarnje strane farova. :smile06:

VR6
03-07-2002, 19:24
Cudan dizajn. Vjerovatno ce to biti vrhunski automobil za svoju klasu, sto se podrazumjeva od BMW-a. Mene od BMW-a koji trebaju doci najvise interesuje X3 i serija 1-2.

Calibra Zender
03-07-2002, 20:19
594krešoah
BMW nw griješi? Čudno. Pa i ljudi iz BMW-a (pročitano u pun kufer izvora, net, časopisi...) su priznali da je zadnji kraj novog kompakta i sedmice promašen.

alfist_zg
03-07-2002, 21:35
ja moram priznati da mi se ovo svidja.
iz profila super izgleda, od naprijed tako tako , ali mislim da ce uzivo dobro izgledati.
pogotovo mi se svidja sto koliko sam tu uspio vidjeti unutrasnjost je u stilu Z8 (nisam zapravo siguran koje je ime ,onaj veliki najskuplji BMWov roadstar), a tamo mi jako lijepo izgleda.

M3
07-07-2002, 18:05
Mislim da će uživo jako ljepo izgledati - pogotovo Z4 M koji će sigurno po performansama biti prvi u klasi (isto kao i sada Z3 M)

Calibra Zender
07-07-2002, 18:17
Z3 je pucao na SLK i Boxtera, ali je ostao na pucnju u prazno. Možda će Z4 dosegnuti visine spomenutih automobila i uključiti se u ravnopravnu borbu.

M3
08-07-2002, 13:23
Pucanj u prazno po čemu?
motorima? mjenjaču? ovjesu? dizajnu?
performansama?
Z3 M je po krugu brži i od SLK 320 AMG i od boxtera s, a to dovoljno govori i o potencijalima običnog Z3

Buki
08-07-2002, 14:42
M3 nemoj se živcirati! To ti je Calibra!!!! :)) :)) :))

sepra
08-07-2002, 14:45
Čudim se kako još nitko nije izjavio da je to ××××× prema Alfi.

Calibra Zender
08-07-2002, 16:11
M3
I Vectra i BMW E46 su ista klasa pa se ne mjere međusobno. Puno je primjera automobila iste klase koji se ne mogu staviti jedan pored drugoga i podvući crta i reći koji je bolji. A neki su opet toliko različiti da je svaka usporedba besmislena.

Nisam ti ja kriv šta ne znaš da je Z3 koplje iza SLK i Boxtera. Njegova konkurancija je S2000.

A ta tvoja vremena možeš mačku o rep objesiti.

p.s. Buki, za tebe Gosp. Calibra!

Jam on it
08-07-2002, 16:41
Mislim da u BMW-u nisu ništa naučili s Z3 u svim varijantama...ljudi su ipak više cijenili seriju 3 u svojim sportskim varijantama nego Z3. Više se cijeni M3 nego Z3 M...bolje da se toga drže...

M3
08-07-2002, 17:28
Ako ti Calibra znaš da je Z3 koplje iza, onda sigurno i znaš zbog čega, pa napiši možda imaš dobre argumente...
U redu da se boxter ne može uspoređivati s Z3 1.8, ali čitao sam i gledao (VOX, kabel 1, DSF) usporedbe gotovo svih modela SLK protiv z3 sa sličnim motorima, i boxster s protiv z3 M i z3 s TT ... i kako se onda ne mogu uspoređivati?
i daleko od toga da je BMW bio slabiji u svim usporedbama
a vremena nisu moja, nego od nekoliko izvora (sport auto i sl.) a ja mislim da je vrijeme po krugu na stazi najbolji pokazatelj brzine automobila
neznam, možda ti (Calibra) misliš da je to ubrzanje ili max brzina

Girrari
08-07-2002, 17:50
Sepra, naravno da to nitko nije izjavio kada je ovaj auto zaista odličan. No moraš uzeti u obzir da je to novi dizajn koji tek dolazi i Alfa trenutno nema konkurentan model u tom polju (Spider, kao i GTV, su već debelo na zalasku).
Kada izađe nasljednik Spidera, tada ćemo vidjeti, a vjerujem da Alfa neće razočarati!

Calibra Zender
08-07-2002, 21:20
M3
Nemoj biti toliko zakočen s tim vremenima po krugu. I to još k tome samo gledano za Z3 M. Šta je s ostalim modelima, ako ćemo već po tim tvojim kriterijima?
SLK i Boxter su kvalitetniji, imaju bolje motore (izuzev M), upravljiviji su, bolje drže cestu... Ma sve kaj hoćeš. I nije to moja teorija. Ne znam kak da ti objasnim kad sam ti već 2 puta rekao. Z3 jednostavno nema štiha za spomenutu konkurenciju. Nije mi jasno kako to ne shvaćaš?

