PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ugradnja plina = pljačka



Kyro
01-07-2002, 22:29
Ljubitelji jeftine vožnje ajmo promjenimo nešto slanjem email-a
ministarstvima itd.
Šifra zajedni smo jači

me
03-07-2002, 23:04
ne kuzim zasto je to pljacka, ugradnja kosta od 3000-7000 k, to i nije tako puno, s obzirom da ti se vrlo brzo vrati

Kyro
04-07-2002, 07:10
Cijene ugradnje od 1.1.2002 su od
7000 do 12000 kuna plus još oko 2000 kuna ostalih davanja (atesti,vaganje vozila, slikanje vozila,izvanredni tehnički, biljezi itd) i još plus kod svakog tehničkog pregleda 580 kuna za cestarinu zbog vožnje na plin.
Vani na zapadu vrate ti porez na kraju godine ako se voziš na plin (700DM) i nema nikakvih posebnih davanja kod tehničkog pregleda).

dragstar
05-07-2002, 22:13
Ja sam vec ovde na nekoj od tema pisao da ovu nasu drzavu ni najmanje ne zanima ekologija, nego samo kako da ti uzmu lovu.U Njemackoj, kada ugradis plin, dobijes od opcine plina za prvih 1000 DM besplatno.Kako rekoh, ovde je to dobar izgovor da ti naplate jos kakav porez.To je van pameti, kao i recimo godisnji porez na aute do 10 god starosti, umjesto da ti se zahvale sto ne vozis stari krs i nisi izvor opasnosti po ostale i po prirodnu okolinu, oni ti puknu porez na luksuz jer ti tako dobro ide da si skrpio love da kupis noviji auto.Zivio Balkan!

Kyro
06-07-2002, 19:41
Raspisao sam se zadnjih dana što vladi što ministarstvima što ostalima da se
nešto poduzme.
Dobio sam odgovore da je upravo u postupku prilagodba evropskim zakonima
u svezi plina.
Nadam se samo da to opet nece biti prilagodba ala Balkan.
Nadam se da će te svi koji pročitate ovo poslati bar jedan email vladi ili ministarstvu prometa.

me
20-07-2002, 21:46
ne znam kako je ove godine, ali lani je bilo za aute sa karburatorom oko 500 eura, a s ubrizgavanjem oko 7000 kuna, kako je sada ne znam. sto se ti
e atesta to ionako dobijes uz bocu ako ga ugradis u nasem servisu, a ako kupis vani moras raditi atest. registracija ti dode oko 1000 kuna skuplja sa plinom, ali sve se to vrati.

Takuntah
21-07-2002, 17:41
Pa kad drzava nece da misli nama ostaje samo jedno, ugradi plin,vozi se jeftino a na sljedecoj registraciji skini bocu pa je drugi dan opet instaliraj,to je mnogo jeftinije nego svi ti atesti i ostal sr...

dina
27-08-2002, 08:43
null :smile06:

Nedavno sam kupila Alfa Romeo 146 1,6 L.
Proizvedena je 1995.g.,a prvi puta registrirana 1996.g.
Obzirom da dosta troši, željela bi ugraditi plin.
Koga mi u Zagrebu preporučujete za ugradnju (ili je to u Sloveniji jeftinije?)
Što mi možete savjetovati u vezi ugradnje plina?

Zahvaljujem

Dina

alfist
27-08-2002, 09:28
plin u alfu, jesi normalna ???
Pa što nisi kupila dizel, ili slabiji motor. Koliko ti to puno troši ???
Ako je T.S. u gradu nema teorije da troši preko 9 litara, kombinirano ispod 8 a otvorena 6,5 do 7,5, to nije toliko puno. Računaj da ti sa plinom troši i litru dvije više.
A moj savjet ti je (imao sam plin u autu), ZABORAVI !!

Kyro
04-09-2002, 16:14
Moja iskustva sa plinom su relativno pozitivna zadnja ugradnja je pokvarila sve i to iskljucivo zato što je drzava uplela deebele prste.
Dakle ovako ugradnja plina u automobile sa direktnim ubrizgavanjem, lambda sondom i katalizatorom (tu je i posebni ECU za plin) stoji otprilike 7500 kuna dok ugradnja u aute bez lambda sonde i katalizatora stoji do 4000 kuna.
Prva cifra ti se vrati nakon 1,5 godina ako mjesecno vozis 2500 km.
Dakle to je na samoj granici isplativosti. Imas na internetu wwww.auto-tim.hr ugradnja plina daju cak na rate i american card. Litra plina je 3,05 kn. Motori rade tise i vijek trajanja im se produzuje. Plina se inace trosi 10 % vise od benzina na 100km.
Dakle ako auto trosi 10 litara na 100km
onda plina potrosi 11 litara puta 3,05 ispadne 33,55 kuna 100 km dok bi benzina to bilo nekih 66 kuna.
Nadam se da te nisam razocarao Dina.

alfist
04-09-2002, 17:50
meni je auto sa prosječnih 10,11 došao na čak 13 i 14 zimi.