A ovo za usporedbe na raznim TV emisijama... pa uspoređuje se i snima svašta, a ne da ne bi i te aute usporedili. Kod nas su čak napravljeni i paralelni testovi Golfa i Pola i zaključak je da je Polo bolji izbor-Golf u malom, a daleko jeftiniji. I kaj sad? A takvih kvazi usporedbi ima kolko hoćeš.

Ali i dalje ostaje superiornost SLK i Boxtera i ispod njih su S2000 i Z3.

A da kojim čudom Vectra GTS opere E46 330i na krugu, to bi onda značilo da je bolja od BMW-a? Pa čovječe, nije sve u desetinkama! Osim toga, ne leži svaka staza svakom autu. Nisu isti i ne ponašaju se jednako.

Delta
08-07-2002, 23:00
U BMW-u pušu neki čudni vjetrovi i tako omiljena marka mi postaje sve manje omiljena. Čovijek se divi nekoj ženi sve dok ne progovori isto i sa BMW-om dok ga ne provozaš i onda skuziš da je to samo još jedan običan auto. Ovo se ne odnosi na M modele. Jer sportski modeli neke kuće su ipak nesto drugo.
Z4 mislim da neće samo tako proći.
Krugovi??
Pa Schumacher je najbolji po krugu!

Calibra Zender
09-07-2002, 08:10
Tako je Delta!!! :)

sepra
09-07-2002, 16:29
Ti si Delta očito neka ××××na iskusnjara. Koliko i koje si ti to BMW-e vozio kad sebi uzimaš za pravo davati takvu kritiku za automobile poput BMW-a. Calibra to se odnosi i za tebe, da je riječ o Opelima rado bih pročitao tvoje razmišljanje, ovak mislim da sebi ne možeš dopustiti takve riječi.

Calibra Zender
09-07-2002, 19:27
Sepra
Opet povlačiš nešto što nema veze s forumom. A to je što je tko vozio. 99% ljudi s foruma bi trebalo šutjeti u 70-80% rasprava samo zato jer nisu vozili kompletnu gamu vozila nekog proizvođača.
Pa zato ljudi pitaju, čitaju, traže informacije... pa nitko se nije sveznajuć rodio, a nije niti desetine različith modela vozio.
A za iskustvo s vlastitim autom, to si u pravu. Tu je svatko kompetentan dati svoja iskustva, ali to ne znači da mora o svemu ostalome šutjeti.

sepra
10-07-2002, 00:13
Pa idu mi na ××××× tipovi ala Delta koji odmah izbace svoju stručnu kritiku cjelokupne game automobila marke poput BMW-a. "Svi modeli su obični umjesto M-ova!". Želim znati temelje na kojima on sebi dopušta ovakva ××××××?! Kojom prilikom je on to uspoređivao? Ovo bljuzganje oko BMW-a me smeta jer konstantno pljuju po autima (ne samo BMW) na temeljima rekla-kazala, ja čuo, reko susjed i slično. Dajte prave primjere i argumente ili od××××te s svojim "stručnim" smećem.

Calibra Zender
10-07-2002, 00:23
Vidim da se moj post s smajlićem može i krivo interpretirati. Ne podržavam pljuvanje po BMW-u općenito nego činjenicu da je Schumi najbrži po krugu. E zato je smajlić gore.

VR6
10-07-2002, 01:13
Calibra rece:
"SLK i Boxter su kvalitetniji, imaju bolje motore (izuzev M), upravljiviji su, bolje drže cestu..."

Po cemu ti ovo zakljucujes, daj mi neki argument koji ce potvrditi ovo.

Kvalitetniji, pa ne znam na osnovu cega to zakljucujes??

Bolje motore, po cemu?? BMW je jedan od najboljih proizvodjaca motora u svijetu, i to je poznata stvar, ne znam na osnovu cega ti ovo kazes, zelio bi objasnjenje. Ako mislis na snagu, pa nije sve u snazi.

Upravljiviji su: na osnovu cega ovo?? Ako kaze da je bio brzi od "konkurencije" po krugu, valjda to spada u upraviljivost, neupraviljivi automobili, sa indirektnim upravljacima, vecinom dobijaju i slabije ocjene u ovim testovima.
Na ovo se nadovezuje i ono sto kazes "bolje drze cestu", pa bas vrijeme po krugu pokazuje koliko dobro drze cestu, tu se najvise to i ocjenjuje.

Schumacher najbrzi po krugu, pa i nije. Najbrzi po krugu je Montoya. U kvalifikacijama bude najbrzi, zadnje cetri utrke je zauzeo Pole position. U trci najbrzi krug je otprilike oko 1-2 sekunde sporiji od onog postignutog na kvalifikacijama, znaci Montoya.

Delta
10-07-2002, 07:53
Sepra drago dijete moja kritika nije stručna jer ne radim u auto blicu da bi mogao "testirati", (za glupe namještati rezultate). Sve što blebnem ima neku pozadinu. Auti su mi hobi i opsesija.
Moja jedina nesreća je da poznam dosta ljudi koji se bave uvozom automobila ,pa onda provozamo neke aute tek toliko da vidimo da li su ok! Izmedju ostaloga frendov stric ima parkplac u Mch i drži samo Bmw-e i Mercedese. Dolazi vikendom svaki put sa drugim bolidom a ti si misli s čime. Jedan bmw se nalazi i u mojoj obitelji.
Pljuvaao po Bmw-u nisam i nisu to uopće loši auti. Ali su samo auti.
Očigledno ne razumiješ o čemu prićam valjda zato što je tebi san Bmw a meni Ferrari.
Pljujete po Cal.Zend. da mu auto voze seljačine po Njemačkoj (××××ga istina) a kod nas kome je bmw predmet zelja??
Pročitaj Calibrin tekst još jednom koja je svrha foruma.
××××na iskusnjara ,hmm pitaj mamu.

doc
10-07-2002, 21:37
Ocito jos jedan dizajnerski promasaj iz BMW-a, nakon nove serije 7 i compacta. Moram priznat da na ovim slikama Z4 ne izgelda tako lose. Ali kako je Calibra negdje napisao, ××××s takve retusirane slike s predivnom pozadinom. Tu bi valjda i Reno Thalia dobro izgledala. Inače ne volim BMW-e pa nebi previse pametovao o njima. Ali mislim da im je dizajn krenuo u krivom smjeru. Imam osjecaj da ce i nova serija 5 napraviti dizajnerski promasaj.

doc
10-07-2002, 21:40
VR6, a od kud ti znas da je BMW brzi, kvalitetniji isl.isl. Mozda iz vrelih guma ili auto blica?

VR6
10-07-2002, 22:09
M3 je rekao:

"Z3 M je po krugu brži i od SLK 320 AMG i od boxtera s, a to dovoljno govori i o potencijalima obiènog Z3"

Eto odakle znam, a ovo je vjerovatno tacno. Taj Z3 M je vjerovatno brzi od Boxstera samim tim jel ima jaci motor, Boxsteri nisu tako jaki.

SLK 320 AMG je automatik, kao i svi AMG-i, i vise je predvidjen za udobnu i brzu voznju po auto putu i slicno, a ne za stazu i krivine.

Bio je u Vrelim Gumama nedavno test, voznja po stazi, i tu su bili razni automobili, medju njima i M3 i C32 AMG. M3 je imao bolja vremena po krugu, AMG je bio medju zadnjima plasiran. Vrijeme po krugu je imao ok, sporije od M3 ali ne presporo, ali nije pruzao uzitak u voznji i slicno sto se tamo ocjenjivalo.

U odgovoru na ovaj post Calibri samo sam se sluzio ovim sto je receno na forumu, i kao pitanje Calibri to postavio, jel njegov post ide ovako:

"M3
Nemoj biti toliko zakoèen s tim vremenima po krugu. I to još k tome samo gledano za Z3 M. Šta je s ostalim modelima, ako æemo veæ po tim tvojim kriterijima?
SLK i Boxter su kvalitetniji, imaju bolje motore (izuzev M), upravljiviji su, bolje drže cestu..."

Kao sto vidis, i Calibra je bazirao svoj post kao odgovor na post M3, na osnovu ovih podataka, pa mene interesuje kako je on uspjeo doci do tog zakljucka.

Mislim da si to pitanje trebao postaviti Calibri a ne meni, al...