- Plin ugrađen u ovlaštenom servisu

- prošao sve ateste

- prošao na tehničkom

- motor i instalacije u redu

potrošnja benzina 10,11 plina 13,14.

To je malo više od 10%, takva su moja iskustva- loša

Kyro
04-09-2002, 19:45
Hi Alfist

Moras mi reci koji je motor
zatim koji je isparivac
da bih mogao ti reci nesto poblize.

P.S

Vidjeh danas Alfu 156 V6 24v
prva liga.

ATF
08-05-2003, 22:42
ta vece potrosnja plina je normalna jer je ogrijevna snaga plina manja nego goriva. pogotovo u hrvatskoj gdje proplin mucka svoju smjesu
kad vozim na talijanskom plinu potrosnja se osjetno smanji,trosi nesto sitno vise nego goriva

Kas
09-05-2003, 02:20
Ja imam plin u asconi, fergazer. Motor 1,6S, 90 KS. Troši plina od 10-13, ovisno kako voziš, ali i da troši 15, briga me kad litra košta 3.05 kn. Isplati se i to ××××no. Ako registriraš plin, godišnje moraš dati 550 kn više za cestarinu, ali možeš ga prešutiti i pravit se lud. Mene u 2 god koliko vozim plin, NIKAD murja nije pitala imam li papire za plin, a svaku godinu sam dao 550 kn više za regu.

diablo VT
24-06-2003, 17:32
To majstore! :))
najbolja stvar je prevariti murju

nn-st
25-06-2003, 08:13
imam pitanje. ako ugradim plin na crno u auto, mogu li ga bez problema tankat u INA-plina? pitam jer mislim da za prvi put treba imati atest boce za plin.
jesam li u pravu?

Gospodin
25-06-2003, 18:12
ne, netreba ti atest da puniš nitko te ništ ne pita. Ali nemožeš registrirat auto jer ti plin nije ugradio ovlašteni servisi, odnosno treba neka licenca. Nemože bilo tko. Mada se i to da smuljat, recimo kupiš auto iz uvoza sa plin normalno da ga nije ugradio naš ovlašteni. Prokleti državni zakoni i ×××××× koja ih smišlja. Gore u Nizozemskoj i Švedskoj ko ima plin uživa sve blagodati 50% popust kod registracije itd. Ali ne mi govnari deri dok ide. :smile09:

diablo VT
27-06-2003, 19:52
Zato ih sve treba prevarit i varat dok se može!

Kyro
01-07-2003, 07:07
Da ste prosli kalvariju atestiranja i tehnicki (bio sam prvi i nikad vise prvi ). 15 dana sam hodao od tehnickog
do CVH u Velikoj Gorici uzeli mi vise novaca nego su trebali pa mi vracali itd.
Ja sam nakon toga slao gomilu e-mailova
na ministarstvo prometa i veza kao i na vladu i mup.
Jedino sto sam uspio je da mi koji imamo ugradjen plin ne placamo eko test.
Zato vas sve pozivam da opet pisemo e-mailove i upozoravamo na stanje u Europi i da se moramo prilagoditi pa mozda nesto uspijemo.

plinaš
03-07-2003, 21:07
AKO VAS ZANIMAJU PRAVE I ISPRAVNE POJEDINOSTI O PLINU POSJETITE STRANICU www.boyski.hr :))

vozio
04-07-2003, 10:54
Pročitao sam na boyski.hr da se plin može ugraditi u dizel? Kako to RADI?

nn-st
04-07-2003, 12:21
plin u dizelu?
radi tako što se plin dodaje na usisu u zrak, a smjesa je pali ubrizgavanjem dizela (kao i prije).
dakle nije potpuna zamjena goriva, nego se može zamjeniti cca 30% dizela sa plinom.
koliko ja znam, malo se koristi. ipak je mala korist od takve dorade motora.

1iv
04-10-2004, 20:03
:smile13: di mogu najeftinije ugraditi auto plin za auto renault megan 1,4e 1998g
je li vani to jeftinije ugradit
hvala na pomoči

BMW
11-10-2004, 21:46
A mene zanima gdje mogu ugraditi plin u BMW kocku 320i 90 godište na crno,bez atesta i koliko bi me došlo.Ako znate kojeg dobrog meštra pošaljite mi na mail ivocapor@hotmail.com