Calibra Zender
10-07-2002, 22:23
Ej Doc, ja sam odavno objavio "silencio stampa" prema jugoistočnom susjedu. Mogao bi i ti. Kaj veliš?
Doc, samo po principu: "Pas laje, a karavene prolaze"! :))

sepra
11-07-2002, 17:39
Dragi Delta,
čitajući tvoj tekst osim prepotencije i neutemeljene kritike još mi je nekaj bilo čudno u tvom stilu pisanja ali nisam kužio kaj. Tek kad si otkrio čime se baviš sve mi je bilo jasno. Dakle zanimanje preprodavača automobila stvarno proizvodi intelektualne tipove poput tebe, koji nakon nekoliko BMW-a osjeća da je vrijeme da svijet čuje njegovu kritiku kompletnog BMW-a. Još ako si iz BIH ili imaš takvih korijena lagano mi se stvara i slika. Zašto sam tako osjetljiv na BMW? Nisam na BMW nego na tipove koji si daju za pravo generalizirati bilo koju marku na temelju par đireva. Nije mi san BMW neko istrebljenje takve pretotentne balavurdije bez pokrića poput tebe. Usput riješi malo tu gramatiku, nije to tak velika nauka, mislim znaš kaj priĆam, ne?

VR6
11-07-2002, 19:20
Opet bosanci...

sepra: "Još ako si iz BIH ili imaš takvih korijena lagano mi se stvara i slika."

Odakle si ti primitivni stvoru... sve se nesto za BIH hvatate, ovo je forum o automobilima.

Ajde ti kad si tako pametan, reci po cemu ste vi bolji od BIH??

sepra
11-07-2002, 22:58
VR6 lakše s tim pridjevima, jer ako nisi primjetio ja sam jedan od rijetkih koji se nije oglasio na tvoje bljuzge tipa: ventili se ruše jeden u drugog i sl. a da ih je bilo, bilo je...
Inače on BIH odnosilo se na južnije od tebe prvenstveno.

Delta
11-07-2002, 23:32
Sepra
Nisam bosanac da sam bosanac ne bi vozio lanciu vec bmw.
Nisam ti otkrio čime se bavim a preprodaja mi je zadnja na pameti i nisam intelektualni tip.Ovo je forum i tu kao što si rekao svatko može reći nešto na temelju vlastitih iskustava i đireva.
Ne generaliziram bilo koju marku.
Inače moj je moto , svaki je auto dobar dok ide.
Iz hrvatskog sam cijelo vrijeme vukao dvojku jer me tehnika više interesira.
A ni tvoja nije baš bajna (Nije mi san BMW neko istrebljenje takve pretotentne) hmm.
I na kraju vjerojatno sam stariji od tebe i ako imas šta pametno reci. Ja ne znam šta bi tebi više rekao jer očito nisi za normalan razgovor.

Calibra Zender
12-07-2002, 00:12
Jao Sepra, nasmijao si me do suza...podsjetio si me na rušenje ventila...pa kad se još sjetim ostalih bisera...a ima i friških... :))

VR6
12-07-2002, 01:09
Nema veze o kojem se dijelu BIH radi, ne volim takve kvalifikacije.

Za onu temu, ako se nisi javio, ok.

Ono: "ventili se ruše jeden u drugog" mnogo sam puta rekao da ja to nisam napisao. Ako treba nadjite post, trazit cemo moderatora nek provjeri, ko je tada napisao taj post.

Nema nikakve veze samnom, nebi se cudio da to bude Calibra ili tako neko...

doc
12-07-2002, 17:07
Kad smo vec kod VR6 i njegovih ispada. Meni je najdrazi bio onaj: "Alfa prije nisu ljudi kupovali jer su bile ruzne" Po tome cu ga eto pamtiti :)

Type R
12-07-2002, 18:31
Krasan autić taj Z4. Odlični motori, samo ostaje pitanje kuda sa Z3 kad ovo dođe.

Calibra Zender
14-07-2002, 12:59
"U prvih 6 mjeseci nakon uvođenja 'sedmice' na tržište prodano je 17% više vozila nego lani."
Tko bi to rekao? :smile11:

Eto i glavnog dizajnera u BMW-u, Chrisa Banglea
http://img.iskon.hr/kl/2002/07/11/0002031v.jpg

alfist_zg odlog.
14-07-2002, 14:10
Calibra, jos da je dizajnerica pa da si prikeljio sliku ,ajde. ali sta nas boli k.... kako frajer izgleda.

pa nisi se valjda konvertirao ?
ocemo te dogodine viditi na gej prajdu? :) :) :)

foxx
14-07-2002, 16:01
delta...nije istina da Schummy najbrži po krugu...
Brži je i Rubens, David, Kimmi...svi su oni brži od njega ,a li samo u jednom krugu,..ne i uijeloj utrci..nažalost.. :smile11:

doc
14-07-2002, 18:22
vidio sam danas i to cudno na cesti, BMW serije 7. Sad kad vidim ovog coravog dizajnera mi je sve jasno. Samo mi se cini da koristi preslabu dioptriju.