Andre
11-10-2004, 23:21
prvo, 1iv, i ja sam htio ugradit plin vani radi pdv ali to je teska zafrkancija koju ja ne bi preporucio. Uostalom, u sloveniji nema cak niti jedan servis za ugradnju, te vam preporucaju da posjetite italiju. katastrofa!
drugo, i ja sam razmisljao o ugradnji plina na crno ali sam odustao jer sam htio imati papire radi eventualnog, buduceg atestiranja i pismene garancije. uostalom, ak te slovenci ili.. vide da nemas atestiran uredjaj, mogao bi imati problema.
zapravo, prica ide ovak, nakon sto sam prosao skoro sve, najjeftiniji je bio autosilvijo (sv. nedjelja). pito sam ga dal moze bez pdv, rekao je ne, ali kad sam placao dao mi je "los" racun uz opravdanje da svako dobiva po 10%. meni je to bilo neprihvatljivo s obzirom da ionako dabivas 10% ak placas kesom! Poslije mi je ispisao pravi racun. platio sam 7100kn(lambda, katalizator)s bocom u rezervnom kotacu i prikljuckom za punjenje gdje i inace tankam bengu. super mi je to sto po nicem nemres skuzit da se vozim na plin. Nedostatak je sto sam dugo cekao ugradnju te njegova odredjena slampavost(pod haubom sam imap simfoniski orkestar jer nije nista zategao da ne kolopoce) koji je naknadno uspijesno uklonjeno.najveci problem koji je trajao skoro tri mjeseca je brc-ova mjesalica koja mi je zadavala vece probleme te je napokon zamjenjena oml-ovom pa je sad puno bolje. tu je krivac brc.
stvar je u tome da vam svi govore okvirne legalne cijene koje znaju varirati 1000kn. jedino sto trebate uciniti je otici kod svakog posebno i saznati cijenu za tocno ono sto zelite imati. ;)
<br><hr>

k0vac3v1c
12-10-2004, 19:43
kakav plin , malo mi je cudno kad kaze da s plinom auto izdrzi dulje na koju foru kad s plinom se postizu vece temp. auto ide slabije zrosi vise , u jutarnjem (danasnji gle datum posta) ima usporedba benzim , dizel , plin . Kliko mala cijena plina bila od 3kn i potrosnja od (10 benzin) 11 plin , 3.6 kn loza i ostali derivati i potrosnja od 7 litara , pa onda recite kaj se isplati , vozio sam benzinca sad dizela , na tank od 25L cca 187 dobijem 50 litara loze ili plavog , doseg cca 650 km !!!!!!!!! :) bez beda ×××× izdvajanje za ceste kad je sve u lagano kur.u ! j.be. drza.u kad ti nista ne da !!!!!!!

kra
12-10-2004, 22:00
ma koji to diesel troši 7l a usporedni benzinac 10l ? Ti se voziš po gradu sa 7l diesela i autom od 1400 kg - moš mislit!

kra
12-10-2004, 22:03
a što se tiče lože - moje omiljeno gorivo, preporučio bih svima! Barem kao dio građanskog neposluha.

k0vac3v1c
13-10-2004, 16:51
ma dobro ok , kombinirano (7.4-7.8) povremeno s klimon , zakaj bi ti lago stavi i 8.5 pa ne naganjam se po guzvi dizel krece bez gasa i ja sam se iznenadio ! a i da stavis 9 ciste gradske voznje , povecava ti se i potrosnja plina (podatke o potrosnji beninca sam vidio u jutarnjem i dali su 10% na plin a neki imaju iskustva sa vise od 10%) , zakaj bi izmisljo da mi je jeftinije kupio bi benzinca , na startu bi ustebio 1000-1500 € imao za plin (ugradnju) i vozio se par mjeseci !!!!! :smile06:

kra
13-10-2004, 21:08
ne kažem da lažeš, nego rijetko koji auto s ubrizgavanjem potroši više od 10% plina nego benzina.Ako je vožnja lagana razlika je gotovo neprimjetna. Nisam vidio te podatke u novinama ali vozim na plin već skoro 20 god. i nagovorio sam na ugradnju najmanje 10 bližih ljudi i naši podaci su onakvi kakve sam naveo. Više vjerujem sebi nego nekom novinaru, iako ne isključujem mogućnost da smo izuzeci.Svatko ima svoju računicu, ali mi se čini da je opcija s originalno ugrađenim plinom kroz 5 god. najisplativija. :)

k0vac3v1c
19-10-2004, 19:42
ma ne nema beda nisam mislio nista lose pa kaj da ti ja pricam nakon 5 god si se uvjerio .<br><hr>

k0vac3v1c
19-10-2004, 19:44
nego daj reci kolika je potrosnja plina zimi u odnosu na ljeto zbog temp .

kra
19-10-2004, 20:28
nikakva! Doduše,ljeti uvijek vozim nešto živahnije pa možda i postoji neka razlika, ali zanemariva.

kra
19-10-2004, 20:30
ali i ta (eventualna) razlika postoji samo dok se motor ne zagrije

martinbreg
22-10-2004, 16:04
Pozdrav,
Ima li tko iskustva s ugradnjom plina u Renault 5 Campus??
Imam Campus, 91. godina i htio bih ugraditi plin.
Zna li netko broj i adresu od one radionice iza Sesveta gdje se ugrađuje plin?
Hvala,
Martin

fergazer
22-10-2004, 16:30
Zakaj bi ugradio plin u Campus??
Pa taj autek tak malo troši da ti se ne isplati plaćat i zajeb... se sa plinom...
Plin se isplati ugrađivat u aute koji gutaju više od 9,5 10 litara goriva po gradu. Sve ostalo je po meni bacanje novca. Dok platiš poreze, ugradnje, atestove zaboli te glava :smile17: od svega... <br><hr>